amater opravuje pc - stavaju sa mi vlasy

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

amater opravuje pc - stavaju sa mi vlasy

Príspevok od používateľa andynko »

Musim sa podelit o nove poznatky z oblasti opravy IT, ak mate nieco aj vy k teme, dajte...

Aj by som si zanadaval, ale nemozem

Zavolal mi raz jeden kamos, ze ma doma pocitac (novinka sakra, som myslel, ze si kupil abo co)

Pridem tam a on mi povie, ze to je pokazeny a ze je od uja, ze sa mam na to pozriet - samozrejme u neho a ja som si doniesol vsetky veci... :E

Komp som vzal domov na MOJE naklady, kukam boha vytecene kondenzatory, mu volam, ze daky jeho kamos dalsi to pozeral a vraj vravel, ze doska je ok

Fajn :E davam dole chladic, ze vymenim dosku a super, ulomene rohy na procaku. (nie mojou vinou)

Ten amater co povedal, ze doska je ok, zrejme nevedel ani ako sa nasadzuje chladic na A cko socket

Vymenil som, pc neslo.

Pozeram ramky, tie zaoxidovane a uz sa tam zbierali nejake ciastocky zeleza, vravim co do ... to je. Kamos mi vravi, no to mi ten chalan vymenil, lebo si myslel, ze ramka je vadna. A ked to neslo, nechal to uz tak.

Ok. DVA TYZDNE som toto opravoval :!:

Cena opravovanych komponentov bola 1200Sk Kebyze viem kto ulomil tie rohy a povedal ze doska je ok, tak mu to dam preplatit, nechcel mi povedat jeho meno...

Zarobil som si NULA korun, lebo oprava za 1200 sa jeho ujovi zdala draha.
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

to je ako vystrihnute z rozpravky o upratovacke a drevorubacovi, co si kupili kompa, hold pre teba najlepsie by bolo im to tam pred nimi rozobrat , a na mieste im ukazat, co bude kolko stat, albo nic nove nekupovat, a tu cenu im vopred povedat. . .
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

tak toto je svinstvo... aspon ti nechali ten opraveny PC?
Používateľov profilový obrázok
Ledy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 366
Dátum registrácie: Po 11. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Kalná nad Hronom, Dlhá 11

Príspevok od používateľa Ledy »

Aj ja si myslim,

Vzdy, keD mi niekto prinesie PC s tym, ze to chce opravit, tak sa pozriem co je chybne. No a keD vidim ze je zla doska (procak, RAM, HDD, grafika ... hocico) tak poviem kolko to cca bude stat.

Ak sa niekomu nepaci cena tak nech si trhne nohou.
CPU: C2D Q8300@2500Mhz MB: ASUS Rampage Formula RAM: ADATA 2x2GB 1066MHz 5-5-5-15 VGA: Sapphire 4870X2 HDD: 2x320GB WD YS-series Mouse: Razer Copperhead Keyboard: Saitek Eclipse Monitor: IBM Thinkvision C190 Audio: Creative S750 7.1 PSU: Fortron Everest 800W
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

hm

Príspevok od používateľa andynko »

TomKocuR napísal:tak toto je svinstvo... aspon ti nechali ten opraveny PC?
Pokazenu dosku, ramky a ulomeny duron som si nechal :D

Na doske su kondiky, to sa opravi...

Ramka mozno sa bude dat ocistit

Duron je privesok
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Jofo »

Kto sa xce smiat na podpbnych typkoch, tak tu je toho plny web:
http://rinkworks.com/stupid/
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

* Customer: "Hello? My computer's power just died."
* Tech Support: "Ok. Is everyone else's computer in that room working?"
* Customer: "Yes."
* Tech Support: "What were you doing right before it went out?"
* Customer: "I plugged my curling iron into the power strip."
* Tech Support: "Really? What else is plugged into there?"
* Customer: "Well, my radio, my space heater, my cup warmer, my printer, my monitor, and my computer."
* Tech Support: "Did you unplug anything to plug your curling iron in?"
* Customer: "Yes, my space heater."
* Tech Support: "Well, unplug the curling iron and plug the space heater back in."
* Customer: "Hey! My computer is working now! Is there something wrong with the power strip?"

