Posielanie balikov z UK na SK

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Vior95
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 368
Dátum registrácie: Št 17. Dec, 2009, 14:28
Bydlisko: Piešťany/Praha

Posielanie balikov z UK na SK

Príspevok od používateľa Vior95 »

Caute all,
chcel by som sa spytat ci sa da verit slovenskej poste alebo radsej stavit na nejaku zasielkovu firmu, ak nahodou nejaku poznate, aku odporucate? a celkovo co by bolo asi najvyhodnejsie? Mate s tym skusenosti?

Budu to baliky do max 3kg mozno par-krat do mesiaca a pred hodinami stravenimi s googlom som sa chcel najprv poradit tu, takze vopred dakujem za rady. :-)
MB GIGABYTE Z87X-D3H CPU Intel i5 4460 3.2 Ghz GPU AMD RX 480 8GB Nitro+ RAM Kingston 2*4GB DDR3 1600MHz CL9 HyperX Savage Series HDD Seagate 1TB HDD Barracuda ST1000DM003 PSU Oľga 500B 500W LCD Dell E228WFP 22" Potkan Razer Deathadder KB Acer 6312-K (r.v. 1994) OS Win 10/Arch Linux Sound Card Asus Xonar D1 Speakers SL220/2K 110w Headphones Superlux HD660 Case Cooler Master K280
Používateľov profilový obrázok
Martin_RAZER_SVK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 888
Dátum registrácie: Po 06. Aug, 2012, 20:24
Bydlisko: Lazy pod Makytou

Re: Posielanie balikov z UK na SK

Príspevok od používateľa Martin_RAZER_SVK »

Ja som chcel posielať do anglicka, poštou to vychádza čosi cez 20€ no račej som chcel použiť UPS ale tam sa mi nepodarilo zistiť cenu a na koniec som sa na to vytoto. Asi by som použil UPS čo je celosvetová prepravná firma ktorá ma bicykle, auta, kamióny, lode, lietadla skoro všetko okrem ponorky a kombajnu :rofl: či :? Ak by sa ti podarilo niekde zistiť cenník tak daj vedieť
EDIT: Alebo ešte FEDEX, DHL,
CPU i5 4670k 4.2GHz,MB MSI Z87 MPOWER, RAM2x4GB KINGSTON HyperX Performance 2400Mhz Cl11 ,GPU Asus EHD5870+EK FC5870,D5 + Alphacool TOP, EK Supreme HF, 2x480 Alphacool Nexxxos UT60/XT45, case CM HAF X,PSU Seasonic x-650
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Posielanie balikov z UK na SK

Príspevok od používateľa lezgy »

da sa to lacnejsie ludmi ktori pravidelne vozia matros spet na svk a opacne
zajdi na lodyn.sk resp pohyby.co.uk
tam najdes dost
verit sa im da....


druha kategoria su mensi dopravcovia ktori su oproti tym prvym ovela lacnejsi ale vecsinou blocek nedostanes ale dovezie *edit
blocky samozrejme maju ale ak sa dohodnes tak to mas lacnejsie, a pri sucasnych cenach a nakladoch kde znama dala 600liber stahovakom za odvoz 25km .... sa radi dohodnu
aby si sa nebal co su zac tak len upresnim ze nepouzivaju velke kamiony +rozvoz z centraly malymi autami ako tie prve, ale maju iba jednu vecsiu dodavku

tretia kategoria su prilezitostni co idu na dovolenku obycajnym osobakom
Naposledy upravil/-a lezgy v Ne 18. Nov, 2012, 10:55, upravené celkom 1 krát.
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Posielanie balikov z UK na SK

Príspevok od používateľa faugusztin »

Spomedzi kurierov je podla mojich zisteni najlacnejsi DPD, do Nemecka ma 2,5kg balik vysiel 29,5 euro. Postou by ma to iste vyslo 24€ :hysterical: . UK je uz bohuzial dalsia zona, ale stale je to asi mensie riziko ako cez postu (+ mas tracking).

Opacnym smerom by som asi preveril ceny najzakladnejsich kurierskych sluzieb UPS, DPD, DHL z UK. DPD vyzera ze ma fixnu cenu £36.60 bez DPH pre prvych 5kg na Slovensko - tomu u nas zodpoveda cena 46,15€+DPH (ale u nas su aj ceny za 1 a 3kg).
macejd
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 174
Dátum registrácie: So 06. Jún, 2009, 20:20
Bydlisko: Žilina

Re: Posielanie balikov z UK na SK

Príspevok od používateľa macejd »

Pridám svoju poslednú skúsenosť so zásielkami v smere z UK na SK.
Nie všetky zásielky, ktoré odchádzajú z UK cez royalmail doručuje na SK slovenská pošta. Niektoré doručuje GLS a ak je vo vašej oblasti stupidný doručovateľ GLS, ktorý sa neobťažuje zavolať, alebo nechať oznámenie, stane sa vám, to čo mne, že to obratom pošlú späť.
Nebyť v tomto prípade zákaznického servisu slovenskej pošty, kde mi podľa trackovacieho čísla poradili, že sa mám obrátiť na GLS, zásielky by som sa nikdy nedopátral. Prvá sa vrátila - neriešil som, myslel som, že sa niekde stratila, tak som požiadal obchod - podal reklamáciu na nedoručenú zásielku, takže tovar poslali znova, ale keď ani tá nechodila, už mi to bolo podozrivé, takže som začal pátrať až som sa naozaj vďaka slovenskej pošte dopátral GLS, kde aj druhá zásielka už bola na ceste späť, našťastie ešte ju bolo možné stiahnuť späť. Samozrejme, zase sa doručovateľ neobťažoval zavolať a musel som ho naháňať a zisťovať jeho číslo.
Išlo o náhradný display na notebook a trackovacie číslo bolo v tvare RUXXXXXXXXXGB.

Návrat na "Debata o všetkom"