Problem so SAPPHIRE 1950PRO

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
agrashi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: Pi 22. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Príspevok od používateľa agrashi »

reklamacia ;) ...artefakty vo viacerych hrach...nie je o com...
Používateľov profilový obrázok
JoFo1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ut 03. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Príspevok od používateľa JoFo1 »

no.... takze som prisiel na daco...zase :wink:
hladal som spolocne znaky tych 2 hier a prisiel som na to ze som ich obe pred nedavnom patchol....
preinstaloval som ich, nasledne som nedal ziaden patch resp. na gothic som dal miesto 1.12, 1.09 a na far cry nic...
A ono to bezi....takisto som dal catalysty 7.1 namiesto 7.3....
uz nemam v podstate ziadne problemy.....len mi nejde do hlavy co take robia tie patche tejto grafike....keD mi niekto odpovie klobuk dole... :wink: (asi sa ziedna reklamacka zatial nekona...kym nemam poriadny argument... :wink: )

ale jedna vec mi tam predsa este spati...1x mi vyplo hru Dark messiah oMaM...a to tak ze sa jednej babe na nohe zrobil artefakt (taky malicky, dlhy a spicaty trojuholnik :) ) a o par sekund (20-30) sa mi hra vypla....moze to byt miernym prehriatim? vyriesil by som to chladicom? napr. (keD bude na trhu tak) AC Accelero S1 ?? dik

(keby sa niekto pytal tak aj v oblivione mi sem tam na strede obrazovky vyhodi taky maly artefakticek v podobe gulicky salenej farby.. :) a asi tiez od prehriatia..)
Používateľov profilový obrázok
agrashi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: Pi 22. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Príspevok od používateľa agrashi »

najlepsie by bolo keby si tu kartu skusil u nejakeho kamosa kde mu vsetko ide v pohode...je to divne ze tie patche nieco robili ale tak software je to co ozivuje hardware co uz a od toho zavisi cele jeho fungovanie...to ze ci tie male obcasne artefakty vyplyvaju z prehrievania ja neviem s urcitostou povedat ale asi hej kedze ti aj vyplo komp...
Používateľov profilový obrázok
midlet
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Pi 12. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Pezinok

Príspevok od používateľa midlet »

Nainstaluj si RivaTuner a cez neho si sleduj teploty. Na mojej XTcke vidim teplotu jadra, okolia, aj napajacich obvodov. So stockom som mal na jadre 89, ambient bol asi 69 a regulatory sli tiez az na nejakych 69. A nemal som artefakty. Je pravda ze to je trochu odlisna karta, ale ak by si mal vacsie teploty, tak to moze byt prehriatim. Hlavne tie regulatory sleduj, mne kvoli nim odisla X1950Pro.
MacBook Air 11.6" 128GB SSD | Apple iPad 3rd-gen 32GB WiFi black | 2x Apple TV | Time Capsule 1TB
Mac Mini i5 2,3GHz | 8GB DDR3 | Crucial M4 128GB | Apple Magic Mouse
Apple Wireless Keyboard | LG D2342 3D | Synology DiskStation DS211j 4TB
XBOX 360 + GH:WT World Tour Bundle...whoaaaa :-)
Používateľov profilový obrázok
JoFo1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ut 03. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Príspevok od používateľa JoFo1 »

1. jak mam sledovat regulatory..?
2. mam ATT a tam mam nast. ze mi kazdu minutu vypise (hore v rohu) teploty (vsetky co sa daju) a otacky...pri najvacsej zatazi som mal okolo 75°C no max vsak cca 80°C, okolie potom cca 55 (asi)...teploty jadra..s nimi sa da daco robit...ale jak zistim daco o pamatiach ked ziaden monitor na ne nejde(ani nic), nap. reg. tiez nemozem sledovat...tam teplom. nie je...(abo o nom neviem..) Tam su take teplovodive podlozky...inak su makke ako....."stolica" (slusne povedane)...a na pametiach su tam este aj take vrstvy jak folie....niekde predo mnou tu jeden kolega nechal linky na fotky takeho isteho chladica...mne to ale neslo dat dole a koniec koncov ani on to dole nedaval... KEby sa prehrievali pamate nezistim to, jedine co mozem zrobit je vymenit chladic..tak ze nebudu pam. a aj jadro na spol. zakladni
3. nevyplo mi komp len mi vyplo hru...bez jedineho chyboveho hlasenia...potom som spustil o5 tu istu hru a hral som sa dalsiu min. hodinu bez prbl alebo bez akehokolvek artefaktu.
Stanley napísal:Inak aj ja mam Sapphire X1950Pro do AGP - su tam pouzite pamate Qimonda HYB18H512321AF-13 co by mali byt 1,3ns moduly Infineon s teoretickou hranicou 1540MHz, takze s tym taktovanim to vyzera aj tak biedne.


neviem kedy si kupoval (ja nedavno) ale ja som dnes pozeral a (mam totoznu kartu X1950Pro 512MB AGP Sapphire) mam Samsungy a cislo konci na ...11 takze 1,1ns...
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

1.) ATi Tool
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
midlet
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Pi 12. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Pezinok

Príspevok od používateľa midlet »

Alebo Riva Tuner ako som pisal, nie Ati Tray Tool. Tym netvrdim ze ti to ukaze, teraz mam v compe XT a na nej to ukazuje.
MacBook Air 11.6" 128GB SSD | Apple iPad 3rd-gen 32GB WiFi black | 2x Apple TV | Time Capsule 1TB
Mac Mini i5 2,3GHz | 8GB DDR3 | Crucial M4 128GB | Apple Magic Mouse
Apple Wireless Keyboard | LG D2342 3D | Synology DiskStation DS211j 4TB
XBOX 360 + GH:WT World Tour Bundle...whoaaaa :-)
Používateľov profilový obrázok
JoFo1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ut 03. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Príspevok od používateľa JoFo1 »

crux2005 napísal:1.) ATi Tool
A plati to aj pre X1950Pro? ci len pre XT....
Prave som pozeral na ATI Tool a nasiel som tam len GPU a Enviroment. VRM tam neni....tak??
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

stiahol a nainstaloval si najnovsi ATi Tool ?
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
JoFo1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ut 03. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Príspevok od používateľa JoFo1 »

mam 0.27 b1 verz. pricom na techpowerup-e je este len 0.26 ktora ani nepodporuje x1950pro..
0.27b1 mam z guru3d...Dalsi navrh...?

Návrat na "Grafické karty"