Slúchadlá na hry

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5898
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Slúchadlá na hry

Príspevok od používateľa wingo »

Zdravím vospolok.

Viem že už zopár tém o slúchadlách tu bolo, ale vždy sa riešili slúchadlá pre hudbu, prípadne bola hudba minimálne tak dôležitá ako hry.
Potrebujem kúpiť slúchadlá s mikrofónom, určené v podstate iba na hry - DOTA2, CS a iné fps, vesmírne simulátory, RPG, stratégie... hrám skoro všetko.
Veľmi dôležité je aby aj niečo vydržali, nechcem zase po pol roku - roku kupovať nové, a aby dobre izolovali - nechcem byť rušený okolím (TV je 1m odomňa a dosť ruší) a ani príliš rušiť okolie (toho sa ale veľmi nebojím, nedávam príliš vysokú hlasitosť).
Dôležité sú pre mňa taktiež pohodlie aj po pár hodinách na ušiach (mám okuliare), presnosť (čistota zvukov a určenie smeru zvuku, najmä pre fps), atmosféra (pre singleplayer hry), čistota a zrozumiteľnosť reči (všade - cutscény, priamo v hre, trailery, všemožné youtube a iné videá od rozhovorov po dokumenty - nielen o hrách...) i kvalitný mikrák (pre DOTA 2). Hudobný prednes je pre mňa v prípade týchto slúchadiel nepodstatný a filmy nekukám.

Čo som zatiaľ pozeral:
ROCCAT Kave - bojím sa tej veľkej váhy, časté sťažnosti na nepohodlie

SteelSeries Siberia v2 - parametrovo aj vzhľadovo vyzerajú veľmi dobre, len sú iba stereo, predpokladám že kvalitné 5.1/7.1 budú výrazne lepšie pre orientáciu v priestore a celkovú atmosféru v hre. Ak sa mýlim tak ma opravte.

SpeedLink Medusa NX USB 5.1 - dosť vychvaľované, dobrá cena, no bojím sa značky, mal som joystick a kvalitou to bola plastová hračka. Vydžal to čo Genius. Na druhú stranu relatívne kvalitne vyzerajúce slúchadlá Creative čo mám v podpise nevydržali ani tak dlho ako ten Genius joystick...

SpeedLink Medusa NX USB 7.1 - ešte nevyšli, oplatí sa počkať? Okrem toho že sú 7.1 som sa o nich nič nedozvedel...

Logitech F540 - po recenzii tu na pc.sk by som ich bral hneď, bohužiaľ momentálne nie som ochotný dať takú sumu za slúchadlá, možno ak by dali aspoň 5 ročnú "no questions asked" záruku...

Akékoľvek Creative - po skúsenostiach s aktuálnymi nie. Vcelku mi vyhovovali (vzhľadom k cene), no rýchlo sa zlomili a reklamáciu mi zamietli.



Alebo dačo iné by ste poradili? Cenovo ako tie čo som vypísal, ale radšej by som bral za 50€ ako za 80€ ak sú rozdiely nepodstatné. Za rady vopred ďakujem.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
filuS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ut 26. Aug, 2008, 13:14
Bydlisko: Presov, Slovakia

Re: Slúchadlá na hry

Príspevok od používateľa filuS »

"... predpokladám že kvalitné 5.1/7.1 budú výrazne lepšie pre orientáciu ..."
Podla mna je to blbost. Za prve, zalezi na konkretnej hre a na tom, ako (a ci vobec) ma implementovany 5.1-ckovy zvuk. V CS mozes na 5.1 zvuk zabudnut (teda, ak nemas na mysli CSS alebo CS:GO). Za druhe, z praktickych skusenosti mozem povedat, ze hocijake sluchadla za 50e a viac ti v hrach poskytnu rovnaky vykon z hladiska toho, aby si bol schopny povedat, odkial ten zvuk prisiel. Mam vyskusane nejake lacne geniusky, Icemat Siberia (rev 1),Steelseries 5h v2, Zowie headset (boh vie ako sa volal), Sennheiser HD595 a aj par high-endovych AT-ciek. Rozdiel v hrach medzi geniuskami a ostatnymi bol velmi velky, medzi ostatnymi len v zafarbeni zvuku, no s kazdymi z tych sluchadiel som vedel presne urcit (okrem tych geniusiek teda), odkial po mne strielaju. Ziadny 5.1/7.1 headset by neposkytol oproti nim ziadnu vyhodu, pretoze viac sa to uz nedalo. A v neposlednom rade su tie 5.1/7.1 headsety horsej zvukovej kvality ako im cenovo podobne klasicke stereo sluchadla.
Ja osobne by som z toho tvojho listu isiel do Steeleries Siberia v2, prva verzia (vyrabana este Icematom) bola uplne super - relativne pohodlna, v sp hrach vedeli poskytnut atmosferu (mali ovela viac basov ako napr. SS 5h v2, co je plus pre milovnikov explozii) no zaroven aj vyborny vykon vo fps hrach, kde je kazdy zvuk dolezity. Ich jedine minus je, ze vyzeraju a aj su relativne krehke. Mne vydrzali nejake 3 roky, no ja si na svoju elektroniku davam velky pozor. No v rodine s mensimi detmi by nebol problem ich zlomit, nehody sa predsalen stavaju.
Ak by som isiel mimo tvoj list, tak by som siahol po niecom uplne inom - VSONIC GR06. V hrach ti poskytnu rovnaky vykon ako hociktore ine sluchadla a navysu su to velmi kvalitne sluchadla na hudbu, ci uz na doma alebo na potulky svetom. Naviac k tomu celkom dobre izoluju, cize su vhodne aj na LANky (Siberie su otvore, takze kazdy bude pocut, co sa ti v hre odohrava a zaroven ty budes takisto pocut svoje okolie).

