Vypoctovy vykon viecerych PC

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
dimmuboy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ut 14. Sep, 2010, 23:55
Bydlisko: Levoča

Vypoctovy vykon viecerych PC

Príspevok od používateľa dimmuboy »

Zdravim, mam taku ideu spojit viacero PC napr. v LAN a vyuzit ich vykon na vypocet urcitej poziadavky. Na temnej strane IT sa tomu vravi zombie PC :) Nechcem to pouzit vsak na ziadne photoshopy ani konvertovanie videa a najlepsie keby to bolo nejake riesenie pod linuxom :)
Notebook Lenovo U165 - 11,6", AMD Athlon II K625, 4 GB DDR3 RAM, 500 GB HDD, ATI Radeon HD 4200, Ubuntu 10.10 SE
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Vypoctovy vykon viecerych PC

Príspevok od používateľa Chris »

lol, neviem odkial si zobral ten zombie pc, ale computing clustre sa daju postavit na beowulf cluster linuxe
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Famous
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1490
Dátum registrácie: Ut 14. Sep, 2010, 20:24
Bydlisko: HC

Re: Vypoctovy vykon viecerych PC

Príspevok od používateľa Famous »

Oficialne by sa to malo volat Distributed computing, popripade odnoz toho-> GRID Computing. Skus nieco pogooglit, este som sa s tym osobne nestretol.
CPU: R9-5900X Cooler: Kraken X62 MB: x570 TUF PRO (Wi-Fi) GPU: RTX 3080 Ti Suprim X
RAM: GSkill 64GB 3600CL16 SSD OS: Corsair MP600 PRO XT 2TB
SSD: Micron 7400 PRO 3840BG, PNY CS3040 2TB, Kingston KC600 1TB PSU: Corsair HX1000 CASE: Fractal Torrent
jank05
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Ut 19. Okt, 2010, 14:45
Bydlisko: Nemšová/zahraničie (DE,A)

Re: Vypoctovy vykon viecerych PC

Príspevok od používateľa jank05 »

ja som sa osobne s týmto stretol v rámci svojej semestrálnej práce. Konkrétne sa jednalo o linuxovú live distribúciu Pelican HPC.

Má výhodu že sa dá upraviť podľa tvojich požiadaviek. Pre svoje účely som tam mal nahodený Matlab.

Výkon vcelku pekne lineárne škáloval, ale výpočtový čas od určitej hranice už nie(niekde okolo 70% maximálneho počtu CPU).
:!: pozn.- To však ale záležalo od výpočtovej úlohy. Pokiaľ už bola vcelku dosť veľká tak škáloval výkon i čas.

Podmienkou dobrého škálovania je však aby mali dané počítače približne rovnaký výpočtový výkon. (ja som mal k dispozácii 10 rovnakých kompov, ked som mal rôzne kompy tak to bolo veľmi nevyrovnané, a pomalšie kompy brzdili tie rýchlejšie)

oficiálna stránka s tutorialom a popisom: http://pareto.uab.es/mcreel/PelicanHPC/ ... orial.html
dimmuboy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ut 14. Sep, 2010, 23:55
Bydlisko: Levoča

Re: Vypoctovy vykon viecerych PC

Príspevok od používateľa dimmuboy »

zombie PC som vzal z vlastnej hlavy ale mozes si to najst aj na wiki ;)
ten model Beowulf Class Cluster Computer ma celkom zaujal ale este som o tom moc necital,
cital som aj o distributed a GRID computing a vsetko sa vacsinou spaja s projektom BOINC a nenasiel som ziadne vyuzitie v praxi,
ale ten Pelican HPC je to co hladam, uz len nastudovat a testovat. Nenachadza sa tvoja semestralka niekde online pre inspiraciu? nemusis sa obavat, uz nie som student :)
Notebook Lenovo U165 - 11,6", AMD Athlon II K625, 4 GB DDR3 RAM, 500 GB HDD, ATI Radeon HD 4200, Ubuntu 10.10 SE
jank05
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Ut 19. Okt, 2010, 14:45
Bydlisko: Nemšová/zahraničie (DE,A)

Re: Vypoctovy vykon viecerych PC

Príspevok od používateľa jank05 »

Na doplnenie moja semestrálka bola určitým využitím tejto oblasti.

S pelicanom robil kamoš na diplomovke - je aj spomenutý v dokumentácii.
vid tu: http://pareto.uab.es/mcreel/PelicanHPC/pelicanhpc.pdf - konkrétne: Example 6(strana 6)

Obaja sme sa vzájomne doplnili, nakoľko on mal práve pelicanHPC, kdežto ja som sa zaoberal GPGPU výpočtami, a vo výsledku sme potom každý prezentovali že riešenie na ktorom sme robili je to ideálne. čiže ja som za GPU, on za pelican. :D

V prípade, že chceš nejakú inšpiráciu, skúsim od neho tú diplomovku vyhandrkovať(i ked neviem či by ju pustil z rúk), nakoľko narozdiel odo mňa, tak tam má uvedené a popísané i postup práce+príklady kódu a tiež i výsledky meraní.

Návrat na "Hardware všeobecne"