Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

Hmm to znie celkom rozumne.len ja budem mat obklady 45x90 na vysku ukladane zrejme.

Hmmm bude to divocina vypocitat.ble
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Muhyng »

Tak samozrejme nie nasilu to prisposobovat skaram. Vychadzal som z tradicnejsich rozmerov aj sposobov ukladania, 45x90 a na vysku je uz pomerne netradicne. Hlavne nech maju ist kade pripadne rozvody, kedze uz samotna nika asi oslabi priecku (predpokladam, ze si kvoli tomu nerobil hrubsiu stenu alebo predstenu) a aj bateria nech ma dost miesta. Tych 30cm nad vanou by malo byt OK
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

robili sme predstenu, lebo kupelnu mame tak,ze 2x6m :) cize nerobilo problem ukrojit cca 25cm.

skorej mi islo o to vhodne to vyskovo nastavit kedze matematik zo mna nikdy nebude a uz som mal dost perne casy kym som prepocital svetla tip top podla interieru a pod
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

tak som to nakoniec dal tak, ze vana 60cm, potom pojde bateria (priestor 20cm) a od 80cm hore pojde nika (cista vyska 30cm zpredu, vo vnutri 33 kvoli obkladom + ledpasu)

s tym sdk (este nedokoncene) to zacina vyzerat ako dom :D

https://imgur.com/a/z6czfDJ
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Muhyng »

Bateriu uz mas kupenu? Podomietkove maju priemer toho krycieho kolieska nejakych 15cm a pokial ma aj paku (termostaticka nema), ktora v defaultnom stave smeruje priamo dolu, mohla by uz narazat na okraj vane ;)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

nepojdeme do podomietkovej :) klasika nejaka

len velice by som chcel taku nejaku bateriu + sprchovu hadicu, ze by sa dala sprchova hadica nejak "vytahovat/schovat" do tej predsadenej steny :X nevidel si nieco take?

nieco taketo : https://www.odistudio.eu/produkt/modern ... u-sprchou/

ale ja ju potrebujem schovat do steny

resp. https://www.vsetkoprekupelnu.sk/vodovod ... nou-sprch/

ono sa toto da "namontovat na kazdu vanu ? ci je to nejako unifikovane alebo individualne podla sirky "bocnice"
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Blackhawk »

ked si predstavim ten zvuk co to robi pri tom vytahovani, dakujem neprosim.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Quicky, ja som toho na domoch zazil x krat, neviem ci si na ot zvyknuty ale mne to prislo mierne neprijemne, je to priestor kde je vkuse mokro vlho, prosto jaskynka na hubicky, tam kde sa to dnu zasuva.

ale mozno to boli uplne ine systemy ako zvazujes, menej premyslene. ja len ze veci co sa lahsie cistia su pre mna ucelovo esteticke :D
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

Samozrejme ma to pre a proti bez debatkyyyy...ja nechcrm ziadnu sprsku,lebo vedla je normalna sprcha...ale zena chce lebo jak oplachne vanu ked ju poumyva...
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Marek125 »

Však na to spŕška pri vaní je aby si mohol tu vaňu opláchnuť po kúpaní upratovaní a podobne, pokiaľ mám sprchac nebudem sa sprchovať vo vani žena dobre uvažuje.

Čo sa týka tých systémov je to fajn pekne schováte už sme to pár krát robili na požiadanie majiteľa nieje problém pokiaľ je vaňa taká že sa tam dajú navrtať tie otvory ale treba si dávať sakra pozor až tam nezateka musí sa dať zo spodu aspoň plech aby to pevné držalo a po roku sa to celé nehojdalo, to isté platí aj o montáži do predsteny. Horšie ak ju bude treba vymeniť alebo sa stane niečo hadickam a podobne vtedy je už problém a mení sa to dosť ťažko keďže je to dotiahnuté vždy zo spodu buď vaňe alebo tej predsteny čo znamená búranie a podobné čo nikto nechce počuť že?
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

Co ti poviem,vsetko vstavane je na h.... nieco za nieco, erad si komplikujem zivot ale zas ak mam stavat dom aby bol maximalne ucelny a prakticky mozem s prepacenim zit aj v stane (obrazne). Niektore veci sa proste robia pre potesenie a vizual
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Marek125 »

Tak pre vizuál by som šiel skôr do podomietky s napustenim cez prepad :) a nie takéto riešenia kde sa v živote už nedostaneš alebo budeš musieť niečo rozbíjať vo veľkom, áno aj pri podomietke môže vzniknúť problém ale to je otázka jednej obkladačky ktory si človek odloží niekde na povale a 10 rokov si na ňu nespomenie. Alebo aj klasické batérie sú niektoré celkom pekne a účel splnia.

Už len keď si predstavis že ta hadica na sprske sa zasuva niekde kde sa ty nikdy nedostaneš a čo spravíš keď sa ti zrovna ta hadicka pokazí budeš musieť vyhadzovať celú vaňu kvôli hadicke za "10 Euro".
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

ked ju tam dam tak teoreticky ano :D
anonym_a8

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Z mojej skusenosti ziadna sprchova hadicka neprezije 5 rokov. Mas to iste :)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

Sdk kompletka,pondelok zaciname malovat.

Návrat na "Debata o všetkom"