Orange VDSL

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Ing.King
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Ne 17. Nov, 2013, 09:44

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa Ing.King »

Takže linka je schopná VDSLka, ale pokrytie bohužiaľ nemáme, mám odpoveď aj od Telekomu že sa ani v najbližšej dobe upgrade v našej dedine nechystá.
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa Matej.T »

Zdravím, v jednom byte som inštaloval VDSL net 20Mbps balík. Pred tým tam bol zavedený Telekom 10 Mbps. Dostal som sa do GUI modemu a zadal tie prihlasovacie údaje čo prišli cez SMS. Modem/router je ten Zyxel čo aktuálne ponúka Orange. Najhoršie je, že na routri ani nesvieti DSL kolonka. Takže jediná možnosť je volať ich support/prípadný výjazd?
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Zavolaj na ich support, povedz, aký máš problém a možno ti skúsia poradiť cez telefón. Ak neporadia, tak jedine že príde technik. Je to podľa mňa rýchlejšie. Je to klasický router? Nemá tam niečo blbé nastavené? Pozeral si aj nejaký manuál krok po kroku, či si niečo nezabudol ?
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa Matej.T »

Ten router som vybalil a nastavil VDSL pre Orange.(router dodaný od Orange čo ponúkajú..)Nahodil meno + heslo, ktoré odoslali cez SMS. Návod nedodal žiaden a ten ich video návod je na plač.... Nemal by náhodou blikať aspoň DSL?(že sa snaží pripojiť do siete) V pondelok tam budem musieť zavolať zrejme....
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa 4040 »

DSL bliká kým sa nepripojí , po pripojení iba svieti.SMS neznamená že je tam už spustený aj net.
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa Matej.T »

Pri reboote max 5x preblikne a potom už nesvieti. Od SMS príchodu už prebehli 3 týždne....
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
rado3105
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2008, 09:09
Bydlisko: Žilina, Bratislava

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa rado3105 »

Zavolaj im ti to preveria. Defaultne to musi ist, ak mas od nich router. Ak nie tak tam treba nastavit wlan id...

Pouziva niekto vdsl v kombinaci s Mikrotik routermi (tak ze mikrotik vytaca)? nie a nie to rozbehat....
Desktop:
http://i43.tinypic.com/25ptov8.png" onclick="window.open(this.href);return false;
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa CageJ »

linka je podla mna nezapojena
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa Matej.T »

LoL tu linku zapojili v inom meste na inej adrese ..... :hysterical: :hysterical:
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
b1gLoRD
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Pi 04. Feb, 2011, 11:47

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa b1gLoRD »

Zdravim

Chcel by som sa vas opytat ake mate skusenostami s poklesom rychlosti pocas silnej prevadzky.
Ci je mozne nieco s tym robit z iych strany okrem rieseni ze ti znizia program koli problemom s kapacitou ustredne.
U mna 20Mb VDSL vo vecernych hodinach (18-22) pokles na 5Mb a o tej 23 navrat na plnych 20Mb a takto sa to opakuje minimalne pocas prazdnin, dovtedy problem nebol. Pokles na tych 15Mb nejak ani necitim ale 5Mb je uz malo na pozeranie HD streamu.

Dakujem za rady
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa CageJ »

zalezi od uzla
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1654
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa MaxMan »

Podelím sa o moju skúsenosť s prechodom na VDSL 20/2.

Koncom leta som sa informoval u Telekomu na možnosť zriadenia VDSL na mojej adrese (podľa mapy pokrytia mi línia pretínala záhradu, ale nebolo možné VDSL zriadiť - jar 2015). Odpoveď prišla, že som v pokrytí VDSL. Keďže som mal ADSL od Orange, zisťoval som možnosti a ceny. Prvé problémy nastali pri zisťovaní cien. Cez zákaznícku zónu jedna cena, na nete iná, cez chat zase iná a mailom štvrtá odlišná cena na ten istý produkt!
Keďže cez zákaznícku zónu sa prihlasujem s overením a majú to priamo z ich databázy, bral som to tak, že ceny sú aktuálne pre mňa so všetkými možnými zľavami/bonusmi. Cenu mi ukazovalo pre net 20/2 16,98€, tak som objednal. Nikde sa nepísalo či je to ADSL, alebo VDSL(Orange nerozoznáva ADSL/VDSL). Prišlo potvrdenie, že musí technik Telekomu preveriť dostupnosť a cca do 2 týždňov ma zapoja, ak sa bude dať. Prešli 3 týždne a nič. Minulý týždeň s som napísal do Orange, čo sa deje s povýšením rýchlosti. Odpoveď prišla v znení, že technici Telekomu akurát v ten deň preverujú dostupnosť. Za pol hoďku mi vypadol net. Tak som čakal, kedy to sprevádzkujú. Po cca 2 hodinách som volal Orange a hlásil výpadok netu. Začali preverovať - po pár hodinách prišla odpoveď, že ma zapájajú a príde o zapojení SMS (dodnes neprišla :D ). Horko-ťažko som zistil od operátora, že problém je v routri! Ja som mal ADSL a oni ma zapojili na VDSL. Samozrejme pri objednávke ani zmienka o potrebe nového routra.
Suma sumárum: síce ma zapojili na VDSL 20/2, ale nemôžem ho používať, lebo nemám router. Vysvetliť mi, prečo ma o tom neinformovali, nevedel ani operátor na call centre. Vraj ale nie je problém, veď sa dá ísť na predajňu, spísať zmluvu o nájme a za 1,99€ mesačne + jednorázovo cca 10€ router dostanem. Prdlajs dostanem... Obvolal som predajne v LM, LH a RK - nikde nemajú router skladom posledný v LM mali pred asi mesiacom). Slečna z LM bola našťastie ochotná a pozrela do centrálneho skladu: až 2 (slovom DVA) kusy majú na sklade. Pri otázke či sa mi jeden ujde: neujde, máme v systéme viac ako 100 objednávok na VDSL router!

