Stavba repliky

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Stavba repliky

Príspevok od používateľa Toman »

ja im dam....

popis mi co presne je vlastne to otipovanie, popripade hod link na nejake informacie
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba repliky

Príspevok od používateľa Chris »

uz davnejsie som po tom pozeral, avsak na SK ti to urcite neschvalia uz len z dovodu 10-15cm podlozkach na naboj a imitacii kotucov :hysterical:

ako najzhodnejsia cesta je to prihlasit v UK, kde maju prihlasene rozne monstra ako BI-moto corsu (2x 2.0T 700PS ), home-made prerobene supry/skyliny na lavostranne a pod, platis len poistku a raz do roka tusim daku STK ci co tam maju

ale vraj na SK prihlasili a zrealizovali prestavbu Mini s VTi motorom , teda b16a2 ...a hlavne zalezi kolko mas penazi a znamosti :rolleyes:
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba repliky

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

Tu máš všetko potrebné: http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=66761 je tam toho hodne o stavbách "jednotlivých vozidiel" a ako sám vidíš tých podmienok je tam až až.

Pozri sem: http://www.telecom.gov.sk/index/open_fi ... vyroby.pdf

Na začiatok podať žiadosť, potom doniesť vypracovaný návrh, podložený technickou dokumentáciou, ako výkresy, výpočty z mechaniky ak zasahuješ do nosných častí, osvedčenie o všetko neštandardnom(rozumej novom) čo je na aute použité, ak zváraš tak musíš mať platné skúšky, prípadne ti môžu navrhnúť kontrolu vozidla Vúz pre ubezpečenie o stave zvarov, a potom možno ti žiadosť schvália, všimni si potom tú formulku že schválenie vozidla, do 2 ROKOV. V tom sú skúšky, recyklačný fond, potvrdenie o pridelení VIN, atď, prípadne povolenie importéra pre použitie týchto komponentov na jeho vozidle. Píšem možno lebo dostať sa cez všetky tieto papierovačky bude utrpenie na roky, a ak budeš chcieť prejsť na každom z týchto štátnych orgánov, bez toho aby ťa naťahovali a hádzali si medzi sebou tvoj spis hore dole, tak rátaj s korupciou. Ak by išlo všetko tak ako má tak rátaj na poplatkoch minimálne 3000 až 4000 euro, lebo na doplnkové kontroly ťa pošlú určite. Otipovaním som myslel to že ťa môžu poslať s hocičím čo nie je origo na schválenie, aj s jedným dielom vlastnej výroby, a papiere a všetko okolo toho stoja nemalé peniaze. Skús si takto dať schváliť vozík vlastnej výroby a kľudne cvakneš trojku, a to je tam komponentov podstatne menej vlastnej výroby ako na tom vozidle.

Ak by si použil origo diely niektoré bolo by to jednoduchšie, ale svetlá origo homologovné budú drahé, a neviem či sa robia homologované repliky na 360ku... Proste strašné utrpenie ťa čaká :E

Ja poznám jediného človeka čo má vlastnú stavbu, prihlasoval to 5 rokov, a utopil v tom na koruny vtedy 350tis, aby mu to prešlo a bol každý spokojný, rozumej nabalený. Ono ani prihlásiť US vozidlo nie je sranda, aj keď je to povedzme bmw, a použiješ pri prestavbe origo diely, tak sa môžeš stretnúť s neskutočnou byrokraciou, keď úradník na ministerstve nevie či ti tam môže dať pečiatku... Vtedy ho treba nijako presvedčiť, a to je celý problém.
Preto sa to všetko vybavuje dnes už radšej po známosti, ak niekto vozí US, alebo by som to skúsil v tom Nemecku pokiaľ prejdeš TUV, a ich zaujíma hlavne bezpečnosť a emisie, nemáš problém dostať papiere. Jedno niesom si istý a to to že odkedy platí že na novú stavbu v Nemecku musíš spĺňať emisné limity euro 5, ak nie tak treba výnimku, je to len viac vybavovania.
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: Stavba repliky

Príspevok od používateľa jararak »

Stavba catherhamu je veelka sranda, kamos sa s tym nabehal do polska, pretoze odkial kupil sieru cosworth, nasledne si to asi 1/2 roka skladal, potom to znova odniesol tomu tipkovi do polska, ten to auto na neho odhlasil a tak ho prihlasil tuna. ale poviem vam, je to tazka sranda :D, tych papierovych nevela koni co to ma na tak lahku kasnu

vlastne ten catherham je cenovo najdostupnejsi, cela sranda do 7500euro vyjde.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Stavba repliky

Príspevok od používateľa Toman »

- sak prave... na stavbu takej skladacky by som si trufol
- ma to 200 koni a 500Kg...
- nemas nahodou link na toho poliaka popripade viac info???
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba repliky

Príspevok od používateľa Chris »

jararak napísal:Stavba catherhamu je veelka sranda, kamos sa s tym nabehal do polska, pretoze odkial kupil sieru cosworth, nasledne si to asi 1/2 roka skladal, potom to znova odniesol tomu tipkovi do polska, ten to auto na neho odhlasil a tak ho prihlasil tuna. ale poviem vam, je to tazka sranda :D, tych papierovych nevela koni co to ma na tak lahku kasnu

vlastne ten catherham je cenovo najdostupnejsi, cela sranda do 7500euro vyjde.
nema nejake blog, alebo volaky topic, kde vsetko popisuje ? pripadne foto ? dik
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: Stavba repliky

