Projekt WHITE SOURCE

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
petuskoxyz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 132
Dátum registrácie: So 11. Dec, 2010, 14:16
Bydlisko: BA SC

Projekt WHITE SOURCE

Príspevok od používateľa petuskoxyz »

zdravím vás
takže mám v pláne celkom zaujímavý modding PC nakoľko môj prvý nevyšiel podľa predstáv
prvý modding ktorý bol z ocelového rámu a plexi skla :P
Obrázok

nakoľko váha a hlučnosť boli vyššia ako som predpokladal tak som sa rozhodol pre tento projekt síce problém s váhou nevyrieši práveže ešte priťaží :D ale nevadí snáď všetko bude fungovať ako má :)
v skratke sa bude jednať o spojenie dvoch skriniek NZXT SOURCE 210 WHITE
Obrázok

s poriadnym vodným chladením :rep: nemám v pláne to prehnane osvetlovať alebo nejako gíčovo upravovať
hlavný cieľ je hrobové ticho ktoré by som chcel dosiahnuť s dvomi kusmi radiátorov 3x120 a dvomi kusmi radiátorov 2x120 :cool:

predstava je spojenie skriniek bočnicami s obi dvoch bude odstránený držiak na disky a na dno vyrezaná "veľká diera" na trojkový radiátor
na vrch by som chcel umiestniť zvyšné dvojkové radiátory
do bočníc by som chcel vyrezať dieru a dať plexi :-)
takže to by bolo tak v skratke uvidíme ako sa bude dariť a veľa vecí sa bude riešiť za behu :D
Naposledy upravil/-a petuskoxyz v Št 09. Aug, 2012, 20:28, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Martin_RAZER_SVK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 888
Dátum registrácie: Po 06. Aug, 2012, 20:24
Bydlisko: Lazy pod Makytou

Re: Projekt WHITE SOURCE

Príspevok od používateľa Martin_RAZER_SVK »

pokúšaš sa o niečo podobne ako je toto http://www.caselabs-store.com/cases/?pr ... t=featured :? ak hej tak už sa teším yahooo som zvedavý ako sa ti to podari :good:
CPU i5 4670k 4.2GHz,MB MSI Z87 MPOWER, RAM2x4GB KINGSTON HyperX Performance 2400Mhz Cl11 ,GPU Asus EHD5870+EK FC5870,D5 + Alphacool TOP, EK Supreme HF, 2x480 Alphacool Nexxxos UT60/XT45, case CM HAF X,PSU Seasonic x-650
Používateľov profilový obrázok
Monster1
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: Ut 20. Jan, 2009, 21:27
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Projekt WHITE SOURCE

Príspevok od používateľa Monster1 »

Volil by som radšej jeden veľký radiátor ako toľko malých, a aj cenovo to vyjde lepšie :) http://www.tichepc.sk/Phobya-Xtreme-SUP ... 1013004026
Ryzen 5900X @ 5,05 GHz + Asus Strix B550-A Gaming+ Team Group Vulcan 2x8 GB @ 3200 MHz CL16 + Asus TUF RTX 3080 OC @1845/19800MHz 0,85V + Samsung 970 EVO 500GB + Crucial MX200 512 GB + Enermax Platimax D.F. 600W + Fractal Define R4 + 2xPhobya Noisebuster insulating mats + Noctua NH-D15 Chromax Black + 3x Noiseblocker Eloop B14-ps
Master of Hertz
Samsung Odyssey G7 27'' 240
petuskoxyz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 132
Dátum registrácie: So 11. Dec, 2010, 14:16
Bydlisko: BA SC

Re: Projekt WHITE SOURCE

Príspevok od používateľa petuskoxyz »

hej skoro o niečo také chcel som skrinku od lian li Lian Li PC-343B Modular Cube - Black ale vyšlo mi to tak že cenovo tri krát viac a robotou asi na to isté

radiátory som mal za veľmi dobré ceny takže sa mi to viac oplatilo a ten veľký ani netuším kam by som umiestnil

potrebné veci ktoré mi ešte chýbali :)
Obrázok

ospravedlňujem sa za fotky ale je to mobil :D
Používateľov profilový obrázok
k0rben
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 23. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Projekt WHITE SOURCE

Príspevok od používateľa k0rben »

Uz sa tesim :good: , ak by si chcel nejaku inspiraciu pozri skrine od mountainmods Ufo.
Spoiler: ukázať
Online :
|Intel i5-750@Gelid Tranquillo|G.SKILL Ripjaws 1600Mhz CL9 2x4Gb + Kingston HyperX DDR3 1600Mhz CL9 XMP 2x2Gb|Asus P7P55D|Sapphire HD5770 1Gb GDDR5 Vapor-X@900/1400+Custom Accelero S1r2|Samsung HD502HJ+Scythe Himuro|Corsair TX650|Antec 300@3xGelid Silent 12+TB SIlence 140mm+Scythe KazeMaster|Syncmaster T220|Logitech MX518 + Steel Series QCK|KME 2201 Black|Logitech S220 2.1 + KOSS SB49|

