ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7988
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

JHUNTED napísal:
CageJ napísal:Tak uplne nova skusenost :facepalm: :E ......

Poziadal som si vcera o znizenie rychlosti na zakladnych 5mbps. Uz dnes mam rychlost znizenu z 10mbps !!! Ano 1 den ! Ale zvysenie im trvalo 1,5 mesiaca !
A volal som do Orange-u, ze toto nie je bezne a potom, ze nemusi to byt k novemu fakturacnemu obdobiu ! Pozor nato.

Ako si s tým profilom spokojný, je stabilnejší, ako 10M. Rozmýšľam nad tým , že si ho zmením tiež na 5M ,tých 5,-EUR naviac my za to nestojí,ale mám obavy, aby my zas technici od T-Com nepobabrali do linky. :wallbash:

PS: aj u Vás menia IP adresu každý týždeň ????, je to normálne , že do toho stále babrú ?? :E

Ja ? Mne je to jedno, ja mam dobru linku, mne pojde max do 18-19mbps. SNR cez 14dB+ pri 10mbps.
Používateľov profilový obrázok
JHUNTED
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Št 08. Nov, 2012, 17:18

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa JHUNTED »

Možno, že som to už spomínal, potreboval by som pomôcť s nastavením routra .
Potreboval by som obmedziť Download pre jednotlivých PC v domácej sieti cez wi-fi..
supportsat.cz - CZ a SK fórum pro fandy satelitního příjmu. CZ and SK forum for fans of satellite tv and satellite boxes.
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa shajek »

a už tu niekto aj odpovedal, potrebujes manazetovalny switch, alebo nejaky proxy server ktory to vie
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
JHUNTED
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Št 08. Nov, 2012, 17:18

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa JHUNTED »

supportsat.cz - CZ a SK fórum pro fandy satelitního příjmu. CZ and SK forum for fans of satellite tv and satellite boxes.
Dabeat

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Dabeat »

Dobry den,

skoncila mi viazanost internetu v T-come a rozmyslam nad prechodom k Orange koli vyrazne lepsej cene za papierovo rovnaku rychlost. Snazil som sa na nete najst cim viac reakcii a skusenosti predtym ako by som presiel ale skusenosti su natolko rozne ze neviem co si mam mysliet. Vobec sa nerozumiem do DSL ADSL atd... podla toho co som sa docitasl tu a inde zalezi natzom kde clovek byva ake kvalitne je vedenie atd. Dalej som cital ze vela ludi ma problemy s modemom/routerom a musia si kupit novy resp prenajat od orangeu. A este som sa niekde docital ze na tom Orange internete to niekomu cez lanko islo normalne ale ked sa pripojil cez wifi rchlost stahovania bola max 20-30kbps.

Moja situacia je taka... internet vyuzivam na notebooku, pripojeny som vzdy cez wifi a inu moznost ani nemam lebo jedneho krasneho dna mi blesk odpalil tcomacky modem aj sietovku na notebooku na co mi v servise povedali ze sa to opravit neda. Takze ak by bola pravda ze ten Orange internet ide cez wifi nejako zle tak potom by to nebolo nic premna.

Ak by som prechadzal bral by som variant 5 Mbit/s.
Bývam v dedine pri presove kable su tahane po stlpoch.
Moj modemorotuer - TP Link TD-W8901G http://www.tp-link.com/en/products/deta ... =TD-W8901G
Udaje zo statusu modemu:

SNR Margin : 24.6 19.6 db
Line Attenuation : 16.0 11.6 db
Data Rate : 5758 571 kbps
Max Rate : 18680 1512 kbps
POWER : 0.0 -0.6 dbm
CRC : 28 0

aktťualny speedtest Obrázok

Neviem ci je este potrebne nejake info ked tak dolozim... chcel by som vediet ako to v mojej situacii vyzera ci sa mi oplati prejst k orangeu a rychlost s ami neznizi alebo radsej ostat pri tcome.

Vopred dakujem za odpoved.
Používateľov profilový obrázok
JHUNTED
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Št 08. Nov, 2012, 17:18

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa JHUNTED »

SNR 24.6 19.6 db = kvalita linky - máš dobrú linku !! :good:
Line Attenuation 16.0 11.6 db = máš celkom krátke vedenie
Data rate 5758 571 kbps = linkova rychlost pre 5mbps
Max Rate 18680 1512 kbps = Maximalna priepustnost linky/vedenia - :good:

Teoreticky by Ti to pri prechode malo zostať, ale žiaľ T-COM je u nás nevyspytateľný ! :red:
supportsat.cz - CZ a SK fórum pro fandy satelitního příjmu. CZ and SK forum for fans of satellite tv and satellite boxes.
Používateľov profilový obrázok
JHUNTED
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Št 08. Nov, 2012, 17:18

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa JHUNTED »

U mňa po zmene modulácie na G.DMT
Obrázok


SNR Margin: 6.0 18.0db
Line Attenuation: 14.0 7.5 db
Data Rate: 9824 576 kbps
Max Rate: 9632 1336 kbps
CRC: 659 1
Naposledy upravil/-a JHUNTED v St 05. Dec, 2012, 22:30, upravené celkom 1 krát.
supportsat.cz - CZ a SK fórum pro fandy satelitního příjmu. CZ and SK forum for fans of satellite tv and satellite boxes.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7988
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

A ano oplati sa ist k Orange-u.

P.S. Ja tusim tak dobru linku nemam, mne to pri G.DMT nenaviazalo spojenie ked som mal 10mbps sluzbu.
Mish0
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Pi 16. Mar, 2012, 23:55

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Mish0 »

Chalani mate aj vy taketo problemy? Dnes okolo 16:30 mi rapidne stupol ping na cca 150 ms a download dosahuje ledva 2 mbps.
Asi 3x som sa snazil resetnut router ale bezvysledne...

