ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
knifak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Pi 04. Máj, 2012, 13:48
Bydlisko: SN

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa knifak »

Dnes malo končiť zrýchľovanie u nás a vyzerá to dobre

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Eddward »

Dnes ma tiez koncit zrychlovanie u nas a nevyzera to dobre

Downstream Upstream
Rate (Kbps): 2304 576
SNR Margin (dB): 22.6 20.0
Attenuation (dB): 46.0 28.5
Output Power (dBm): 13.6 19.1

Obrázok

(mam telekom ale ide o princip)
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa kramer »

V Rožňave to je stále ako na horskej dráhe :D
Obrázok

ale za 12€ stále spokojný max som mal 4,5Mb/s
CPU: AMD FX 8370 BE @4,5GHz + Thermalright Ultra-120 Extreme, MB: ASUS Crosshair V Formula-Z (AM3+), RAM: 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, PSU: Corsair TX650W, VGA: ASRock Radeon RX580 8G + ARCTIC Accelero Xtreme IV, LCD: ACER ED 273, DISKY: ADATA Ultimate SU650 SSD 240 GB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
samnit
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: So 02. Jún, 2012, 14:44

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa samnit »

Tak vcera mi konecne prisli natiahnut kabel, ale modem/router este nikde. Nemal som dostat modem a udaje este pred natianhnutim kabla?
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

nie

Dnes prva porucha, trvala asi 2h..
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa MaxMan »

U mna tiez nejde Orange DSL - zistil som rano a na obed este stale neslo. Uvidim po praci, ci opravili.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
pmajco

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa pmajco »

Dna 7.5. mi skoncila viazanost v T-come, tak som hned v Orange spisal zmluvu o migracii internetu.
Zial, vcera 18.6. mi z Orange oznamili, ze T-com zamietol ziadost o prenesenie internetu do Orange/migraciu, pretoze bola nespravne vypisana zmluva/vypoved z Orange -> Orange pozadoval prenos mojho internetu s telefonnou pripojkou a ja vraj mam internet bez TP!!!
(pani v Orange to spisovala podla mojej zmluvy v T-come!)
Tak som v Orange musel spisat novu zmluvu o preneseni a mam cakat dalsich 27 pracovnych dni !!!
Je toto normalne?
A to ta pani v Orange budila vo mne dojem, ze ani teraz nechape, preco to z T-comu vratili naspat...
Stalo sa niekomu daco podobne?
Da sa ten prenos nejako urychlit, kedze chyba nebola z mojej strany?
Tych 27 dni to trva v T-come (technik musi zmerat linku), alebo aj v Orange sa tak ponahlaju so zaslanim SMS s novym heslom?

Teraz mam router Vigor2700ST Wifi -> Odstup Signal/sum 12; Tlmenie linky 4; Mod linky G.DMT; Profil: Odosielanie 704000; Prijem 7008000 => 6Mbit linku, po prenose som ziadal 5Mbit linku v Orange.
Dufam, ze tento router bude s Orange pristupovym heslom bezproblemovo fungovat!

PS: ten bezdrotovy modem s 5GB mi nedali - ze ich nemaju!

PS2: Minuly tyzden som volal na info linku T-comu a v systeme neevidovali ziadnu ziadost z Orange o zruseni a o prenesenie linky...
(teda po vyse mesiaci nebola v systeme T-comu ani zmienka o tom, ze chcem preniest linku do Orange/zrusit u nich internet)

Co mozem este skusit, aby ten prenos zrychlili?

V T-come by som mal mat 6 mesiacov po skonceni viazanosti internetu garantovanu cenu 28€, aku som mal pocas 18-mesacnej viazanosti - mozu ma z nejakeho dovodu sami odpojit od ich internetu? V poslednych dnoch mavam vecer casto vypadky internetu a vzdy sa desim toho, ze ma z T-comu odpojili a ja ostanem mesiac bez internetu...

Este posledna vec - ked pride technik z T-comu premerat linku pred migraciou - on sa potrebuje fyzicky dostat k routru (mam ho znepristupneny za skrinou v spleti kablov) alebo mu staci pre meranie ta biela zasuvka v stene, odkial mam napojenu cez 10m dvojlinku router?

Dakujem za Vase informacie.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6770
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa molnart »

pmajco napísal:S: ten bezdrotovy modem s 5GB mi nedali - ze ich nemaju!
ja som mal rovnaky problem, no obvolal som vsetky pobocky v BA, v auparku povedali ze maju, dosiel som tam, tvrdili mi ze nemaju ani oni, a ked som hovoril ze kolegyna mi rezervovala modem tak ho nasli. mne sa nejako zda ze sa tomu vyhybaju.
pmajco napísal:Este posledna vec - ked pride technik z T-comu premerat linku pred migraciou - on sa potrebuje fyzicky dostat k routru (mam ho znepristupneny za skrinou v spleti kablov) alebo mu staci pre meranie ta biela zasuvka v stene, odkial mam napojenu cez 10m dvojlinku router?
ja som technikovi cez teleofn vysvetlil ze doma mi v pohode funguje internet od t-comu takze podla mna nic merat netreba, len som mu povedal telefonne cislo, on na dialku asi nieco cekol a povedal ze je to ok.

inac net od orangu mam od aprila, zatial nejake vypadky neevidujem, len par tydnov dozadu som mal straasne vysoke pingy (cez 40ms) nejake dva dni. pravda je ale, ze net mam u rodicov, kde sa zddrziavam tak 4 dni v mesiaci, takze mozno nejake problemy som si ani nevsimol.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Takto pokial mas uz pevnu linku od niekoho, pride tahat zo stlpu aj druhy dvojpar.. Ak nemas, tak nic tahat nebude.. A zmera aj z ustredne.
bbb
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Št 12. Apr, 2012, 10:54

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa bbb »

TP = hlasový program Telekom
samnit
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: So 02. Jún, 2012, 14:44

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa samnit »

Ludia, kedy vám boli doručené prihlasovacie údaje? Kabel mam natiahnuty, router tiez dosiel len udaje chybajú. :-)
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

mne den fyzickeho pripojenia
samnit
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: So 02. Jún, 2012, 14:44

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa samnit »

tak to je zaujimave, asi im budem musiet zajtra zavolat
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6770
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa molnart »

oni tie udaje posielaju smskou a nikde na zmluve ani v maily nejsu, a ak si ako ja ze casto mazes smsky z refelexu bez precitania, tak si ich mohol vymazat
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
samnit
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: So 02. Jún, 2012, 14:44

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa samnit »

V smske mi neprislo nic ani v emaili co som im dal. Uz dva dni mam vsetko zapojene ako ma byt len tie udaje mi chybaju, no nic zajtra budem musiet ist do predajne.

Návrat na "Siete"