Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Radar - prekrocenie rychlosti - odisiel som

Príspevok od používateľa icefire »

Aky je zmysel tohto topicu? Pockaj, uz som na to prisiel, idem po tu vestecku gulu! :rofl:
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
vmm
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 458
Dátum registrácie: Št 15. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Namestovo

Re: Radar - prekrocenie rychlosti - odisiel som

Príspevok od používateľa vmm »

icefire napísal:Aky je zmysel tohto topicu? Pockaj, uz som na to prisiel, idem po tu vestecku gulu! :rofl:
Skusenosti a len skusenosti vodicov chcem vediet, nic ine - nic viac :)

EDIT Mirdis: na posledny prispevok sa neodpoveda cez "CITOVAT"
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa icefire »

Takze kupujem nove mestke auto. Narazil som na Fiat Seicento, zajtra ho idem dat mechanikovi na zdvihak. Je pre mna podozrive, ze ma sice servisnu knizku, ale ma tam zapisanu iba 1x vymenu oleja pri 17 tisic a to je vsetko. Teraz ma 37500 a nejake drobne. Huh? Je toto normalne? Druha vec, ze predavajuci mal vedla hned dalsi Fiat Seicento, ten isty rocnik a tiez malo 36500km. Huh? WTF moment. Zevraj to kupil vo firme pre dcery (jedna z nich bola pri obhliadke, ale tak doveru som k tomu moc nemal). Ta vymena oleja bola pri 17 tisic a v roku 2007. Odvtedy auto doteraz nebehalo 20500km. Za 4 roky. 2x vymienali olej u neautorizovaneho servisu. Je to realne alebo mam zacat byt paranoidny? Inak predavajuci bol podnikatel a mal dalsich 12 aut na dvore vo firme (bezpecnostna sluzba). Su vsetci Slovaci stahujuci hajzli? Na co je servisna, ked v nej nie je ani ň ? Inak auto slo pekne, az na mensiu esteticku vadu (skrabanec od klucov, kkti na sidlisku), to bolo fajn.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
NoobszDJ
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: Ne 01. Mar, 2009, 02:21
Bydlisko: Pezinok

Re: Radar - prekrocenie rychlosti - odisiel som

Príspevok od používateľa NoobszDJ »

veľa krát sa stane, že ak ťa namerajú a nejdú za tebou, tak ti príde "pozvánka na pokec". jeden môj bývalý kolega bol tomu príkladom. mimo mesta ho namerali, no nešli za ním. "pozvánka" mu prišla až po cca 3 týždňoch. do tej doby si myslel, že sa na neho vysrali. no nebolo tomu tak :D
CPU: AMD Phenom II X4 965 Black Edition 3,4GHz @ 4,1GHz, Chladenie: Noctua NH-U12F, MB: Asus M5A99X Evo R2.0, RAM: Corsair 8GB KIT 2x4GB DDR3 1600MHz CL9 Vengeance, VGA: Gigabyte GTX 580 SOC, HDD: Intel 530 series 120GB (systémový) + Western Digital Black SATA III 1TB (úložisko), Optická jednotka: Samsung TSSTcorp CDDVDW SH-S203D, Zdroj: Lepa G1000, Case: CoolerMaster HAF 912+, Klávesnica: Saitek Eclipse II, Myš: Mad Catz R.A.T. 3, Monitor: Panasonic TX-L32E5E
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Radar - prekrocenie rychlosti - odisiel som

Príspevok od používateľa faugusztin »

Pride ti pozvanka s fotkou... Alebo nepride. Asi taka je odpoved na tvoju otazku :).
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

asi ti neostava nic ine, len verit a poriadne preverit vsetky ostatne veci. Zistit si, co zvykne odchadzat na tom aute po akom case a pripadne tie miesta pozriet, v akom su stave, to ti tiez povie co-to o pocte km.

K tym olejom len tolko, ze dnes sa nehra na plnu a polosyntetiku, mozes mat aj 0w50 olej a bude tam nejaka mineralna zlozka, podstatne je, aby splnal specifikaciu podla triedy, aku predpisuje vyrobca a potom samozrejme viskozitu. Ja do mojej hondice lejem v podstate cokolvek okrem castrolu a neznamych znaciek. Castrol kvoli tomu, ze nechava povlak na povrchu, co je na jednej strane dobre, na druhej, ak to povoli, tak je pruser. Momentalne som sa vratil k 10W40, ktory mi doteraz nezralo. Minuly rok som dal na skusku 5W40 a ubudlo mi asi 3 dcl za 12000 km a este aj zvyklo slabo zadymit, ked som mu nalozil az po cervene. Teraz je to ok, uvidim o par mesiacov, ci daco ubudlo. Predtym som mal Shell Helix, Valvoline, Total Quartz a teraz tusim Q8. Vyberam podla aktualnej ceny, pretoze mi asi ziadny test objektivne nezisti, ktory z nich je naj a ci sa oplati priplacat 50% za lepsi pocit, ze som tam nalial cosi vynimocne.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