Takže výsledok: Orange Vás zapojí, ale neposkytne router VDSL! Záujemca si musí zabezpečiť router sám - objednal som si ZyXel VMG1312-B30B. Po dlhých útrapách sa mi s pomocou podpory ZyXel podarilo rozbehať router (pôvodný FW bol nestabilný, po zmene nastavení web rozhranie nereagovalo - nový FW dodnes nie je na stiahnutie na stránke k tomuto routru). Našťastie mi poslali novší FW, ktorý poriešil problémy s webovým rozhraním a dá sa s routrom normálne pracovať.

Takže moje skúsenosti s prechodom na VDSL u Orange: 4-
Teraz čakám, akú cenu mi vlastne vyfakturujú za 20/2 VDSL
Pokračovanie nabudúce....
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa QuaDko »

Tak ja dám také menšie pokračovanie a zároveň aj trápenie s Orangom a routrom Zyxel

Sám už neviem či je to routrom alebo počítačom alebo linkou alebo neviem čím kedže vždy mi tvrdia že všetko je v poriadku ale ajtak mi nič nefunguje. Začalo sa to diať hneď povýmene routra za nový. Presedlal som z Telekomu do Orangu na 5Mbit internet a samozrejme k tomu som od nich zobral aj router Zyxel P-2812HNU-F3. Prvé čo ma celkom zarazilo ako už aj písal kolega predomnou na FW ktorý tam bol nahodený router vôbec nekomunikoval s webovým rozhraním a neskutočne dlho mu trvalo kým sa niečo udialo, tak som si našiel nový FW lenže aj s tým boli problémy nakoniec som sa dopátral k nejakému od telekomu a ten mi zatiaľ teda celkom ide. No ale teda aby som upresnil problém. Po obdržaní správy od orangu som nakonfiguroval router podľa ich manuálu ktorý majú na stránke, internet naskočil, všetko sa zdalo byť v pohode až kým neprišiel večer. Večer neskutočne dlhé odozvy, pomalý download a tak isto aj upload tak som o pár dní volal do orangu, povedal som im problém a povedali že to teda budú riešiť. Na druhý deň sa ozvali že by to malo byť v poriadku že reštartovali linku.

Čo ale čert nechcel večer znova to isté, dokonca začala mi router robiť takúto podivnú vec, internet normálne funguje zrazu len zasvieti namiesto zeleného svetla ktoré svieti na routri a je pod ním napísané INTERNET tak zasvieti červené a vypíše mi to takúto podivnú vec.
Untitled-1.jpg
Samozrejme statickú IP adresu nemám, tak znova telefonát do orangu a znova a znova, opakoval som to asi 5 krát, dnes som tam už volal dva krát, ráno mi povedali že včera tam boli robené nejaké zmeny na linke že mám skúsiť či to bude funguovať ani nie do hodiny do spravilo dva krát.

Ja len teda jedna otázka neriešil niekto podobný problém a neviem ako sa z toho dostať ? chcem si dať navýšiť rýchlosti na 20/2 ale keď mi to má takto blbnúť tak sa mi to fakt ani neoplatí.
Working on
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1654
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa MaxMan »

Otázka: prečo si bral VDSL router keď máš ADSL 5Mbit?

Osobne by som skúsil reklamovať router. Problém ale bude asi v tom, ako som písal vyššie. Orange nemá náhradné routre ZyXel. Skús to s nimi dohodnúť na výmene za ADSL router (patrične si ale ustráž poplatok zaň, ak ho máš v prenájme). Ak si kupoval za hotové, bude trochu problém, lebo Ti ho zoberú na klasickú reklamáciu a nemusia dať za ten čas náhradu.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Orange VDSL

Príspevok od používateľa QuaDko »

Tento router nám bol osobne odporúčený od spoločnosti Orange, takže neviem prečo ho odporúčili ale má aj ADSL nie len VDSL takže možno preto.

Bol braný za hotové a osobne už som ho aj hodil na inzeráty a asi pôjdem do nového routru ale čo ak to bude robiť aj s novým routrom ? Asi využijem veľmi dobrú ponúkanú službu vrátenie tovaru do 14 dní bez udania dôvodu :D

Lebo fakt už neviem kam sa posunúť ďalej.
Working on

Návrat na "Siete"