Accelero S1 a S2 - pasivne chladice na grafiku ako sa patri

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
wendigo5
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 248
Dátum registrácie: Pi 28. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa wendigo5 »

Diky pekne...Tu recenziu som si ani nevsimol :blind: Slepy som uz asi :lol:
Milujeme tých ktorí nás odmietajú. A pre tých,ktorí si to nevážia odmietame tých, ktorí nás milujú
Používateľov profilový obrázok
Razor
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Št 26. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Topoľčany

Príspevok od používateľa Razor »

Asi blba otazka... Pasuje aj na 8500vky? Ja viem ze to nieje napisane v support liste, ale tak som trochu googlil na nete a nasiel som toto

obrazok

Ak sa mylim, tak ma vyvedte z omylu :lol:


EDIT Bikermotyl : img zmenene na url, max. povolena velkost obrazku je 640x480!
CPU: E8400@3,96GHz / Noctua NH-U12P | MB: ASUS Maximus Formula | VGA: BFG 8800GTS G92 512MB nonOC| RAM: Kingston HyperX 2x1GB 1066MHz CL5 SOUND: SupremeFX II | DVD: ASUS DRW 2014L1THDD: WD3200AAKS 320GB | PSU: ASUS A-45GA + Noctua NF-P12 Case: NZXT Apollo Black + 2xNoctua NF-P12 | LCD: 24" Samsung SM P2450h| Mouse: Razer DeathAdder 3G
Používateľov profilový obrázok
A2C
Ban
Ban
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: So 17. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka (22)

Príspevok od používateľa A2C »

Bikermotyl

diki ale nikde tam nevidim support pre HD2xxx karty a ani pre N8xxx to ako nie su podporovane ci co to mi na to nebude pasovat? :? no tak asi nie ked nie su v supporte ze?
podpis zmazany administratorom za hrube porusenie pravidiel
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

akoze nie, pri S2 mas v suporte :

Application:
ATI:
HD 2400 series
X1650, X1600, X1550, X1300, X1050 series
X850, X800, X700, X600, X550, X300 series
9XXX series
nVIDIA:
GeForce 8500, 8400 series
GeForce 7600, 7300, 6600 series
FX 5950, 5900, 5700 (Ultra) series
FX 5600, 5500, 5200 series
GeForce 4 Ti, MX series
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Príspevok od používateľa Gudas »

Tak som si zadovazil na namiesto mojho Zalmana VF700Cu chladic od AC: Accelero S2 na grafiku X1600XT.
Trocha som to pofotil, nech sa paci:

Obrázok Obrázok Obrázok

Obsah balenia:
Obrázok Obrázok

Blizsie foto:
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok
Obrázok <-- tak ma napadlo, zaliat to cinom? :D

Porovnanie velkosti:
Obrázok

...a v skrinke (Compucase 6A34):
Obrázok Obrázok Obrázok


No a teraz teploty.
Grafiku som nechal par minut "zahriat" kym sa teplota neustalila, potom som ju zatazil programom rthdribl v.1.2 (Real-Time High Dynamic Range Image-Based Lighting).

Obrázok <-- teplota bez zataze cca 39 - 40°C, v zatazi sa ustalila na 55°C
Obrázok <-- po pretaktovani na 654/1575 MHz (jadro/pamate), stupla teplota v zatazi na 59-60°C
Teplota v izbe bola cca 18°C

Neskor som primontoval na chladic este jeden 12cm ventilator na 5V - pri izbovej teplote 24°C je teplota bez zataze 40°C a v zatazi do 48°C

Obrázok
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
ujo Andydúla
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5407
Dátum registrácie: Po 03. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dlhé diely

Príspevok od používateľa ujo Andydúla »

Tak ako kolega Gudas postol svoje postrehy s foteckami o Accelere S2, ja vam prinasam par postrehov ohladom chladica:
Arctic Cooling Accelero S1

Po zakupeni tohoto zaujimaveho chladica som sa po rozbaleni pocal zistovat, co by sa dalo vylepsit.
Nebudem sa detailne rozpisovat o prislusenstve a specifikaciach, na to je tu urceny Bikermotylov test chladicov.
Ako prvu vec po rozbaleni som odmontoval oba plastove ramiky s logom Accelero, ktore su len pre efekt a nemaju na funkcnost ziaden vplyv, pokial ale mate uzku skrinku, moze vam prave toto pomoct ju zavriet.
Nasledovala demontaz stock chladica na mojej ASUS EAX 1950 PRO karte a dokladne ocistenie jadra a pamatovych cipov.
Obrázok

