Seagate kupilo Maxtor

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
CrakeN
Ban
Ban
Príspevky: 995
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: MALACKY (16)

Seagate kupilo Maxtor

Príspevok od používateľa CrakeN »

Co na to hovorite ??? Maxtor zaciatkom buduceho roka neexistuje, kupilo ho Seagate. Je o tom co to popisane na pct.cz. Seagate chce prepustit asi polovicu zamestnancov Maxtoru, aby znizilo ich pocet.
Tovarny Maxtoru budou plnì pod kontrolou Seagatu jiz na zacatku pøistiho roku. Nasledkem slouceni by mìla mit spolecnost vyssi vynosy z jedne akcie o 10-20%. Seagate take oznamil, ze bude dale vydavat produkty Maxtoru v maloobchodnich øetìzcich, kde je pøeci jen starsi znacka stale jestì silnìjsi.
Cakam na vase nazory. Podla mna maxtor mal uz dlhe roky problemy s kvalitou a predajom diskou, tak sa to rozhodol riesit takto ...
Používateľov profilový obrázok
siki
Príspevky: 703
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2003, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa siki »

No jo, a seagate natom urcite neprehlupi...
Podla mna nizsie serie bude predavat pod znackoui maxtor a lepsie serie pod znackou seagate.
Sempron64 2800+|MSI K8n Neo 3|Giga-byte Radeon 9000pro @320/300|Seagate 30GB|WD 120GB SATA|CD-RW Lite-On|DVD-RW Lite-On|RAM 384MB Twinmos 266mhz|
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

asi to tak bude, ale len chvilu...ja by som to v blizkej dobe tipoval na zlucenu znacku typu MAXTOR-Seagate, este neskor na SEAGATE-Maxtor a ked sa to ludom poriadne vryje do pamate tak uz iba SEAGATE...
btw sice si touto akviziciou seagate urcite znizi vyrobne naklady, co je pre nas len dobre, ale zase zlikvidoval konkurenciu, co uz tak dobre pre nas nie je.. :no:
diablik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 590
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa diablik »

pekne konspiracne teorie :-). faktom je ze seagate kupil maxtor preto aby sa zbavil konkurenta a hlavne preto ze mal problem s vlastnou technologoiu kolmeho zapisu na ktory mal prave hitachi a maxtor patenty. nema to nic spolocne s kvalitou ani nicim podobnym :-)
seagate sa tymto krokom stane najvacsim predajcom diskou na svete a my sme prisli o jednu znacku..:-(
inak ku kvalite diksou. mam taky pocit ze to ani nezalezi od znacky ale skor kus od kusu. ja mam uz tri disky maxtor (najstarsi od 1998 a najnovsi asi polrocny a vsetky idu okej :-))mylsim ze aj IBM ma zmetky a aj seagate...
...Wigwam is like linux, no gate, no windows and apache inside...

I like Tux.
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Príspevok od používateľa MaxMan »

Presne ako pisu niektori: je o konkurenciu menej a ostatnym vyrobcom sa lepsie dycha. Ale co my zakaznici...
Ja osobne mam dobre skusenosti s Maxtormi. Doma som mal 3: 20GB - ten uz dosluzil :(, 40 GB a 120GB sluzia dodnes. 120 bol reklamovany, lebo ho odpalilo prepatie. A keby mali pred rokom skladom Maxtor 200GB 16MB cache tak mam aj ten doma :) Cize nejakou vnutornou vadou neskapal ani jeden. A dost diskov od Maxtoru som namontoval znamym do PC a nestazuju sa (zatial... :lol: )
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Jofo »

...mozno poza chbat. Ale ja mam doma 2, sice 15GB deduskovia, ale zatial im to cita aj zapisuje, takze kym nevylezie Core 2 Duo, nic lepsie nebude.
Ked som to cital na pctuningu, skoro ma to zarazilo do stolicky. Ved tam este aj pisali, ake meno ma(l) Maxtor. Nechapem, preco suhlasili s odkupenim (alebo zlucenim).
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
diablik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 590
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa diablik »

:OT: vo vseobecnosti plati ze je sumafuk od akeho vyrobcu si disk kupis. kazdy ma dobre aj zle disky (serie)....takze nech sa to tu nezvrhne na to aby sa porovnavali znacky...
...Wigwam is like linux, no gate, no windows and apache inside...

I like Tux.
Používateľov profilový obrázok
siki
Príspevky: 703
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2003, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa siki »

diablik napísal:faktom je ze seagate kupil maxtor preto aby sa zbavil konkurenta a hlavne preto ze mal problem s vlastnou technologoiu kolmeho zapisu na ktory mal prave hitachi a maxtor patenty.
Praveze ked ma niekto eso v rukave, napr. ako je kolmy zapis tak nebude predavat svoju firmu...Ked uz tak, tak by predali patent za neskutocne peniaze...
Maxtor mal asi uz problemy a preto to dopadlo ako to dopadlo..
Ale to uz su len nase teorie a pravdu sa zial asi nikdy nedozvieme.
Sempron64 2800+|MSI K8n Neo 3|Giga-byte Radeon 9000pro @320/300|Seagate 30GB|WD 120GB SATA|CD-RW Lite-On|DVD-RW Lite-On|RAM 384MB Twinmos 266mhz|
Mainsteam
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 297
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa Mainsteam »

Ja by som skor myslel ze Maxtor kupi Seagate a nie naopak.
Amd Athlon 3000+,A8N SLI Deluxe socket 939,Geforce 6600GT 128 mb ddr3,1 GB ram
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

to by bolo fakt velmi malo pravdepodobne...
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Príspevok od používateľa SurrendeR »

mne je to aj tak cele jedno... mam kopec diskov od maxtor a som s vykonom spokojny :)
ale v buducnu disky od Maxtor, Seagate, WD nebudem uz kupovat,
Ja uz som sa preorientoval na Samsung :)
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Používateľov profilový obrázok
Bdurex
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 922
Dátum registrácie: So 27. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné (20)

Príspevok od používateľa Bdurex »

JA mam zas Maxtor D740X 7200rpm 20GBKupil som ho v roku 2001 a stal pekne many5000sk.Ale hlavne je ze ide do dnes,pouzivam ho ako prenosni harddisk.
Powered by Core i7 2G & Samsung Galaxy S III
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

Ja mam Seagate 20 GB a tiez stal cez 5k ... a to ma menej rpm
Používateľov profilový obrázok
CrakeN
Ban
Ban
Príspevky: 995
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: MALACKY (16)

Príspevok od používateľa CrakeN »

Prosim vyjadrovat sa k teme, a nie riesit tu spolahlivost diskov ... dakujem :roll:
Používateľov profilový obrázok
holdo1337
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Št 04. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Trencin

Príspevok od používateľa holdo1337 »

podla mna dost huste ale seagate som mal a maximalna spokojnost podla mna to bude krok k lepsiemu uvidime...

Návrat na "Debata o všetkom"