ucet banka po 26.

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tak to je smutné, toto je podľa mňa neprijateľné.
Áno, väčšinou ak ide o inú menu, tak sa bavíme o internetových platbách a tam už podľa toho, čo robí nBank už vôbec ale vôbec nepoužije človek svoju mBank kartu, ak tomu človeku sú jeho peniaze milé, ale pokojne sa môže stať prevod medzi CZK-EUR, kde každý chce platiť v domácej mene (často je platba v inej mene nielen podrobená kurzu ale aj poplatku za spracovanie platby v cudzej mene- ja som sa takto raz popálil v TB, platil som 30€ v CZK a k tomu 10€ poplatok).

Bod pre Fio, i keď veľký bod dole z Fia je kurz - oni to dobre vedia, podľa mňa preto majú zlé kurzy, CZK<>EUR kurz, btw, je otrasný - to je určite naschvál, lebo vedia, že každý rozumný obchod, ktorý chce predávať v CZ aj SK bude mať Fio, lebo nikde inde nebudú mať jeden účet s SK/CZ IBANmi.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Tak 2% poplatok pri platbe kartou v inej mene je už skôr (smutný) "štandard", máloktorá banka to má nižšie.

Na cudzomenový platobný styk ja FIO a ani inú banku rozhodne neodporúčam, banky majú otrasné kurzy. Tuto ja používam Revolut alebo TransferWise.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Česko je špecifický prípad, tam často majú poplatky za SEPA platby, takže aj keď máš Revolut a dobrý kurz, tak sa môžu brániť SEPA platbe. Ale inak, áno, tam by bolo ideálne robiť platby a prevody do inej meny.

Ešte by ma zaujímalo ako je na tom N26, z Transferwise stránky to vyzerá, že N26 používa ich systém, takže aj tam by mali by potenciálne dobré kurzy.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

TransferWise aj Revolut to v CZK pošle lokálne cez sprostredkujúce banky, príjemca nebude platiť poplatok. Cez Revolut to ale trvá aj 4-5 dní. TransferWise to pošle rýchlejšie, za menší poplatok.

N26 je DE online banka, na ne€ platby používajú TransferWise.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Papek »

N26 mi k dnesnemu dnu pise 1 € = 27,63 CZK. Poplatok transferwise je 0,44 € fix + 0,45 % zo sumy. Cize kurz dobry, poplatok akceptovatelny pri vyssej sume. Ale netusim ako dlho trva platba. Prijemca v tomto pripade neplati. N26 pri zadavani prikazu rovno pise, kolko pride prijemcovi na cesky ucet. Pri 100 € do CZK to je 2737,91 Kc.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ufff, zlý kurz, zlý kurz, Revolut 100€ = 2760,- CZK.

ArAsHiT napísal: Št 14. Máj, 2020, 16:38 TransferWise aj Revolut to v CZK pošle lokálne cez sprostredkujúce banky, príjemca nebude platiť poplatok. Cez Revolut to ale trvá aj 4-5 dní. TransferWise to pošle rýchlejšie, za menší poplatok.

N26 je DE online banka, na ne€ platby používajú TransferWise.
Nepošle, Revolut ešte nemá CZ IBAN. Bude platiť doplatok, lebo tvoj IBAN je UK IBAN.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa LordKJ »

"zly kurz" ?
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Nepošle, Revolut ešte nemá CZ IBAN. Bude platiť doplatok, lebo tvoj IBAN je UK IBAN.
To vôbec nezohráva rolu. Keďže ide o ne€ prevod, tak to Revolut pošle ako SWIFT platbu cez korešpondenčné banky. Príjemca to dostane z účtu nejakej spriatelenej spoločnosti v ČR. V minulosti to bolo Vitesse PSP Limited odoslané z účtu v ČS. Meno odosielateľa (teba) bude ale iba v poznámke prevodu, keďže to nejde priamo z tvojho účtu.
Trvať to bude dlho, cca 4-5 dní.
Rovnako ako SWIFT platbu to pošle aj TransferWise, trvať to bude ale kratšie, cca 2 dni. Cez Revolut to trvá tak dlho, pretože SWIFT pre neplatiacich klientov posiela na zaúctovanie dávkovo len cca 1-2x do týždňa.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4560
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa scream »

