Pneumatiky :)

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa marfan »

Po poslednej skusenosti s poistnou udalostou viem, ze je lepsie mat vsetko v TP pretoze kontroluju aj rozmer pneu aj ked si ako poskodeny.

Mne napisal obhliadkar ze rozmer taky ako ma byt podla TP a dokonca napisal aj ze disky original. To ze som tam mal podlozky si nevsimol.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10043
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa stiv »

Rozhodne mat dnes nieco nezapisane nie je idealne. Nikdy nevies kedy natrafis na niekoho prepnuteho.
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Ordnung Must Sein.

Samozrejme ze poistovna hlada kazdu jednu moznu aj nemoznu vec aby sa mohla vyviniť z plnenia... pri drobnej ťukačke bez vyletenych érbegov dneskaj ide o 10 litrov... kolega nedobrzdil X rokov dozadu Macubuši ASX, napikoval do toho pred nim co brzdil na oranzovu (ako necakane !), bim bum bac, dva TYZDNE jazdil dokial sa dostal do autorizaku cize netresnute chladice (ale mal tresnute svetla), oprava skoro 11.000 eur. Keby vyleteli érbegy tak kolko to bude ? Dvadsat ?


Samozrejme ze poistovna sa bude vyhovarat na nezapisane pneu. Dorabane kridla. COKOLVEK. NEbudte blazni, ani vy nechcete aby vam nejaky poaknovaný kšiltofkár najlepší 19 rocny pilot v dedine zostrelil auto na ktore ste "chvilku" zarabali lebo ho vynieslo v zakrute kvoli rychlosti a inym pneu co maju zlahka inaksie jazdne vlastnosti...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1977
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Každý píše ako si poisťovne hľadajú dôvody aby neplatili, ale keď som sa snažil nájsť prípad, kedy kvôli nezapísanému rozmeru diskov/pneu neuznali poistnú udalosť, našiel som presne nula prípadov.

Samozrejme, na STK s tým ísť je samovražda, ale v bežnej prevádzke to aj tak nikto skúmať nebude, ak človek nedá 20" disky na Fabiu.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5704
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Bude, ak chce. Kamos dostal pokutu za 1cm hrubsie pneu ako ma v TP, s vitazoslavnym vykrikom policajta ze nieco predsa nasiel :)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Papek »

1,2,5 cm je jedno. Nesedí rozmer tak ťa môže pokefovať. Ak natrafiš na blbca, tak si na tebe zgustne. Ja stretávam vlastne iba takýchto exotov. Normálny policajt nemá dôvod ma zastaviť.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa quicky »

No priorita kazdej skody je vztah pricina - nasledok… tj ak skodova udalost nebola zapricinena nevhodnym rozmerom pneu/diskom potom legitimne neexistuje dovod zamietnut plnenie. Jedina argumentacia ktora mi pride este zaujimava, ze ak nemate vozidlo sposobile na jazdu (nezosuladenim pneu/elektronov) nemate co na ceste robit tj ani by ste neboli ucastnikmi nehody - uprimne nula pripadov kde by som to videl/ nasiel… rovnako ako kolega pise vyssie, kolesa som este nikdy nezazil aby niekto riesil ak to nebol dovod udalosti (napr praskla guma/elektron a preto vodic narazil niekde/ do niekoho)… a druha vec ako by na mieste policajt opisoval ETcko na stojacom aute :D vsetci vieme kde byvaju vyrazene, max zakladny rozmer el/pneu
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Len tak mňa ešte napadá, a ako vôbec zistí taký policajt, aké ty máš predpísané pneumatiky? V malom technickom to nie je, iba vo veľkom, a ten nie je povinnosť nosiť v aute. A tiež mi príde blbosť, že niekomu by zamietli poistné plnenie kvôli inému rozmeru pneu, keďže ak nkekto spôsobí škodu tak je snáď jedno aké má pneu, čo majú pneu s tým spoločné? Nič :D
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa d3Xter »

