Pneumatiky :)

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Purejoke
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 360
Dátum registrácie: Po 30. Sep, 2013, 11:22
Bydlisko: Bratislava

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Purejoke »

Inak zapisoval teda niekto do TP nový rozmer ?(Myslím origo cestou) Ja mám tiež tú smolu, že momentálne mám iba jeden zapísaný rozmer a nechce sa mi v zime jazdiť na 17-tkach. Doteraz som jazdil bez zápisu lebo sa mi nechcelo to vybavovať. Jediný komentár čo som zatiaľ dostal bol na STK kde mi povedal, že obuté pneu nemám v TP a následne mi do ruky podal nové papiere.

Čo som našiel tak by malo stačiť pokiaľ si vyberiem disky schválené Ministerstvom dopravy a predajca mi pošle všetky papiere na vykonanie zmeny v OEV, ktoré iba zanesiem na úrad a hotovo.
CPU: i7-9700k MB: GIGABYTE AORUS Z390 PRO GPU: Gainward GeForce® GTX 1080 Ti Phoenix RAM: G.SKILL Aegis 16GB KIT DDR4 3000MHz PSU: Corsair RM650W SSD: Samsung 980 1TB Case: NZXT H700 Monitor: Dell AW2721D
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Toto je presne nezmyselné strašenie založené na ničom :D kvôli takýmto postom po internete som zisťoval, či sa niekedy poisťovňa vyhovorila z
>> platenia škody kvôli zlému rozmeru pneumatík alebo diskov. A nič také som nenašiel, všade len bububu ako to budú robiť v prípade nehody, ale ani
>> jeden prípad o tom, že sa niečo také stalo.

Miso, dokazes citat co napisal Papek rovno nad tebou ?

Bural som ja, burali do mna aj viac krat, aj viaceri naraz ... sedel rozmer pneu, tak vsetko bolo ok. Policajti nekontrolovali rozmery ani raz, obhliadkar z poistovne vzdy.


co si myslis, PRECO ASI OBHLIADKAR Z POISTOVNE ---VZDY--- KONTROLOVAL ROZMER PNEU ? Lebo je uchylak na siliku ? Lebo sa mu paci cierna farba ? Lebo ma rad gulate tvary ? Napoviem ti : maloktory Lojzo sa pochvali ze je uplny lojzo lebo nahodil 19tky na FAbiu, vyčapil sa do BMW a teraz ho exekuuju na 30 litrov skody co sposobil a poistovna nezaplatila. To uz neni take slovenske "jooooj som ja ale kkt toto som spravil"... co si cakal stranku www.mamnezapisanegumynaburalsomateraz-jak-taky-fas-budemcelyzivotplatit.sk ?

A to nebolo vcera ani predvcerom - zacala doba, ze poistovne si nechavaju POTVRDIT U IMPORTERA ci dany rozmer pneu a kolies MOZE BYT schvaleny na aute. Jasne, teraz kazdy povie ze toto nerobia - iste, nerobia to VZDY, vyseru sa ti na proces pri buracke za 3.000 eur. Ale skus tresnut do Quickieho Jaguara zboku a sposobit mu totalnu skodu za 60k eur. Skus si tipnut co sa stane, ked vyrobca povie ze "neee my sme 18tky na Fabiu nikdy nedavali".


Dopaže slovač ved sa spamatajte... nezabudnite argumentovat nezmyselnostou zakonov.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Po 25. Apr, 2022, 09:00, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

To, že skontroluje rozmer ale ani náhodou neznamená, že ak je náhodou iný ako v TP automaticky platí škodu daný majiteľ vozidla. Poisťovňa najprv musí dokázať, že nehoda bola spôsobená práve tým, že na aute boli obuté iné pneumatiky ako tam mali byť. Čo ako hovorím, nenašiel som jediný prípad že sa tak stalo.
ITX >>> ATX
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Nemam naladu pokracovat dalej, vy ste vsetci najmudrejsi, veselo jazdite na kockatych pneu alebo rovno na pasoch z ruskeho tanku.