ja som to vyselektoval podla zvuku motoru
castrol,mobil, mobil 1 aj valvoline ked uz mal olej cez 12.000km tak motor zhlucnel resp na volnobehu bolo pocut hlasitejsi prejav
liqui moly cez 12.000 a zvuk stale ten isty,takze ostavam pri nom a teraz uz 2 vymena na nom
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

ono pokial je olej novy, tak prakticky na znacke nezalezi, ide o to, ze ktory sa skorej "pokazi", kedze do oleja sa dostava vlhkost a spaliny a este ked tomu clovek casto naklada, tak sa skorej prepali. Lenze pri starsich autach, kde sa meni olej kazdych 10000 a kazdy rok, tak tam sa ten olej prakticky nestihne pokazit. A kto meni dva krat do roka uz toboz nie. Ine to je pri longlife olejoch, ktore vydrzia 20-30000, tie maju aj vyssiu specifikaciu a su redsie, resp. nechavaju tensiu vrstvu filmu a motor musi byt na ne stavany. Kamos robi denne 220 km + nejaka ta jazda na nakupy a meni kazde dva mesiace. Leje tam olej zo suda a neberie nic extra drahe, kedze pri 30 l sa relativne maly rozdiel pri cene/l uz celkom slusne prejavi.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

Inak som sa zabudol pochvalit, jak som sa dnes vracal z chaty, tak sa predomnou vydrbal na cestu kus stromu. Skoro som pustil do textilu, ale ubrzdil som. Nakoniec to nebolo az take velke, iba taka vecsia haluz, vaha tak 20-30 kg, tak som ju hodil prec z cesty. Trafit to v 90tke, tak si snad aj zanadavam.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Endy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 10:42
Bydlisko: Turcianske Teplice/ Martin

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Endy »

veru veru, ja dnes na okreske idem za nejakym autom, bol som odneho dost daleko, polske znacky a za zakrutou vidim, ze to auto stoji a ten spolujazdec, co tam snim sedel utekal za autom, tak som zastavil za nim, pretoze predbehnut sa nedalo oproti mi isli auta, poliak dobehol ku autu so slapokou v ruke :rofl: a odfrcali prec, asi mu vypadla z okna :D
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1178
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Thief »

Panstvo, ked niekto poznate auto, alebo aj majitela jednotkovej zelenej fabie kombi BA453SL (tuknuta lava predna strana) , tak mi pls dajte vediet do spravy. diky.
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI MPG B550 Gaming plus, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: HP OMEN 27q, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, Crucial P5 plus 2TB SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM850X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Používateľov profilový obrázok
dusannm
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Ut 18. Nov, 2008, 20:29
Bydlisko: Púchov

Re: Radar - prekrocenie rychlosti - odisiel som

Príspevok od používateľa dusannm »

potiaľ sa chodí z džbánikom po vodu, pokiaľ neskočíš po pivo :D alebo ako to je???? stála ti tá rýchlosť aspoň za to??? kamarátovi prišlo predvolanie po 4 týždňoch.... prajem pekné sny
Spoiler: ukázať
CPU: Core 2 Quad 9450 2,66@3Ghz + AKASA AK965
MB: MSI P43-C51
RAM: 6GB DDR3-1505 Mhz
VGA: Nvidia 450GTS 1GB DDR5 + AC Twin turbo
HDD: WD Caviar Blue 500 GB
PSU: CORSAIR 500CX
LCD: 20" BenQ G2000W
OS: W7 Ultimate 64bit
Používateľov profilový obrázok
Kicker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1486
Dátum registrácie: Pi 30. Júl, 2010, 11:35
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Radar - prekrocenie rychlosti - odisiel som

Príspevok od používateľa Kicker »

Vela stastia kamo, ja by som tiez asi nespaval :D
CPU:Intel Core i5 4440 Cooler: Noctua NH-U12F MB:MSI B85 G43 VGA:GIGABYTE N760OC RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB HDD: Crucial m500 256GB + Seagate Barracuda 7200.12 500GB + Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU: Fortron Blue Storm II 500W Keyboard: Logitech K290 Mouse: Roccat Kone Pure LCD: LG Flatron W2243S (22")
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Zas*ané srnky :x skur*ená háveď!! Čo ich nepostrielajú?





.
Používateľov profilový obrázok
qq6600
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1651
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 21:08
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa qq6600 »

Dnes je tusim nejaky blby den...
Akurat sme sa vratili z Kvetoslavova.Teta naburala,jej sa nastastie nic nestalo ale o aute sa to povedat neda,cize ak niekto chce nahradne diely na Punto 1.1 "98 tak dajte vediet.
Kedze lialo ako z krhly tak isla asi 40-50km/h v obci a naraz zboku z vedlajsej vyletelo auto,bez brzdenia.Jemu zachytila pravu prednu stranu a odhodilo ju do stlpa elektrickeho vedenia.
Kur.va a stary mi povie ze on nevidel znacku STOP ktoru je vidiet zo 100-150 metrov a to byva vedla v Samorine :furious: :furious2: :x :E
Zajtra pofotim

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"