:RLOL: :RLOL: obdivujem prehlad nad vecou u toho cloveka (tech support)
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

nho z nejasneho dovodu som sa musel vratit naspet ku stolarstvu kde som aj zacal, medzicasom v tej dielni kupili novu pilu, je to uz taka fajna masina na jednu miestnost. po chvile skumania som hned vsimol ze to v sebe schovava komp (nejaky f-siemens c2800,256ram,40gb) hned ma zaujalo ze komp je vedla poistkovej skrinky super riesenie, ziadne protiprachove krytky. nho tak chlapik mi ju ide ukazat jak ta masina funguje ale ma obavi lebo pred vikendom mu uz nejaku hlasku vyhadzovalo a potom mu vyplo pc(bez pc pila nejde) reku no dobre. len co sa spustila ta W2K co tam bola (rozsipana jak one a to ma komp 2mesiace a nikto do neho nesaha len technici) tak po minute naskocila hlaska nt athority system. reku aha sasser v plnej parade :-P. nho tak win padol automaticky do kernelu a potom sa takych 10 minut nedal pustit stroj lebo ani disk nebootlo. prisli 2 "technici" zacali sa v tom hrabat a len tak popri praci som sledoval ako im to aspon 3 krat vyplo a potom ma zavolali ze ci viem aky tam je problem. reku ano je tam saser virus (inac nikto nema pristup ku kompu iba oni, cize kto ho tam asi vopchal, komp je bez pripojenia, samozrejme ak neratame pilu samotnu). chlapik na mna krivo pozrela a pyta sa dalej ze ako sa prejavuje a co robi ten virus :o to uz som krivo pozeral ja na neho a ze reku je to neskodny virus len staci zrusit reset koli naruseniu autority (sam som to nemohol zmenit pretoze hned po starte winu nabehne soft ku pile a s nim nepohne uz ani O:) bez hesla). tak chlapci sa chvilu snazili na co im to zase skocilo do modrej obrazovky kde uz bola chyba zapisu do fyzickej pamete. to uz mali prevolane asi 2 hodiny cez mobil v ten cas :-P tak som im poradil ze nech skusia vyfukat komp tak to aj urobili. v tom kompe bolo prachu ako na takej kratsej hlavnej ulici. najdivnejsie mi bolo ze oni z toho este aj modem vytiahli a po prefukani toho to uz problem prestalo robit. to uz masina potom normalne nabehla a fungovala.
teraz este len prisla sranda. komunikaciu medzi pc a pilou mali pomocou com2 portu. lenze na booku ju nemali. to uz mali na pile polozeny nejaky novucicky acer :8O: . strcil do toho usb adapter na com port a uz vidim ako na mna zase ukazuju ci sa nezastavim. ci im neviem trosicku pomoct rozbehat komunikaciu. aspon nejake nastavenia k tomu usb adapteru. tak vravim ze to si musi dat vlastnosti tohto pc a tam to najde. on na ploche nasiel tento pc dal vlastnosti a tam sa hrabe a ma vola ze to tam nevie najst. on mal na ploche len zastupcu a hrabal sa vo vlastnostiach ikony :red: . tak som ho navygoval ako sa dostat tam kde naozaj chce, to uz chlapik si zacal pisat na papier ako som sa tam dostal. nho ale nemal som cas s nimi tam zabavat sa este chvilku tam daco nastavovali, potom sa zbalili a zdrhli. nho cize za 8 hodin stihli byt raz na obed (asi 2 hodky) potom boli v susednej firme asi 3 krat na nete (po 45minut) a zvisok cumeli na komp ako sa vypina :lol: . len by som rad vedel kolko si za to nauctuju. nemal som odvahu sa to opytat sefa ktory tam lietal ako cert na vysavaci.
este ako vybral ten book tak sa snazili spojit si mobil (6230) cez bt s bookom ale boli v prdeli s hlasky "no device" potom som im vysvetlil ze do nissich rad sa bt nedava iba wifi a s tym tam vemli nepochodia. ak by sa dakomu daco nepacilo ospravedlnte ma ale kuknite kedy som to pisal :wink: bre ranko
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
holdo1337
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Št 04. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Trencin

