Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

nebudem klamat ,mal som lpg na mercedes E430 RV01, na benzin som po meste jazdil 12l, plyn mi vychadzal tak isto :(
isiel som na plyn do chorvatska,jedina potiaz bola tankovat kazdych 350km-skorej otravne,nakolko som chcel nadrz do rezervy:)
priemerna spotreba plynu ?:) 10.5l plynu/100km...

co sa tyka vykonu ,je pravda ze ten merc mal 286ps myslim,takze nejake 2-3kone ked zdochnu necitit,osobne som vobec nemal taky problem.

p.s. pametam si stary plyn volakedy,nie priame vstrekovanie, mali sme to na kii sportage nejaky 2.0 zralo to plynu jak kamion,smrdelo,kazilo sa a podobne... nic z tohto ak to spravi clovek co to vie ,to nema,ani nevie clovek ,ze na plyn jazdi:)
p.s. k tomu ziveniu auta, posledny merc E220cdi zral 6.3l,teraz bmw z4c 3.0 zerie 9,5l,zda sa to len nejaky liter hore ,ale na penazenke to teda citim dost,a tankovat auto co zerie 15l a hovorit si ,ze dat plyn je blbost lebo budem pozer,je fakt mimo:) clovek setri kde sa da a tu usetri najviac :)

naviac uz takmer kazdaaa pumpa ma lpg - omw/slovnaft... shell neviem ako je na tom.. :good:
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

stefan.koval napísal:tak ale spotrebe neklesne vzdy o polovicu, kamos mal na felde 6l/100 benzinu. po LPG mal 10L/100 plynu. pri dnesnych cenach plynu 72centov to vyslo ako keby mal skutocne 5L benzinu na 100km. cize takych 1L usetri, ale zase neviem ako je to v inych autach
Spominana octavia mala priemerku 7,9l benzinu a 9,7l plynu, cize 12 €/100km v pripade benzinu a 7 € v pripade plynu.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

tak si to prelep naspat,ked ti to pomoze :good:
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

Papek napísal: Spominana octavia mala priemerku 7,9l benzinu a 9,7l plynu, cize 12 €/100km v pripade benzinu a 7 € v pripade plynu.
oktavka mala priemernu 7,9L? dost

inac mal niekto cest s 1,4 dieslom vo fabke II?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

octavia 1.6 benzin, pri takom vykone je to trapenie
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2241
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

Co ty furt mas s tymi trojvalcami? Mas nejak nespravne zafixovane, ze menej valcov = mensia spotreba. Pochop uz, ze tie motory su ZLO. Nejde to, rapoce to a nema to mensiu spotrebu, nez nejaky normalnejsi stvorvalec. Ale vsak inak... enjoy, len si kup vankusik pod rit, nech ta potom tolko nenatriasa. A ano, do konca mojho biedneho zivota si budem robit srandu z ludi, co si budu kupovat taketo nezmysly. 7,9L pri Ochcavke je dost? Co myslis, kolko ma taka 1,2 HTP, ked ides normalne po dialnici (130-140 km/h) a sedia v nej dvaja ludia? 5 litrov? Pridaj aspon 2. A to si este ani nezapol klimu.

Aha ho, priemerna spotreba 1.4 TDI s nemeckou naftou 5,2 l na sto. Na nasich cestach s nasou madarskou alebo vasou ukrajinskou naftou to bude o nieco viac. Nehovoriac o tom, ze ten motor je uplny vysmech. Kazde lepsie auto ma vacsi krutiaci moment na motorceku od stieracov.

Kebyze si kupis aj ten vsetkymi oslavovany uzasny "drzak" 1.9 TDI PD, tak spotreba je velmi podobna, o par decilitrov na sto vyssia. Ja viem, ze taky obrovitansky motor je nepredstavitelny, ale pri rovnakych otackach mas vacsi vykon a peak torque je dokonca pri nizsich rpm, takze po meste stlacis plyn a ta to kopne do riti volepyco jak vystartujes*. Uz ten blby 1.6 TDI ma aspon tie 4 valce. A guess what? Spotreba snad rovnaka.