Nalepenie Heatspreaderu na napatove regulatory je velmi jednoduche, staci odlepit ochranne fólie z lepiacich vrstiev pribaleneho Heatspreaderu, prilozit ho na spravne miesto a pevne zatlacit.
Obrázok

Kedze podla viacerych recenzii lepiace teplovodive pasky na osmich prilozenych pasivikoch pamati nevyraba samotna firma 3M, ale jej OEM dodavatel, svetoznama firma Nalep a odpadni ™, ani som sa neunuval ich instalovat na pamatove cipy, rozhodol som sa pouzit homemade riesenie vo forme podstatne mohutnejsich pasivov. Koli najdlhsej Heat-Pipe rurke je problem Accelera s kompatibilitou a prilozenymi heatsinkami na pamate, keDze tato rurka koliduje na najnizsom cipe s chladicom. Pouzil som teda zrezany sivy pasiv, ktoreho vyska je dostatocna, ale nekoliduje so spominanou nestastnou rurkou. Jeho vyzarovacia plocha je ale niekolkonasobne vacsia ako stock pasivy. Tymto pasivom som pokryl dva pamatove cipy a cast tretieho. U mna uz samozrejmostou je pouzitie teplovodivej pasty Arctic Silver 5 a lepidlo Chemopren Extrem, koli jeho zivotnosti a tepelnej odolnosti, ako aj jednoduchej odstranitelnosti v pripade reklamacie/predaja karty.
Obrázok

Nasledovalo nalepenie styroch mohutnejsich a vyssich pasivov, ich vyska je pomerne dostatocna, medzi nimi a hlinikovymi rebrami Accelera zostala medzera len 1mm.
Obrázok

Kedze vieme, ako na kartach serie X19xx neuveritelne pecu prave napatove regulatory, rozhodol som sa pribaleny Heatspreader vylepsit opat svojimi pasivmi. Nalepenie pasivu Matsonic zlatej farby na Heatspreader bola prvorada zalezitost.
Obrázok

Otazku, co s osmimi nepouzitymi pasivmi na pamate som vyriesil tak, ze som ich nalepil na zvysne miesto Heatspreaderu napatovych regulatorov, z ktoreho kupodivu nemaju tendenciu odpadnut a drzia naozaj velmi pevne.
Obrázok

Ako teplovodivy pripravok som sa rozhodol pouzit spickovu Coollaboratory Liquid Pro, ktoru som naniesol po celej ploche rovnomerne na jadro. Na fotke to tak samozrejme nevidno, keDze ubohy VGA fotoaparat mojho mobilu SE W200i si s takou lesklou plochou poradit nedokaze, ale mozete mi verit, spravna aplikacia je velmi jednoducha.
Obrázok

Rovnako dopadla aj medena zakladna Accelera S1, na ktoru som podobne naniesol Dalsiu vrstvu tohoto tekuteho kovu. Na obe plochy staci uplne len jeden dielik z naplne injekcie, verte, je to skutocne dostatocne mnozstvo.
Obrázok

Po prilozeni chladica ku karte a doslednom pevnom dotiahnuti skrutiek uz nic nebranilo instalacii do mojho pocitaca... Takto teda vyzera finalne moje Accelero S1:
Obrázok

Po 24 hodinovom cakani na "zahorenie" oboch pouzityh teplovodivych pripravkov som sa pojal porobit nejake testy na zostave:

Intel Pentium E2160 1MB Cache, pretaktovane na 3 GHz (334 x 9)
2x1GB A-DATA Vitesta Extreme Edition 800 MHz Dual Channel 4-4-4-12, 2.0V pri 835 MHz
ASUS EAX 1950 PRO 256 MB PCI-E, default Clock
ASUS P5B
Seagate 7200.10 SATA 300, 16 MB Cache.
Sound Blaster Live!


Na testovanie bol pouzity test 3DMark 2006, konkretne oba HDR/SM3.0 testy Canyon Flight a Deep Freeze, ktore podla mojich skusenosti dokazu moju graficku kartu rozpalit najviac.
Pouzil som rozlisenie 1800x1440 s nastavenim 6 x Anti Aliasing a 16 x Anisotropic Filtering, ktore vytazi aj jadro aj pamate grafickej karty maximalne. Oba testy bezali v loope kazdy 5-krat, teda spolu 10 testov v pribliznom trvani 15 minut. Testy prebiehali pri izbovej teplote 26°C v miestonsti s mierne pootvorenym oknom na vetranie. Skrinku PC bohuzial zavriet nemozem koli Acceleru a Ninji.