Poistovna nic nedokazuje - poistovna odmietne plnenie pretoze ty nemas sposob ako ju donutit aby peniaze odisli z jej uctu ; a potom sa sudte s poistovnami a dokazujte ze pneu sposobili alebo nesposobili havariu. Nehovoriac o tom ako dlho take jednanie trva a co to znamena pre rozbite auta a ich majitelov. Proste nikto netuzi po nicom inom len jazdit na neschvalenych pneu a sudit sa s poistovnami.

Mimochodom, dokazes nam vo svojej obrovskej mudrosti vysvetlit, ako sa dokazuje ci nehoda bola sposobena prave tym, ze na aute boli obute ine pneu ako mali byt ? Normalne nam skus predostriet, ako si tento proces predstavujes. Co sa meria. Co sa pocita. Akym sposobom. Keby mal pneu 215/55/R16 aku mal mat a kedze mal 235/45/R18, o co tam ide. Ako to prebieha. LEbo teraz pride z tvojej strany jedno obrovske "neviem a nemam potuchy" a presne o tom to je.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1976
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

znova - mas nejaky pripad, kde sa tak stalo, alebo tu len zas a znova predkladas svoje mylne predstavy o fungovani sveta za cistu a jedinu pravdu?
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5702
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Purejoke napísal: Po 25. Apr, 2022, 08:46 Inak zapisoval teda niekto do TP nový rozmer ?(Myslím origo cestou) Ja mám tiež tú smolu, že momentálne mám iba jeden zapísaný rozmer a nechce sa mi v zime jazdiť na 17-tkach. Doteraz som jazdil bez zápisu lebo sa mi nechcelo to vybavovať. Jediný komentár čo som zatiaľ dostal bol na STK kde mi povedal, že obuté pneu nemám v TP a následne mi do ruky podal nové papiere.

Čo som našiel tak by malo stačiť pokiaľ si vyberiem disky schválené Ministerstvom dopravy a predajca mi pošle všetky papiere na vykonanie zmeny v OEV, ktoré iba zanesiem na úrad a hotovo.
Ahoj,

normálne to zapíšeš na polícii, s papierom od buď importéra alebo výrobcu diskov s TUV že sú spôsobilé. Zbytočná hodina života aj s trápnou poznámkou policajta že či idem baliť ženy (s odpoveďou "hej, na Touranovi"). Ale mám to zapísané a mám pokoj. Sú aj horšie zvrhlosti ale je to to isté ako XY tém, kto chce mať pokoj a poriadok zapíše si to, kto nie tak nie. Ale nie je to problém, len zbytočna papierovačka.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa d3Xter »

turbo mam pocit ze tu raz pisal ze robil pre poistovnu? tak nechapem miso si si potrebujes este viac porovnavat kto ma vacsi ci ako
to ze si nic nenasiel ani jeden pripad co by to potvrdil neznamena absolutne nic, len to, ze sa tym nikto nepochvalil na internetoch, vypovedna hodnota tvojho hladania je rovna nule
viem o jednom konkretnom pripade chalana tu z fora, ze mu zobrali spz, lebo kola ale zbytocne to tu budeme dalej rozoberat lebo vzdy sa najde jeden vacsi mačo
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4568
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa scream »

SKiLEX napísal: Pi 22. Apr, 2022, 22:16 Tak ale to su skor spalene ako zjazdene. Vyzeraju ako ked sme s kamaratmi boli driftovat na BMW. Alebo po donutoch na suchu s Quattrom.
Su zjazdene, auto donutmi na suchu nekatujem. Ale bude to asi tou jazdou 140km/h cez retardery na jahodnej + makky podvozok (tvrdsi uz davat na daily nebudem), zadne su OK.

BTW ak by ma niekto zastavil, za dezen pokutu nedostanem, kludne som to mohol zjazdit po nasadnuti do vozidla, rovnaky deal ako vypalena ziarovcicka.

S rozmerom pneu na aute je to zbytocne prisne a miestami az smiesne. Ja som podla importera SR subaru nemohol obut sirsiu gumu ako 205 na 17", WRX, podla ceskeho to bolo uz 225 ale nebyt dobrej tety na policii, tak to legalne nezapisem. Evidentne by sa zisli sirsie ale neda sa.

