Auto ±3000e

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
mirko285
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: Št 03. Sep, 2009, 19:47
Bydlisko: Košice

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa mirko285 »

Diesel na manželkine 2km do roboty a 5km ku svokrovcom?
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa SurrendeR »

vidis v tom problem? :laugh:
na tie "sem tam" to bez problemov znesie.. kolega takto dochadza v BA uz 3ti rok kazdy den.. takze ich "sem tam" to mat problem nebude
alebo taketo len benzin.. len zatial nieje moc ponuk v tejto cenovej a vekovej kategorii
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa mp3turbo »

stary diesel co nema DPF by som nevidel az tak tragicky ako nove superhrkalky ktore sa ucpu a nemazu uz po 1.000 motohodinach... avsak :

prilis stare (podla parametrov zadavatela)
prilis vela centimetrov (podla typickeho vnimania slovenskych sudruhov)
prilis daleko (Vranov ci kde je autor otazky versus Nitra, minule zahlasil ze nejde ani do Bystrice, Ziliny ci kde to bolo)
prilis neprihlasene, takze priratat dalsich 499eur nakladov, co uz hrubo prevysuje psychologicky strop ceny

zeby aj prilis velke na parkovanie ? nema to 4,2 metra a je to uzasne hrozne kombi :)

inak ale akoze chlapci hanba vam vsetkym "parkovačom šmatlákom", ked matka mojich deti moze vykrucat 5.2m Grand Voyager v najvacsom meste slovenskom sedem rokov BEZ CUVACICH SENZOROV a vobec nic mu nespravila, tak chodte doprdele s tymi obrovskymi Mondejami co sa nikde nezmestia. Kupujte si Korzicky ako Vladko z Elektry, potom budu stavat vsetci parkovacie miesta pre Korzicky tak si kupujte Smarty, potom budu vsetci stavat parkovacie miesta pre Smarty tak pojdete kolobezkou a igelitku s nakupom priviazete na chrbat drotom okolo krku.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa SurrendeR »

Bawora som sem dal schvalne nakolko sa to vie otocit na 10korune.
Frajerka len cumi ze ona sa nevie s novou riuskou vytocit tam kde sa ja s takymto kombikom vytocim bez problemov a este s velkou rezervou.
Parkovanie s tym nieje ziadny problem a rozdiel 20centi (4.4m) nieje tak vela.
A praktickost tohoto modelu je neskutocna.
Ano je to trosku mimo rozpocet no..
Ale nech hlada nieco co vyhovuje jemu.
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa Ivko »

SurrendeR napísal:za tu cenu a tvoje podmienky by som siel pozret toto.
nieje to nic vykonne, ale tebe by to mohlo stacit.
http://bmw-rad-3-touring.autobazar.eu/3 ... 21111.html

tak a teraz do mna :laugh:
Upozornujem že nerýpem, len si treba vytiahnuť kalkulačku
Málo miesta vzadu (je to velké ako Fabia1), za 3000€ (3500€ prihlásené) by som neočakával žiaden klenot a podla toho čo autor posledne napísal ohladne využitia vozidla tak kachle nemajú absolútne žiaden význam, v zime by akurát mrzli

Dalšia vec ktorej nechápem je, ako je možné že predné sedadlá majú použité iné látky ako zadné, takže iba vyjazdený stočený naleštený črep, kde bolo nutné vymeniť predné sedačky, lebo tie origo boli na šalát.
Ako som už tiež písal treba sa vyhnúť autám oblúbených u pubertiakov = Golf, Octavia, A4, 3-er,...
Znovu auto ktoré patrí medzi najlacnejší kus z ponuky aj ked prirátam prihlásenie. Znovu sa pýtam ako niekto vonku zoženie auto v TOP stave, privezie ho na SK čo stojí cca hned 300€ ba niekedy aj viac, zahrnie si do predajnej ceny svoj zisk čojaviem aspoň 400€ a stále je najlacnejší a má to najlepšie auto... To mi hlava nebere Obrázok Obrázok Obrázok
Ten jeho zisk musí zahrnať aj nejakú prípadnú zlavu pre horlivého kupca, za kolko to auto teda kúpil vonku? 2300€? Alebo ešte menej? Čo to len mohlo byť vonku za klenot ked za to pýtali takú smiešnu sumu...
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa SurrendeR »

