Autokamera

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2136
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Autokamera

Príspevok od používateľa zoom »

Garmin Mini 2 by som ohodnotil ako "OK". Nebude to nic zle, ani svetoborne za tu cenu. Je to nejaka znacka a je tam predpoklad, ze to nebude uplne vyfailovane, ale napriklad kvalita videa, je hodnotena skor ako "average" a 1920x1080 pri 30 fps tiez nenadchne. Vyssie modely su na tom o poznanie lepsie a drahsie, ale zase - ak som spravne vycital - maju integrovanu bateriu? Ja ked som hladal kamerku, tak som chcel jedine s kondenzatorom pre korektne ukoncenie zaznamu pri vypnuti auta. Velmi velmi by som sa vyhybal cinskej li-ion baterii niekde za celnym sklom na priamom slnku (ano, ta Mini 2 to nema).

Co tak napriklad Viofo A119 V3 (2560x1600 30 fps alebo 2560x1440 60 fps)? Dobre hodnotena kvalita videa - mam rad, ked si mozem vybrat medzi vacsim rozlisenim a viac fps (otestovat, co je lepsie pre tvoje podmienky - citatelnost ECV a tak). U nas za menej nez ten Garmin. Porovnaj si kvalitu videa s Garminom. Samozrejme aj YouTube kompresia nieco urobi a stale sa bavime o ~100 eurovych kamerkach.

Ten Garmin nebude zly, len je tu takato alternativa.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Autokamera

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Zalezi aj to aka tam je baterka. Ak to je len taka ta klasicka li-ion placka s prilepenym PCB a 2kablikmi, tak to by som v aute mat nechcel :D
https://techfun.sk/wp-content/uploads/2022/04/a.png

napr. 70mai ale pouziva normalny 18650 clanok, ten je kvalitou aj bezpecnostou niekde uplne inde...
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Autokamera

Príspevok od používateľa stiv »

Ak sme uz v cenach 125 a podobne tak davam do pozornosti trochu drahsiu - https://www.isix.cz/gitup-viofo/gitup-- ... ni-kamera/

medzicasom dostala mensi upgrade - senzor, 256 karty a pod. :)
.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Autokamera

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ahoj zoom,

díki za dobrý tip, obrazovo mi nepríde o ligu inde ale určite viac svetla vithane v noci, a trochu je ostrejšia to jo.

Ja som zabudol spomenúť že je pre mňa dôležitá absencia displeja, chcem to ako black box len v prípade nehody, a páči sa mi viac Garmin (aj keď ten Vivo tiež nie je veľký), dizajnovo sa mi ľúbi viac garmin.

Plus Garmin predáva originál sadu na zapojenie na priamo aj s ochranou vybitia bla bla, asi to má aj konkurencia ale ľúbi sa mi značkovosť, snáď za niečo ručia...

stiv tá tebou linkovaná verzia je pekná, platí ale že je u mňa menej viac, asi radšej bez displeja čo najviac compact.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Autokamera

Príspevok od používateľa SKiLEX »

automaticke vypinanie displeja si vies nastavit, ze sa vypne trebars po 30sekundach(asi tam bolo aj kratsie) a mas z toho klasicku ciernu krabicku...
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2136
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Autokamera

Príspevok od používateľa zoom »

Chapem stavke na znacku. Sam mam dobre hodnotenu kamerku s toho casu najlepsim obrazom za 250 eur, len aby bola dobabrana nejakymi cinskymi paprcami a blba pri 50% startov. Prave preto rozmyslam, ze ju vymenim a este clovek z rodiny sa pytal na kamerky, tak si robim prehlad.

Ta A119 V3 je taka jasna low-cost volba. Ta A129 Pro bola taka zaujimava volba, ale som z nej trochu rozpacity. Napriklad na tomto videu je oproti A119 V3 celkom vyfailovana. Neviem preco. Mozno maly bitrate na to video, ale celkovo aj ten obraz je tmavsi. Potom je tu taketo pekne japonske video, kde je to uz lepsie, ale stale take... neviem... meh. Ta 70mai A800 asi vyzera lepsie co do 4K kamier...? Nevravim, ze je zla, len ma neohurila.

V tychto dnoch sa uz rozsiruje aj Viofo A229 a tam uz ten obraz vyzera byt viditelne lepsi.
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2714
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Autokamera

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Ja som uz prestal riesit kvalitu obrazu a verim DDPai (uz patria pod Xiaomi), v jednom aute mam DDPai M6 Plus uz roky (ale po cca 4 rokoch som menil bateriu za druhu, placku s plosakom ) a funguje stale v pohode a kedze ma magneticky drziak, dam ju dole ked parkujem. Za jazdy mi klima dostatocne ochladi auto a celne sklo aby kamera netrpela. V druhom aute mam DDPai Mini 5 a obraz velmi slusny aj v noci, jediny problem je relativne mala onboard pamat (64gb). Je to ale diskretna kamerka, odnimatelna .. a uz nestoji tak vela, na SR sa da kupit do 130e
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Autokamera

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Objednal som ten garmin mini 2, spolu aj s 512GB Kartou a kabelážou na priame spojenei s baterkou, nech to funguje ako počas parkingu.

ak by som chcel displej tak idem asi do spomínaných viofo alebo drahšich Garmin, majú peknú paletu produktov.