Mozno tresnem ale nema nahodou fio povolene platby/prijmy v CZK bez poplatku?
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Má, ale zabíja to kurz EUR/CZK a CZK/EUR.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Asi tak ale ja to budem využívať aktívne pre jednu službu, ktorá ak nemám CZ IBAN mi to konvertuje do € a to ako s otrasným kurzom, tak extra pár percentami ako poplatok za prevod, takže aj s horším Fio kurzom dostanem viac peňazí.
scream napísal: Po 18. Máj, 2020, 11:57 Mozno tresnem ale nema nahodou fio povolene platby/prijmy v CZK bez poplatku?
Má, tu je odkaz, že ako to je konkrétne
https://www.fio.sk/bankove-sluzby/platobny-styk/sr-cr


Inak ja už tiež prechádzam do Fio, v TB mi končí 100% zľava, bývalý finančný poradca mi mal volať, kde som plánoval povedať, že buď budem mať účet ďalej zdarma alebo padám..on ale zmenil pozíciu a odovzdal agendu bez pokynu, že mi má nový "poradca" volať, tak som volal ja, vyjednal som dokonca aj 50% zľavu (takže bolo by to v tandeme s druhou, že 50% do 27 rokov) aj s len jedným produktom (sporenie, bežne musia byť 2) ale kašlem na to, toto naťahovanie sa a skákanie ako pískajú len za to, aby mohli používať moje peniaze na pôžičky a hypotéky a ja musel šaškovať kvôli tomu, aby som si dovolil účet zdarma, môžem okašľať. Moja prvá banka bola Zuno, nič navyše a bol som spokojný, nič som neriešil. Každý jeden vklad na účet na pobočke, nejaký telefonát, hocičo, čo som riešil v súvislosti s TB ma len rozčuľovalo a otravovalo - nenávidím banku, ktorá mi nedá pokoj a nedrží hubu.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Ja som takto podobne. Mám mBank, Tatru a VÚB a čoskoro mám 26, čiže za Tatru budem musieť platiť a tak ju zruším. VÚB mám zadarmo až do 30.
Osobne mi aj tak najviac z tejto trojice vyhovovala mBank a tak ju budem aj naďalej využívať, bez podmienok a zadarmo. Do 30 mám potom ešte vkladové bankomaty vo VÚB zadarmo, následne zruším aj to...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

mBank nie je úplne zadarmo, musíš mať obrat na karte, čo je podľa mňa problém, lebo je šanca, že kartou na nete platiť 70€ niektorý mesiac nebudem, v tom prípade mi zhltnú 1,30€. Aspoň keby to bolo na pohyb na účte, tak si spravíš trvalý príkaz napríklad do Revolutu a potom druhý trvalý na platbu späť ale toto je platba kartou. A aj celkovo, veď ľudia platia účty, takže spraviť prevod 70€ mesačne je možné aj keby človek nechcel.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa LordKJ »

tak ale ak mu najviac vyhovuje mbank tak tu kartu hadam pouziva
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

loleqboleq napísal: St 20. Máj, 2020, 21:21 mBank nie je úplne zadarmo, musíš mať obrat na karte, čo je podľa mňa problém, lebo je šanca, že kartou na nete platiť 70€ niektorý mesiac nebudem, v tom prípade mi zhltnú 1,30€. Aspoň keby to bolo na pohyb na účte, tak si spravíš trvalý príkaz napríklad do Revolutu a potom druhý trvalý na platbu späť ale toto je platba kartou. A aj celkovo, veď ľudia platia účty, takže spraviť prevod 70€ mesačne je možné aj keby človek nechcel.
Keď už spomínaš ten Revolut, tak ten sa dá bezplatne dobiť aj kartou :) a máš to rovnako jednoduché ako riešiť TP.
Nehovoriac, že zaplatiť 70€ kartou nemôže byť žiaden problém, veď platíš denne v obchodoch a podobne...

Návrat na "Debata o všetkom"