MacBook Pro 15 "Retina (info)

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: MacBook Pro 15 "Retina (info)

Príspevok od používateľa CageJ »

Jedina vec preco sa oplati kupit Mac je Final Cut Pro X, na zvysok je blbost... A na hry dvojnasobna.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: MacBook Pro 15 "Retina (info)

Príspevok od používateľa faugusztin »

diZZy napísal:nic take ako ze strcim usb a pustim si film(osravedlnuejm sa za debilne otazky ale v tejto oblasti som amater no zacnem si o tom v najblizsej dobe citat)
Vlozis USB disk, vo Finderi (ekvivalent Windows Explorera) si kliknes na disk, dvojklik na pozadovany AVI subor, a zacne ti prehravat video QuickTime. Pripadne iny prehravac, ak mas nejaky nainstalovany. Presne rovnako ako vo Windows.
m@R3k
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 108
Dátum registrácie: St 17. Sep, 2008, 15:44

Re: MacBook Pro 15 "Retina (info)

Príspevok od používateľa m@R3k »

CageJ napísal:Jedina vec preco sa oplati kupit Mac je Final Cut Pro X, na zvysok je blbost... A na hry dvojnasobna.
Niektori ludia fakt zaspali v dobach PowerPC. Macy maju v sucasnosti uplne rovnaky HW ako PC cize nevidim dovod preco by sa na nich nemohli hrat aj hry. Velke herne studia ako Blizzard alebo Valve robia vsetky hry aj pre Mac OS, ak je nieco iba pre Win mozes si ho nainstalovat do dual bootu (Win 8 sa uz da nainstalovat aj na externy disk cize si nemusis robit particie). Ja sa hravam aj na MB Air s Intel HD4000 (Dota 2 30-60 fps min. detaily) a kedze hravam tak 1-2x do tyzdna uplne mi to staci, na retina MacBooku s vykonom problem urcite nebude.
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: MacBook Pro 15 "Retina (info)

Príspevok od používateľa valistar »

ale aj tak drviva vacsina hier je na windows, takze ked to chces mat na hry tak jedine nainstalovat aj win... za par rokov sa to snad zmeni a mac os bude naozaj gamer-friendly, zatial je to v plienkach :) .

PS: ked ti ide len o kvalitu vyhotovenia a mas na to cash tak su v podobnej kategorii aj velmi dobre ntb od inych vyrobcov...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: MacBook Pro 15 "Retina (info)

Príspevok od používateľa CageJ »

m@R3k napísal:
CageJ napísal:Jedina vec preco sa oplati kupit Mac je Final Cut Pro X, na zvysok je blbost... A na hry dvojnasobna.
Niektori ludia fakt zaspali v dobach PowerPC. Macy maju v sucasnosti uplne rovnaky HW ako PC cize nevidim dovod preco by sa na nich nemohli hrat aj hry. Velke herne studia ako Blizzard alebo Valve robia vsetky hry aj pre Mac OS, ak je nieco iba pre Win mozes si ho nainstalovat do dual bootu (Win 8 sa uz da nainstalovat aj na externy disk cize si nemusis robit particie). Ja sa hravam aj na MB Air s Intel HD4000 (Dota 2 30-60 fps min. detaily) a kedze hravam tak 1-2x do tyzdna uplne mi to staci, na retina MacBooku s vykonom problem urcite nebude.

Asi asi fakt zaspal dobu :).. Lebo iba par velkych studii a F2P Steam Games maju Mac support.. A este GTA IV.
Používateľov profilový obrázok
diZZy
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 801
Dátum registrácie: Ut 31. Mar, 2009, 19:08
Bydlisko: Nitra P. háje

Re: MacBook Pro 15 "Retina (info)

Príspevok od používateľa diZZy »

tak ja som vedsinu dna v praci a ked pridem domov zahram si na 2 hodky lol-ko (inak nevie niekto ci league of legend je an na mac os?)
a hry ako gta4,nove cod uvitam :-) hrozne sa mi paci tento mac nechcem kupovat s winon chcelo by to zmenu len aby som potom nelutoval ...
Používateľov profilový obrázok
Xenon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2295
Dátum registrácie: St 20. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: MacBook Pro 15 "Retina (info)

Príspevok od používateľa Xenon »

Len nezabudni, že Mac má HFS+ a Windows má NTFS súborový systém. Takže ak si nenainštaluješ nejaké emulačné vrstvy, ktoré ti toto budú vedieť urobiť transparentne, tak vo Win neuvidíš Mac partíciu. V Mac OS uvidíš NTFS partíciu, ale zapisovať do nej nemôžeš. Tuším, že takto to je. :)
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Pentium Dual-Core E2220 @ 3.2GHz cooled by Noctua NH-U12P MB: ASUS Rampage Formula GRAFIKA: Sapphire ATI Radeon HD3870 512MB GDDR4 + Sapphire ATI Radeon HD3850 512MB GDDR3 in CrossFireX RAM: 8GB DDRAM2 800Mhz Corsair XMS2 4-4-4-12 AUDIO: ASUS Xonar DX -> Ultimate Ears Triple.Fi 10 Pro PSU: Fortron SAGA 450W (peak 500W) LCD: LG L1953TR 19"
m@R3k
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 108
Dátum registrácie: St 17. Sep, 2008, 15:44

Re: MacBook Pro 15 "Retina (info)

Príspevok od používateľa m@R3k »

LoL na Mac nie je, z ostatnych "Dota klonov" je na Mac HoN aj Dota (Warcraft 3) a Dota 2 bude az po skonceni beta testovania.

Návrat na "Mobilné PC"