Pre Garmin hovoria rozmery, pre mňa priorita aby som o nej ani nevedel :)
WxHxD: 3.13 cm x 5.33 cm x 2.91 cm
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Autokamera

Príspevok od používateľa werwest »

Biedny vyber, kameru schovas za spatak takze nikdy by si nevedel ci ma displej alebo nie alebo ci ma tolko ci tolko cm
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Autokamera

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Jednoduska: idem objednavat garmin autokameru, ma nejake negativa?
5ludi v diskusii: vezmi radsej viofo, je o dost lepsia

Jednoduska: dakujem za rady, objednal som garmin
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2136
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Autokamera

Príspevok od používateľa zoom »

Urobil som si aspon maly research a prehlad. Mozno to niekomu pomoze, kto bude hladat dalsiu kamerku.

tl;dr - Viofo A229(?) > Viofo A129 Plus & Viofo A119 V3 >> Viofo A129 Pro & 70mai A800 (ine znacky som ani nepozeral; kazdy moze pozriet videa a vybrat si sam poradie)

Toto video porovnava A129, A129 Plus a A129 Pro. Z porovnania, by som si zobral Plus namiesto Pro. Hoci ma viditelne viac oversharpened video, tak sa z neho da vycitat viac detailov, co je asi najdolezitejsie pri dash cam. Je tam jeden ci dva okamziky, ked 4K rozlisenie pri Pro verzii pomoze precitat ECV, ale to je vsetko. Vo vsetkom dalsom (den, sero, noc) by som zobral Plus.

Toto video zase porovnava A119 V3, A129 Plus a 70mai A800. Povedal by som, ze A800 nema taky dobry obraz oproti tymto. Je sice 4K, ale velmi casto su hlavne tmave miesta take... machule, kde nic nevidno. Ako keby niekto pouzil na velmi zasumeny obraz prilis denoisingu, ktory nema dobre vstupne data. Na inych miestach je ten obraz zase krajsi ako A129 Plus, ale ja osobne by som si ho nevybral. A129 Plus je klasika oversharpened, ale zase pouzitelna v noci a tak. A119 V3 je taka zaujimava. Obraz je ocividne najmenej kontrastny aj najmenej ostry, napriek tomu su ECV dobre citatelne, white balance dobra, HDR rezim asi najlepsi. Ma ale najmensi FOV.

Povedal by som, ze A119 V3 je taka super lacna kamerka. Asi vie najviac vytazit z daneho Sony chipu a tomu je prisposobna aj optika a CPU (tj. vhodny bitrate na dane rozlisenie a kodek). A800 ci A129 Pro su asi skor take marketingove 4K kamerky. Tu sme dali 4K chip a to je vsetko, ale mozeme tam nalepit velku 4K nalepku. Optika z predosleho modelu, CPU nestiha tak nedostatocny bitrate na 4K, ale aha... 4K!!!1!1 Vidno to aj na tomto videu. Hlavne ECV prichadzajucich aut. Staci zapauzovat video vzdy ked je auto v rohu a vidiet ten rozdiel. 4K ponuka viac rozlisenia, ale nie vyssiu kvalitu obrazu na tento ucel. A129 Plus je taky vitaz u mna.

A ako si stoji novsia A229 oproti A129 Plus? Ma vacsi FOV, cez den rozdiel velmi nevidim okrem mensej/lepsej saturacie farieb, ale v noci je to zmena k lepsiemu. Bude to asi dostojny nastupca.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Autokamera

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Werwest,
neschováš, vidíš to viac či menej. hlavne v akváriu ako grand C4 spacetourer. nechcem mať nič v zornom uhle čo nemusím toť vsio, moja požiadavka.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Autokamera

Príspevok od používateľa werwest »

No neviem, slo to schovat v 5 z 5 aut, ked sa pozeram aky spatak je tam tak neexistuje aby to neslo schovat. Ved ho mas natoceny na seba, a za to co to "kryje" z celneho by si schoval aj male dieta..
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Autokamera

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Možno áno, možno nie, napriek tomu chcem malú kamerku bez displeja, nechcem tam pozerať, ťukať, nastavovať...

To je ako človeku čo stavia MITX build vysvetľovať že full tower schová pod stôl. schová ale asi nechce :)
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Autokamera

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Garmin mini 2 doma, aj s redukciou priamo do baterky a 512gb kartou (kokso taky disk mam v PC).

Co je pekne ze agem.sk dal 2 rocnu zaruku aj na firmu. Bral som to od nich aj napriek nie najnizsej cene kedze su oficialny distributor.

Ta kamera je velka ako palec, masaker, toto som hladal.

Návrat na "Nákupná poradňa"