Speedtest:
Obrázok
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Ryzen 5 3600
COOLER: SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2
RAM: CORSAIR VENGEANCE LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16
GPU: Sapphire PULSE Radeon RX 5700
SSD1: ADATA XPG SX8200 Pro 512GB
SSD2: Crucial MX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda 2TB
CASE: SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black
PSU: SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W
OS: Windows 10 Pro
MONITOR: AOC 24G2U/BK
Používateľov profilový obrázok
JHUNTED
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: Št 08. Nov, 2012, 17:18

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa JHUNTED »

Mish0 napísal:Chalani mate aj vy taketo problemy? Dnes okolo 16:30 mi rapidne stupol ping na cca 150 ms a download dosahuje ledva 2 mbps.
Asi 3x som sa snazil resetnut router ale bezvysledne...

Aj inokedy máš taký nízky DOWNLOAD ???, alebo to súvisí s tým vysokým "ping" ???

Môžeš uviesť udaje o statuse ???
supportsat.cz - CZ a SK fórum pro fandy satelitního příjmu. CZ and SK forum for fans of satellite tv and satellite boxes.
Mish0
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Pi 16. Mar, 2012, 23:55

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Mish0 »

JHUNTED napísal:
Mish0 napísal:Chalani mate aj vy taketo problemy? Dnes okolo 16:30 mi rapidne stupol ping na cca 150 ms a download dosahuje ledva 2 mbps.
Asi 3x som sa snazil resetnut router ale bezvysledne...

Aj inokedy máš taký nízky DOWNLOAD ???, alebo to súvisí s tým vysokým "ping" ???

Môžeš uviesť udaje o statuse ???
Suviselo to s pingom, teraz rano uz je to v pohode...
No ako sa to vezme "v pohode" - mam taky pocit ze ma ORANGE oj***l, pretoze rychlost mi nedosahuje 5 mbps, ale mi to da ledva 4 mbps (vacsinou je to 3,5 mbps), a to byvam len par metrov od DSLAMu. Volal som na 939 ze co sa deje, vsetko som vysvetlil a ich odpoved bola taka, ze to "zavisi od vytazenia linky". Dobre, ale potom preco mojmu kamosov, ktory ma telekom a byva cca pol kilometra od DSLAMu, ide v kuse 5 mbps, niekedy aj nad? Fakt neviem co dalej, ci v kuse volat alebo co...

Udaje o statuse, myslis profil linky? Tu je:

Obrázok
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Ryzen 5 3600
COOLER: SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2
RAM: CORSAIR VENGEANCE LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16
GPU: Sapphire PULSE Radeon RX 5700
SSD1: ADATA XPG SX8200 Pro 512GB
SSD2: Crucial MX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda 2TB
CASE: SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black
PSU: SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W
OS: Windows 10 Pro
MONITOR: AOC 24G2U/BK
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa kramer »

Na to ti poviem len jedno lebo T-com sa snaží odradiť ľudí od Orange aj u mňa je ten istý problém kolíše mi rýchlosť a keď došiel technik od T-com tak len povedal že keby sme boli u nich tak taký problém nemáme ale keď som zmenil nastavenie z ADSL na G.DMT tak sa to zlepšilo ťahám z netu aj 620kB/s čo predtým som ani nesníval taktiež ping sa zlepšil

EDIT:
Obrázok

Obrázok

No len neviem prečo mám stále rozdielne výsledky ale pri ADSL to býval rozdiel aj 3Mb/s

EDIT2: čo je to ten G.DMT to znamená že net mi neide cez ADSL ale inou linkou lebo tento mesiac došiel do RV UPC a majú v ponuke 30Mb za 12€ tak rozmýšľam ako rozviazať zmluvu u Orange aby som prešiel ku UPC lebo mám od nich káblovku a už by som bral ten balík za 20€ v ktorom je TV/Net/Telefón http://www.upc.sk/baliky/televizia-inte ... lik-entry/
CPU: AMD FX 8370 BE @4,5GHz + Thermalright Ultra-120 Extreme, MB: ASUS Crosshair V Formula-Z (AM3+), RAM: 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, PSU: Corsair TX650W, VGA: ASRock Radeon RX580 8G + ARCTIC Accelero Xtreme IV, LCD: ACER ED 273, DISKY: ADATA Ultimate SU650 SSD 240 GB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7988
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

tak bud ich stale bombardovat s nespokojnostou alebo zaplatit pokutu..

no neviem chlapi, ja s tym problem nemam
aj ked mam 10mbps sluzbu tak to tych 9,5mbps slape furt.. inac skusajte torrent, steam, origin..
HTTP nejde plnou rychlostou ani mne...
dlzka vedenia je 1800m..
Mish0
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Pi 16. Mar, 2012, 23:55

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Mish0 »

No a je to tu zase... ani nie chvila po tom, co som napisal ze uz je to v "pohode" mi opat vyskocil ping cez 100ms, download klesol a v kuse sa to drzi:

Obrázok
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Ryzen 5 3600
COOLER: SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2
RAM: CORSAIR VENGEANCE LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16
GPU: Sapphire PULSE Radeon RX 5700
SSD1: ADATA XPG SX8200 Pro 512GB
SSD2: Crucial MX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda 2TB
CASE: SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black
PSU: SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W
OS: Windows 10 Pro
MONITOR: AOC 24G2U/BK
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7988
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

dnes mam ja toto :facepalm: ...
tak reset routra a zmena z G.DMT na aDSL2+ pomohla :D

ale idem objednat 10mbps, podla mna sa tam neuplatnuje agregacia..

Návrat na "Siete"