Skusenosti s ''kurvi**ami'' alebo tiez Planned obsolescence

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3760
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Skusenosti s ''kurvi**ami'' alebo tiez Planned obsolesce

Príspevok od používateľa lezgy »

pohlad z druhej strany
robil som svojho casu na kvalite
zalezi teda pre aku krajinu sa dany model predava
ale z vyroby ide furt vsetko 100percent...tam tazko trafia ktore trafo bude pouzite v pracke do nemecka a ktore do rumunska
zazil som na kvalite neraz ako sa kontrolovali vyrobky pre nemecko a bulharsko
cize potvrdzujem na vyssie nadavane rozdiel sa robi vo vystupnej kvalite

teraz robim nieco kus ine ale vidim ako sa stavia zakaznik ak sa mu nedoda subkomponent v .100%stave
a tak vyvadzat by mal kazdy...a niellen vyrobca ale hlavne zakaznik
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6793
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Skusenosti s ''kurvi**ami'' alebo tiez Planned obsolesce

Príspevok od používateľa molnart »

no jedno cesrtve ktore sa zda naozaj na kurvito:

frajerke na notebooku HP po cca. 25 mesiacoch odisla baterka, ale dost divnym spobom. nebol tam ziadny vyrazny pokles kapacita, baterka drzala takmer 2 hod, ked z nicoho nic sa nedala uz viacej nabijat a stoji na 0%. cele mi to pripada, akokeby nejake cidlo povedalo ze baterka presiahla zivotnost a jednoducho je koniec.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Skusenosti s ''kurvi**ami'' alebo tiez Planned obsolesce

Príspevok od používateľa Snake »

cidlo vie o veku hovno, nakolko do notebookov sa davaju vzdy starsie baterie nez je manufacturing date samotny daneho vyrobku, bol si lenivy priplatit 40€ na rok zaruky, tak teraz neplac ;)





.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Skusenosti s ''kurvi**ami'' alebo tiez Planned obsolesce

Príspevok od používateľa newmi »

no boooze, tak si z ciny kupy za dvacku novu, vydrzi rok mozno rok a pol a usteril 20€ na predlzenej zaruke :D
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Skusenosti s ''kurvi**ami'' alebo tiez Planned obsolesce

Príspevok od používateľa AmOK »

Snake napísal:cidlo vie o veku hovno, nakolko do notebookov sa davaju vzdy starsie baterie nez je manufacturing date samotny daneho vyrobku, bol si lenivy priplatit 40€ na rok zaruky, tak teraz neplac ;)
Lion normalnym skladovanim prakticky nestarne. Ubytok kapacity je symbolicky. Preto su v novych spotrebicoch len na 40 a menej % a len raz od vyroby nabite baterky, lebo je to idealna voltaz, ktora neposkodzuje clanky pri skladovani. Baterie pri skladovani moze poskodit len vysoka teplota, potom aj mesacna bateria moze byt kapacitne na to horsie, ako baterka co bola odlozena 2r v chladnicke.
Btw s tym datumom vyroby by som si tak nebol isty. Na plosaku je mikroprocesor, ktory komunikuje s dalsim mikroprocesorom na MoBo a baterka ma aj vlastnu, chranenu EEPROM kde je program pre PIC aj sa ukladaju data, vek, pocet nabiti atd... Su na to rozne softy a funguju. ;)
Mne baterka na HP odisla presne rovnakym sposobom a tie clanky som potom fakt vytrapil. 3h tahali 21W autoziarovku, po tom, co win zahlasil, ze je vybita na 100%! Samozrejme, ze som meral aj pokles napatia z 4,2V → 3,6V.
Preco by si mal clovek priplacat, za to, ze to oni vedome dokurvia? To fakt radsej tu baterku z ciny, uz len z principu, ze neuvidia ani cent odomna. :furious2:
Akurat predvcerom som po dlhom vyberani kupil za 21€ a o rok si kludne kupim dalsiu keby nieco. Aj ked myslim, ze to vobec nebude treba. Tych 40€ za poj...u "predlzenu zaruku" od HP radsej venujem tym sikmookym podvodnikom. :)
Battery EEPROM Works is designed to simplify the process of laptop battery repair. This process can be divided in two parts: cells replacement and fixing the content of EEPROM or integrated Flash of laptop battery controller. While cells replacement is easy and can be made by any technician who can work with welding machine, EEPROM fixing is very complicated and important task and can be made only by the personal with special skills and equipment. Battery EEPROM Works makes this process as easy as 1-2-3. The technician needs just to connect EEPROM chip to adapter and press the button. All the necessary work will be made by the software. The laptop battery data will look like a brand new: Full Charge Capacity will be the same as you entered and will reflect real cells capacity, Cycles Count will be set to zero, and Manufacturer Date will be changed to current system date, Permanent Failure Flag will be removed and all the additional necessary changes will be made too. Battery EEPROM Works supports a lot of laptop batteries of different manufactures
http://be2works.com/forum/index.php
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Skusenosti s ''kurvi**ami'' alebo tiez Planned obsolesce