maly TP je cipovy, ak ma citacku vie vsetko, ak nie vyziada si
ma to spolocne asi tolko, ze dnes jeden tukanec na predok bude stat 10k a ze auto nie je sposobile na cesty podla vyrobcu, neviem co tu vymyslat teplu vodu :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
patro16
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2740
Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa patro16 »

niektorym to mozes vysvetlovat kolko chces a aj tak si pojdu svoje, pokial nezistia "na vlastnej kozi"
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz
Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1
MB: MSI Z97 PC Mate
RAM: Kingston HyperX Fury Black 1866Mhz CL10 16GB kit
GPU: iGPU
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000 QUIET DRIVE
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready)
PSU: Enermax Platimax 500W
Case: Corsair Vengeance C70 Military Green
+outtake: Noctua NF-A15 PWM + NF-S12A PWM, intake: 2x Noctua NF-S12A PWM
Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i
Periferie: Microsoft Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK
Printer: HP LaserJet 1018
NB: ACER TravelMate 5760G >CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB 1600MHz, GPU: HD3000 + Nvidia Optimus GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB
Mobile: Samsung Galaxy A52 5G
Car: KIA Ceed HB MY22 LUNAR
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1828
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

JacobSteven napísal: Ne 24. Apr, 2022, 21:28 Len tak mňa ešte napadá, a ako vôbec zistí taký policajt, aké ty máš predpísané pneumatiky? V malom technickom to nie je, iba vo veľkom, a ten nie je povinnosť nosiť v aute. A tiež mi príde blbosť, že niekomu by zamietli poistné plnenie kvôli inému rozmeru pneu, keďže ak nkekto spôsobí škodu tak je snáď jedno aké má pneu, čo majú pneu s tým spoločné? Nič :D
Ty asi nevieš spočítať poriadne ani 2+2...
Ak má niekto zošlahané pneu a spôsobí škodu tak je to jedno? Nie, nie je, pretože také vozidlo je nespôsobilé jazdiť po verejných komunikáciach a teda si poistovna bude vymáhať náhradu škody od vinníka!!!
Ked má niekto obuté iné pneu, ktoré na tom aute nemajú čo hladať, tak to znamená podla tvojej logiky čo?
No presne to isté, že dané vozidlo je nespôsobile jazdiť po verejných komunikáciach!!!!
Chod do p*** na STK s iným rozmerom pneu či prejdeš STK!!!
NEPREJDEŠ!!! Rozumieš pojmu vozidlo nespôsobilé????

Tak čomu vlastne nerozumieš???
Bože ja ked niekedy čítam tie vaše stupidné úvahy, tak neviem či sa mám smiať alebo plakať...
A pritom je všetko jasné jak FACKA, fakt neviem na základe čoho bol mnohým vydaný VP
Ale niekto sa preberie až ked dostane reálne facku od života za svoju hlúposť
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1977
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Toľké rozčuľovania pre úplnú drobnosť :D a pritom za 200€ si do TP nechám zapísať čo len chcem od 13" po 23", a zrazu vozidlo spôsobené bude. Koľkokrát mi za posledné 2 roky kontrolovali rozmer pneu? Presne tak, tento počet bol rovný NULE.
ITX >>> ATX
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ale tu nejde o to kolkokrat ti kontrolovali pneu a rybarsky listok, tu ide o to, kolkokrat si nabural a sposobil skodu za 90k eur z ktorej sa bude kazda poistovna snazit vyvliect ako sa len da.

Moj kolega čapol do Audi A8 longovici... a to bol velmi rad ze to nebola ta pancierova ktora isla o sest metrov vpredu pred tou trafenou - tam by bola skoda vyssia.




>> pritom za 200€ si do TP nechám zapísať čo len chcem od 13" po 23",

nenechas. A ked mi na Voyadzer mojej zeny zapises 18tky a stane sa poistna udalost, poistovna sa bude sudit, nic nezaplati a dostane OD VYROBCU miestoprísažné vyhlasenie ze na takom aute nikdy 18tky nemali byt zapisane. A to potom uvidis co nastane...