Na swifta sa myslim svojho casu nedali zohnat zimne gumy na nezmyselny rozmer v TP na 17" kolesa, clovek musel dokupit dalsie 16"

S ET je to rovnaka komedia, vsade je idealne ET55 ale asi len skrz toho aby sa neobili falce na blatnikoch od kamienkov. To ako si clovek znici podvozok s velkou pakou pri ET nizsom o 1-2cm su trosku nezmysly, akurat to lepsie jazdi a clovek ma sancu kupit aj nejake pekne aftermarkety.

Staci sa pozriet kolko aut jazdi na japanracingoch - diskoch bez TUV, to je trosku vacsi deal ako 1cm sirsia gumka.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> turbo mam pocit ze tu raz pisal ze robil pre poistovnu?

ano, ale to bolo len 8 rokov, to sa nerata.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Pietro sk »

Miso122 napísal: Po 25. Apr, 2022, 08:59 To, že skontroluje rozmer ale ani náhodou neznamená, že ak je náhodou iný ako v TP automaticky platí škodu daný majiteľ vozidla. Poisťovňa najprv musí dokázať, že nehoda bola spôsobená práve tým, že na aute boli obuté iné pneumatiky ako tam mali byť. Čo ako hovorím, nenašiel som jediný prípad že sa tak stalo.
kolko nehod si bol ucastnikom ked tak smelo hovoris.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Papek »

mp3turbo napísal: Po 25. Apr, 2022, 08:54 Bural som ja, burali do mna aj viac krat, aj viaceri naraz ... sedel rozmer pneu, tak vsetko bolo ok. Policajti nekontrolovali rozmery ani raz, obhliadkar z poistovne vzdy.


co si myslis, PRECO ASI OBHLIADKAR Z POISTOVNE ---VZDY--- KONTROLOVAL ROZMER PNEU ? Lebo je uchylak na siliku ? L
k tomuto dodam este jednu vec: vzdy som vedel s autom odist po vlastnej osi a obhliadka bola az o niekoľko dní, takže by som tam medzitým mohol vymeniť disky aj pneu a nikto by nic nezistil. Obhliadkar si vzdy fotil rozmer pneu z bocnice a foto dezenu + napisal do papiera z obhliadky nejake milimetre, ze su pneu v poriadku.
V jednom pripade som nemal platnu TK, ale vtedy som nebol na vine. Poistovak to neriesil len mi policajti zadrzali TP a musel som sa po STK trepat na Polianky po neho.
Inak obhliadkari vsetci do pohody, dokonca ma raz jeden presvedcil ze vidi malu prasklinku na zadnom svetle, ktoru som si ani nevsimol. A raz mi urobil X-ko na vedlajsi diel ako mal... tak dopisal do poskodeni aj ten :D
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

Miso122 :tebe odporúčam nevyjadrovať sa, alebo potom druhá možnosť zbehni k notárovi a podpíš sa pod to, že ak od niekoho v prípade škodovej udalosti budú vymáhať z poistovne škodu, pretože jeho auto bolo nespôsobilé, tak to za neho zatiahneš!!!
Rozumieš pojmu nespôsobilé????
Spoliehať sa na to, že to nebudú riešiť alebo že budú musieť dokazovať že to malo vplyv na nehodu...
Nie oni nebudú musieť dokazovať nič, dokazovať bude musieť ten čo spôsobil škodu a už vidím to hrdinstvo potom ako sa ideš súdiť s poistovňou
Ešte raz ti opakujem - auto s nezhodným rozmerom pneumatík či všeobecne kolies voči TP ti na STK označia ako nespôsobilé a ideš na opakovanú STK!!!
Ako sa chceš súdiť s poistovňou ked vozidlo bolo nespôsobilé???

Ked si dá niekto zapísať tak nevidím problém, ale ani zapísať za 200€ nejde hocičo ako si myslíš ty, že od 13" po 23"
Mimochodom za to berú podstatne menej, importér ti dá doklad len na také rozmery s akými dané auto schválil výrobca.
Od alternatívnych výrobcov diskov (u nás to je napríklad cez alcar.sk) vieš dostať certifikát a zasa iba také rozmery aké si daný výrobca diskov dal schváliť na dané auto. Robí to sieť pneuservisov Premio, kde by si mal dotyčný zakúpiť sadu diskov a k nim by mu dali certifikát, ale kedže v tých pneuservisoch vedia že za peniaze predaju aj samotný certifikát, tak to tak robia. Dostaneš papier, kde je napísané aké auto, VIN, rozmer diskov a pneumatik schválených k danému vozidlu. Na nič iné ti nedajú papier ako na to, čo im vypluje ich databáza schválených rozmerov.