tolko moje 2 centy k teme :)
Desktop
Spoiler: ukázať
Specs:
- AMD Ryzen 5 5600X + Noctua NH-U12S Chromax.black
- PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 6700XT
- ASUS TUF Gaming B550M-PLUS
- Crucial Ballistix 32GB (4x8GB) 3600 MHz CL16
- Be Quiet! Pure Base 500DX Black + 5x Noctua fans
- Corsair RM650x + CableMod PRO ModMesh C-Series Kabel Kit (Black/Red)
- Samsung 970 EVO Plus 500GB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
- Sound Blaster Z
OS: Windows 10 Home 64bit
Monitor: Zowie by BenQ XL2546K + Eizo FS2333
Peripherals:
- Logitech G PRO Superlight + Artisan Hien L Mid Wine Red
- Logitech G915 TKL (red)
- Audio-Technica ATH-G1WL
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5898
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Slúchadlá na hry

Príspevok od používateľa wingo »

Ďakujem za info.

S tými Siberiami si ma veľmi nepotešil, ako som spomínal sedím cca 1m od TV takže preferujem niečo čo bude výrazne tlmiť okolitý hluk a taktiež chcem niečo robustné aby sa to za pol roka nepolámalo, škoda. Na druhú stranu neviem ako tieto podmienky spĺňajú tie ďalšie sluchátka, mám pocit že na každé sa niekto sťažoval že ich rýchlo polámal :facepalm:
Ten VSONIC sú štuple a to nechcem, ale ďakujem za radu.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
Courage_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: Po 01. Nov, 2010, 19:52
Bydlisko: Považská Bystrica - Rozkvet

Re: Slúchadlá na hry

Príspevok od používateľa Courage_SK »

Ja používam na hranie štuple, Plus je že výborne izolujú no mínus je, že keď rozprávam na TS tak sa zle počujem. Je to ako rozprávať s prstami v ušoch no už som si zvykol :-)
CPU AMD Phenom II X4 955@3,9GHz + Gelid Tranquillo Rev.2
MB Gigabyte GA-890GPA-UD3H (rev. 2.1) GPU MSI GT 9600 512MB 700MHz@750MHz
RAM
Corsair Vengeance DDR3 4GB 1600MHz CL9
PSU
Coolermaster 600W SILENT Pro Mouse Logitech MX 518
Fan regulator
Zalman Fan Mate 2 Wheel MOMO Racing Force Feedback
LCD
Dell U2312HM
Používateľov profilový obrázok
Peterka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 212
Dátum registrácie: Pi 05. Dec, 2008, 18:49
Bydlisko: Trencin

Re: Slúchadlá na hry

Príspevok od používateľa Peterka »

Pouzivam Roccat KAVE : vahu budes rozhodne poznat , naviac tlacia lebo mostik navrhoval dement ja tam mam este dodatocnu penu.
Tvoj zvuk okolie rusit nebude ale hluk tvojho okolia moc neutlmia ,proste budes pocut co sa okolo teba deje.
Pocas hrania to neprekaza . Ja som este potreboval aj poriesit extra zvukovu kartu ,sluchadla celkom fajne
poberaju rusenie .Dost zalezi ako je tvoja zakladna doska na tom zvukovo. :music:
Za plnu cenu Kave nebude dobra volba . Jo a este sa dost potia uska zvlast ak hras niekolko hodinovu ciaru .
CPU:core i5 2500 - AC xtreme rev.2/ MB:MSI P67S-C43 /RAM:Kingston hyper x 4gb ddr3 /
HDD:500gb WD 5000AVDS / VGA: gtx 570 gigabyte /PSU:seasonic X-660 gold /CASE: termaltake M9/
Asus XONAR DX- Roccat KAVE :Mixrosoft X4-Roccat KONE+
LCD: samsung P 2250 / OS: Win home premium 7 64-bit / Battlelog: PETERKA1920
Používateľov profilový obrázok
plavuskin
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 107
Dátum registrácie: Št 29. Dec, 2011, 22:17
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Slúchadlá na hry