uz som sedel v e46 (320i) s 290 tis. ktore kupec kupil za 2500e (malo to docela slusnu vybavu) a jedine co bolo treba spravit bolo vymenit predne projektory (bi-xenon) lebo boli uz davno za zenitom. ostatne bolo "ako nove" .. niet cudu ked to jazdilo a bolo servisovane vo svajci.
dalsia vec davat do zoznamu 318d touring, ktore oblubuju pubertiaci? nenechaj sa vysmiat.
porovnavas komfort sedenia vzadu s fabiou? dlzku auta? zial, 3er je o 25 centi dlhsi ako fabia, no parkuje sa s tym lepsie lebo to ma lepsi polomer otacania.
tamta konkretna 46ka je len plus ze dakto dal precalunit/vymenit rozsalatene predne sedacky.. koho zaujima ze je to stocene ako vsetky dizle na SK. aspon viem, ze to auto stale jazdilo a nestalo. ale ano, ja keby mam kupovat auto za 3000 tak nekupujem ziadne 2003+ ale skor 2000-
zhodnut sa mozeme asi len na tom, ze za 3000e nekupi nic dobre/normalne. bud nech prida kesh alebo ubere rok vyroby.
alebo nech kupia 206sw a maju po starostiach. sice nebude mat vykonu na rozdavanie, ale aspon to bude lepsie jak fabia.
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa Ivko »

320i mala asi real kilometre, u kachiel je vždy vyšší predpoklad stočenia.
Puberťáci : nie každý musí mať nutne sedan, aj kombíky sú v oblube, tak ako trebárs u Octavie, či A4, hlavne aby to malo dieslačik pod kapotou čo málo žerie
Priestor : prvá vec čo je E46 vytýkané je priestor vzadu a fakt to má velmi blízko Fabie čo si nechce pripustiť žiaden majitel E46 aby niekto porovnával jeho auto s Fabiou, celková dlžka sa môže aj nemusí premietnusť do vnútorného priestoru. Brambory majú dlhý čumák aj kvôli uloženiu motora a taktiež posúvajú "kabínu" dozadu pre lepšie rozloženie hmotnosti.
Podobne je na tom další pubertácky sen Audi A4 B6...

Výmenu sedačiek neberiem absolútne ako výhodu, skrátka to bolo vyjazdené auto a tomu budú následne zodpovedať servisné úkony.
Bolo tu spomenutých mnoho áut, kde budú origo sedačky a budú smrdieť pomaly novotou
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa Zubesuch »

už mi pride ze sa tu robi z kupy ineho auta ako francuzskeho vysokého koča kovbojka na 20 stran.

porovnavat E46 s fabiou je fakt mimo misu. Z kazdeho ineho hladiska ako toho ktory si uviedol. To je nie ze ina liga, to je uplne iny sport.
Fullesh napísal:cim dalej ma viac prekvapuju parametre podla ktorych sa kupuje auto :rolleyes: Ak chces auto na prehlad a cuvanie kup si multyplu. Akurat do tvojho rozpoctu a v super stave :good:
vies co, som na tom rovnako. Soferoval som uz po Bratislave a Viedni fakt hocico z hladiska velkosti... od citigo az po skrinovy chladak. Najlepšie sa mi soferuju sedany strednej a vyssej strednej triedy, kde pravdepodobne nemam prehlad.... a pritom som za takmer 10r behania po Bratislave a Viedni ani len nešuchol. Skorej do mna "šuchla" baba v kia sportage. Pritom ta mala vidiet podla tunajsich slov az za roh. Zaparkujem na hociktorom podzemnom a nadzemnom parkovisku uplne bez problemu.

Co dalej nepoberam su tie reci o pubertiakoch. Ze by pubertiaci kupovali kombíky, ktore este donedavna stali viac ako si vedeli predstavit ze budu mat vôbec niekedy na ucte je tiez bachorka hodna sci fi. Potom by som chcel vediet koho vlastne pomenovanie pubertiak oznacuje. To ci o to auto bolo/nebolo starane sa snazime uvidiet/spoznat podla toho kto ti auto predava v akom stave a ako seriozne s tebou jedna. Nehovorim ze sa nemozes popalit, mozes. Ale generalizovat ze A4 B6 su vylietane pubertacke sny, 3-er su vylietane lebo pubertiak, vsetky octavie sa zvíjajú v technickej agónni kvôli pubertiakom... to je trocha pritiahnute za vlasy.

že A4 B6 za 3000 nekupi vo vyhovujucom stave je snad jasne. Ale preco by nekupil vo vyhovujucom stave napr. golfa IV variant tak to mi fakt neni jasne.
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa Ivko »

Ludkovia vy ste sa asi fakt ešte nepohybovali na forach kde sa preberajú autá, lebo by ste sa nemohli tolko čudovať

K parkovaniu, jasné že sa dá zaparkovať s čímkolvek , ale to mi chcete povedať že vám vyhovuje prvý volný plac ktorý uvidíte. Ja idem do poondiateho Kauflandu a ked vidím ako stoja vedlajšie autá tak idem radšej dalej, lebo bud by som mal problém vystúpiť, alebo teda reálne hrozí že ten čo stojí z prava mi obúcha dvere preto že mu ostane málo placu na nastupovanie.
Skrátka ludia parkujú jak ovce a nemať problém parkovať medzi tými hovädami môže len človek čo má Hyundai i20 či inú nákupnú tašku

