Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

€uroSVK napísal:...a odluky a... SaS
preco by som mal z mojich dani platit prispevky fararom, ked do kostola nechodim?
Používateľov profilový obrázok
DMaMT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 08:03
Bydlisko: BA/BL

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa DMaMT »

beardie napísal:preco by som mal z mojich dani platit prispevky fararom, ked do kostola nechodim?
To môže tak každý brať. Prečo by som ja mal štátu platiť daň, ak z toho nemám nič a aj tak to rozkrádajú?? Napokon z našich peňazí sa stavia hocičo, čo nevyužívam. Prečo by som mal z mojich daní platiť výstavby diaľníc, či platy sudcov, ak ich nevyužívam??
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

dialnice: dovaza sa po nich tovar, ktory pouzivas
sudcovia: ked ich budes potrebovat, su tam

kostol: nevyuzivam, tak ako dalsich 50+ % naroda
Používateľov profilový obrázok
DMaMT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 08:03
Bydlisko: BA/BL

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa DMaMT »

Bohužiaľ, nemáš pravdu :laugh: Nie len že číslo 50% si si vymyslel, ale čísla sú úplne iné.
Náboženstvo
Rímskokatolíci 62,0%, Gréckokatolíci 3,8%, Evanjelici a.v 5,9%, Kalvíni 1,8%, Ateisti 13,4%, ostatní 2,5% a nezistení 10,6%.
Údaje čerpané zo sčítania z roku 2011.
Celkovo teda po sčítaní všetkých náboženstiev jasne vyplýva, že neveriach je len 13,4%! A nie +/- 50% ako si písal. A teda situácia ako ty hovoríš, že ju nevyužívaš, je len 13,4% ľudí, čo je dosť zanedbateľný počet.

No a k sudcom: Vďaka Harabinizácii, podpore SMER-u a.s. je súdnictvo kde je, súdiť sa neoplatí... Človek nemusí mať verdikt ani o desať rokov :D
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

A kolko z nich je veriacich na papieri ? To je ten problem so scitanim, ze tam napisali nabozenstvo aj ludia, ktory kostol nevideli dekady.
Používateľov profilový obrázok
DMaMT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 08:03
Bydlisko: BA/BL

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa DMaMT »

Ale takisto tam mohli aj mnohí veriaci napísať, že sú neveriaci len preto, aby nedostala cirkev viac peňazí (lebo naleteli "objektívnym" médiám, veď všetci vieme ako mnohými témami manipulujú ako sa im chce). Ľudia sú nevyspytateľní, takže by som toto extra do detailov neriešil. Aj tak si však myslím, že drvivá väčšina tam uvádza pravdu, veď aký dôvod by mali klamať? Ale aj výsledok % pre SaS zrejme potvrdzuje to, že mnohí si odluku a podporu deviantov neprajú. Veď ak áno, mali by viac %.

Ale čo sa týka Fuck-a, na toho fakt už nemám slov... :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

€uroSVK napísal:Ale takisto tam mohli aj mnohí veriaci napísať, že sú neveriaci len preto, aby nedostala cirkev viac peňazí
preco by to nejaky veriaci robil, ked je castou tej cirkvi? asi bude chcet pre svoju cirkev co najviac, cize sa prihlasi

logika...
Používateľov profilový obrázok
Return
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 697
Dátum registrácie: Pi 24. Sep, 2010, 18:01
Bydlisko: okr. Lučenec

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Return »

viera a cirkev su 2 veci :)
Rest in Pieces
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Athlon II x3 455 3.3 @ 3.6Ghz
Cooler: Scythe Ninja Plus rev. B
MB: MSI 870 - C45
RAM: 2 x 2GB Kingston 1333Mhz
GPU: Sapphire HD5770 850/1200 @ 960/1350Mhz
PSU: Fortron Saga II 500W + Enermax TBS 120mm
HDD: Samsung F3 DT 500GB + WD AAKS 320GB
LCD: Samsung SyncMaster 943BW 19"
Mouse: SideWinder
Audio: Xonar DS / AKG K512 / Creative A320 (na filmy)
NetBook: Asus 1015P (10,1", Atom N450, 2GB DDR2, 250GB HDD, W7 HP)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Papek »