Offline :
|Intel Celeron D331 - 2.6GHz @ 2.9GHz + Akasa AK-965|WD800JD 80 GB + Scythe Himuro|Sapphire Radeon X800GTO|MSI 915PL Neo|PQI DDR 1GB 440Mhz|EC 350W|EC 5470-P4|

Offline :
|Intel Pentium III - 1.0GHz @ 1.2GHz (box)|WD200EB 20 GB + ghetto silencer|Inno3D GeForce2 MX400 64MB|Gigabyte GA-6OX|Hyundai SDRAM 256MB 133@160Mhz|250W Noname|Eurocase MD 604|iiyama ProLite E431S|>Image<
petuskoxyz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 132
Dátum registrácie: So 11. Dec, 2010, 14:16
Bydlisko: BA SC

Re: Projekt WHITE SOURCE

Príspevok od používateľa petuskoxyz »

konečne bol čas a mohol som sa pustiť do práce
najprv treba vyrezať dieru do dna obi dvoch skriniek
Obrázok
vyrezaná diera bola krajšia ako som očakával treba len trošku zabrúsiť
Obrázok
následne bol namontovaný radiátor s mriežkou prachovými filtrami a ventilátormi
Obrázok
Obrázok
nasledovalo primontovanie koša na HDD a narýchlo uloženie kompotentov aby som dostal ako takú predstavu koľko mám miesta
Obrázok

:music:
petuskoxyz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 132
Dátum registrácie: So 11. Dec, 2010, 14:16
Bydlisko: BA SC

Re: Projekt WHITE SOURCE

Príspevok od používateľa petuskoxyz »

po neuveriteľne som zháňaní skrutiek na radiátory sa mi ich podarilo zohnať, samozrejme sú na objednávku tak vravím chlapíkovi že z každej dĺžky nejakých 100kusov šak skrutky to bude centová záležitosť po zahlásení sumy som mal problém sa udržať na nohách za 600 poxxxxxxch skrutiek si vypýtali 300€ ale keby niečo aspoň viem kde ich už zohnať a ževraj sú jediný na slovensku ktorý ich dodávajú firma sa volá FABORY :D sranda .... myslím tým tie skrutky ktoré máte každý v PC s tým hrubým závitom :D
riešenie nasledovalo objednaním závitníkov :D keď všetko pôjde ako má tento víkend som hotový :P
Používateľov profilový obrázok
Martin_RAZER_SVK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 888
Dátum registrácie: Po 06. Aug, 2012, 20:24
Bydlisko: Lazy pod Makytou

Re: Projekt WHITE SOURCE

Príspevok od používateľa Martin_RAZER_SVK »

300€ :hysterical: :facepalm: to za to už mohla byť ta lian li :D :D
CPU i5 4670k 4.2GHz,MB MSI Z87 MPOWER, RAM2x4GB KINGSTON HyperX Performance 2400Mhz Cl11 ,GPU Asus EHD5870+EK FC5870,D5 + Alphacool TOP, EK Supreme HF, 2x480 Alphacool Nexxxos UT60/XT45, case CM HAF X,PSU Seasonic x-650
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Projekt WHITE SOURCE

Príspevok od používateľa Brandoo »

Preco prave tu skrinku si sa rozhodol modovat, ktora absoludne nieje vhodna na vodne chladenie ?
To si mohol rovno kupit jednu z CaseLabs a dat si tam aj 5x 480 radiatorov.

Velmi sa mi nezda tvoj zamer spojit dve skrinky do jedenej... neviem presne ako si to predstavujes a vobec ci je to technicky mozne.
Netrha ti to srdce, ked ju tak kantris ?

Ked by to malo byt za menej penazi no stale pekne, kupit vatcsiu a krajsiu skrinku a dat externy radiator Watercool MO-RA3 s podstavcom aj mriezkami. Na hadiciach do radiatora quick disconnect fittinky.
A vnutro vysperkovat podla podla seba.
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
petuskoxyz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 132
Dátum registrácie: So 11. Dec, 2010, 14:16
Bydlisko: BA SC

Re: Projekt WHITE SOURCE

Príspevok od používateľa petuskoxyz »

Martin_RAZER_SVK :D vtedy mi do smiechu dva krát nebolo tak ti poviem :D:D:D


Brandoo padla mi veľmi sa mi páčilo ten vzhlad nejako na mňa urobil dojem a keď som tak chodil po fórach tak som našiel toto nejako sa mi to zapáčilo jediné čo sa mi nelúbilo bolo umiestnenie radiátora presunul som ho na spodok... a ešte predný a vrchný panel ... na predným panel dám plexi na ktoré netiahnem peknú bielu alebo carbónovú bielu fóliu :) tak isto mám v pláne aj vrch len bez plexi škáru zatmelím a natiehnem fóliu :)



dnes budú fotky nakoľko sa mi podarilo spojiť ich pred chvíľkou takže náhádžem tam skoro všetky veci a budú fotky :) budem vďačný za každú radu :)
Používateľov profilový obrázok
Martin_RAZER_SVK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 888
Dátum registrácie: Po 06. Aug, 2012, 20:24
Bydlisko: Lazy pod Makytou