ASUS Stock Cooler, FAN 20% (1600 otacok) + Stock pasta:
-BURN: Core: 78°C, Ambient: 58°C
--IDLE: Core: 46°C, Ambient: 43°C

ASUS Stock Cooler, FAN 20% (1600 otacok) + Arctic Silver 5
-BURN: Core: 75°C, Ambient: 58°C
--IDLE: Core: 45°C, Ambient: 43°C

Arctic Cooling Accelero S1 + Coollaboratory Liquid Pro
-BURN: Core: 62°C, Ambient: 52°C
--IDLE: Core: 46°C, Ambient: 45°C

Rozdiely teplot jadra a okolia teda vskutku obrovske, nato, ze je to cisto pasivny chladic!
Spokojnost teda maximalna - za malo penazi obrovsky vykon a absolutne ticho.
Bohuzial vsak pocas testov, aj po mojej uprave chladica napatovych regulatorov boli vsetky Heatsinky neuveritelne horuce, rovnako ako aj velka cast PCB karty v okoli regulatorov. neviem si predstavit, ako moze niekto dlhodobo fungovat len s pribalenym rozpylovacom bez priameho ofuku ventilatorom v zavretej skrinke. Heatsink mal vyrobca poriesit inak, napriklad mohutnym pasivom vyvedenym za kartu pozdåz 6-pinoveho konektora napajania karty, kde je snaD v kazdej pocitacovej skrinke dostatok miesta. Ja tuto upravu rozhodne dodatocne poriesim, pretoze ani nalepeny zlaty pasiv ci 8 RAM Heatsinkov neodvadzaju teplo tak efektivne, ako by som si prial a v pripade dlhodobeho zatazenia hrami by som mal obavy o zivotnost tejto skvelej karty. Schvalne som zatvoril okna aj dvere, teda akukolvek vymenu vzduchu som eliminoval, pockal, kym teplota v izbe stupla na 28°C a podrobil kartu 17-minutovemu testu Firefly Forest v 3DMark2006. Teploty rastli az do extremnych hodnot, jadro 73°C, co je este velmi prijatelne, horsie to uz bolo u Ambient - 61°C. skoda, ze karta nema tepelny senzor na napatovych regulatoroch. Subjektivne prilozenie prstu na Heatsink prirovnavam (bez prehanania) k strceniu prsta do vriacej vody. Viac ako sekundu ho na nom neudrzim. Myslim, ze teplota regulatorov sa blizi k 100°C. Este horsie je na tom PCB okolo regulatorov, je teda predpoklad mat obavu aj o ostatne suciastky na plosnom spoji. Rozhodne teda Accelero S1 cisto ako pasiv neodporucam pouzivat v nedostatocne vetranej skrinke, v tom pripade si aspon nainstalujte akykolvek ventilator v okoli napatovych regulatorov.

------ BURN pri 28°C ----------- IDLE pri 28°C ------
Obrázok Obrázok
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5 2500K @ 4,7 GHz @ 1.36v + Prolimatech Megahalems Rev.B + Thermal Grizzly Kryonaut + Noctua NF-F12 PWM MB: MSI P67A-GD55 VGA: EVGA GeForce GTX 980 4GB SC ACX2.0 + Prolimatech MK-26 + 2 x Noctua NF-A14 PWM + Gelid Solutions Extreme GC1 + RAM: Crucial 16GB DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical LP HDD: Samsung 256GB SSD + WDC WD1003FBYX-01Y7B0 1TB + Samsung EcoGreen F4 2TB DVD-RW: Samsung SH-S223F PSU: Superflower 550W Golden King - SF-550P14PE Mouse: Logitech G3 Display: Hewlet Packard HP w2408h Case: Antec 300 + Intake: 2 x Nexus D12SL-12@800 RPM / Outtake Nexus D12SL-12@800 RPM + Noctua NF-A15 PWM Sound: ASUS Xonar DX + Yamaha AX-892 + B&W 602s3 + B&W ASW CDM
Používateľov profilový obrázok
Lubos36
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 55
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa Lubos36 »

