Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

tak ale tiez autoglym zas nebude dodo juice kvalitou napr. co sa tyka vonkajsej karoserie mam dodojuice a na kozu a take mam nejaku americku ,ta bola dost draha ale fakt stoji za to,potom koza vonia jak nova ,aj vyzera :X
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

quicky napísal:tak ale tiez autoglym zas nebude dodo juice kvalitou napr. co sa tyka vonkajsej karoserie mam dodojuice a na kozu a take mam nejaku americku ,ta bola dost draha ale fakt stoji za to,potom koza vonia jak nova ,aj vyzera :X

hehe magic od 1wolf-u :D

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 2038_n.jpg
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 7396_n.jpg

zisti pls nazov ako sa to vola, mas aj nejake foto atd ? od dodo mas aj clay+ born slippy ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

ono zase rezesova je dokazom ze aj dialnice nie su super bezpecne. ale okres je des. tam radsej do pola.
nikdy nezabudnem ako sa mi pretrhla polo-os na fiate brava v dedine a odletelo mi koleso. ledva som to stocil do jarku. servisak ze kebyze som mimo mesta a 90/hod tak som dead
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

zlomena poloos je teda riadna sranda... Pamatam ako nas predbehlo na 105ke zadne koleso :D Nastastie tiez v dedine... Ale preskocilo 2m plot po tom ako skocilo do jarku... Kebyze niekoho trafi tak to sranda vobec nie je.
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6676
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa M1ch4l »

mirjak napísal:"Bolo by však naivné domnievať sa, že karoséria neprešla zmenami, pretože konzervatívny dizajn ukrýva zásadnú zmenu rázvoru, ktorý narástol až o 43 milimetrov. To sa muselo drasticky prejaviť na vnútornom priestore pre posádku."

"Tento Volkswagen mi vzbudil emócie už v počítači a dá sa očakávať, že kráľ si trón udrží, lebo vyzerá úžasne a možno očakávať techniku ešte lepšiu ako vzhľad."

....no nekup to :facepalm: http://auto.sme.sk/c/6521935/novy-volks ... nutra.html
vyborny dizajn oproti momentalnej generacii, no priznam sa, ze tu revoluciu nejako nevidim
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Razer Huntsman V2 (red linear), Razer Basilisk V3 Pro + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa 1adad1 »

preco je vacsina auto recenzentov tak mimo z VAGu?
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

lebo VAG im ponukne rozne vecicky co myslis ;)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa 1adad1 »

hrncek porsche, seat pero a take?
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

:D





.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

ano ano mam aj clay+born slippy nakompletku :)))

na kozu : SLIPTONE - liquid leather - Gentle cleaner + Conditioner ...podla foriek jedno z top,ak nie uplne . :good:
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Ta mova evolucia sa strasneprejavila, normalne mozem dat nohu pri pedali plynu o 20 mm viac doboku no nekup to :rofl:
Mam dojem, ze VW si stale viac a viac robi z ludi dobry den.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2241
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

Co sa tyka tych osetrovacich pripravkov, tak Gliptone Liquid Leather (predpokladam, ze Sliptone bol preklep) mam aj ja a mozem velmi odporucit. Konkretne sa jedna o ten Gentle Cleaner a Conditioner. Jedno je taka oranzova vodicka, druhe biele ako telove mlieko. To mlieko som si zvykol normalne rukami bez handriciek rozotierat po sedackach. Konecne pripravok, co vonal ako koza, nie nejaky smradlavy hovnovy chemicky wunderbaum. Navyse maju tiez dobry vonavy "stromcek" s rovnakou vonou. Zavesit niekde pod sedacku a prima vec. Samozrejme, musi sa to aspon trochu hodit k autu. Cize v BMW so sedenim z makcenej koze som to mal super, ale vo Fabii s latkovymi sedackami by to bolo trochu divne.

Dodo Juice som mal pripravok nejaky, ktory sa daval pred voskom (mal sposobit akoby tmavsie tony). Nejako ma nenadchol, mam celu flasku snad este. Taktiez clay s lubrikantom som skusal a nebol som extremne nadseny. Fungovat to fungovalo, aleee... nejaky pomer praca/vykon bol pre mna velmi zly.

Autoglym vosk som si oblubil (ten HD). Oproti Collinitu, co som mal, pekne vonal a velmi dobre sa s nim pracovalo. Nemyslim si, ze by to bola nejaka podradnejsia znacka nez DoDo Juice. A o Chemical Guys som tiez cital dobre veci. Mam od nich nejaku modru vodu, co vonia - na interiery. Na rozpustanie brzdoveho prachu z diskov som pouzival Car-Lack68, ucinkovalo to dost dobre, ale ukrutne to smrdelo. A nakoniec tiez odporucam CarPlan Tyre Slik, olejovy sprej na pneumatiky, maju potom pekny mokry vzhlad (da sa kupit tusim aj u nas v Tescu).

Odkedy mam Jeepa, uz nic necistim, ale hladam blato a spinu. Kefky a handricky oddychuju doma v skrinke. Liecivy bahenny zabal je to, co moje auto potrebuje. Ale rad by som skusil ten pripravok, co tam cistil A stlpik vinylovy na fotkach. Mame link na konkretny produkt?

No a este k tym superbezpecnym autam a mestskemu jazdeniu. Nic neponechavam na nahode. Vsak aj EuroNCAP crash testysa robia pri 64 km/h a ako tie zrazky vyzeraju. V meste nie je problem naburat v 50 km/h. Dokonca by som povedal, ze clovek je menej ostrazity nez na dialnici (jedna ruka lezerne na stredovej konzole, pozeranie po okoli, atd).
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

ja len tolko ,ze sam som tomu clayiu neveril,ze by to malo realne vyznam.ale skusal som lak pred a po.... no uzas,kolko necistot clovek nevidi neciti len tak po prejdeni prstami -odporucam tu "techniku" ,ruku do sacku mikrotenoveho a dlanou prejst aspon po kapote :) sam bude prekvapeny. ked spravne pouzivas clay tak to krasne vycisti. celkovo nemozem jedno zle slovo na dodo povedat,hlavne to krasne vonalo :))
p.s. ale verim,ze su rozumne alternativy ,ked chce niekto usetrit.

ano je to gliptone ,sam som sa cudoval ako som prisiel na sliptone :D
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

jj, clay je paradna vec, bez toho vlastne nema ani vyznam davat lestenku, podkladovu pastu alebo vosk

sam sa ho chystam kupit, ale jedna vec, ze na komplet vydetailovanie ti treba 1-2 dni tvrdej makacky a druha, ze ako dnes ma zase prekvapil ako niekto presiel klucom po blatniku, vivat ebnuti ludia :E

@zoom http://www.autodetail.sk/index.php?page ... t&Itemid=1

1l, ja som riedil 1:10, teda spravis z toho 11l, tepoval som s tym aj sedacky a paradne islo vsetok dole, clovek by neveril kolko tam je bordelu :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

ja som to cele robil cely den den,dalsi den som mal svalovicu na predlaktiach ako nikdy.... :) ale rozhodne to stalo za to :))

p.s. prave riesim ci sa mi oplati dat zastriekat skrabanceky na bawe ,nakolko uz vidim dementnych ludi ,kt budu potom pri predaji hovorit,ako bolo auto rozbite na totalku a chcu ho zadarmo :facepalm:

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"