5,25" DVD-RW cez eSATA - možné?

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

5,25" DVD-RW cez eSATA - možné?

Príspevok od používateľa insomniac »

hoci som už úplne vyradil optickú mechaniku zo svojho PC, v poslednom čase potrebujem ripovať hudbu.
mechaniku ešte mám niekde v krabici, no nechcem ju napevno nahodiť späť do bedne, keďže viem, že ju
budem potrebovať len chvíľu a potom zase pravdepodobne dlho nie ...

rád by som preto využil nejaké iné riešenia. napadlo mi využiť eSATA. akurát mechanika potrebujem okrem
dátového kábla aj napájanie. tu vzniká háčik. existuje nejaký externý box pre 5,25" DVD-RW mechaniky? kľudne
aj s prídavným napájaním cez USB alebo externý 12 V DC/AC adaptér. prípadne, dokázala by eSATA uživiť
optickú mechaniku? sú mechaniky, ktorým stačí USB, tak preto sa pýtam ...

ako by ste to poriešili vy? ďakujem za rady
typek661
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 14. Mar, 2012, 09:52

Re: 5,25" DVD-RW cez eSATA - možné?

Príspevok od používateľa typek661 »

no ak si dobre pamatam tak znamy pouziva externy box kde ma mechaniku pripojenu cez SATA konektor a ku pocitacu to ma pripojene cez usbcko 2.0, je to tento box -> Evolve Multibox HD-205MBX, USB 2.0 slape mu to dobre :)
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: 5,25" DVD-RW cez eSATA - možné?

Príspevok od používateľa insomniac »

preeeesne toto som hľadal :good: už som začínal tušiť, že to ani neexistuje!
akurát že ten evolve nemá eSATA, ale 480 Mbit/s USB 2.0. ale to by mi asi mohlo byť jedno ...

potom som našiel ešte toto, má to aj eSATA:
http://datacomp.sk/externy-box-icy-box- ... 82909.html

no a tu je ten evolve:
http://datacomp.sk/externy-box-evolve-m ... 18358.html

čo by ste mi odporúčili? oplatí sa priplatiť cca. 10 € za eSATA?

ešte raz vďaka :)
4pepe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 969
Dátum registrácie: Pi 05. Nov, 2010, 10:57
Bydlisko: Dolný Hričov

Re: 5,25" DVD-RW cez eSATA - možné?

Príspevok od používateľa 4pepe »

osobne by som si kúpil len kábel na ebay cena vrátane dopravy http://www.ebay.com/itm/3-2-ft-1M-SATA- ... 5186467c37
a napájanie poriešiť buď cez nejaký externý adaptér, alebo vyviesť z kompu zo zdroja.

no záleží len na tebe aké to cheš mať, luxusné a ako často to budeš využívať. Ak chceš kľudne kúp ten s usb k tomu ten kábel čo som ti odporučil, a napájať môžeš cez ten box a dáta by si dal cez ten kábel.
moje projektore cca 100"
P1: http://www.ritzy.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=916
P2: http://www.ritzy.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=975
P3: Optoma hd 141
P4: Wiewsonic led 4k
Spoiler: ukázať
Zvuk: receiver onkyo 608 7.2 repro 7.0 predné diy repro 2x130W, center jamo, zadné mission m72 a zadné najzadnejšie jamo
MB: asus Z77-M pro CPU: i5 2500k CPU chladič: noctua NH D14 GPU: EVGA GTX 460 +accelero xtreme plus Ram: kingston ddr3 3x4giga 1333 cl9HDD1: samsung 850 pro 512 HDD2: seagate 3tb HDD3: seagate 4tb ; 32'' lcd IPS AOC CASE: fractal design r3 PSU:super flover golden king KEYBOARD+mouse: logitech wireles set OS: MICROSOFT Windows 7 64 Ultimate
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: 5,25" DVD-RW cez eSATA - možné?

Príspevok od používateľa insomniac »

takto. mne je vlastne fuk, či tam bude eSATA alebo USB 2.0 480 Mbit/s.
čítanie DVD-RW mechaniky bude aj tak vždy pomalšie, nie?

skôr mi ide o kompatibilitu. že keď to zapojím, že mi to napaľovací soft nájde a viem napaľovať.
pri eSATA sa toho nebojím, ale USB neviem. dlho som s týmto nerobil a preto neviem aká dobrá je podpora
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: 5,25" DVD-RW cez eSATA - možné?

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ja len neviem, ci sa Ti neoplati viac kupit priamo externu mechaniku, kedze ta co mas uz je urcite postarsia a moze casom odist..

Cenovo sa urcite viac oplati priamo externa USB2.0 DVD napalovacka, pretoze nepotrebuje externy zdroj napajania. + aj zabera menej miesta...
Zato ten box ano.. ale ako Tebe viac vyhovuje...

http://datacomp.sk/ext-mechanika-samsun ... 19391.html
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: 5,25" DVD-RW cez eSATA - možné?

Príspevok od používateľa faugusztin »

Asi tak. Riesit externy box pre 5.25" mechaniku v cene, za ktoru dostanes uplne novy slim USB2 DVD napalovacku je totalny nezmysel. USB napalovacka samozrejme funguje bezproblemovo.
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: 5,25" DVD-RW cez eSATA - možné?