K E46 : ja riešim v prvom rade priestor pre celú posádku, tam kde sa pohodlne neodvezú 4 dospelé osoby nie je u mna auto
Kto je puberťák? Ten čo obhajuje krpatú E46, či A4 že miesta je tam habadej, na to sú prosím E60/61, respektíve A6
Puberťák na E60 či A6 nemá rozpočet, ale 4-5000€ na E46 či A4 B6 dnes naškrábe bárs aký lojzo, respektíve mu v banke požičajú a preto nedopustí aby jeho vysnený kár niekto porovnával s Fábiou
Porovnaj si sám
http://www.auto.cz/bmw-320i-sest-valcu- ... milion-949
http://www.auto.cz/skoda-fabia-1-4-tdi- ... video-1004

E46 má pár cm k dobru na šírku ale pri kolenách je to rovnaká bieda, a to môžeme kludne brať do úvahy aj nejakú nepresnosť merania
Stačí si zobrať klasický meter a odmerať od operadla stoličky po kolená, u mna je to 65cm

Ten čo niekedy jazdil E60, či A6, alebo iné auto podobnej velkosti skrátka nebude nikdy obhajovať E46, či A4 v zmysle že tam je dosť miesta, tak nech sa na to čo som napísal nikto neuráža, lebo skrátka týmto som si ja dávno prešiel a u mna také auto nemá zmysel. Jedine že si to niekto kúpi v cukríkovom stave na víkendové jazdenie s poriadnym motorom pod kapotou 325i až 330i, či dokonca M3
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa Chris »

Ale oni kupuju auto pred 2, aby nemuseli zobrat od svokry auto. Nechapem co tu furt pleties prkestor blablabla pre 4 osoby. Kuluju si pre seba auto, nie aby inym robili taxikara.
Ak sa niekto chce hromadne vozit, nech si kupi mikrobus, alebo mhd/sad/vkaky
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa Ivko »

Na začiatku píše o tom že plánujú rodinu, v takom prípade sa vozí kočík, autosedačka a mamka sedí vzadu (ak nešoféruje), ked dáš do E46 dozadu vajíčko, tak prednú sedačku musíš navaliť dosť dopredu a už je tam dosedené, za vodiča ktorý si urobí plac sa toho tiež moc nezmestí
Za druhé sa o E46 úplne zbytočne bavíme pretože chce auto do 3000€ čo by znamenalo akurát tak kúpu vergla
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa SurrendeR »

Nie kazdy meria 198cm ako ty. Ja meriam 176 a sedacku mam najviac v predu. Vzadu mam v e36 zamnou jak v 5er. Dalsia vec porovnavat sedenie/luxus s fabiou je fakt mimo.
Brasko ma octaviu2 co je velkostne jak 46tka a nema problem dozadu hocokoho posadit. Oni tiez meraju ako ja.. okolo 175
Mam kamosa co ma e91 a on meria 199cm a sedacku najviac dozadu. Tiez sa tam uz vela veci nezmesti za neho a to auto mu je fakt ako hracka. Jemu 3er vobec nesedi. Ale to by mu ani 5er. Teraz akurat tak pozera po x5. Btw tiez chcel skodovku no poradil som mu nech sa zvezie na 91tke a bolo vybavene
To kolko je vzadu miesta zalezi od toho ako si velky.
Vo fabii za mnou tiez nebol problem sediet. Len tam sa proste nedalo obsediet. Tie sedacky boli hroza. Co sa o 46tke vzadu neda povedat a ani porovnat. Vobec nechapem ako vobec toto mozes porovnavat. Bud si nesedel vzadu nikdy v 46tke alebo fakt merias 200cm.
Tu nejde o to ake auto chces ty ale poradit ake auto by bolo vhodne pre nich dvoch pripadne casom s prirastkom. Dovtedy mozno aj 2x vymenia auta.
S Tvojou poslednou vetou plne suhlasim
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa Zubesuch »

schvalne som si nasiel video kde sa nejaky chlap posadi za seba. https://www.youtube.com/watch?v=0f9CPza ... u.be&t=229

ja mam 185cm a verim tomu, ze v E46 by sa za mna moja priatelka posadila s velkou rezervou v oblasti kolien a dokonca verim tomu, že by som sa za seba v posadil sam. Nesedim v aute ako trulo vodic co najviac vzadu lebo je cool. porovnavat E46 v akomkolvek ohlade s fabiou je nonsens. Inak mi je E46 okrem M3 srdecne ukradnuta.

