Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

nechapem co tu tolko moralizujes :rolleyes:
jasne ze ked idem rychlo riskujem pokutu, ale neznamena to ze som nejake hovado co chce pozrazat chodcov.
ja fakt nemam chut prdkat sa furt 50, hlavne ked ta rychlost mojmu autu nesedi (nejsu rozumne otacky motora ani na 3 ani na 4), tak si idem mojich ~60 a s kludom tych par ecok zaplatim ked tak, a pochybujem ze tym niekoho ohrozujem.
+ ked sa ponahlam tak to uz vyzera zase inak, ked je nejaky pruser v robote tak bohuzial musim obcas jazdit jak kkt
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

tak to je na kazdom svedomi no ako jazdi, v usa som sa naucil, ze treba byt velmi ostrazity, tolerantny.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2241
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

Nechcel som sa zapajat do tejto diskusie, ale ja sa nestacim divit, aki ludia existuju. Vzdy som vedel, ze bezny Slovak je vlastne.. eee... clovek s inym nazorom ako ja, ale ze sa najdu aj tu na fore. Fakt len kukam. Oslavne ody na cinnost policie, absolutna dovera v nas system, 100% dodrziavanie znaciek, napraveni recidivisti, lebo pan policajt im dal pokutu, atd.

Je dost smutne vidiet taketo nazory. Na rozdiel od toho, aby bezny clovek bojoval proti darmozracskemu statu a jeho prisluhovacom, tak ich tu oslavuje. Tito ludia by snad ani nevedeli, ako maju ist, pokial neuvidia znacku, ktora im to prikaze. Ziaden zdravy rozum, ale nariadenia a zakazy. A preto to tu takto vyzera a buducnost nie je ruzova. Viem vsak, ze vysvetlit takymto ludom, ze konaju zle, je asi tak mozne, ako ze si stefan.koval nekupi Skodu. Ja proste neviem pochopit ten pohlad na svet. V meste sa robia zle rozhodnutia, doprava sa nezlepsuje, vsetci su podplateni, ale my verime tomuto novemu obmedzeniu rychlosti, lebo to je mudro navrhnute a ani nahodou to nie je za ucelom vyberania pokut. Este som tych dementov nevidel merat rychlost na nejakom potrebnom mieste. A vobec, ked treba niekde znizit rychlost, preco treba merat? Netreba len postavit opicaka na kraj cesty? Jaj aha, to by sa nevybralo do rozpoctu.

Pokutu za rychlost som dostal v celom zivote iba jednu. Bola to velka dvojprudova cesta, ktora isla pomedzi polia. Naraz ma zastavili fizli, ze som prekrocil rychlost v dedine. Niekde na tej ceste proste bola cedula so zaciatkom dediny, ktoru som nevnimal. Neskuseny a mlady som ju zaplatil, ale nemalo to ziaden vychovny charakter, prave naopak. Vtedy som si povedal, ze uz tym darmozracom nikdy nic dobrovolne a bez boja nezaplatim. Zatial to vychadza. V spravnom konani nedavno som kvoli 10,- € nechal radsej predvolat dvoch fizlov v dva rozne dni, aby sa museli v najvacsom julovom teple dotrepat na stanicu, vypovedat, zapisovat a odpovedat. Nalezite som si to uzival.

Samotne znacky na obmedzenie rychlosti ignorujem. Jazdim tak, ako si dovolim - tj. rychlejsie na miestach, kde to poznam a pomalsie, kde to nepoznam. Respektujem ich jedine ak je na to dovod (jasne vyznacena praca na ceste, okolie skoly, atd). Parkujem tam, kde to vyzera byt vhodne a nie vzdy to musi byt povolene. Nikdy vsak nestojim niekomu na vyhradenom mieste, pred branou s vyjazdom, ci niekomu na kvetinkach. Proste zdravy rozum.

A posledna vec: Na natankuj.sme.sk je vlavo dole anketa, ci sa na cestach citime bezpecne. Momentalne 69% respondentov odpovedalo, ze nie. Ja tomu nerozumiem. Jazdim tot v tej hroznej Bratislave, ale nic som nepostrehol. Suhlasim s tym, ze Slovaci nevedia jazdit, nevedia, kto ma kedy prednost, nevedia sa pripajat do pruhov, ci predvidat nieco. Napriek tomu sa necitim na ceste ohrozeny. Najvacsiu nepohodu z mojho pozorovania vytvaraju frustrovani fotrikovia rodin v Skodovkach (cize, radsej pridam a nalepim sa tomu predo mnou na blatnik, nez by som mal na 5 sekund zlozit nohu z plynu a pustit ten velky cierny Jeep s vrahom za volantom pred seba).