Re: Projekt WHITE SOURCE

Príspevok od používateľa Martin_RAZER_SVK »

Jedine akú radu ti môžem dať je že použi tmel so skleneným vláknom niečo takéto http://www.colortau.eu/product/tmel-so- ... 200-ml-75/ je to dobre na väčšie špáry kde sú hrubšie vrstvy tmelu pretože je pružnejší a nepráska ako klasicky :good: a pri brúsení je dobre použiť masku lebo ak sa ti to raz dostane do pľúc tak to už nikto nevytiahne :OO=
CPU i5 4670k 4.2GHz,MB MSI Z87 MPOWER, RAM2x4GB KINGSTON HyperX Performance 2400Mhz Cl11 ,GPU Asus EHD5870+EK FC5870,D5 + Alphacool TOP, EK Supreme HF, 2x480 Alphacool Nexxxos UT60/XT45, case CM HAF X,PSU Seasonic x-650
petuskoxyz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 132
Dátum registrácie: So 11. Dec, 2010, 14:16
Bydlisko: BA SC

Re: Projekt WHITE SOURCE

Príspevok od používateľa petuskoxyz »

nakoľko sa strhla jedna akcia viac ako som čakala tak fotky sú až dnes keď sa už ako tak dávam dokopy :D
takže pred naplnením
Obrázok
naplnená ešte sa zbaviť nejakých tých vzduchových bublín :D
Obrázok
skúška nasvietenia
Obrázok
spokojný som s tým dva krát neni musím to ešte poupravovať :)

v druhej polke musím dorobiť ešte zadný panel celkovo kabeláž a upraviť držiak expy potom bude aj odtiaľ fotka :D ale zatiaľ spokojnosť obrovská nakoľko nič nepočujem

dík za radu s tým tmelom uvidím či náhodou nejaký nemám doma ak nie zoberem ten :)
Používateľov profilový obrázok
Martin_RAZER_SVK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 888
Dátum registrácie: Po 06. Aug, 2012, 20:24
Bydlisko: Lazy pod Makytou

Re: Projekt WHITE SOURCE

Príspevok od používateľa Martin_RAZER_SVK »

aké máš skúsenosti stým ekolandom ? ja som mal 2 fľaše RED a každá bola inej farby :cry: :D jedna priehľadná druha vínovo červena nepriehľadná tak som použil najprv tu po cca 5 dňoch mi s toho zostala fialova :( nechal som to tak v okruhu asi 2-3 mesiace a teraz som ju vymenil blok od EK bol trochu dosť zapchatý, vyčistel som to a použil som tu druhu fľašu a zatiaľ to vyzerá v pohode ta prvá bola asi niaka vadná várka alebo bordel s nádoby kde to miešajú :facepalm: ta tvoja vyzerá pekne svetla priehľadná
A k tomu tmelu je dobre naň potom naniesť vrstvu klasického bez vlákien lebo by to vyzeralo ako keby si tam vlasy zastriekal :D :good:
CPU i5 4670k 4.2GHz,MB MSI Z87 MPOWER, RAM2x4GB KINGSTON HyperX Performance 2400Mhz Cl11 ,GPU Asus EHD5870+EK FC5870,D5 + Alphacool TOP, EK Supreme HF, 2x480 Alphacool Nexxxos UT60/XT45, case CM HAF X,PSU Seasonic x-650
petuskoxyz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 132
Dátum registrácie: So 11. Dec, 2010, 14:16
Bydlisko: BA SC

Re: Projekt WHITE SOURCE

Príspevok od používateľa petuskoxyz »

skúsenosti zatiaľ nijaké tieto sú prvé :D ale ako som otváral balík z tichépc :D tak tam bola mláčka a jedna flaška bola deravá :D takže tak nejako :D ale farbovo to sedelo :) uvidím čo to bude o pár dní :) a po príchode ďalšej flašky lebo treba dočapovať ešte :D
tmel budem riešiť až naposledny skôr by som chcel spraviť ovládací panel s predným :)
a keď bude čas tak vyrezať dieru pre plexi do bočnice :)
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Projekt WHITE SOURCE

Príspevok od používateľa GABO »

Tie flaše si mal nezávislo balené predpokladám v čiernych sáčkoch a zalepené, alebo sa mýlim? Lebo štandardne všetky náplne balíme a lepíme do čiernych plast. sáčkov z dôvodu, že pri preprave sa občas po veľkom tlačení môže nejaké množstvo dostať mimo.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"