Pamatas si inak, ako som ti sem dal video startovania naftovej fabky v zime? Tu mas naopak benzin, inak tiez Fabia a tiez dlhsie nestartovane - klik. Najdi 1 rozdiel. A tu mas nejake Berlingos HDi. Ja viem, ze u nas taka zima moc nebyva (mozno u vas?), ale ked mna to vzdy tak pobavi dobre.
_______________________________________
*) Jedna sa o umelcovu predstavu, realita sa moze lisit.
yNo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1824
Dátum registrácie: Št 04. Jún, 2009, 19:20
Bydlisko: Sv. Jur

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa yNo »

Nebud agresivny. 1.4Tdi ma kamos, je fajn motor, nizka spotreba. Pri fabii by som do neho tiez siel radsej ako do 1.9 a teraz ma tu niekto ukamenuje :)
Ono nie kazdy jazdi dialnicu,alebo casto mesto. ja jazdim 90% mimo mesta, a pri 90 mam 5,1-5,3 na HTP. Ano na tak nevydarenom,rapkajucom,hrkotajucom,trasivom,slabom,skaredom,smardlavom trojvalci. Ono to nie je iba o vykon/spotreba, ale aj o servisnych nakladoch.
4.2015 - koncim s forom za Ban do bazaru, kde som nikoho neokaslal-ale zabudol ukončiť staré odlezane obchody.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

tvoja byvala mala fabku ci co ich tak nemas rad :hysterical:
moj fabku v zime startujem o 5:30 rano a ide vzdy. manzelka chce nove auto a proste ak nie su peniaze tak mozes mi pchat aj lambo s 10L motorom ze je lepsie ako skoda. viem ze je to smejd ale za tie love to nebude limo.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

yNo napísal:1.4Tdi ma kamos, je fajn motor,
Prestaň to fajčiť...





.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

ja mam 1.4iS a tiez je to fajn motor... teda ahojte, volam sa Papek a som tiez alkoholik :D
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2241
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

yNo: Neviem, comu si presne nepochopil v mojom prispevku. Ty pises, ze 1.4 TDI je fajn (*cough cough*), lebo ma nizku spotrebu. Ja pisem, ze velmi podobnu alebo rovnaku spotrebu dosiahnes aj s vacsim a lepsim motorom (ked zanedbame fakt, ze aj ten lepsi motor bude vlastne zly).

Dalej pises, ze jazdis na HTP a je to o servisnych nakladoch. S tym suhlasim. Benzin bude mat mensie servisne naklady nez diesel. Ja diesle nemam rad. Avsak ani HTP nie je uplne optimum co do servisnych nakladov.

A tie tvrdenia, ze "je to fajn motor", tak tomu neverim. Povedz rovno, ze v zivote v nicom inom nesedel. A teraz nehovorim, ze tuto som sa odviezol 5 km v kamaratovom BMW, tak vsetko od Skody je zle. Ja si naozaj myslim, ze za podobne peniaze mozes kupit komfortnejsie a lepsie vozenie nez 1.4 TDI. A este viac by to platilo, kebyze to auto nemusi byt Skoda. Navyse uz mu par stranok dozadu pisalo viacero ludi - pokial je problem v peniazoch, je najlepsie zostat pri tom, co ma a ja s tym len suhlasim. Davat X tisic eur za to, ze dostanes rovnake auto s rovnako zlym motorm (HTP -> 1.4 TDI), je podla mna blbost. Ale samozrejme jeho peniaze, on si ich zarobil a moze si ich minut, ako len chce. Mna bude zaujimat, co si nakoniec kupi.

