Nové presúvadlo 15 000e - Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6790
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa molnart »

imho kupit jettu lacnejsie ako golf je skorej pravidlo ako vynimka. ale neviem, tie jetty v ktorych som ja sedel /videlboli take hodne divne. vsetky vychadzali z golfa 6 a uprimne sa mi zda ze jetta na platforme mbq ani neexistuje, laktovu opierku nemala ani jedna a sklon opierok sedadiel sa nastavoval namiesto otocneho ovladaca packou, co som v ziadnom inom aute VAG nikdy nevidel. najdivnejsie je ze v CR sa ani jetta nepredava co mi dava myslienku ze to auto ani vlastne neexistuje (co ale nebranilo v mojej byvalej robote to vybrat ako sluzobne auto pre cesku pobocku, tak ked niekomu ho dali tak vyvolavali po celej firme ci sa nechysta na sluzboku a ci sa mu nechce doviest pepovi nove auto a vratit sa vlakom)
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11511
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa Andre »

@mp3turbo - ako som uz pisal, ak to bola 1.2, tak nezajem
ten rozdiel ako sedi 1.2 a 1.4 v zakrutach, to si musite skusit..
Naposledy upravil/-a Andre v Ut 29. Nov, 2016, 01:05, upravené celkom 1 krát.
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6790
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa molnart »

co andrej, aj ty kupujes? :D
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11511
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa Andre »

boze chran :D
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa mp3turbo »

chlapi neviem aky to ma motor, ale v tej cenovke uprimne... snad ani ine ako jedna-dva nebude. Neviem. Je to pre kludneho pana patdesiatnika, jemu to staci, na aute vela nejazdi a drtiva vacsina Bratislava ; on ani nevie ze pod kapotou sa nachadza nejaka nadoba so servokvapalinou. Viac ako dvaja ludia v tom aute budu sediet trikrat za rok na pol hodinu, smitec.

Ano, viem. Ano, chapem. Ano, ja si stale kupim ojazdene "lepsie s vybavou a motorom" a stratim na tom trosku menej penazi ako na takomto neprilis zaujimavom novom. Ano, niekto ma psychologicky fetis na tu "vonu noveho".

Taky je svet. Tato tema je o novom aute do 15k, tak som nieco nadhodil. Ano, viem ze jedna-dva nie je pre kazdeho. Ani znacka WV.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa stefan222 »

ta 77kw 1.2 je kruty shit pomaly a to je to starsie tsi, teraz su nvosie 81 kw ked sa nemylim, a ta zlava 25% vraj nedaju hocikomu broslo v tom op;li, ale tak skus, mozno zaprsi, osobne by som astru nekupil no ked sa ti paci....
hry- ps5
doma-HP probook
ANONYM_a7

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Tak zatial silný favorit:
Nová C3jka http://data.citroen.fr/Resources/Conten ... novac3.pdf
PureTech 110 EAT6 S&S** automatická 6–st. 81 kW/110 k cennik:14 990 € po zlave:14 290 € + dáka zlavicka sa este nájde po známosti celkovo slusný konfig za 15k. Výbava shine.


No a keby nemam priatelku a kupujem solo uz sa vozim na tomto http://www.alfaromeo.sk/ponuky/giulietta-snow lebo ponuka je to brutalna (ano ja viem ma to fiatacky motor)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa mp3turbo »

fiatacky motor vobec nie je problem - vzdy v kazdom case mali najlepsie commonraily. Mimochodom, bol to zrovna Fiat ktory priniesol Commonrailiky do beznych osobnych aut a bol to zrovna WV ktory sposoboval sialene problemy majitelom tym ze zarputile drzali svoju 2.0tdi PD technologiu ktoru v marnej snahe o stisenie [traktor sound] riesili montazou vstrekovacov direkt do hlavy a tie vstreky si potom vyklepavali cestu... az nesplnitelne emisie ich donutili k tomu aby poslusne sklonili hlavku a kupili si commonrail od niekoho.

c3 : si sa zblaznil. Ano ma to automatistickú prevodovečku ale to auto je ugly, simply ugly. Pamatas na vystrelok Sopel Tigra ? Tak toto je presne ono. Padne na hodnote viac ako Alfa, nikto to o par rokov nebude chciet kupit - kukni si ako "fenomenalne" sa predavaju Kaktusy.

Ako dobre beriem ze sa ti moze pacit, ale inak je ten autiak proste vystrelok. Styria hodne nadrbani studenti mediciny pocas velkej prestavky nakreslili karoseriu. Mi to pripomina architektov - krokodilie topanocky, plna hlava vystrelkov zo skoly, kto spravi vacsiu pitchovinu ten je vitaz, akurat utrhnute od reality.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa DC9-32 »

je to sice subjektivne ale uff.. ja na citroen nemam žaludok :D je to PSA, takže Peugeotacky ekvivalent bude asi za podobnu cenu (tj. 208) inak.. nepisal si že chceš auto kategorie C?

