Stolicka k PC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10081
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa stiv »

Kto kedy videl sietku na sedaku. 😃
.
Reco
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 166
Dátum registrácie: Ne 04. Okt, 2020, 18:10

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Reco »

kllr007 napísal: Ne 28. Júl, 2024, 18:43 No ja som tiež objednal ale teraz pozerám že to tam nejaká sieťka na sedenie. Wtf. Ako sa na tom sedí?
Sedim na "sietke" uz skoro 4 roky. Uz ju za klasiku nevymenim.
ITX: MB: ASUS ROG STRIX B450 I-Gaming CPU: AMD Ryzen 3600 Cooler: Corsair H80i v2 GPU: MSI RTX2080 Super Ventus XS OC 8GB SSD:Adata XPG SX800 Pro SSD 2TB M.2NvMe RAM: Patriot Viper 4 blackout Series 16GB 3600Mhz CL17 Case: Phanteks Enthoo Evolv Shift air ITX PSU: Corsair SF600 80 plus platinum
Klavesnica: Logitech G915 Lightspeed GL linear
Mys: Logitech G703 Lightspeed Hero, Logitech MX Master 2S, Logitech pro X superlight,
Monitor: LG 27GL850-B, LG 38GN950-B
Zvuk: Topping DX5 lite + 2x Mackie MR524 + Sennheiser HD650, Audiotechnica ATH-M50 X, Hifiman Deva Pro
Simrig HW: Fanatec CSL DD 8 Nm + WRC, DIY pedale, Heusinkveld simshifter + handbrake v2, Trackracer TR120
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11549
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Andre »

kllr007 napísal: Ne 28. Júl, 2024, 18:43 No ja som tiež objednal ale teraz pozerám že to tam nejaká sieťka na sedenie. Wtf. Ako sa na tom sedí?
ako na trampoline, comfy :)
sietka byva obcas iba na lacnych sedackach ako operadlo
5600X | Fera 5 | STRIX B550-F | 16GB DDR4 | RTX 4070 SUPER | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
LeaR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 837
Dátum registrácie: Pi 09. Sep, 2011, 19:31
Bydlisko: BA

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa LeaR »

Ja som ju skusal v ikei a prisla mi fajn ale podrucky a opierka hlavy su nepouzitelny trash. Opierka nedrzi na svojom mieste a je uplne labilna.
Ale za tu cenu fajn, zobral som tiez do zasoby :D
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5771
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Moja opierka hlavy drzi absolutne bez pohybu.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7857
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa LordKJ »

ten kriz vyzera strasidelne
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11549
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Andre »

kriz si mozes vymenit :)
5600X | Fera 5 | STRIX B550-F | 16GB DDR4 | RTX 4070 SUPER | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa JacobSteven »

STYRSPEL je doma. Objednané v nedeľu vybral som si doručenie domov na presný dátum, vybral som si štvrtok. Písali, že príde to od 10:00 - 14:00, ešte to aj skôr doviezli a to 9:52. Síce by som nemal problém ísť do BA ale, oplatilo sa to viac nechať si doručiť :D Doprava keďže stála len 13.90€, asi by som za túto cenu tam a späť neotočil Trenčín - Bratislava :D A radšej by som tam ani nešiel osobne keďže viem, že by som nakúpil milión ďalších blbostí :D

Zloženie bolo jednoduché, keďže som už od IKEI skladal Markus, a nejaký nábytok, toho, že by som nepochopil návod alebo, že by to bolo zložité som sa teda neobával. Jedna vec avšak bola trochu ťažšia.. utiahnutie skrutiek imbusákom čo bol v balení. Išlo to celkom ťažko, chcelo to poriadnu silu. Ale keďže nemám doma nič čo by mi to uľahčilo, tak som to našťastie zvládol a zatiaľ stolička sa nerozpadla :D

Čo sa týka samotnej stoličky a jej komfortu ešte neposúdim, sedím na nej tak 10 min. Zatiaľ, ale mám z nej dobrý pocit. Ale čo sa týka možností nastavenia rôznych polôch je to skvelé. Hlavne je super, že sa dá sedák posunúť dopredu, lebo keď som ho mal v default polohe úplne vzadu, to sa nedalo na nej sedieť. Takže keby nemala táto stolička posuv sedáka tak by som si ju zjavne ani nekúpil.

Možno čo sa týka područiek mi jedna vec trošku vadí, že sa dosť ľahko dajú posúvať do strán. Keďže som zvyknutý niekedy stoličku posunúť aj chytením podrúčky tak ak silnejšie zatiahnem tak zmením jej polohu :D

Opierka hlavy drží pevne, ale úprimne je nepoužiteľná. Ak sa opriem tak môžem jedine do stropu pozerať, ak by som tak mal pozerať do monitora tak zachvíľu prídem krk. Jedine to asi vierm využiť, keďže mám ešte telku na stene, ktorá je o dosť vyššie ako monitor tak vtedy sa dá použiť.

Ako písal @LeaR , že v IKEI bola tá opierka hlavy labilná by som skôr typoval na to, že buď bola na nej uvoľnená tá jedna skrutka čo drží opierku, alebo druhá možnosť, že tým ako denno denne niekto skúša tú stoličku a zdvíha a dáva dole opierku hlavy, tak sa stala labilnou.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa kllr007 »

moje zhodnotenie je podobne co sa tyka hlavovej opierky :D
tak ja zhodnotim - musel som zobrat cervenu lebo fialova bola este skaredsia a vypredana. Vizualne neni taka zla
Podrucky som dal prec lebo su pre mna nepouzitelne, ruky mam aj tak na stole.
Hlavova opierka je nepouzitelna kedze nejde nastavit dopredu-dozadu a ked sa o nu opriem tak sa mozem kukat akurat tak na plafon :D
Co sa sedenia tyka - po nastaveni celkom fajn, je to pouzitelne. Stale ale neviem, napriklad ja obcas rad sedim aj v tureckom sede na stolicke pre zmenu :D na par minut, no tu sa to neda :D ... je dost mozne ze pojde nazad do obchodu.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
Kimif123
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1620
Dátum registrácie: Pi 13. Máj, 2016, 15:35
Bydlisko: Nitra

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Kimif123 »

Niečo normálne z Alzy do officeu, budget tak do cca 250€ viete poradiť?
CPU: i5 12600kf Cooler: NOCTUA NH-U12A Chromax Black MB: ASUS ROG STRIX B660-A GAMING D4 RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB GPU: ASUS GeForce RTX 4060 Ti DUAL O8G SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Kingston KC3000 NVMe 2TB + Crucial MX500 2TB SSD PSU: Corsair RM750x white CASE: Fractal Design Define 7 Compact White TG Mouse: Logitech G403 Prodigy HS: Microlab FC50 Monitor: Dell S2721DGFA OS: Win 10 64bit

Návrat na "Nákupná poradňa"