Alza.sk

Všetko o vašich skúsenostiach s predajcami HW ...
Kryha
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Pi 09. Apr, 2010, 19:45
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Kryha »

Nepríjemná skúsenosť z víkendu. Priateľka mi vo štvrtok objednala (a hneď aj zaplatila kartou) vianočný darček, myšku v hodnote asi 100€. Alza propaguje ako divá doručovanie v sobotu a v nedeľu, tak prečo to nevyužiť. V nedeľu samozrejme kuriér nič, alza na mail odpovedala že sa posnažia čo najskôr tovar dodať. Dnes (v utorok) tovar stále nikde, a navyše ako čerešnička ešte na alze svieti, že tovar bol doručený. Som veľmi zvedavý ako to chcú riešiť.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa quicky »

to som zvedavy :)
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa felipe25 »

mne minule na vydajni dali okrem x inych veci nieco ovela drahsie, ako som objednal.
rovno poviem, asi 20nasobne..

ale dosiel som, a vratil som to na druhy den a vymenil to za "svoj".. kontrola toho, co davaju je nulova. naco tam maju kody, stitky, poradie tovaru, ked aj tak daju zlu vec? tak sa lahko moze stat, ze vec A vydaju uplne inej osobe :)) bavim sa samozrejme o vydajni tovaru.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Btw, ja som toto kedysi hľadal ale nenašiel som vtedy, či sa to dá, no...

Linkovanie na alze sa už dá robiť aj formulkou " https://www.alza.sk/kod/ " za to lomítko kód produktu (nie produktové číslo), ktoré je hneď za info o dĺžke záruky.

Takže napríklad https://www.alza.sk/kod/WS1031t1 .
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Mam otazku. Reklamoval som druhy krat tlaciaren HP OfficeJet Pro 6830. Rovnaka chyba - vypisovalo chybu tlacovej hlavy. Prvykrat sa mi tlaciaren zo servisu vratila opravena (teda moja vlastna). Pri drujej reklamacii mi vsak vratili iny kus, ktory bol zjavne dost pouzivany a ma skrabance/oderky, ktore moj kus nemal (mal som dokonca ochranne sklicko na displeji). Dal som si vytlacit protokol a seriove cislo je samozrejme ine. V protokole zo servisu sa pise:

"Oprava zarizeni v centralnim servisnim stredisku HP, vymena za servisni unit, test."

Tlaciaren sice funguje, ale nepaci sa mi, ze som dostal zjavne niekym inym pouzivany kus, ktory ma kopec skrabancov. Mozem to reklamovat?

Dakujem.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Pravdepodobne by som sa skontaktoval s HP.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8607
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa shiro »

hp s tymto nic nema, riesil by som s alzou, preco som nedostal novy kus.
lebo aj pri takejto vymene sa davaju nove nepouzite kusy. ziadne take ze odrete, zaprasene a podobne.
ze je SN ine je hadam logicke, kedze to bolo menene za inu...sedi SN tlacky so SN na protokole?
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa felipe25 »

no neviem, ci by s tymto clovek obstal aj keby to riesil vyssie..

servis sa ohradi, ze je to reklamacia vybavena sposobom: OPRAVA

to je ma ine SN povedia, ze museli vymenit unit s inym SN... neviem

velmi by ma zaujimalo, co na to zakon.


ak raz vec "ide", je to vyriesena reklamacia? je to napadnutelne zakonom?

ja si tiez davam bacha na drahsie veci, pri reklamacii... casto ich pred reklamovanim pofotim.. nedavno canon 600d.. objektiv som radsej ani neposlal, kedze prestal "blesk" palit.. a nebol by som rad, keby sa vratil doskrabany s displejom a pod.

naposledy som reklamoval notebook asus a vratil sa cely pomackany... displej od ruk po servise.. nastastie to slo umyt, a neostala ani stopa, ale je divne, ze asus RMA si dovoli zabalit book omackany rukami.. doslova stvrt displeja dole bola pochytana, vrch cely poodtlackovany..
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Pein »

o tom hovirm, ako nahle mas v protokole oprava, zaruka ide povodna + narok na odmietnutie a pytanie peniazkov samozrejme nemas.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa loleqboleq »

No potom ale je tu to, čo sa stalo vyššie. Ako môže niekto dať "Oprava" a za tým dodať výmena za iný kus? To je neprijateľné.

Dotázať by sa bolo najlepšie tu http://esc-sr.sk
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Pein »

oni ti to opravili s tym ze vymenili nejaku cast. Na danu cast je ale naviazane S/N...
Jednoducho nepochodis.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ale ak S/N tlačiarne je iné, tak nevymenili "len časť".
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa felipe25 »

len ci. naco sa vlastne viaze SN?? na dosku?

ked mas book, a SN nalepka je na sasi.. a dajme tomu sasi praskne bez cudzieho zavinenia, a vymenia ho.. uz je SN ine, nie? povodne neprelepia snad...
alebo??

viem, alebo zda sa mi v minulosti, ze tiez som dal servisovat VGA, a bola mi dana ina, akoze "oprava". vedel som ze je ina, lebo tamten plosak bol modry, a dali mi hnedu. aj ked specifikacie mala tie iste, stale sa to da povazovat za reklamaciou formou "opravy", ci? novy kus je novy kus, oprava oprava hm?

a ono, pri vacsine veci, budem radsej, ked mi daju "iny" kus, a neopravia povodny /hlavne take specificke druhy oprav, ktorym nedam dlhu zivotnost.../ale zasa, ked mam zakonny narok na nieco "ine", lepsie, tak preco nie..

len bohuzial, dnes sa clovek sudit s nikym nepojde, alebo len zlomok z ludi sa pojde sudit.. preto si potom kazdy robi, co chce, a SOIke sa vysmeje.. ta aj tak dava smiesne pokuty.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8607
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa shiro »

SN je v tlaciarni viazane na dosku formattera - hl.elektroniky.
Officejet tlaciarne sa ale v prip. akejkolvek zavady v ramci zaruky menia za novy kus, nic sa neopravuje. z tohoto dovodu neexistuje pozar. servis, lebo sa nerobia diely na sklad pre servis, neni service manual, nic...

takze ak menili za novu, tak ma byt nova. nemusi mat origos krabicu, len nejaku default kartonovu, ale tlacka ma byt nova. nezriedka mava aj lepiace pasky, foliu na displeji a pod.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Papek »

Len tu ide o to co je v zakone. Ak predajca nevie zabezpecit opravu zariadenia, mas narok na vratenie penazi alebo nove zariadenie, ale toto je na zakaznikovi, nie na svojvoli predajcu.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB

Návrat na "Skúsenosti s predajcami"