ja stale odporucam to co tu uz padlo. Golf IV Variant minimalne treba pozriet posadit sa.
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5571
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa Odar »

mp3turbo --> Pri tom parkovani (aspon pre mna) je velky rozdiel to, aky mas dozadu vyhlad. Mne sa trebars lepsie parkuje s kombikom, lebo ma kolko zadne okno. Pozeram, ze aj Vas Grand Voyager to ma tak. Trebars co mame sluzobne SuperB v praci, tak to je na cuvanie totalna katastrova - na odhady - zadne okno mas sikmo a ked sa pozries dozadu, tvoj vyhlad je uzky "sliz", cez ktory vidis, akurat tak hovno. Bez zadnych senzorov neviem, neviem.
Je pravda, ze ja sa nepovazujem za super vodica, ale zas si myslim, ze zacuvat v ramci moznosti viem. S tym odhadom vzdialenosti dozadu je to aj podla toho, aky mas vyhlad. Je dost rozdiel, ci parkujes sedan, alebo kombi. Teda aspon ja to tak vnimam - prosim nekamenovat :) Zaparkovat zaparkujes nejako vzdy - len je rozdiel, ci sa pred barakom vrtis na 5 X, ako prd v gatiach, alebo to tam nasrobujes na prvykrat bez namahy.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa Ivko »

Ja meriam úplne bežných 185cm
Treba si prečítať a ked to nestačí tak porovnať s iným autom http://www.autorubik.sk/clanky/bmw-3-e-46
Pre tých ktorým sa nechce odcitujem podstatné
Až tak pochvalne sa však nedá vyjadriť o priestore v interiéri, ktorý ani vtedy (dvojnásobne z dnešného pohľadu) nebol nijak veľkorysý. Svoje si totiž pýta klasická koncepcia pohonu (motor vpredu a pohon zadných kolies), čo do značnej miery handicapuje priestorové možnosti oproti vozidlám s motorom vpredu naprieč.

Oproti predchádzajúcej generácii narástla E46 na 4471 x 1739 x 1415 mm a rázvor bol zväčšený na 2725 mm. Motor uložený vpredu pozdĺžne, za ním ešte prevodovka a stredom vedený spojovací hriadeľ však obmedzujú využiť pomerne veľkú dĺžku rázvoru. Extra vyskakovať sa nedá ani na predných sedadlách, ale citeľnejšie obmedzenie pre vyšších cestujúcich je na zadných. Je tam síce o dosť viac miesta než v predchádzajúcej generácii, ale z pohľadu celkovej dĺžky a hlavne veľkosti rázvoru to žiadny zázrak nie je. Naviac cestujúcich na zadných sedadlách obmedzuje konštrukcia predných sedadiel, ktorá neumožňuje schovať si nohy pod ne.

Treba sa napríklad posadiť do Peugeotu 406 aby človek vedel čo je priestor a pohodlie. Raz to je 3-er a tomu zodpovedá aj priestor, keby ho bolo dostatok tak nemajú dôvod vyrábať väčšiu 5-er či 7-er
Dám tu pár čísel z Auto.cz samozrejme môže byť niekde nejaká odchylka merania, ale určite tá odchýlka nie je 10cm a ani 5cm
Ako som už písal nech sa každý zmeria na sebe kolko potrebuje cm (od operadla kancelárskeho kresla po kolená) u mna je to 65cm
3-er E46 - podélný prostor vzadu min/max (mm): 570 / 770
Audi A4 B6 - podélný prostor vzadu min/max (mm): 550 / 790
Fabia 1 - podélný prostor vzadu min/max (mm): 570 / 800
Focus I - podélný prostor vzadu min/max (mm): 600 / 850
P406 - podélný prostor vzadu min/max (mm): 650 / 870
Civic 7G - podélný prostor vzadu min/max (mm): 660 / 880
Fiat Stilo - podélný prostor vzadu min/max (mm): 680 / 900
Citroen Xsara - podélný prostor vzadu min/max (mm): 670 / 910

Legacy IV - podélný prostor vzadu min/max (mm): 670 / 910
A to dodám že ja mám rozvor 2670mm teda o 5,5cm menej voči E46 a pritom priestoru podstatne viac
Bola tu spomínaná Multipla, ktorá po facelifte celkom ujde, až teda na prístojovku
Multipla - podélný prostor vzadu min/max (mm): 770 / 950

Ja nehovorím že sa do E46 nezmestia 4 osoby,ale je sakra rozdiel či mi kolená lížu operadlo, alebo tam mám ešte rezervu 10cm a môžem si tam sadnúť ako chcem. Je Stilo nejaký obor voči E46? A o kolko ponúka viac miesta
Naposledy upravil/-a Ivko v Ne 25. Okt, 2015, 22:56, upravené celkom 2 krát.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"