Co je vlastne nabozenstvo? Je to viera v nieco, co je v nasich mysliach, nieco imaginarne, nedokazane atd. Kto chce, nech si veri, nech si to podporuje, ale preco by mal moslim, zid, jehovista ci jedi prispievat krestanovi na kostoly, prezentacie, platy zamestnancov a vsetky mozne aj nemozne veci, ked s nimi nic nema? V tom pripade chcem aj ja mat vlastne nabozenstvo, rovno budem jeho komanderom s vlastnym statom v state, postavim si domcek a bude vam citat z knizky cele dni. Krasny zivot... Nic proti fararom ani nabozenstvu, ale nech si ho sponzoruje kazdy z vlastneho vrecka, ked ma tu potrebu, podobne, ako je to v Rakusku. Ale to by cirkev nasa nekonecne spravodliva nedovoli, lebo by sa zrazu ukazalo, kolko mame na slovensku farizejov a radsej si bude uvadzat miliony trapnych dovodov, preco je sucasny stav spravny a maju sa im na to skladat vsetci.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa galen »

cirkev a prispevky od statu? spravit to ako s neziskovkami ...
neh je to 5% (z brucha strelene cislo), a clovek ked chce, pri vyplnani danoveho priznania vyberie cirkev, ktorej to ma ist ... ked nevyberie nic, dostane to stat - aby to prerozdelil/pouzil na to, co povazuje za rozumne (to ze sa to rozkradne teraz riesit nebudeme)

V extremistickom pripade by som to spravil tak ako to bolo s prispevkami na 3. pilier:
ak chces, daj im peniaze, a uplatni si to ako odpocitatelnu polozku na danovom priznani ... do nejakej vysky rocne

PS: a samozrejme - zdanit prijem cirkevnikom ... napriklad z prenajmu budov, prenajmu luk a pasienkov, z darovanych veci (nehnutelnosti) ... a ako inac - ked je to ich majetok, tak neh sa on staraju ... a nepytaju $ od statu na rekonstrukcie budov, ktore uzivali, ziskavali za ne $ a tieto neinvestovali na ich udrzbu ... a tiez na nich take iste postihy, ako na smrtelnikov - ak mas statom chranenu pamiatku, a nestaras sa ... sup na sud a vybavene ...
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
DMaMT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 08:03
Bydlisko: BA/BL

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa DMaMT »

Nevidím žiadny zmysel odluky od cirkvi. Ak to nemajú ateistickí češi, nechápem prečo by malo Slovensko meniť naše tradičné hodnoty. A tiež nechápem istú skupinu mladých ľudí, čo si myslia, že všetko nové je super ako podpora buzerantov, odluka, atď.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

prave ti tu boli vymenovane, napriklad, preco by mal nejaky zid alebo ateista platit na krestanov, ked mu to nic nedava
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3317
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Diablo1st »

€uroSVK napísal:Nevidím žiadny zmysel odluky od cirkvi. Ak to nemajú ateistickí češi, nechápem prečo by malo Slovensko meniť naše tradičné hodnoty. A tiež nechápem istú skupinu mladých ľudí, čo si myslia, že všetko nové je super ako podpora buzerantov, odluka, atď.
Ja zasa nevidím zmysel podporovať cirkev, keď s ňou absolútne nič nemám.
Aké tradičné hodnoty máš na mysli?? Lebo ako sa vyvíja technika, tak sa vyvíja aj spoločnosť, a niektoré "tradičné hodnoty" sú už troška skostnatelé.
Čo sa registrovaných partnerstiev týka, čo na tom toľko ľuďom vadí? Aj tak vo zväzsku muž-žena žiť nebudú, tak neviem kde je problém. Avšak výchovu detí by som im nepovolil.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
okrujko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1449
Dátum registrácie: St 06. Jan, 2010, 19:15
Bydlisko: Sabinov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa okrujko »

tvrdit, ze prispevky na cirkev idu iba fararom je take...jednostranne...kolko z toho ide na podporu mladych, na charity, na rozne spolky, ktore nezistne pomahaju ludom? kazdy si zatvara oci pred pracou dobrovolnikov tu na svk...farar nie je len o tom, ze odsluzi omsu a ma fajront, uziva si dom a chodi na dovolenky...ako nehovorim, ze su vsetci dokonali, ved su ludia, nikdy nepovedali ze su viac, iba maju dokonaly vzor, ktory sa snazia napodobnovat ak na to maju volu a mali by ist prikladom...ale maju ovela viac roboty ako len stravit hodku v kostole...v tichosti zriesili uz nespocetne zivotov a rodin, ktore by uz neexistovali...je toho velmi vela, co spravili pre celu spolocnost, nie len pre veriacich...
Dell E5470
Xiaomi Redmi Note 4
Edifier S330D
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Papek »

Lenze takisto je aj mnoho inych, nekrestanskych dobrovolnych spolkov, ktore funguju aj bez podpory statu, pripade len s velmi mizernou podporou v podobe 2% prispevku z dani. To, ze cirkev robi dobrovolnu cinnost je sice pekne a chvalyhodne, lenze je v tom aj x-inych, "neprospesnych" veci a mnoho obmedzeni, kedze cirkev vyznava urcite hodnoty a vyzaduje ich striktne dodrziavanie a spravanie sa podla nich, cize to mozme nazvat urcitou formou diskriminacie, ktora je platena z dani vsetkych. Mozno som to uviedol ako trochu extremny priklad, ale staci sa pozriet do okolitych krajin (smerom na zapad), kde odluka cirkvi od statu funguje.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB

Návrat na "Debata o všetkom"