Nepojazdnost hier

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
randyz0r
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Pi 20. Júl, 2012, 02:23

Re: Nepojazdnost hier

Príspevok od používateľa randyz0r »

insomniac napísal:nuž, treba si spomenúť, čo si s PC vykonal predtým, než ti to začalo blbnúť. pretože píšeš, že po kúpe bolo všetko OK
a začalo ti to robiť len predvčerom ... neaktualizoval si nejaké ovládače alebo softvér od Lenovo? teraz nedávno sa aj mne
Windows pokúšal nanútiť nové nVidia ovládače pre mobilné grafiky.

pokiaľ to nebude tým, tak ako tu už písali kolegovia, vypni šetriace utilitky. nezabudni sa pozrieť aj do nastavení vo windowse,
tam to prepni na high performance. v nvidia control center prepni napevno, aby sa na všetko používala nvidia grafika. obvykle
tam býva auto a sem-tam to neprepne ten integráč. ja to vždy pred hraním prestavujem manuálne.

Jedine Win update, to je asi vsetko. A potom som updatol aj driver na grafiku, lebo som myslel, ze to pomoze. Neviem o nicom inom. Mne sa zda akokeby po case hrania to preplo presne na tu Intel grafiku, ale v nvidia control panels mam nastavene, ze ta gf660 je primarna, tka uz vazne neviem v com to moze byt.
randyz0r
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Pi 20. Júl, 2012, 02:23

Re: Nepojazdnost hier

Príspevok od používateľa randyz0r »

jesus1992 napísal:ja som zrovna sa chcel opraviť ohladom toho prepinania zabudol som že tie nove y580 nemaju HW prepinanie grafiky...

kriste to je ako naschval :( :D
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: Nepojazdnost hier

Príspevok od používateľa insomniac »

sprav rollback driverov a máš po probléme
randyz0r
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Pi 20. Júl, 2012, 02:23

Re: Nepojazdnost hier

Príspevok od používateľa randyz0r »

insomniac napísal:sprav rollback driverov a máš po probléme

wtf, preco sa to neda? neviem kliknut na "Vratit zmeny ovladaca" .. kriste pane
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: Nepojazdnost hier

Príspevok od používateľa insomniac »

normalne odinstaluj nove ovladace, stiahni stare a nainstaluj
randyz0r
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Pi 20. Júl, 2012, 02:23

Re: Nepojazdnost hier

Príspevok od používateľa randyz0r »

insomniac napísal:normalne odinstaluj nove ovladace, stiahni stare a nainstaluj
prave som prisiel na to, ze ked mam notas zapojeny v nabijacke tak vsetko ide super, v momente ked ju vypojim, tak zacne trhat? co s tym? :/
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Nepojazdnost hier

Príspevok od používateľa CageJ »

nic, na baterke sa nehra :)

Lenovo to ma tak nastavene. Vitaj v pekle dvoch grafik, akurat, ze problem je vacsinou INTEL+AMD/ATI. Optimus obycajne funguje.. tak sa musis pohrat v powermanazmente.. alebo proste hrat iba so stalym napajanim.
randyz0r
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Pi 20. Júl, 2012, 02:23

Re: Nepojazdnost hier

Príspevok od používateľa randyz0r »

CageJ napísal:nic, na baterke sa nehra :)

Lenovo to ma tak nastavene. Vitaj v pekle dvoch grafik, akurat, ze problem je vacsinou INTEL+AMD/ATI. Optimus obycajne funguje.. tak sa musis pohrat v powermanazmente.. alebo proste hrat iba so stalym napajanim.