Príspevok od používateľa Snake »

toto ja viem, len podla tvojej logiky by som na polrocnom ntb mal mat uz mrtvu bat, nakolko ma manufacturing date rok a pol dozadu





.
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Skusenosti s ''kurvi**ami'' alebo tiez Planned obsolesce

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

AmOK napísal:
Snake napísal:cidlo vie o veku hovno, nakolko do notebookov sa davaju vzdy starsie baterie nez je manufacturing date samotny daneho vyrobku, bol si lenivy priplatit 40€ na rok zaruky, tak teraz neplac ;)
Lion normalnym skladovanim prakticky nestarne. Ubytok kapacity je symbolicky. Preto su v novych spotrebicoch len na 40 a menej % a len raz od vyroby nabite baterky, lebo je to idealna voltaz, ktora neposkodzuje clanky pri skladovani. Baterie pri skladovani moze poskodit len vysoka teplota, potom aj mesacna bateria moze byt kapacitne na to horsie, ako baterka co bola odlozena 2r v chladnicke.

tak ide o to, kolko je ten symbolicky ubytok
mam 84Wh na svojom 28 mesacnom ASUSe a bola pouzivana ako pri izbovej teplote tak aj pri nizsej (niekolko hodin vonku pri -5 az 0) a wear level ma ~10%
...
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Skusenosti s ''kurvi**ami'' alebo tiez Planned obsolesce

Príspevok od používateľa landrower »

Snake napísal:toto ja viem, len podla tvojej logiky by som na polrocnom ntb mal mat uz mrtvu bat, nakolko ma manufacturing date rok a pol dozadu
ved znamemu v HP aj po polroku chcipla baterka ;)
nic s nou nebolo, a zrazu sa nedala nabit.
na druhej strane, co mam doma prastare notebooky (PII, PIII) tak starsi vydrzi este tak pol hodku ('97 vyroba) a mladsi tak necelu hodku...
baterie su proste kur*y, staci aby nieco odislo v riadiacej elektronike a je to v <> :)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
ANONYM_a7

Re: Skusenosti s ''kurvi**ami'' alebo tiez Planned obsolesce

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

jcdenton12 napísal:
AmOK napísal:
Snake napísal:cidlo vie o veku hovno, nakolko do notebookov sa davaju vzdy starsie baterie nez je manufacturing date samotny daneho vyrobku, bol si lenivy priplatit 40€ na rok zaruky, tak teraz neplac ;)
Lion normalnym skladovanim prakticky nestarne. Ubytok kapacity je symbolicky. Preto su v novych spotrebicoch len na 40 a menej % a len raz od vyroby nabite baterky, lebo je to idealna voltaz, ktora neposkodzuje clanky pri skladovani. Baterie pri skladovani moze poskodit len vysoka teplota, potom aj mesacna bateria moze byt kapacitne na to horsie, ako baterka co bola odlozena 2r v chladnicke.

