Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Takze hocijake dvojmiestne auto zapisane ako N1 je oslobodene. Uz len najst sposob, ako zapisat S2000 a pod. auta ako N1 :D
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

jararak napísal:yno - bmw e46 318d alebo 320d po facelifte, priblizne 2004 rok, ma uz 6kvalt, spotreba niekde na urovni 5litrov

popripade potom pozeraj schopny benzin s peknym krutakom a plyn do neho.
2004 e46 do 4k ani 316ku nekupi, ci mas ine zdroje ? :)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

yNo napísal:Ake auto by ste mi poradili do 4k, kazdy den s nim budem jazdit 40 km tam,40s5, mimo mesta 90km/h ? Potrebujem co najnizsiu spotrebu a samozrejme kazivost :)
Moji favoriti:
Fabia 1.9 SDI/TDI
Passat 1.9 tdi, mozno este golf tdi,kedze pasat asi kvoli vahe bude mat spotrebu vyssiu, aj ked zase da sa zohnat 6kvalt...len ci do tej ceny.
Fabia 1.9 TDi will do the trick.
maju EWT prevodovku, jeden z najdlhsich koncernovych 5kvaltov, 2500ot => 130kmh, 3000ot. => cez 160
resp. FRS ta da na full 240-250, ale potrebujes minimalne 200koni, ale to do 4k nezozenies...

na passate je hlavne nevyhoda hlinikove ramena, ktore musis tusim po 90 alebo 120tis. menit a uz ty musis vediet, ci potrebujes miesto (passat) alebo sa potrebujes len lacno vozit (fabia)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3738
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa fobos »

Predvčerom sa mi podarilo roztrepať moju E90. Zrazil som srnku v 110km/h :( Bez brzdenia, je mi ľúto aj auta, lebo som rozmlátil celý predok, naštastie kapota je OK, ale aj tej srny.Tieto naše cesty to je katastrofa, také kríky 2 metrové, dlhé a pol metra od cesty, no proste cestári = mfp... sa zjavila v pol sekunde, ani na brzdový pedál som nešľapol, len tak ju odhodilo, hovno bolo vidno. :facepalm:
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

tak bud rad ze zijes a ze to nebol jelen.
hry- ps5
doma-HP probook
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

skoda na aute je to najmenej ,ako bolo spomenute bud rad ,ze ti nic neni :)

p.s. snake mal by si lepsie zaspominat,ak to bolo na mna :)
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

A co tak Golf 1,6 LPG??? Jazdis v prepocte za 4 litre benzinu kombinovana.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2241
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

Co sa tyka zrazania srn, tak si nemozem nespomenut na Canyonero zo Simpsonovcov, hlavne tato minuta (hudba v lepsej kvalite). Presne toto je jeden z dovodov, preco si vzdy budem kupovat auta ako Canyonero. Celkom nepokrytecky sa priznavam, ze radsej zabijem 5 zvierat a 10 inych ludi, nez by som mal ja skoncit na vozicku (zviera ma u mna vacsiu hodnotu nez priemerny clovek). Totiz nie vzdy musim ja zapricinit havariu a aj kebyze niekoho takto zabijem mojou vinou, 5 rokov v base je lepsich ako 50 rokov na vozicku. Kto by bol velmi pohorseny mojim pohladom na vec, tak a) vobec mu to neverim, b) kludne moze jazdit v malom auticku... enjoy, enjoy, enjoy, enjoy a enjoy.

No ale o inom som chcel: Mam auto. Mam PZP. PZP vyprsi v lete 2013. Potrebujem zrusit PZP. Dobrovolne to nepojde (dnes som sa bol spytat), aspon som teda vyplnil ziadost o zrusenie k najblizsiemu moznemu datumu. Vseobecne podmienky v Koop [PDF] hovoria nasledovne:
Clanok IV.
(6) Poistenie okrem dôvodov ustanovených Občianskym zákonníkom (§ 800 a 802) zaniká aj z dôvodov uvedených v § 9 zákona:
a) zánikom motorového vozidla,
b) zápisom prevodu držby motorového vozidla na inú osobu v evidencii motorových vozidiel,
c) vyradením motorového vozidla z evidencie vozidiel,
d) prijatím oznámenia o krádeži motorového vozidla príslušným orgánom,
e) vrátením dokladu o poistení zodpovednosti pri motorových vozidlách, ktoré nepodliehajú evidencii vozidiel,
f) vyradením motorového vozidla z premávky na pozemných komunikáciách,
g) zmenou nájomcu, ak je na motorové vozidlo uzavretá nájomná zmluva s právom kúpy prenajatej veci.


Body a), c), e), f) neprichadzaju do uvahy. Fiktivny predaj vozidla je skomplikovany tym, ze bod b) uz nezaujima kupno-predajna zmluva ale samotny prepis auta, takze asi je zlozite pouzit aj to. Bod d) je pomerne lahko uskutocnitelny, ale velmi sa mi nechce robit fiktivnu kradez (zatial som si nenastudoval, co za to hrozi, ale tipujem to na trestny cin).