"paradicka" :facepalm:, vedel som, ze Lenovo uz viac nie ach
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Nepojazdnost hier

Príspevok od používateľa CageJ »

to mas jedno, problem je i u ASUS i u HP, proste takmer vsade kde su dve aktivne prepinatelne GK..
Ja ma Toshibu a integrovanu GK mam vypnutu od vyroby...
Skusaj ovladace od Lenova.
Používateľov profilový obrázok
Famous
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1490
Dátum registrácie: Ut 14. Sep, 2010, 20:24
Bydlisko: HC

Re: Nepojazdnost hier

Príspevok od používateľa Famous »

Aj tak je podla mna hlupost hrat hry na baterke, ved kolko ti to vydrzi? Maximalne pol hodku, nie?..Nikdy som na baterke hry nehral, mam taky dojem, ze baterka nedokaze dodat potrebne mnozstvo energie, tak ako plnohodnotny adapter.
CPU: R9-5900X Cooler: Kraken X62 MB: x570 TUF PRO (Wi-Fi) GPU: RTX 3080 Ti Suprim X
RAM: GSkill 64GB 3600CL16 SSD OS: Corsair MP600 PRO XT 2TB
SSD: Micron 7400 PRO 3840BG, PNY CS3040 2TB, Kingston KC600 1TB PSU: Corsair HX1000 CASE: Fractal Torrent
randyz0r
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Pi 20. Júl, 2012, 02:23

Re: Nepojazdnost hier

Príspevok od používateľa randyz0r »

som nasiel toto http://forums.lenovo.com/t5/IdeaPad-Y-U ... d-p/857361

cize viaceri to tak maju no, ani admin mu nedokazal poradit takze asi nic sa s tym neda robit :/
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: Nepojazdnost hier

Príspevok od používateľa insomniac »

jejda, čo si nenapísal, že hrávaš na baterke? to všetko vysvetľuje. na baterke sa nehráva, lebo grafiky aj CPU
potom prechádzajú do nižších frekvencií, aby sa dosiahla čo najdlhšia výdrž batérie. ja na svojom HP-čku som zistil,
že aj keď povypínam všetky šetriace utilitky a napevno nastavím danú grafiku a nastavenia napájania vo win, aj tak
sa tam stále uplatňuje nejaký režim šetrenia energie. akonáhle pichnem koncovku zdroja do NB, hneď len tak vyletia
FPS hore. nie je to problém Lenova, takto to funguje u všetkých výrobcov NB. proste na batérii sa nehráva
randyz0r
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Pi 20. Júl, 2012, 02:23

Re: Nepojazdnost hier

Príspevok od používateľa randyz0r »

insomniac napísal:jejda, čo si nenapísal, že hrávaš na baterke? to všetko vysvetľuje. na baterke sa nehráva, lebo grafiky aj CPU
potom prechádzajú do nižších frekvencií, aby sa dosiahla čo najdlhšia výdrž batérie. ja na svojom HP-čku som zistil,
že aj keď povypínam všetky šetriace utilitky a napevno nastavím danú grafiku a nastavenia napájania vo win, aj tak
sa tam stále uplatňuje nejaký režim šetrenia energie. akonáhle pichnem koncovku zdroja do NB, hneď len tak vyletia
FPS hore. nie je to problém Lenova, takto to funguje u všetkých výrobcov NB. proste na batérii sa nehráva

dik za rady aj tak, ja som si to neuvedomil, lepsie povedane som si to nevsimol, ze sa to deje iba ked nenabijam :D uz budem vediet, dik :-)
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: Nepojazdnost hier

Príspevok od používateľa insomniac »

a hraním na batérii ju dosť trápiš. jednak si zahráš tak max. hodinu, no rapídne znižuješ životnosť batérie tým, že
takto krátiš nabíjacie cykly batérie. a ako písal Famous, baterka nevie úplne nahradiť adaptér, zrejme preto sú tam
stále aktívne tie šetriace utilitky. baterka, na ktorej by si si zahral napr. Crysis 2 na ultra detailoch povedzme 3 hodiny,
by musela byť riadne robustná, ťažká a drahá. veď si vezmi také autobatérie. teraz som kupoval novú do diesla, varta
silver 12 V, 720 A a 74 Ah. drahá ako sviňa, ťažká ako sviňa, no autobatérie sú zase trochu iná kategória ...

tie komponenty potrebujú určitý prúd, aby fungovali. trafo to vykryje, ale nie hocijaká batéria vie taký prúd dodať

Návrat na "Hry a problémy s nimi"