Caute,
v piatok som si na svoju kartu Gainward 7600GS DDR3, namontoval S2 a som trochu sklamany, v idle mi ukazuje teplotu cez 50 stupnov. Podla recenzii co som cital by to malo byt o hodne lepsie. V skrinke by nemal byt problem, mam Thermaltake, a okrem zdroja aj jeden fan co mi vyfukuje vzduch s case. Chladic je pritom len mierne teply, ledva teplejsi ako moja ruka, pritom z hora je ta karta dost tepla.
Preto rozmyslam, ci som neurobil nejaku chybu pri instalacii, napadaju ma len dve veci: mohol som zotriet z taj teplovodivej pasty, bolo jej tem dost vela, alebo som ten chladic moc utiahol, karta je trochu prehnuta. Inac som postupoval presne podla navodu.
Nic ine ma nenapada, mozno este to, ze tie teploty nie su korektne - pouzivam PC Wizard 2007 (teraz mi ukazuje GPU Temperature 52 C, GPU Diode 48 C a ako pisem chladic aj na heatpipe len mierne teply).
Nevie niekto poradit?
Neviete niekto poradit?
Používateľov profilový obrázok
ujo Andydúla
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5407
Dátum registrácie: Po 03. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dlhé diely

Príspevok od používateľa ujo Andydúla »

Nuz v prvom rade odmontuj chladic a pozri sa, ci je teplovodiva pasta v dostatocnom mnozstve aj na GPU aj na zakladni chladica.
Ak je vsetko v poriadku, namontuj ju spat, ale systemom, ze utiahnes kazdu zo 4 skrutiek len jemne a budes postupovat do kriza, vzdy protilahlu skrutku jemne utiahnes a ides na Dalsiu. Takto docielis rovnomerne dotiahnutie a zakladna chladica sadne na jadro dokonale.
Chladic nedotahuj tak, aby bola karta prehnuta! Jednak mozes kartu poskodit a jednak na prehnutej karte chladic nebude dobre sediet a odvadzat teplo. V tom by som videl problem so studenym pasivom a vysokou teplotou aj v idle.
Na meranie teploty je najlepsi monitoring v programe Riva Tuner, stiahni si ho tu.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5 2500K @ 4,7 GHz @ 1.36v + Prolimatech Megahalems Rev.B + Thermal Grizzly Kryonaut + Noctua NF-F12 PWM MB: MSI P67A-GD55 VGA: EVGA GeForce GTX 980 4GB SC ACX2.0 + Prolimatech MK-26 + 2 x Noctua NF-A14 PWM + Gelid Solutions Extreme GC1 + RAM: Crucial 16GB DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical LP HDD: Samsung 256GB SSD + WDC WD1003FBYX-01Y7B0 1TB + Samsung EcoGreen F4 2TB DVD-RW: Samsung SH-S223F PSU: Superflower 550W Golden King - SF-550P14PE Mouse: Logitech G3 Display: Hewlet Packard HP w2408h Case: Antec 300 + Intake: 2 x Nexus D12SL-12@800 RPM / Outtake Nexus D12SL-12@800 RPM + Noctua NF-A15 PWM Sound: ASUS Xonar DX + Yamaha AX-892 + B&W 602s3 + B&W ASW CDM
Používateľov profilový obrázok
Lubos36
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 55
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa Lubos36 »

Vdaka za radu, skusim najprv povolit ten chladic, ak nepomoze, tak ho zhodim namontujem odznova, ale najprv si musim kupit teplovodivu pastu.....
Používateľov profilový obrázok
ujo Andydúla
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5407
Dátum registrácie: Po 03. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dlhé diely

Príspevok od používateľa ujo Andydúla »

V teplovodivej paste je polovica uspechu.
Ak ti mozem poradit, kup si Coollaboratory Liquid Pro, Arctic Cooling MX-2 alebo Akasa Pro-Grade+ 5022, to su najlepsie pasty na trhu.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5 2500K @ 4,7 GHz @ 1.36v + Prolimatech Megahalems Rev.B + Thermal Grizzly Kryonaut + Noctua NF-F12 PWM MB: MSI P67A-GD55 VGA: EVGA GeForce GTX 980 4GB SC ACX2.0 + Prolimatech MK-26 + 2 x Noctua NF-A14 PWM + Gelid Solutions Extreme GC1 + RAM: Crucial 16GB DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical LP HDD: Samsung 256GB SSD + WDC WD1003FBYX-01Y7B0 1TB + Samsung EcoGreen F4 2TB DVD-RW: Samsung SH-S223F PSU: Superflower 550W Golden King - SF-550P14PE Mouse: Logitech G3 Display: Hewlet Packard HP w2408h Case: Antec 300 + Intake: 2 x Nexus D12SL-12@800 RPM / Outtake Nexus D12SL-12@800 RPM + Noctua NF-A15 PWM Sound: ASUS Xonar DX + Yamaha AX-892 + B&W 602s3 + B&W ASW CDM
Používateľov profilový obrázok
numlock
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 656
Dátum registrácie: Pi 20. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: nemám

