Nove PC - mrtva MB

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
tr0t3l

Nove PC - mrtva MB

Príspevok od používateľa tr0t3l »

Zdravim, prosim o radu s mojim problemom.

Vyskladal som novy zaklad PC, kupil som len MB, CPU a RAM, ostatne som nechal povodne. Vsetko som zlozil, pozapajal (100% spravne) a pocitac nic. Akurat po zapnuti sa na sekundu zatocia ventilatory a nezapne sa. Odoberanim hardwaru som diagnostikoval dosku, tak som ju odniesol naspat do obchodu, kde mi vratili peniaze. Doska bola GIGABYTE Z68P-DS3, nakolko som jej uz nedoveroval, vzal som namiesto nej MSI Z68S-G43, doniesol domov, poskladal a to iste...vyskusal som iny zdroj, dokonca aj inu bednu kvoli napajaniu a nic. Akurat ked ju zapnem, ventilatory sa zatocia trosku dlhsie a po 20 sek. sa to zopakuje samo od seba.
Uz som bezradny, je vobec mozne, aby mi vadnu dosku vymenili za dalsiu vadnu? Skusal som aj niekolkokrat rozobrat a znovu zlozit a ako som uz spomenul, zapojenie je urcite dobre. Kupoval som v Alze.

edit: vyskusal som este svoju povodnu dosku, ci si nahodou ta Gigabyte nevzala nieco so sebou a vsetko bez problemov nabehlo...
Gorrdon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: Po 02. Jan, 2012, 00:34

Re: Nove PC - mrtva MB

Príspevok od používateľa Gorrdon »

zapojil si pridavne napajanie pre CPU (ako bla otazka)?
tr0t3l

Re: Nove PC - mrtva MB

Príspevok od používateľa tr0t3l »

Ano :-) akurat stara doska mala 8-pin, tato len 4-pin, ale tak tym by to byt nemalo
Používateľov profilový obrázok
Tom2871989
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1567
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Neverice

Re: Nove PC - mrtva MB

Príspevok od používateľa Tom2871989 »

ako sa sprava ked vyberes CPU a RAM pipa alebo pipa vobec aj ked je vsetko osadene zdroj je aky
Používateľov profilový obrázok
OneCosmic
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 784
Dátum registrácie: Št 18. Okt, 2012, 20:49
Bydlisko: Praha

Re: Nove PC - mrtva MB

Príspevok od používateľa OneCosmic »

Vyskusal by som vymenit CPU z inej zostavy ktora funguje, ak to bude robit to iste dat CPU spat do povodnej zostavy a vyskusat ci bude stale bez problemov fungovat, pripadne nove CPU otestovat vo funkcnej zostave.
Osobne viem ze dosky CPU, RAM, HDD odpalovat nezvyknu a to pracujem v servise kde sa mi uz rukami premleli stovky notebookov, skor sa zvykne odpalit nieco na MB.
Skusal si aj jednu RAM? Pripadne davas RAM/ky do spravnej konfiguracie?
Predpokladam ze Clear CMOS si uz robil?

Proste vyskusat funkcny overeny Zdroj, CPU a RAM v doske. Este je mozne ze mas nekompatibilne RAM-ky.
Dalsia moznost by bola ze je v doskach stary BIOS ktory nepodporuje IVB/nepisal si aky CPU pouzivas.

Beep-symptomy by ti mohli taktiez hodne pomoct.

Hovoris ze si vyskusal aj nove CPU, RAM v povodnej doske a tam ti to ide?

Taktiez som nedavno dostal/kupil DOA zakladnu dosku - ASUS P8Z77M Pro - nezapla sa bez Clear CMOS - ani tuk, jedine svietila LED na MB indikujuca ze je pod napatim. Po Clear CMOS nabehla ale po vypnuti zase nic, skusal som rozne nastavenia BIOSu/update BIOSu.
Spoiler: ukázať
mb: ASUS Crosshair VIII Hero Wi-Fi cpu: Ryzen 9 3950X ram: 2x16GB G.Skill Trident Z Neo 3600MHz CL16@3733MHz 1.35V
gpu: Sapphire RX5700 XT+EK-Vector RGB Nickel+Plexi+reference backplate psu:Seasonic Prime Titanium Ultra 850W case:Lian Li PC-O11D White
storage: 1x Samsung 960 EVO 250GB, 1x Toshiba 512GB NVMe cooling: Corsair XR5 360+3x NF-A12x25 PWM, XSPC Photon D5 PWM, EK-Tube ZMT 16/11
lcd:Samsung C27HG70 audio:Denon DRA-800H Black + Monitor Audio Silver 100, keyboard: Corsair K70 RGB MK.2 Low Profile mouse: Logitech G PRO Wireless
NAS: ASUS WS X570-ACE, Ryzen 5 3600, Sapphire RX550, Corsair 220T White, 2x2TB Intel 660p NVMe, 3x2TB Seagate 2.5" HDD, 2x256GB NVMe for OS and cache
retro HW: ASUS P5K3 Deluxe/WiFi-AP, ASUS P5Q3 Deluxe/WiFi-AP @n, RAMPAGE II EXTREME, 2x Q9550, Q6600, X5470, X5690

Návrat na "Základné dosky"