Príspevok od používateľa plavuskin »

Ja tiez pouzivam Steeleries Siberia v2 a su uplne v pohode. Sedia dobre vobec netalacia, zvukovy prejav je dobry na hranie fps pripadne inych hier . Ako spominal filuS ze su krehke to podla man nie pravda, kedze s nimi bohvieako nezachadzam a zatial sa im nic nestalo, co sa neda povedat o kossoch co som mal predtym sb45 a sb40, ktory bol dost casto reklamovane kvoli dacomu zlomenemu.
Spoiler: ukázať
PC: Intel Core i5-3570k@4.6 Ghz | Noctua NH-12UP SE | ASUS Maximus V Gene | G.Skill RipjawsZ 1600 Mhz 4x4GB | Crucial M4 256GB | Samsung SpinPoint F1 750 GB | Gigabyte GV-N670OC-2GD | Seasonic X-760W | Fractal Design Define Mini | Microsoft Sidewinder X6 + Roccat Kone+| SteelSeries Siberia V2 + ESI Unik 04 + Asus Xonar U7
Server #1: HP Microserver N40L | Crucial ECC 2x4GB | 2x WD Caviar Black 640GB SATA II | 2x WD Caviar Blue 640GB SATA II
Server #2: HP Microserver Gen2 | Crucial ECC 2x4GB | 4x WD RED 3TB | 1x Kingstone V300 Now
NB #1: Thinkpad T430 | Crucial 2x4GB | 1x Kingston V200 Now | 1x WD Caviar Blue 500GB SATA II | Maxell Dj Retro
NB #2: Asus UX32LN | Crucial 2x4GB | 1x Crucial MX100 512GB
Mobil: Nokia Lumia 925 | Sony MH1C
Používateľov profilový obrázok
filuS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ut 26. Aug, 2008, 13:14
Bydlisko: Presov, Slovakia

Re: Slúchadlá na hry

Príspevok od používateľa filuS »

Napisal som, ze su relativne krehke, hlavne ak ich clovek planuje vlacit po lankach. Ja ich mozem porovnavat len s full-size sluchadlami, ktore som mal, a z toho, co som vlastnil su tie Siberie jednoznacne najkrehkejsie. Samozrejme, ze par padov na zem vydrzia (zalezi aj od stastia a podlahy), no rozhodne neposobia tak trvacnym dojmom. Pravdou je, ze tie Siberie som pouzival okolo 2 rokov (a to velmi intenzivne) a nikdy mi nespadli, potom vyse roka stali v skrini v originalnej krabici a pred asi rokom som ich daroval. Pred nedavnom som sa pytal, ci im este funguju (predsalen, takmer 5-rocne sluchadla, tak som bol zvedavy) a vraj jej dcerka ich nechtiac zhodila a uz im nebavia. Ale ako hovori kolega, pokial k nim nebudes obzvlast brutalny, posluzia ti dost dlho :)
Desktop
Spoiler: ukázať
Specs:
- AMD Ryzen 5 5600X + Noctua NH-U12S Chromax.black
- PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 6700XT
- ASUS TUF Gaming B550M-PLUS
- Crucial Ballistix 32GB (4x8GB) 3600 MHz CL16
- Be Quiet! Pure Base 500DX Black + 5x Noctua fans
- Corsair RM650x + CableMod PRO ModMesh C-Series Kabel Kit (Black/Red)
- Samsung 970 EVO Plus 500GB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
- Sound Blaster Z
OS: Windows 10 Home 64bit
Monitor: Zowie by BenQ XL2546K + Eizo FS2333
Peripherals:
- Logitech G PRO Superlight + Artisan Hien L Mid Wine Red
- Logitech G915 TKL (red)
- Audio-Technica ATH-G1WL
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5898
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Slúchadlá na hry

Príspevok od používateľa wingo »

Nakoniec som sa rozhodol pre SteelSeries 7H od ReMm1 (http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =2&t=87191), ďakujem všetkým za rady.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB

Návrat na "Nákupná poradňa"