Takze potrebujem, aby mi niekto vysvetlil, co presne znamena bod g) s tou zmenou najomcu. Cize mame vozidlo, ktoreho majitelom som ja. Co by bolo potrebne spravit, aby sa PZP dala zrusit podla toho bodu? V Koop sa do vysvetlovania tohto paragrafu prilis nemali.
Používateľov profilový obrázok
tusom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: Ut 26. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa tusom »

ak sa nemylim, tak nájomná zmluva s právom kúpy prenajatej veci je lizingova zmluva, takze podla mna bod g) sa vztahuje na pripad, ked sa lizing prepise na niekoho ineho, teda meni sa najomca
takze to asi nebude tvoj pripad, kedze tie nie si najomca, ale uz vlastnik
tolko k teorii, realnu skusenost nemam . . . :laugh:
"There’s a troll within every man that stirs when you put a keyboard in his hand"
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Zoom,

Ja by som sa na tvojom mieste brutalne hanbil keby som si to co si napisal vobec myslel. Nehovoriac o tom, ze si to aj napisal a priznal sa k tomu, a vobec s tym nemas problem ze mas takyto pohlad na svet... Preco by si mal mat vacsiu hodnotu ako "priemerny clovek"? :facepalm:

Podla mna by si mal vyhladat odbornu pomoc. uprimne.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2241
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

tusom: Aha, to ma nenapadlo, ze to je vlastne obycajny lizing. S tym asi tiez nepochodim. No nevadi, vydrzime do buduceho roka, alebo predam auto.

ZoranICS: Nie ze sa brutalne nehanbim, ale dokonca to, co som napisal, je moj normalny pohlad na svet. Ja beznych ludi moc nemam rad. Odbornu pomoc sa v najblizsej dobe vyhladat nechystam. Pred mozno 10-15 rokmi som vsak mal uraz, ked som doslova padol na hlavu a prebral som sa, az ked prisla sanitka. Stravil som v nemocnici zopar dni na neurologii na pozorovani, podstupil som vysetrenie na CT a EEG. Nechali si ma tam, aby sa uistili, ze sa mi vlastne nic nestalo a nebudem mat trvale nasledky. Myslis, ze by to mohlo s tymto suvisiet?

A teraz ta zaludna otazka, ty internetovy ludomil: Kebyze si ucastnikom tazkej havarie, ktora moze skoncit nasledovne:
a) traja mrtvi vo Fiate Punto a ty so zlomenou rukou v Honde Accord
b) ty na vozicku do konca zivota, lebo si siel v tom Punte a druhy sofer s otrasom mozgu (mal 530i)

Prosim, realne mi odpovedz, co by si si vybral. Velmi ma to zaujima. Akakolvek vyhybava odpoved je jasny signal volby a). A pokial si rovno vyberies a), tak si rovnako chory ako ja a mal by si vyhladat odbornu pomoc. Uprimne. A co kebyze tuto otazku rozsirime aj na niekoho, koho mas rad? Ako daleko to potom dotiahnu ostatni cudzi ludia na tvojej stupnici zachrany? Ci to je uz "nieco uplne ine"? Ako som napisal predtym, neverim ti ani pol slova. Aby sme sa neodsuvali od povodneho topicu, dalej na toto uz nebudem reagovat. A napriek tomu, ze si uz na mna uplatnil psychologicku projekciu, nemam rad havarie, nechcem aby ludia havarovali a nerad zrazam zvierata (za moj zivot 0 zrazenych plazov a cicavcov).
yNo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1824
Dátum registrácie: Št 04. Jún, 2009, 19:20
Bydlisko: Sv. Jur

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa yNo »

Este aj ja sa odklonim od temy, suhlasim uplne so zoomom, a nehanbim sa za to.
4.2015 - koncim s forom za Ban do bazaru, kde som nikoho neokaslal-ale zabudol ukončiť staré odlezane obchody.
Používateľov profilový obrázok
Sebi02
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 426
Dátum registrácie: Ut 03. Máj, 2011, 15:14
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Sebi02 »

lenze zoom, Ty si tu hovoril o Canyoneru a podobnych tereniakoch, co je trocha rozdiel ako Honda Accord
a kazda havaria je ina, nehovor ze pri kazdej zomieraju ludia, ak v tom Accorde nepojdes ako prasak, staci sa ti uhybat napravo a ak sa aj nieco stane tak za to nemozes...
a imho je rozdiel bezpecne auto a auto s ktorym pobozkas druheho sofera...
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11560
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Andre »

a netreba kukat iba celny naraz, + v malom aute vacsia sanca sa vyhnut
5600X | Fera 5 | STRIX B550-F | 16GB DDR4 | RTX 4070 SUPER | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6676
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa M1ch4l »

ZoranICS napísal:Zoom,

Ja by som sa na tvojom mieste brutalne hanbil keby som si to co si napisal vobec myslel. Nehovoriac o tom, ze si to aj napisal a priznal sa k tomu, a vobec s tym nemas problem ze mas takyto pohlad na svet... Preco by si mal mat vacsiu hodnotu ako "priemerny clovek"? :facepalm:

Podla mna by si mal vyhladat odbornu pomoc. uprimne.
zle si si to precital. On napisal, ze zviera ma vacsiu hodnotu ako priemerny clovek
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Razer Huntsman V2 (red linear), Razer Basilisk V3 Pro + Razer Destructor 2, Blue Snowball

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"