Príspevok od používateľa insomniac »

tiež som takto rozmýšľal. lenže moja mechanika, tuším táto, má predsa len lepšie vlastnosti zápisu a čítana (rýchlosti atď.).
na jednej strane by som uprednostnil tú čisto USB 2.0 slim kvôli tomu že nevyžaduje externé napájanie, no na strane druhej.

tiež mi príde trochu blbé mať DVD-RW mechaniku a mať ju v krabici a keď ju potrebujem kúpim radšej druhú :laugh:

edit: ktorú slim DVD-RW by ste mi odporúčili? tú samsung veľmi nechvália ... vraj cez to USB je to desne pomalé.
- http://www.alza.sk/asus-sdrw-08d2s-u-li ... 298084.htm
- http://www.alza.sk/samsung-se-208ab-cer ... 281356.htm
Naposledy upravil/-a insomniac v Po 26. Mar, 2012, 19:30, upravené celkom 1 krát.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: 5,25" DVD-RW cez eSATA - možné?

Príspevok od používateľa faugusztin »

To je sice pekne, ze ma lepsie parametre, lenze co z toho ked tie rychlosti cez USB2 nevyuzijes ? :laugh:
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: 5,25" DVD-RW cez eSATA - možné?

Príspevok od používateľa insomniac »

práveže teoreticky by využiť ísť mali, nie? takto nejako to vnímam ja (ak sa mýlim, opravte ma pls):
USB 2.0 = 480 Mbit/s = 60 MB/s, max. read rate pri CD-R = 48x = 7 200 KB/s, max. read. rate pri DVD-R = 22x = cca. 35 000 KB/s
(údaje sú prevzaté z tej Samsung 5,25" mechaniky, ktorú som vyššie postol, že mám)

podľa tohto by malo bohato stačiť USB 2.0 (480 Mbit/s) prúser je v tom, že slim optické mechaniky majú len 5 V napájanie
pre všetko, teda ich rýchlosti čítania i zápisu sú značne ale značne zredukované (niekedy viac ako na polovicu oproti 5,25").
skôr o toto mi ide, aby som neporodil popri tom, ako budem rippovať tie disky. eSATA čo mám na doske je vlastne na druhom
konci SATA, čiže viem, že DVD-RW mechanika bude plne kompatibiliná so všetkým ... (dodatočné napájanie 12 V ma netrápi)

možno si myslíte, že tu riešim volovinu, vlastne áno, riešim, no rád by som investoval prachy len raz a čo najlepšie.
pokiaľ mám kúpiť za 35 € slim mechaniku, ktorá by teoreticky mala byť rapídne pomalšia, tak asi siahnem skôr po tom
druhom riešení (prepracovať 5,25" DVD-RW na USB 2.0/eSATA). a tým pádom by nemusela zapadať prachom stará mechanika.
napriek tomuto ale možno stojí za uváženie aj to, že tú mechaniku nebudem využívať nejako často a teda stačí aj pomalšia ...

(ideál by bola asi USB 3.0 slim mechanika. prúd je tam vyšší a tok dát tiež. ale 200 € za USB 3.0 blu-ray nie ďakujem)

faugusztin alebo ostatní, pomohlo by mi, keby ste sa ešte aspoň raz k tomuto vyjadrili, ako vidíte, dosť som sa teraz zamotal :D


edit: OK, rozhodol som sa pre kúpu novej externej slim mechaniky. ktorú by ste mi poradili? tú ASUS-ku alebo Samsung?
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: 5,25" DVD-RW cez eSATA - možné?

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ja mam Samsung, ale starsi model. A ono sice je to iba 8 rychlostna mechanika, ale aj ta ti napali cele DVD za 8-9 minut. Ak to potrebujes rychlejsie, tak si to ries tou 5.25" mechanikou, ale ja v tom zmysel nevidim :).
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: 5,25" DVD-RW cez eSATA - možné?

Príspevok od používateľa insomniac »

tá tvoja Samsung nevyžaduje dva USB porty? kukol som recenziu na tú slim čo som postol vyššie a vraj potrebuje 2x USB 2.0
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: 5,25" DVD-RW cez eSATA - možné?

Príspevok od používateľa faugusztin »

Na zapis asi ano, na citanie urcite nie.
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: 5,25" DVD-RW cez eSATA - možné?

Príspevok od používateľa insomniac »

ok, ďakujem veľmi pekne všetkým, čo sa zapojili, za pomoc. a obzvlášť faugusztinovi! vďaka za trpezlivosť

beriem tú ASUS. na stránke výrobcu som sa dočítal, že za každých okolností vyžaduje len jeden kábel (dáta + napájanie).
Používateľov profilový obrázok
skorec1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Pi 05. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: kosice J9

Re: 5,25" DVD-RW cez eSATA - možné?

Príspevok od používateľa skorec1 »

Zdravim, mam jeden problem, kupil som 2x kabel esata-sata z datacomu, kupil som druhy lebo som si myslel ze prvy je vadny tak som kupil i druhy ale ani cez druhy sa mi nepodarilo prepojit disk, skusal som to na 3xPC Notebook, rozne HDD a SSD ale ani v jednom pripadne nedetekovalo zariadenie, ja si myslim ze su vadne kable, manazer produktu mi tvrdi ze su dobre a servisaci mi uz ani neodpisali...

Tak by som chcel kupit niekde inde tento kabel, neviete poradit?

Rozmyslal som kupit z qcompu ale najprv som chcel pocut nazor predavajuceho, ten mi napisal
Tak ak by nebol funkčný tak ho nepredávame. Mali sme už viac objednávok tohto káblu a neboli problémy. Možno má s niektorými zariadeniami problém s načítaním alebo s rozpoznaním. Ale to Vám neviem s určitosťou povedať môžte mať problém aj vy.

Návrat na "Nákupná poradňa"