Príspevok od používateľa numlock »

diky za postrehy Andydul - pekne spravene... :wink:
- o Arctic Cooling Accelero S1 rozmyslam uz nejaky cas, ale stale sa neviem rozhodnut medzi nim a komplet vodnikom.. Ale ako tak pozeram, asi by som mal problem schladit svoj radiator zvany X1950XT... najviac ma s*ru tie regulatory - mohli tam dat na ne jednu heatpipe... Pasivmi to urcite neschladim, a tiez nechcem mat pod stolom "vrtulnik" ... asi pojdem do toho wodnika... :?
i7 4790K @ 4.6GHz
ASUS Z97-A
GB HD6870
Crucial 8GB 1600MHz CL8
23´LCD Full-HD , Corsair HX650W , SSD 60GB + Hdd 2TB
Používateľov profilový obrázok
ujo Andydúla
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5407
Dátum registrácie: Po 03. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dlhé diely

Príspevok od používateľa ujo Andydúla »

No ja zatial o svojich skusenostiach s Accelerom S1 tvrdim, ze cisto pasivne je tento chladic vhodny len na karty, ktore nepotrebuju chladit napatove regulatory, teda napriklad karty znacky MSI. Jadro uchladi perfektne aj bez prietoku vzduchu v skrinke, horsie je to uz so spominanymi mini-pasivmi na pamate, jednak maju malu tepelnu kapacitu a vyzarovaniu ich tepla brani rebrovanie Accelera. A uchladit napatove regulatory tym smiesnym "heatspreaderom" bez rebrovania je nemozne. Spravil som malinku upravu pridanim roznych pasivov tak, aby nezavadzali rebrovaniu, tu je vysledok, bohuzial, ako som ocakaval, nemal na teploty takmer ziaden vplyv, teploty Ambient sa zlepsili o 1°C.
Obrázok
Osobne si myslim, ze pasivne by regulatory schladili jedine podobne monstra, ake mam na cipsete NB. Uvazujem nad tym, len k tomu potrebujem zohnat adhezivnu termopastu a presne zrezat nejake pasivy, ktore budu samozrejme vyvedene mimo karty, tak, aby sa teplo nekumulovalo s rebrovanim Accelera.
Accelero ma vadu krasy, ze jeho relativne mohutne rebrovanie je velmi nizko nad PCB karty, navyse zasahuje do odvodu tepla z pamati a napatovych regulatorov. Mohli to poriesit zvacsenim tejto vzdialenosti a podstatnejsim zvacsenim vyzarovacej plochy chladicov pamati a hlavne vyvedenie pasivov na regulatory mimo kartu. Samozrejme by Accelero stalo okolo 1000,-SK, co by aj tak nejeden z nas iste zaplatil.
Na druhu stranu staci pridat akykolvek aj pomalobezny FAN a teploty sa zmenia na pepoznanie. Len tak som nad plochu napatovych regulatorov nainstaloval 80mm Arctic Cooling FAN 3 TC, ktory pri izbovej teplote 28°C bezal na 1760 otacok a hla teploty IDLE a BURN:
Obrázok

Znamena to, ze Accelero S1 je schopne aj s pouzitim 80mm FANu hotove zazraky, teploty okolia klesli v BURN az o 16°C a teploty jadra az o neuveritelnych 29°C.
Naposledy upravil/-a ujo Andydúla v So 25. Aug, 2007, 08:51, upravené celkom 2 krát.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5 2500K @ 4,7 GHz @ 1.36v + Prolimatech Megahalems Rev.B + Thermal Grizzly Kryonaut + Noctua NF-F12 PWM MB: MSI P67A-GD55 VGA: EVGA GeForce GTX 980 4GB SC ACX2.0 + Prolimatech MK-26 + 2 x Noctua NF-A14 PWM + Gelid Solutions Extreme GC1 + RAM: Crucial 16GB DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical LP HDD: Samsung 256GB SSD + WDC WD1003FBYX-01Y7B0 1TB + Samsung EcoGreen F4 2TB DVD-RW: Samsung SH-S223F PSU: Superflower 550W Golden King - SF-550P14PE Mouse: Logitech G3 Display: Hewlet Packard HP w2408h Case: Antec 300 + Intake: 2 x Nexus D12SL-12@800 RPM / Outtake Nexus D12SL-12@800 RPM + Noctua NF-A15 PWM Sound: ASUS Xonar DX + Yamaha AX-892 + B&W 602s3 + B&W ASW CDM
Používateľov profilový obrázok
numlock
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 656
Dátum registrácie: Pi 20. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: nemám

