Mrtvy CPU---->viete pomoct

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
kire94
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ne 14. Máj, 2006, 02:00

Mrtvy CPU---->viete pomoct

Príspevok od používateľa kire94 »

Ahoj minuly rok som kupil Celeron d 330 2,66GHz 533Mhz 256KB ale posiel a firma kde som ho kupil krachla.Nemozem nan uplatnit zaruku aj ked je este 2 roky.Ak existuje niekto s rovnakym CPU najlepsie z okolia TN mohol by mi pomoct vyreklamovat ten procesor u svojho dodavatela na svoje papiere.Dufam ze niekto mi pomoze a ak ano mozete mi napisat aj na mail kire@pobox.sk Dohoda ista...
Používateľov profilový obrázok
Q-Axis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 466
Dátum registrácie: Ne 18. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od používateľa Q-Axis »

to sa ti uz ani neoplati riesit, veD ten procak je za babku
i5-3570
16GB RAM
SSD + veľa veľa HDD
zobrazovadlo nVidia
pozeradlo Asus PA246
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: Mrtvy CPU---->viete pomoct

Príspevok od používateľa andynko »

kire94 napísal:Ahoj minuly rok som kupil Celeron d 330 2,66GHz 533Mhz 256KB ale posiel a firma kde som ho kupil krachla.Nemozem nan uplatnit zaruku aj ked je este 2 roky.Ak existuje niekto s rovnakym CPU najlepsie z okolia TN mohol by mi pomoct vyreklamovat ten procesor u svojho dodavatela na svoje papiere.Dufam ze niekto mi pomoze a ak ano mozete mi napisat aj na mail kire@pobox.sk Dohoda ista...
neviem ci by sa to dalo, ak si napisali seriove cislo procesoru...

btw aka firma to krachla?

Mas voci nim normalnu pohladavku a t uaj v pripade reklamacie je mozne pozadovat.
Používateľov profilový obrázok
kire94
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ne 14. Máj, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa kire94 »

Krachla proca mozes skusit proca.sk je to nechutne ale na vsetko doplati spotrebitel.Aj ked ten procak stoji mozno 2ku pre mna to vobec nieje malo.Inak ten procak je zo serie SL7KZ
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

hm

Príspevok od používateľa andynko »

kire94 napísal:Krachla proca mozes skusit proca.sk je to nechutne ale na vsetko doplati spotrebitel.Aj ked ten procak stoji mozno 2ku pre mna to vobec nieje malo.Inak ten procak je zo serie SL7KZ
No to bude problem... firma zrejme nebola poistena proti krachu cize aj reklamacie su problematicke... nemaju to ako vybavit.

Jedine cez spravkynu konkurznej podstaty... co moze trvat aj dva roky :D cize nic....

tym padom... prd ... :cry:
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

zisti si s kym mala proca zmluvu na autorizovany servis. ak nekrachli aj ti, mohli by ti pomoct. popripade reklamuj priamo u distributora, popripade vyrobcu. ak mu dopredu napises mail s tvojou situaciou, verim, ze ti urcite pomozu.
Používateľov profilový obrázok
kire94
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ne 14. Máj, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa kire94 »

Vdaka to nieje take nerealne.Ale myslis ze mam napisat najblizsej distribucnej spolocnosti alebo intelu?Viem ze za tyzden to uz nevyriesim tak kazda pomoc aj na 3 mesiace je vitana.Musim si nieco okolo toho asi omrknut
Používateľov profilový obrázok
velijura
Príspevky: 1455
Dátum registrácie: Po 26. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: BA (XXVIII)

Príspevok od používateľa velijura »

Nevies nahodou koli comu skapal?
Lebo ak napises Intelu, tak existuju moznosti:
1. Neodpisu ti vobec.
2. Odpisu ti, ale odkazu ta na distributora, ktory moze ale aj nemusi tvoju situaciu riesit.
3. Ak by aj boli ochotni ti ho vymenit, tak sa nanho asi aj zrejme pozru a odskusaju ho a keD zistia ze zhorel, tak z toho asi vyvodia ze bol nespravne pouzivany, zle chladeny alebo moc pretaktovany...procesory len tak pre nic za nic neodchadzaju...

Asi najschodnejsia cesta by bola zistit si kto prebral, ak vobec niekto prebral zavazky po nich a tam skusit zavolat, pochybujem vsak ze sa ti to podari vybavit...