Chlapci, len pekne burajte na nezapisanych pneu. Na dorabanych LEDkovych žižinkách v halogenovych svetlometoch, s elektronmi ET o 30mm vacsie nez ma byt, dorobenym kridlom vzadu aj vpredu, uplne idealne aj STKckou skoncenou pred styrmi dnami ved co, plus minus hore dole... len spekulujte ako dostat nespravne pneu do technicaku za 200, asi mate malo problemov v zivote tak chcete spoznat exekutorov, okresny sud, nejakych znalcov z oboru dopravy, importerom znacky atd.

NEchapem. Fakt vas nechapem preco za kazdu cenu musite vsade vsetko "na Slovaka". Rodinny domcek postavime o meter sirsi a dlhsi nez stavebne povolenie, ved to nikto nemeria šublerou, energeticky certifikat samozrejme vybavime, atd, atd. Sa potom cudujte ze je tu v tejto republike taky bordel aky je. Nebolo by nacase zacat upratovat vo vlastnom dvore, vo vlastnych hlavickach ?

Zato ze ma nikto nemeral, zato mozem ? To je cele ? Tato jedna vec staci ? Kde taketo veci koncia ? "Zato ze sa Europa boji mojich atomovych zbrani ktore zvyraznim v prvom prihovore, zato mozem na mierovu misiu k susedom vlavo na mape lebo chcem a hodi sa mi to ? "
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Papek »

nevidel by som to tak cierno. Mal som tiez zapisane pneu cez papier od vyrobcu kolies, ze na dany model auta s danou motorizaciou, rokom vyroby a karoseriou bol otestovany dany rozmer pneu a kolies, kedze cez importera to neslo. Odbor dopravy zapisal, tak nemam co dalej riesit. Bural som ja, burali do mna aj viac krat, aj viaceri naraz ... sedel rozmer pneu, tak vsetko bolo ok. Policajti nekontrolovali rozmery ani raz, obhliadkar z poistovne vzdy. Nebol ani raz problem. Mozno keby som sposobil pad mostu, tak budu potahovat uradnika z odboru dopravy co sa pod to podisal.

A k tej druhej casi, preco chceme so vsetkym vybabrat ... nuz, nie vsetky zakony maju hlavu a patu, nie vzdy sa da na urade vsetko vybavit jednoducho a priamo tak ako od nas zakon vyzaduje. Potom sa ludia uchyluju k roznym spekulaciam. Nehovoriac o tom, ze mnoho nezmyselnych nariadeni iba zmyka z ludi peniaze bez realneho prinosu a k takym nariadeniam sa tazko bude niekto stavat s respektom. Nech je prikladom obmedzenie rychlosti na Panonskej pri prechode pre chodcov, ktory vedie odnikadial nikam a je este k tomu pre chodcov zataraseny. Ale je tam 50-tka, lebo prechod. Ani ja tam nejazdim 50. PS. uz tam zacali merat, kamos to mal za 200.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1977
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Toto je presne nezmyselné strašenie založené na ničom :D kvôli takýmto postom po internete som zisťoval, či sa niekedy poisťovňa vyhovorila z platenia škody kvôli zlému rozmeru pneumatík alebo diskov. A nič také som nenašiel, všade len bububu ako to budú robiť v prípade nehody, ale ani jeden prípad o tom, že sa niečo také stalo.

Exekútor a naťahovačky kvôli širšej pneumatike. A teraz o červenej čiapočke čo bude vyberať pokuty pri každom prekročení rýchlosti aspoň o 7km/h, alebo o policajtoch, čo budú merať na naozaj nebezpečných úsekoch a nie účelovo na prázdnej diaľnici.

A prečo to riešiť? Lebo výrobca šetril, dal homologizovať jeden jediný rozmer, kde nie je poriadny výber, a tá jediná normálna guma čo sa tam nachádza stojí o polovicu viac ako by bolo prijateľné. Toľko k tomu.
ITX >>> ATX

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"