zelena "machula" po vypnuti PC

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

zelena "machula" po vypnuti PC

Príspevok od používateľa BoBo_ »

zdravim
asi tak dva mesiace dozadu sa mi to poprvy krat stalo,vypol som pc a v strede monitoru mi blikla taka malinka zelena bodka,reku mozo mu siblo ale ono sa to postupom casu zvacsovalo a VZDY ked vypnem PC tak mi to tam blikne :E ...teraz to uz ma rozmery tak 3*5cm tak uz sa zacinam obavat co to moze byt,stretol sa uz niekto s tym?? monitor mam HANSOL 730D
Používateľov profilový obrázok
Jamiii14
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: So 10. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Èachtice

Príspevok od používateľa Jamiii14 »

a ked ho vypnes zo siete?
Používateľov profilový obrázok
Jamiii14
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: So 10. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Èachtice

Príspevok od používateľa Jamiii14 »

na konci skoro kazdeho manualu su mozne poruchy ktore mozu nastat tak :8O: ak je este v zaruke tak reklamovat aby sa ti to celkom nedosralo az po skonceni zaruky
Používateľov profilový obrázok
dema
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Pi 17. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Ružomberok

Príspevok od používateľa dema »

robi to oste presne aj mne a to po tom ako bol v oprave, ja mam LG Flatron F700P...
a navyse ked prisiel z opravy je este aj rozmazany obraz este viac, ked dam vyssi jas :cry:
zaruka by mi nan mala vyprsat cez leto a pojdem ho este skusit reklamovat..
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Príspevok od používateľa robour »

Mam tiez Hansol 730D. Ak sa ti to zobrazuje na chvilicku tak to nie je problem, je to zhasanie obrazovky. Ak by to trvalo dlhsie, tak to problem je... a velky, lebo to moze sposobit vypalenie luminofóra do obrazovky. To sa uz odstranit neda (ten luminofór). Tak upresni ako sa to chova. Tieto stavy byvaju, keD je odpaleny tranzistor na doske obrazovky, ktory tuto funkciu robi...
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Používateľov profilový obrázok
dema
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Pi 17. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Ružomberok

Príspevok od používateľa dema »

inac ja som fakt z toho monitora mojho nervozny, este aj nejake trafo v nom pisti... nie vzdy ale dost casto...
to ze tam robi tu zelenu machulu, je na reklamaciu? ved pri novom to nerobilo...
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Príspevok od používateľa robour »

Ako som uviedol vyssie. Nie je dolezite co to robi, ale ako dlho to robi. Pri vypnuti nastavaju stavy nepredvidatelne, tak treba aj prizmurit oci. Jasne ze nove sa chova inac ako 3 rocne, ale to este nie je dovod na reklamaciu, keD vsetko pracuje ako ma...
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

no takze tako,zaruku uz nemam :( a ono IBA ked vypnem,inak ked bezi tak sa nic nedeje,bezi v poho ani ziadny rozmazany obraz ani nic....IBA ked vypnem tak asi na 3 sekundy mi to nabehne a hned sa to zmensi na bodku a zhasne to... :( ....inak trafo mi zatial nastastie nepisti,musim zaklopat :wink:

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"