Že to je prísne, že sa pozerá na rozmer, ET a neviem čo ešte ???
No presne pre blbečkov čo to majú pomýlené, ich odborná zdatnosť je NULOVÁ a mnohé zákony či vyhlášku si vysvetlujú po svojom, lebo jeden si dá do svetiel žiarovky ktoré tam nepatria, iný si dá o dve čísla väčšie disky, k tomu to podloží podložkami že mu kolesá trčia z blatníkov von 2cm, další si nalepí tmavé folie aj na predné bočné okná, iný pacient si dá miesto výfuku odkvapovú rúru...
Používateľov profilový obrázok
Heatman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 830
Dátum registrácie: Št 23. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné okolie

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Heatman »

@Purejoke
Tak ako pise Jednoduska, bud mas sadu aftermarket diskov s certifikatom alebo si od dovozcu auta, za nejaky poplatok, poziadas certifikat s alternativnymi rozmermi kolies a s nim to das na policii zapisat.
V BMW stal certifikat cca 65 €, neviem ako to je u inych znaciek, a na policii poplatok za zmenu vo velkom technicaku, ten ti samozrejme daju novy.
Spoiler: ukázať
PC-01:
CPU: Core i5 14600K + (ASUS TUF GAMING LC 240 + 2x Noctua NF-P12)
MB: Gigabyte Z690 UD DDR4
RAM: Kingston FURY Beast DDR4 3600MT/s CL17 2x8GB (KF436C17BBAK2/16)
GPU: ASUS ROG STRIX RTX2080TI OC 11G GAMING
SSD + HDD: (WD BLACK SN850 1TB + JEYI GodFins Heatsink) + (WD10JPLX Black + Scythe QD 2.5)
DVDRW: Sony NEC AD-7200S
PSU: Corsair AX850
Case: Cooler Master Dominator CM 690 II + (butil mats + 9mm foam) + FANs: 2x in CM-120, 1x out NB-BlackSilentFan XL-2
FAN control: Fan Control software
Monitor + stand: Samsung 32" Odyssey Gaming monitor G55T (C32G55TQWR) + MAX MTM4110FM
Keyboard: Corsair K95 RGB MX Brown NA-layout
Mouse + pad: Trust Laser Gamer Mouse Elite GM-4800 + A4Tech X7-500MP

Audio: Audio-gd NFB-11 --> JBL LSR4326P + JBL LSR4312SP
                                                                    --> Beyerdynamic DT880 Edition 600Ω + Antlion ModMic 4.0

HTPC:
CPU: AMD Ryzen 5600G + Scythe Ninja 3
MB: ASRock X570 Phantom Gaming-ITX/TB3
RAM: Kingston HyperX FURY 2x8GB
SSD: Adata Ultimate SU800 256
PSU: BeQuiet 300
Case: Fractal Design Node 304

NB-01:
Dell Latitude E6330
CPU: Core i5-3320m
RAM: 2x4096 DDR3
SSD + HDD: Crucial M500 240GB + (WD3200BEKT Black + optical bay caddy)
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Pietro sk »

Ivko napísal: Po 25. Apr, 2022, 17:11
Ked si dá niekto zapísať tak nevidím problém, ale ani zapísať za 200€ nejde hocičo ako si myslíš ty, že od 13" po 23"
od galusiek az po koleso z furika :D jazdne vlastnosti ppč
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5702
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Heatman napísal: Po 25. Apr, 2022, 17:22 @Purejoke
Tak ako pise Jednoduska, bud mas sadu aftermarket diskov s certifikatom alebo si od dovozcu auta, za nejaky poplatok, poziadas certifikat s alternativnymi rozmermi kolies a s nim to das na policii zapisat.
V BMW stal certifikat cca 65 €, neviem ako to je u inych znaciek, a na policii poplatok za zmenu vo velkom technicaku, ten ti samozrejme daju novy.
Suzuki zadarmo, ani poštovné nechceli! veľké prekvapenie. a vo Fusion.sk taktiež "zadarmo" (ku diskom).

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"