Príspevok od používateľa jararak »

popravde robi s nim tajnosti a poriadne som ho ani ja nevidel, hoc byva vo vedlajsej dedine (ale ja som 90% casu mimo), ak si nahodou na bmwklube tak chalan ma nick gajdy007, bohuzial info co mam su len take kuse, vidime sa fakt tak raz za 2-3 mesiace aj to pod parou na diske :D
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Martin_RAZER_SVK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 888
Dátum registrácie: Po 06. Aug, 2012, 20:24
Bydlisko: Lazy pod Makytou

Re: Stavba repliky

Príspevok od používateľa Martin_RAZER_SVK »

čo sa tyká tých replík tak výrobcovia by ich mali mať certifikované a schválené na prevádzku takže v normálnych krajinách nieje problém s prihlasenim ale slovensko medzi normálne nepatrí tu musíš mať dobre známosti alebo vedieť komu máš dať menši úplatok aby si to dostal na cestu hallelujah SLOVENSKO :facepalm: :E
CPU i5 4670k 4.2GHz,MB MSI Z87 MPOWER, RAM2x4GB KINGSTON HyperX Performance 2400Mhz Cl11 ,GPU Asus EHD5870+EK FC5870,D5 + Alphacool TOP, EK Supreme HF, 2x480 Alphacool Nexxxos UT60/XT45, case CM HAF X,PSU Seasonic x-650
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3760
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Stavba repliky

Príspevok od používateľa lezgy »

poliak ti to ajopecatkuje a s nasimi si mozes vytriet
akurat tonesmies amt na nasich znackach
ale uz sa da poistit na svk na vynimku aj UK auto takze ani s plecharinou to mozno az take zle nebude
na jednej strane fizli chcu poriadok, na druhej by legalizovanim zarobili krasne prachy lebo vsetko ide bud nacierno alebo prepis na zahranicne adresy
cize o prachy dochadzaju tak ci tak
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Stavba repliky

Príspevok od používateľa Snake »

OT: UK auto myslíš RHD?





.
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3760
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Stavba repliky

Príspevok od používateľa lezgy »

j.
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Stavba repliky

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Onoho casu som chcel postavit 130RS s 2l CRDi motorom. Napisal som na Ministerstvo telekomunikacii a oni mi vykopcili tie casti zakona ktore sa tykaju "jednotlivo vyrobeneho vozidla". Este nez zacnes so stavbou sa musis s kompletnou dokumentaciou dostavit na krajsky urad, kde ti podla dokumentacie stavbu vozidla schvalia. po postaveni auta ides na STK do dekry (Autorizovane testovacie stredisko), kde ti otestuju vsetko co sa da otestovat "nedestrukcnymi" testami a ak ti stk schvali vozidlo tak dostanes papiere s ktorymi mozes potom auto ist prihl;asit. Stoji to vela penazi, na to sa priprav, len na uradoch nechas asi 6-800 EUR. Policajti ti ale papiere vzat nemozu. Musis to mat ale riadne zdokumentovane a auto musi byt ozaj postavene podla dokumentacie. Velmi dobre si musis rozmysliet co v nom chces mat a co v nom mat nechces, ake chces mat povolene rozmery napr. diskov, pneu, atd, lebo dodatocne to zapisat do papierov je v podstate nemozne, aj ked si "vyrobca" ty sam. Ak je vozidlo "jednotlivo vyrobene" tak nan mozes pouzit aj karosarske diely ktore by ti na bezne vozidlo nepovolili, cize napr. karbon, laminat, atd, ALE, musis k tomu mat dokumentaciu podlozenu teoretickymi vypoctami ;)

Ja som ratal ze ta 130RSka by ma vysla tak 15-17000E.

Vela stastia so stavbou!
Používateľov profilový obrázok
ANDYMAN
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: St 09. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Senec (33)

Re: Stavba repliky

Príspevok od používateľa ANDYMAN »

Tomane, ja nieco podobne planujem ked budem na dochodku... pekne sa s tym pomaly vyhrat v garazi... lambo je v pohode koli hranatym tvarom, ako zaklad by som urcite nepouzival picoviny typu peugeot a spol... skorej BMW 5er a pod. ma to silny motor, zadny nahon, dostatok elektroniky, spickove jazdne vlastnosti a starsie typy idu za par korun...
A k tej legalizacii len tolko, ked mas znamosti a prachy tak postavis na znacky aj furik...
Legalne by to proste neslo nijak...
Navyse, to auto by nebolo na kazdodenne chodenie do roboty, prinajhorsom by to ani tabule mat nemuselo...
Ale do dochodku daleko...ak vobec dozijeme...
Intel i7 4790K Delid [ 8-RADS!!! Water Cooling ] Kingston HyperX 32GB ASRock Z87 OC Formula EVGAGTX980Ti Superclocked EK Water Samsung 850EVO RAID-0 HDD cca 10TB Creative SB-Z Asus 4K 32" LED RAZER Deathstalker UltimateLogitech Z5450 THX Enermax Platimax 1500W Corsair 900D ...
WATER COOLING : CPU EK - Supreme LTX CSQ D5 X-Res CSQ Pump Phobya DC12-400 1x Phobya G-Changer 480 V1.2 1x Black Ice GT Stealth 360 1x XSPC RX240 1x AC NexXxoS PRO II 3x AC NexXxoS PRO I 1x HX-CU1401V Hose 13/10mm UV Liquid ...

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"