Radsej daj dovody, preco by si vzal 1.4 TDI oproti 1.9 TDI. Nasledne skus vysvetlit, preco tie zaiste skvele TDI trojvalce uz Skoda nemontuje od roku 2010 do aut.

stefan.koval: Udaj, kolko mas rozpocet na auto a aky najmensi rocnik si ochotny kupit. Alebo to musi byt uplne ze fungl nove? A Fabiu nemam rad preto, lebo sa mi hnusi ten fanklub okolo toho. Napriklad tiez nemam rad hnusnu malu Toyotu Yaris. Ale proste je to auto a kto chce si kupi, kto nie nekupi; nehovori sa o nom. Lenze okolo Skody je taka mania, ake je to lacne a skvele vozidlo. Podobne ako s LCD televizormi. Jednoducho musis rozbijat zazite predstavy neuvedomeleho obyvatelstva.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

aj meciar bol celkom fajn politik :D :D :D
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

su ludia a ludia :D

lubia sa mi reci babkinej sestry stryka brat a jeho krsneho sestrinice brat povedal, ze je fajn :D :D...

kazdy tu komentuje nieco, o com len pocul, alebo previezol sa na tom par krat, moze to tak argumentovat quick a par dalsich co im preslo par aut pod rukami...

kazdemu vyhovuju nieco ine, ale napr. tvrdit, ze niekto kto ma auto s velkym objemom s LPG je hlupak :-D... mesacne za usetrene peniaze moze ist na dovolenku a ubytok vykonu pri najnovsich sekvencnych LPG splynovacoch je minimalny a spotreba je max liter viac ako na benal, ale to je mozno sposobene efektom, ze jazdim lacnejsie, tak tomu dupem (otestovane Volvo S80 2.9, e46 330iX)

PS: mam poladeny zetor (fobiu 1.9TDI ) podvozkovo sa to na civic nechyta (napr. ako ma papek), ale vykonovo a dynamikou je to niekde inde ako 1.4 mpi a pod, pricom servis je skoro porovnatelny s tou 1.4

je to asi neuveritelne, ale spotreba je v rozmedzi 4,7-5,5l/100km, napr. teraz cez vik 1100km a 4,8l/100km, 3 ludia plus nejaka batozina, 140 tempomat a sem tam 170, ale stale je to bezna poebana fobia, tzv. sleeper, co mi aj vyhovuje :rep:
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
yNo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1824
Dátum registrácie: Št 04. Jún, 2009, 19:20
Bydlisko: Sv. Jur

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa yNo »

Ja by som tiez z HTP asi neskakal znova do Fabie, ale isiel radsej do 1.9Tdi passata. Vsak nech sa kazdy rozhodne ako chce. Ja len, ze aj mne kazdy tvrdil, ako su Fabie zle auta, vela zeru, nejdu, radsej si kup BMW, lebo to je auto. Kupil som si Fabiu a nelutujem. Na servis som neminul skoro nic, vozim sa za lacno a ako studentovi mi to urcite staci.
Dovod preco 1.4 namiesto 1.9? Nepotrebujem ten vykon navyse, ak sa nemylim, je tam aj nizsia poistka, a myslim, ze 1.4 oproti 1.9 ma nizsie servis.naklady. Kazdopadne ja by som sa bal kupovat na Svk diesel od niekoho, koho nepoznam :-)
Ale pri vybere medzi 1.4 a 1.9 skor zalezi od ponuky. Je to podla mna viac menej jedno ci 1.4/1.9.
4.2015 - koncim s forom za Ban do bazaru, kde som nikoho neokaslal-ale zabudol ukončiť staré odlezane obchody.
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Mimiik »

Co som si precital par prispevkov tak vidim, ze par z vas sa asi vyzna, chcem si do konca roka- na zimu kupit prve auto. Pravdepodobne peugeot, chcem najlepsie 207 ktoru mi maju vo Wagon tradingu- v Peugeote v PP pozhanat do konca roka, comu by som sa mal vyhnut? Peugeot preto, lebo tam servis mam pravdepodobne zadarmo a diely za nakupne ceny, ak sa nepodari do konca roka im nieco pozhanat, tak som rozmyslal o A3 rv. cca 2004+. Budem rad za kazdu radu

Dik
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"