Príspevok od používateľa holdo1337 »

duron - privesok nuveritelne tu placem :D :D
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

heh

Príspevok od používateľa andynko »

No ale mam dalsiu novinku, tento raz z notebookom...

Chlapik si kupil novy book, lebo ten stary Toshiba Satelite 1900 mu nesiel... v znackovom servise mu povedali, ze je vadny disk a ze oprava bude stat 17 000 bez dph cize sa na to vykaslal a pol roka ho mal doma len tak, teraz objavil mna a ja som sa len smial... uz som mu objednal novy IDE disk za 2300 namontujem mu ho tam a bude spokojny...

Ale do tej firmy pojdem, je v Martine a pojdem sa spytat, co to chceli uctovat za 17 000 tam im spravim riadny bordel...
Používateľov profilový obrázok
Ledy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 366
Dátum registrácie: Po 11. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Kalná nad Hronom, Dlhá 11

Re: heh

Príspevok od používateľa Ledy »

andynko napísal:No ale mam dalsiu novinku, tento raz z notebookom...

Chlapik si kupil novy book, lebo ten stary Toshiba Satelite 1900 mu nesiel... v znackovom servise mu povedali, ze je vadny disk a ze oprava bude stat 17 000 bez dph cize sa na to vykaslal a pol roka ho mal doma len tak, teraz objavil mna a ja som sa len smial... uz som mu objednal novy IDE disk za 2300 namontujem mu ho tam a bude spokojny...

Ale do tej firmy pojdem, je v Martine a pojdem sa spytat, co to chceli uctovat za 17 000 tam im spravim riadny bordel...
Nekric hop kym ti nepreskoci :D Namontuj, otestuj a potom sa ozvi. Mne raz odisla jedna suciastka na zakladnej doske laptopu. Za to mi nauctovali 2000Sk za opravu. Laptop opravovat nie je az taka sranda, raz som mal jeden rozobraty. Nevedel som co s tym tak som ho radsej poskladal.
CPU: C2D Q8300@2500Mhz MB: ASUS Rampage Formula RAM: ADATA 2x2GB 1066MHz 5-5-5-15 VGA: Sapphire 4870X2 HDD: 2x320GB WD YS-series Mouse: Razer Copperhead Keyboard: Saitek Eclipse Monitor: IBM Thinkvision C190 Audio: Creative S750 7.1 PSU: Fortron Everest 800W
Používateľov profilový obrázok
holdo1337
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Št 04. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Trencin

Príspevok od používateľa holdo1337 »

Ale tak 17000sk? To je predsa len moc nie?
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

aaaaa :D

Príspevok od používateľa andynko »

Chlapi, tentokrat som bol amater ja :D sice neslo o pc, ale o robenie web stranky :D

Vsetko funguje ako ma... kod cisty. Jedno tlacitko sa mi ani za nic nechcelo zobrazit vo firefoxe, v msie vsetko ok. Na mojom pocitaci ide, na servri nie :) obrazok nalinkovany dobre... zmenim odkaz na obrazku z REKLAMA.html na OTOBATETA.html a islo to :D kokos som sa smial .... no a som zistil, ze zapnuty adblock :)))) ale az po tyzdni asi :) ked som vypol, islo aj tlacitko reklama :)

Návrat na "Debata o všetkom"