tak ide o to, kolko je ten symbolicky ubytok
mam 84Wh na svojom 28 mesacnom ASUSe a bola pouzivana ako pri izbovej teplote tak aj pri nizsej (niekolko hodin vonku pri -5 az 0) a wear level ma ~10%
Pro rada Asusu zaručuje 900 cyklov hore dolu pri asuspro rade. Tak preto :)
Používateľov profilový obrázok
thundabird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 781
Dátum registrácie: Ut 20. Máj, 2008, 02:01
Bydlisko: Lastovce

Re: Skusenosti s ''kurvi**ami'' alebo tiez Planned obsolesce

Príspevok od používateľa thundabird »

Tak mne sa stalo presne to iste. Baterka z vydrze 4,5h klesla po 2 rokoch priblizne na 3,5h a jedneho krasneho dna sa rozhodla, ze uz nikdy sa nenabije. Neviem presne, co sa stalo, ale necudoval by som sa, keby to bolo tym k*rvitkom.

Inac musim zaklopat, mam asi stastie na elektroniku, nic vazne sa mi nepokazilo. V starom PC (postupne upgradovanom) odisla akurat MB kvoli kondikom, aj to uz mala nejake 4 roky, cize moralne zastarala. A este si spominam na jeden SE mobil, tusim T310..ten sa restartoval dookola, zhodou stastnych nahod som vtedy dostal ako odskodne T610, co bola vtedy top novinka od SE, bol som kaapo :) Mal som aj K700i a tam bol kurvitkom joystick, nepoznam cloveka, ktory by ho na K700i mal po 2 rokoch plne funkcny. Na takej T610 fungoval nejake 4 roky bez najmensieho problemu...

A co sa tyka domacnosti, televizor OVP vydrzal asi 12r, cize posluzil pekne, chladnicka calex viac ako 15r, pracka ignis vydrzala nejakych 5r, na lowend slusne. Ignis mikrovlnka fici uz asi 10r. Som zvedavy, kolko vydrzi nova pracka a chladnicka, obe whirlpool.
MB MSI Tomahawk MAX CPU Ryzen 5 3600 + Gelid Phantom RAM 2x8 GB Patriot Viper Steel 3600 MHz VGA EVGA Geforce GTX 1060 3GB SSD A-data XPG SX8200 pro 512 GB HDD WD Black 2TB PSU Corsair RM650x 2018 Case Fractal Define C NTB1 HP EliteBook 830 G6 NTB2 Lenovo Thinkpad T450
Používateľov profilový obrázok
KatjushaMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 845
Dátum registrácie: Pi 10. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Prešov/Bratislava

Re: Skusenosti s ''kurvi**ami'' alebo tiez Planned obsolesce

Príspevok od používateľa KatjushaMan »

nehcem ta poetesi ako sa robia pracky whirpool a ze to je oblbeny produkt opravarov :hysterical:
Spoiler: ukázať
PC1Procesor: AMD RYZEN 1700X @ 3820 MHz Základní deska: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 Paměť:DDRAM4 2x8GB G-Skill 3650Mhz Grafická karta:Asus ROG GTX 980 Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Skusenosti s ''kurvi**ami'' alebo tiez Planned obsolesce

Príspevok od používateľa AmOK »