Dokial budu u nas ti opicaci fungovat tak ako teraz a budu tu nezmyselne nariadenia a obmedzenia, dovtedy budem proti tomu bojovat. Konformnym uctievacom nasho systemu zelam co najvacsiu policajnu buzeraciu.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

ten fizel, co sedi za radarom a meria, sa tam sam od seba nerozhodol ist. ak ty nedodrzujes predpisy, tak hadam neocakavas od inych ze ich budu dodrziavat
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

zoom, suhlasim s tebou :)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa STENLY »

landrower napísal:idem mojich ~60 a s kludom tych par ecok zaplatim ked tak, a pochybujem ze tym niekoho ohrozujem.
je dokázané, že ohrozuješ... :)
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

kto to dokazal?
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa STENLY »

tie tvoje príspevky by mali riešiť ako "posthunting"
lebo len ty vieš dávať také debilné otázky :rolleyes:

zapni si gúgl a hladaj... ja nie som povinný tu odpovedať na tvoje hovadiny
dakujem za pochopenie

pre istotu si ta dám do "ignore" nech si nezvyšujem zbytočne tlak
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11560
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Andre »

je dokazane, ze neohrozuje
5600X | Fera 5 | STRIX B550-F | 16GB DDR4 | RTX 4070 SUPER | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

STENLY napísal:pre istotu si ta dám do "ignore" nech si nezvyšujem zbytočne tlak
daj veru, este by sa ti mohlo nieco stat a bolo by o jednoho ficovolica menej, co by sme si pocali :(
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

kasne, tahajte sem politiku... dneska sa mozno povozim na tesle, dam vediet :-)
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Timeshifter »

STENLY napísal:
landrower napísal:idem mojich ~60 a s kludom tych par ecok zaplatim ked tak, a pochybujem ze tym niekoho ohrozujem.
je dokázané, že ohrozuješ... :)
Takže, na Slovensku na úsekoch s 50tkou, kde by v zahraničí bola určite povolená 70tka, je jazda 70tkou nebezpečná a ohrozuje ľudí/životy/majetky, no v zahraničí to bezpečné je... Hmm, veľmi zaujímavé...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

no LEBO tam su ine mentality soferov. a ano ohrozuje. uz v 60tke mozes sundat niekoho a nie len vodic je hlupy slovak ale aj chodci.

joj inac vcera si idem a kolko hovied vie rychlo rychlo sa supnut na hlavnu z vedlajsej a ja si stale poviem joj bistu raz nedobrzdim ty debo aby si cvakol. Nemam rad ked dakto chodi busom cely tyzden a potom pride sobota a on je pan bo ma drahe auto z garaze a musi sa ukazat.

som mal tu cest vcera na 2.0tdi pasat z 2004. 340tis km, spojka ako na traktore, do 6ky ani za mater neslo a do kopca cuvat tak tak ze som nenabral susedom kapuru :D /branu. inac aj vma pride ta 6ka ako neutral? :D a frezovali ste niekto kotuce zadne brzdne na tom? ci nvoe rovno? do zakrut to bolo vidiet ze to ma skoro 2 tony. sedel som nepohodlne a ruku som ledva dal na okno. inac ako tak spokojnost. skusil by som novsi pasat.

hyundai i30 som este mal skusit bo bol na dvore novy ale nevydal cas pre oslavu, ma niekto s hyundaom skusenosti s i30? prislo mi to ako kia z vonku.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Je dokázané,že šoféri, ktorí idú pomaly, sú dôvodom veľa dopravných nehôd.
Používateľov profilový obrázok
Sebi02
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 426
Dátum registrácie: Ut 03. Máj, 2011, 15:14
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Sebi02 »

Je dokazane ze vodic ktory ide aj na prudovom lietadle co stihne chodcovi uhnut/dobrzdit mu sposobi mensiu ujmu ako zaryty 50-kar ktory si ho vsimne az ked ho nadhodi.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"