Príspevok od používateľa numlock »

to Andydul:
- uprav si druhy obrazok na 640*480, lebo roztahuje stranku... (inak ti to spravia modi :) )
- ...si ma utvrdil vtom, ze mi neostava ina moznost, nez vodnik... aj na VR, alebo aspon masivne pasivy... Aj keD to, co mas na 1. obrazku by som do skrinky urcite nevopchal.. (mala skrinka)
i7 4790K @ 4.6GHz
ASUS Z97-A
GB HD6870
Crucial 8GB 1600MHz CL8
23´LCD Full-HD , Corsair HX650W , SSD 60GB + Hdd 2TB
Používateľov profilový obrázok
Lubos36
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 55
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa Lubos36 »

tak ja uz som z toho jelen,
uz som ten chladic 3 krat odmontoval a zase namontoval, pouzil som pastu arctic silver 5, a stale po par minutach vo windovse mi PC Wizard aj RivaTuner ukazuje 50 stupnov a pri tom pasiv ma teplotu asi ako ja (podotykam ze nie som teply:).
Takze bud mi ukazuje ta teplotna sonda v chipe zle teploty, alebo je ten chladic vadny.....
Rozmyslal som ako by som ho vyskusal a potom ma napadlo ze by som tu dotykovu plochu prilozit k niecomu horucemu (pouzil som kovovy hrncek do ktoreho som nalial horucu vodu) a zistovat ze ci sa chladic zohrieva a zistil som ze moc nie, ale ani samotna dotykova plocha sa nezohriala hned ako som ju odsunul od hrnceka bola chladna hoci ine kovove predmety za zohriali tak ze som ich ani nemohol chytit. Tak neviem ci to je dobre alebo zle, ale asi dobre, asi to znamena ze chladi, nie?
Používateľov profilový obrázok
ujo Andydúla
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5407
Dátum registrácie: Po 03. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dlhé diely

Príspevok od používateľa ujo Andydúla »

numlock: Takto... Ono jadro uchladis pasivne bez problemov, jadru je uplne jedno, ci ma 40 alebo 90°C, take teploty su uplne v pohode.
Na tychto kartach je prave problem uchladit VRM a na to by trebalo obrovske pasivy. Regulatory totiz rozpaluju polovici PCB karty a to by sa plosaku a ostatnym komponentom pri dlhodobom posobeni nemuselo pacit, ale ako vravim, s akymkolvek FANom umiestnenym nad VRM cipy su teploty az smiesne nizke, na to, ze mam v izbe 28°C a ziaden prietok v skrinke. :)

Lubos36: Ak sa teplota neprenasa z cipu na zakladnu a Dalej cez Heat-Pipe rurky do rebrovania, ide o vadny chladic, za podmienky spravneho nainstalovania a napastovania. 50°C v idle je ale normalna teplota, ak nemas na Accelere FAN. Pozri moje obrazky. Na druhu stranu sa mi to na 7600 GS zda privela, tie karty maju nizku spotrebu a nemaju byt tak horuce.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5 2500K @ 4,7 GHz @ 1.36v + Prolimatech Megahalems Rev.B + Thermal Grizzly Kryonaut + Noctua NF-F12 PWM MB: MSI P67A-GD55 VGA: EVGA GeForce GTX 980 4GB SC ACX2.0 + Prolimatech MK-26 + 2 x Noctua NF-A14 PWM + Gelid Solutions Extreme GC1 + RAM: Crucial 16GB DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical LP HDD: Samsung 256GB SSD + WDC WD1003FBYX-01Y7B0 1TB + Samsung EcoGreen F4 2TB DVD-RW: Samsung SH-S223F PSU: Superflower 550W Golden King - SF-550P14PE Mouse: Logitech G3 Display: Hewlet Packard HP w2408h Case: Antec 300 + Intake: 2 x Nexus D12SL-12@800 RPM / Outtake Nexus D12SL-12@800 RPM + Noctua NF-A15 PWM Sound: ASUS Xonar DX + Yamaha AX-892 + B&W 602s3 + B&W ASW CDM

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"