Pdovod alebo nie ?

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
L4j3c
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 144
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2011, 11:52

Pdovod alebo nie ?

Príspevok od používateľa L4j3c »

Zdravim, mam zaujem o kupu Samsung Galaxy S III odpisal som na inzerat na bazosi no prisla mi takato odpoved
Lucia Banská lucia1980@centrum.sk

12:06 (Pred 2 hodinami)

komu: mne
Dobrý den.Možem vám ho poslať poštou alebo sa môžme stretnuť v Prahe.Musela som sem odcestovať kvoli práci a v KE som až o mesiac,ked nemôžte osobne môžem vám ho poslať dnes ako záruku vám pošlem scan podacieho listku a obrazok s mojimi bankovymi,osobnymi udajmi a obratom by ste mi dnes poslali zalohu 100eur a zbytok 170 ked si ho doma odskušate aby ste sa presvedčili že je všetko v poriadku.S dobierkou mám zlu skusenosť a tento spôsob mi vyhovuje a vždy som bola ja aj kupujuci spokojny ked som niečo predavala.Predaj ma nahli čiže ho chcem predať čim skôr.Čo sa týka telefonu všetko plati tak ako je napisane v inzerate,kupila som ho v Datarte čiže je odblokovany od vyroby na všetky siete,funkčný na 100% nem&aa cute; žiadne škrábance.V záruke je ešte vyše 23mesiacov.K telefonu je krabica,záruka,usb kábel,nabíjačka,návod,slúchatka,púzdro.Telefon som dostala v práci ako darček,ale zvykunta na iPhone.Napíšte mi či by ste nemali nahodou cestu do ČR do Prahy alebo ak ho chcete poslať tak mi môžte napísať adresu,mobil by bol u vás za 3pracovne dni.Ďakujem

Lucia Banská
uz 2x predtym mi prisla odpoved od inych predajcov ked som chcel kupit od nich na dobierku tak ze predaju iba v pripade 50% zalohy vopred nato som nenaletel pretoze viem ze su to podvodnici ktory ponukaju lacno mobily a ked poslete peniaze napr mobil za 350 € date za neho 175 € (50%) vopred tak oni vam nic neposlu akurat sa nabalia o 175 €.
V tomto pripade neviem ci sa jedna o podvodnika pretoze ma zaujem poslat na dobierku len ci mi neposle nejaku drevenu dosku alebo tehlu miesto mobilu.
Ake su vase nazory ?
Používateľov profilový obrázok
MaxPayne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1805
Dátum registrácie: Št 09. Júl, 2009, 23:14
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Pdovod alebo nie ?

Príspevok od používateľa MaxPayne »

Nazor je taky ze nebud blb,hadam tomu neveris nie?
Ako presne v tomto istom zneni mi prisiel mail tiez,len na iny telefon,ruku na srdce,uz len ta cena ti musi hovorit ze je to podvod.
Spoiler: ukázať
Desktop PC
MB: MSI Z97S SLI Krait Edition
CPU: Intel Core i7 4770K @ OC 4,4 GHz - 1,23V (real 1,25V)
Cooler: Noctua NH-D15
GPU: GAINWARD GeForce GTX 1070 Phoenix @ OC 2062/9500
RAM: Kingston Savage 2x8GB KIT DDR3 1600MHz CL9
SSD/HDD: Samsung 850 EVO 250GB + Samsung 850 EVO 500GB + Ext. WD 2.5" 750GB
Sound: HiFime Sabre 9018 USB DAC + Swissonic ASM7
PSU: Super Flower SF-550P14PE Golden King
Monitor: Philips BDM4350UC
Case: Fractal Define R4 Noctua Edition (5x Noctua NF-A14 FLX + 1x Noctua NF-A14 PWM)
Mouse: A4tech Bloody R7
Keyboard: Logitech G15 v1
Gamepad: Xbox One
OS: Windows 10 Pro SK 64-bit
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Pdovod alebo nie ?

Príspevok od používateľa faugusztin »

Drahe veci jedine osobne alebo od doveryhodnej osoby.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Pdovod alebo nie ?

Príspevok od používateľa LordKJ »

tento styl mailov je podvod , respektive je jedna holka z prievidze co presne takto pise a presne takto podvadza uz das 3 roky :)
Používateľov profilový obrázok
glirpi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: Ne 09. Máj, 2010, 03:36
Bydlisko: Handlova / okres PD

Re: Pdovod alebo nie ?

Príspevok od používateľa glirpi »

Este aj to priezvisko je nazov cesty s pd do ha :D
I♥C64 0,97Mhz CPU, 64KB RAM, VIC-II GPU (320x200 multicolor / 16 farieb) a aka zabava..
Spoiler: ukázať
PC: CPU: INTEL Core i5-9600KF / CPU-COOLER: NZXT Kraken X52 / MB: GIGABYTE Z390 M / RAM: Corsair 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL18 Vengeance LPX / SSD: WD Black SN750 NVMe SSD 1 TB / DVD-RW: - / PSU: Seasonic X-Series 560W / CASE: NZXT H400 / VGA: GIGABYTE GeForce RTX3060 GAMING OC 12GB / SOUND: SOUND BLASTER AE-7 / SPEAKERS: - / HEADPHONES: BEYERDYNAMIC DT 770 PRO (80 ohm) / LCD: DELL UltraSharp U2717D 27" / KEYBOARD: DELL Premier Wireless Keyboard / MOUSE: DELL KM717 / GAMEPAD: MICROSOFT Xbox 360 wireless controller / OS: MICROSOFT Windows 10 PRO 64Bit
L4j3c
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 144
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2011, 11:52

Re: Pdovod alebo nie ?