A este jedna vec, ak by Intel predsa len bol ochotny ti ho vymenit, tak pozor aby si na postovnom nezaplatil viac ako za novy procesor...
CPU Intel P4 | MB Abit SD7-533 | RAM 1GB PC400 Apacer | VGA MSI GF FX 5900XT | HDD Hitachi 7k250 160GB | DVD LG GSA-4160B & Toshiba SD-R1312 | SOUND SB Audigy2 ZS | PSU Chill 510W | CONTROL MS Natural Multimedia Keyboard + MS IntelliMouse Explorer 4.0 + Steelpad QcK + MS Sidewinder 3D Pro | CASE Chenbro Gaming Bomb | COOLING Ertyho WB & IceRex S12 & SELTZ L20 | FANS 3x AC Arctic Fan Pro2L & 1x AC Arctic Fan3 & 1x TT SilentWheel + TT Hardcano12 | SCREEN Benq FP783 | PRINTER Canon PIXMA iP4200
PHOTO Panasonic Lumix DMC-FZ20 & PENTAX K100D + DA 18-55/50-200/Tamron 28-75 + Vosonic X-Drive VP3320 + Toshiba MK-8025GAS 80GB + Velbon Sherpa 750R
Používateľov profilový obrázok
kire94
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ne 14. Máj, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa kire94 »

On ten procesor nieje zhoreny.Taktoval som ho pomerne hodne no a on aj nato posiel.Pravdou je ze tma ostala po tom ako si uzil 5 sekund slavy na 3800MHz.Ono preto by som mozno nasiel niekoho s rovnakym typom tej istej serie.Ale aj tak mechanicky som ho niako neupravil a teplotu som sledoval.Kazde dva tyzdne ocistim chladic a prepastujem procak.On totiz vkuse pocita boinc a tak ho jedine udrzim na znesitelnych 53-55 stupnoch + pridavne vetraky.
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

da sa vobec reklamovat procak odfajceny pretaktovanim? VeD to je poskodenie tvojim zapricinenim, ja by som ti to urcite nereklamoval kebyze som vedel co si s tym robil...
Používateľov profilový obrázok
kire94
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ne 14. Máj, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa kire94 »

Oni Ti ho musia vyreklamovat kym si neurobil mechanicky zasah ako strihanie pinov.Mozno ked zhori tak vedia ze si nechladil...Moj je ako novy dal som mu 1,55V a on posiel na 57 stupnoch ale nevidiet to a nikto Ti nedokaze lebo procesor si udaje o napati v niakych registroch neuklada.Je to uplna istota az na www.proca.sk
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

kire omyl, nove 64 bit semprony maju registre do ktorych sa uklada posledne nastavenie, alebo zopar aspon to bolo popisane pri ich uvedeni. ci to je pravda bohuzial neviem a ani nechcem skusat
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

skus si zistit od koho brala procaky proca. ak ti nepomozu tam, skus slovenskeho oficialneho distributora. skus im opisat problem a snad ti pomozu alebo poradia. pretaktovanie im nespominaj, ak by na to aj prisli, povedz, ze ti asi zblbla doska a pustila tam viac voltov.
btw: neviem ako u intelu, ale u amd je ciarovy kod a tam vyreklamovat na ine papiere je mozne len u predajcu. avsak dalej v servisnom retazci ti na to lahko pridu a budes musiet niest nasledky...
Používateľov profilový obrázok
kire94
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ne 14. Máj, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa kire94 »

Ono je to tak ze odisiel aj kondik na vystupe zdroja.Ono asi vtedy sa tam nakydalo nejake shitove U.O doske v pohode ta je uz tiez na poslednej ceste ale mal som ineho dodavatela takze snad OK.Aj ta to realne mohla mat na svedomi..(Dovodov pre skapatie CPU tu je teda az az ...aj bez nutnosti spominat taktovanie)
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Príspevok od používateľa KikoKK »

... mozno je moja poznamka trosku mimo temy, bolo to uz davno, ked u nas este bola 6 mesacna zaruka na HDD, avsak vyrobca poskytoval 3 roky ... tak ked mi 12 mesiacoch zacali hlavicky na disku cinkat o plotne, jednoducho som disk zabalil a poslal na taiwan k vyrobcovi aj s peknym mailom, ako velmi som bol s diskom spokojny, ako rad by som ostal vernym zakaznikom, avsak distribucne firmy na SK sa na mna ako na maleho zakaznika vykaslali ... o mesiac mi prisiel balik aj s ospravedlnenim sa, ze zial 5400rpm 30GB disky sa uz nevyrabaju a nemali ich k dispozicii a dufaju, ze budem spokojny s novsim 60GB modelom ;-)
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||

Návrat na "Debata o všetkom"