Snake napísal:toto ja viem, len podla tvojej logiky by som na polrocnom ntb mal mat uz mrtvu bat, nakolko ma manufacturing date rok a pol dozadu
Neviem podla akej logiky, myslim, ze ja som nic take nikde nenapisal, ze 2r+ a smitec. Pisem len o principoch, co sa vsetko da zariadit, aby ta donutili kupit novu a o chipe, co dokaze. Ale program a hlavne algoritmus, akym sa pri "zabijani" baterky riadi, ti nepoviem, to vie len par ludi z HP, Dellu a spol... My mozeme len tipovat na zaklade osobnych skusenosti uzivatelov.
Osobne si myslim, ze nie datum vyroby clankov je ta najpodstatnejsia polozka, ale pocet uplnych aj iba udrziavacich cyklov, teplota... HP napr s oblubou okolo baterie taha heatpipes... Vela ludi si mysli, ze ked maju book nonstop na nabijacke, tak sa baterka kazdy den nedobija a to je velky omyl. Dobijanie jej skodi najviac. Toto ale uz suvisi s realnym opotrebenim. Na druhej strane, ak je mikrochip nastaveny tak, aby udrzoval clanky medzi 4,1 - 4,2V, tak ta bateria aj realne zdochne velmi rychlo a je to prakticky nedokazatelne na rozdiel od presne stanovenych datumov, Ak sa to kombinuje, tak sa nestane ako sa uz stalo par pruserov, ze naraz kupovana vec sa pokazi dvom ludom presne v rovnaky den.
jcdenton12 napísal: tak ide o to, kolko je ten symbolicky ubytok
mam 84Wh na svojom 28 mesacnom ASUSe a bola pouzivana ako pri izbovej teplote tak aj pri nizsej (niekolko hodin vonku pri -5 az 0) a wear level ma ~10%
Ja pisem o skladovani, nie o prevadzke. 10% rocny ubytok je pri slusnom zaobchadzani velmi fajn vysledok. :good:
Ono to tak aj vychadza pokial vyrobca az moc prehnane nek*rvi akupack. Prvy rok -10 az 15%, druhy rok 15-20%, treti 20% atd.. Pokial olovena bateria vydrzi 3-5r, tak Lion bez memory efektu a podobnych sraciek ju musi hravo prezit a ked je realita?

Btw mam tu cca 15r stare Lionky do Nokie 6310i. Plny suflik ich mam a kupoval som ich uz ako pouzite na rakuskej burze. Polovica z nich este stale utiahne ten telefon 2 dni mierneho pouzivania! Rok som sa na ne ani nepozrel, ale ani to uz nepotrebujem testovat. Keby niekto moc chcel tak mu cez Net monitor zmeram realnu kapacitu tych baterii. Ale naco? Proste je to ojeb a super biznis, zalozeny na hluposti ludi a ochote, nechat si skakat po hlave, nic viac.
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: Skusenosti s ''kurvi**ami'' alebo tiez Planned obsolesce

Príspevok od používateľa Eddward »

Ja musim asi zaklopat na drevo ale nic take zaujimave nam posledne roky po zaruke este neodislo.
LG TV rv. 2009 funguje, LG monitor tusim 2008 ci 2009, Samsung pracka 2008, Electrolux chladnicka aj vysavac 2008, moja neznicitelna Nokia 3310c hadam od 2007, tlaciaren HP 2008 a neviem co este.... prakticky vsetko je uz davno po zaruke
z PC komponentov co som mal od cca 2006 (mechaniky, dosky, grafiky, cpu...) co si spominam vsetko (fakt) stale funguje, okrem jednej grafickej karty, ktoru som odpiekol (pasivne chladenie nic moc) - z komponentov je tiez vsetko po zaruke, jedine v zaruke je co mam teraz aj to nie vsetko, zdroj ci disk uz maju viac ako 2 roky.
Reklamovane tiez nic nebolo.
Asi este musime pockat :D alebo jednoducho kusok stastia :)
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Skusenosti s ''kurvi**ami'' alebo tiez Planned obsolesce

Príspevok od používateľa galen »

no, my mame extrem ...
2 dni po zaruke odideny displej na kompaktnom fotaku .. tusim pod tym je podpisane sony

a inac zdroje v PC? hardisky? to neriesim ... to je 2.5 roka max
lava, prava, lava, prava ...
ANONYM_a7

Re: Skusenosti s ''kurvi**ami'' alebo tiez Planned obsolesce

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

akékoľvek 2,5 palcové HDD mi skape po 2ch rokoch. už tretie za poslednú dobu :facepalm: všetko vysokokvalitné WD ....

Návrat na "Debata o všetkom"