Príspevok od používateľa L4j3c »

Ok, dam jej zbohom :laugh: a ake mate skusenosti s dobierkou uz vam prisla niekedy tehla miesto mobilu alebo nieco podobne ? a ako to riesit potom :?:
ja mam uvahu ze pred otvorenim balika si to nahram na mobil aby som mal podklad ze neslo o moj podvod ked tam bude nieco ine ako ocakavam, bolo by to pre mna prospesne alebo ani nie ?
Používateľov profilový obrázok
SLAFi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1186
Dátum registrácie: Ne 30. Okt, 2011, 21:29
Bydlisko: Trstena

Re: Pdovod alebo nie ?

Príspevok od používateľa SLAFi »

Drahe veci len osobne :))
ANONYM_a7

Re: Pdovod alebo nie ?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Vybaluj pri postarke, poziadaj ju nech ti je svedkom a ak tam bude kamen volas policiiu spise sa zapistnica a pod. Mas svedka a hotovo.
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Pdovod alebo nie ?

Príspevok od používateľa 643 »

je to blbost ...
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Pdovod alebo nie ?

Príspevok od používateľa AmOK »

Dobierku je idealne vybalovat v okienku na poste a na poste rovno spisat zapisnicu, nasledna na policii!
Zene tak prisla Nokia za 3,5€ namiesto nejakeho Androida... Niekde v paragrafoch som to tu opisal sirsie, nechce sa mi to hladat.
Drahsie veci fakt jedine osobne a idealne v mieste bydliska predavajuceho, nie to preberat niekde v podchode a zhone bez riadneho odskusania... Doklad o kupe by mala byt automatika, aj ked je vec po zaruke. Vyhnes sa problemom s kradnutymi vecami, hlavne pri mobiloch je to dolezite.
Prvym znakom podvodu je nerealne nizka cena a casova tiesen do ktorej je kupujuci tlaceny.
Na bazosi funguje par serioznych kseftarov, ktorym by som sa nebal poslat malu zalohu vopred (staci pozriet hodnotenia od spokojnych lam), koli istote, ze dobierku preberiem, ale 50% ceny a pod je nezmysel. A za dalsie, ti kseftari maju ceny prehnane a nie smiesne nizke. :D
Používateľov profilový obrázok
SLAFi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1186
Dátum registrácie: Ne 30. Okt, 2011, 21:29
Bydlisko: Trstena

Re: Pdovod alebo nie ?

Príspevok od používateľa SLAFi »

Aj ked bude mat svedka, a bude spisana zapistnica, bude sa to ťahať ešte dlho dlhoooo .... mne sa rok vracali peniaze .... ale dočkal som sa ...
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: Pdovod alebo nie ?

Príspevok od používateľa insomniac »

u mňa to zabila hneď jedna vec a to, že si tá tetuša sama protorečí:
... kupila som ho v Datarte čiže je odblokovany ...
... Telefon som dostala v práci ako darček,ale zvykunta na iPhone ...
a samozrejme, že to aj bude odrb, keď za telefón čo stojí 550 € bude po mesiaci používania niekto chcieť len polovicu.
zase slovenská nátura, treba brať to, čo je najlacnejšie. veď vezmi, skús ;) možno sa mýlime a je to nejaká blondýnečka :laugh:

ale keď to predsa len chceš skúsiť, spíšte kúpno-predajnú zmluvu. sú tam všetky osobné aj platobné údaje. pošli jej to, nech
si to vytlačí, vyplní a naskenuje. ak je to unterwassermanka, tak na 100% bude mať výhrady proti takejto zmluve
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Pdovod alebo nie ?

Príspevok od používateľa HellAngel »

drahe veci ako pisu ostatny len osobne. vyhnes sa vela moznym neprijemnostiam.Ohladne dobierky, mozes to vybalit pred postarom a nasledne privolat policiu a spisat zapisnicu. Ale to sa moze tahat veelmi dlho. Nakolko sa musi preukazat ci skutocne ti mal poslat iny tovar, a v pripadne ze to bolo len telefonicky dohodnute tak si uplne v ..... A aj mailova komunikacia nie je uplne presvedcivy dokaz.
NB: Asus ROG Strix G16
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: Pdovod alebo nie ?

Príspevok od používateľa insomniac »

pokiaľ by bol ten telefonát nahratý a obaja by ste v ňom povedali svoje mená, možno aj rodné čísla, tak by to bol
právne podložený dôkaz. ale neviem, či sa ti podarí prinútiť ho povedať tam pravdu.

svet je skazený ... už ani každý 10-ty obchodník nie je ako GABO :laugh: :)
Používateľov profilový obrázok
MajkY
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 473
Dátum registrácie: Po 26. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Pdovod alebo nie ?

Príspevok od používateľa MajkY »

je to podvod - takmer to iste som dostal pred pol rokom ako odpoved na bazosi.
PC1: 2500K@4,5GHz/passive NOCTUA NH-D14 | 8GB | GIGABYTE 7850@1090/5700 2GB | 128GB SSD/1TB/NAS DS212j 2x1TB | ASUS P8P67-M PRO | Corsair HX 520 | Cooltek U3 | 22" Dell 2209WA
PC2: 2120@3,5GHz/active Gelid Tranquillo | 8GB | ASUS 6850 2GB | 1TB | ASUS P8Z77-V LX | Corsair VX 450 | Thermaltake Soprano | 23" LG Flatron IPS231
PC3: 8400@3,16GHz/DELL OPTIPLEX 755 SFF | 6GB | GTX 750 incoming ? | 64GB SSD | 17" Dell

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"