A aky je problem medzi priatelkou a giuliettou? :D Fiatacke motory su super (kedy neboli?) ;) mozes ist na autobazar.eu a pozret na grande punta kolko maju nalietanych km 250k bez problemov. (inb4 dojde niekto a povie ako mal jeho kamarat problem s fiatom / alfou)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa LordKJ »

ta alfa vyzera z vonku fajn, ale dnu som sa citil ako keby som bol v aute hrackarskej velkosti
ANONYM_a7

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

C alebo B v praxi vychadza:

B = plná výbava všetky serepetičky najvyššie motorizácie
C= stedná výbava základne motorizácie.

Turbo nám sa C3 páči :) ÁNo je to výstrelok a napriek tomu sa nám páči. Dá sa krásne nakonfigurovať farbičky kktinky vieš s toho spraviť veľmi pekné auto, v jednej farbe to vie byť celkom škaredé, to je pravda. Automat tam byt nemusí ale keď sa zmestí v cenovke, vravím si, prečo nie? :) Písal som Rasťovi práve ho má na review tak som zvedaf co povie k tej prevodovke. Auto by sme neradi predávali po 3 ci 4 rokoch , ak vydrží 5 rokov, budeme ho mat 5, ak 10 tak 10 :) A potom uz rovno do elektromobilu...

Jo a to že to ma fiat motor netvrdím že je to problém, ja na fiate jazdím, len je tu niekolko hnidopichov co pindaju stale na fiat tak nech sa tu zbytocne nezacne debata o tom ze je to fiatacky motor = picovina :D

308mička sa tiež celkom núka len vravím, tam je tá výbava na hrane a ak by sme chceli čo chceme, veľkú zľavu by sme museli dostať. čo sa nie vždy podarí.

Nákup nám trocha súri, nie moc ale zo scope 2 roky je scope pol roka, priatelka rozbila rodicom auto tak im budeme dávať našu pandu (nastastie sa jej nič nestalo).

No a najnovší výstrelok je Vitara :) Ale neviem sa s tým autom akosi zosobnit...

Jo a v tej alfe som siel, je to obrovský zážitok milujem to auto presne takto si predstavujem daily car pre mládenca.

DC9-32 - ja alfu totalne milujem je to moj sen a láska na prvý pohlad. A to je asi pre priatelku problém :D Ze by som mal auto radsej ako ju :hysterical: Mali sme vyradovacie kolo každý mal 3 bany, ona dala ban na Alfu (ja som zabanoval vsetky kie, hjundaje a podobne koniny :D - ano viem ze to tu ma X ludi a su spoko, su to dobre auta, ale obycajnejsie autá na trhu snáď ani nie sú ), zostáva mi to len rešpektovať :cry: :smutny:
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6790
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa molnart »

to si vybral opticky najkrajsie auto ktore dneska zozenies a najskaredsie. divne co pises, lebo prave frajerky zvyknu ukecavat na guliettu. fakt podla mna za poslednych 10 rokov hento a lancia delta su najkrajsie auta ake som videl (a teraz odmyslim od vsetkych aut typu Audi A6 a vyssie na ktore sa radsej ani nepozeram lebo viem ze vzdy budu mimo mojho rozpoctu). jediny dovod proti guiliette vidim uz predsa len starsiu a zastaralejsiu konstrukciu, ale je to auto vacsie, krajsie, hodnotnejsie.

to ze mne sa C3 brutalne nepaci to neznamena ze niekomu ineho sa pacit nemoze, to beriem, ale u mna co by bol absolutny diskvalif pre vsetky peugoty a citroeny je ten zdruzeny dotykac v strede, ktory este aj tlacitka ktore nie su na displeyi ma dotykove. ja v aute neustale nieco nastavujem, prehrabavam, posuvam a opravdu si neviem predstavit prepinat na klimu cez dotykovy panel a potom sa snazit upravit teplotu, ofuk, naspat k radiu a tak. to mi znie na samovrazdu...
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
ANONYM_a7

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

zdruzeny dotykac bol v starsich modeloch to ano, teraz je napr klima parcialne ako panel vsade. Inak mi to vyhovuje. Vyzadujem silny info - entertainment systém, hlavne nech je moderný, a toto PSA dáva aj v Bčku bez dákych šialených doplatkov. Ja zasa raz najdem spravne nastavenie a už sa toho nedotknem :) možno aj preto sa mi to páčilo ale uznávam, spojiť klímu so všetkým bol krok vedľa, ale ako píšem, to je už minulosť.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6790
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa molnart »

no neviem, tuto ziadny samostatny blok pre klimatizaciu nevidim http://www.vybermiauto.cz/autoblok/clan ... icova-zona

za silny infotainment som aj ja, ale u mna bezkonkurenkcne vyhrava toto nad tymto. tie dotykove tlacitla bez odozvy mi nahanaju husiu kozu, samozrejme najlepsie je ovladanie nejakym univerzalnym volicom ako maju mazdy, audi, bmw alebo ople insignia vo vyssich vybavach.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
ANONYM_a7

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Mas pravdu ojebabral som sa, to je tak ked som za posledny tyzden studoval 30 aut. Dik za doplnenie :)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"