O2: Neobmedzený EDGE internet za 6 eur

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: O2: Neobmedzený EDGE internet za 6 eur

Príspevok od používateľa newmi »

vobec nechapem preco mate taky nizky up.
Dneska som to len tak zmeral (Trnava) a mam stale dobre vysledky:
Down: 191kbps
Up: 155kbps
ping:331ms
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
badyto

Re: O2: Neobmedzený EDGE internet za 6 eur

Príspevok od používateľa badyto »

Taka otazocka, pytal som sa v O2 ci budu prechadzat na nieco rychlejsie, odpovedali ze hej, ze v BB uz nieco testuju. Predpokladam ze to bude LTE. No a ta otazocka: ked spustia LTE a ja si nekupim novy telefon (staci mi iPhone 3g) tak budem prijimat maximalne edge? alebo je LTE neakym sposobom spatne kompatibilne s 3G a budem mat neake rozumnejsie rychlosti? Neviete niekto?
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: O2: Neobmedzený EDGE internet za 6 eur

Príspevok od používateľa newmi »

nie je to kompatibilne a LTE telefony su velke tazke tehly (zatial) a najblizsie cca 2 roky sa nepredpoklada masivne rozsirenie fonov z LTE, este sa len testuju prve modely. LTE ak sa rozbehne tak to bude pouzivane hlavne na internet pre booky a podobne ;)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: O2: Neobmedzený EDGE internet za 6 eur

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Z ich stranky: http://www.sk.o2.com/pre-vas/novinky/-/ ... %2Fnovinky" onclick="window.open(this.href);return false;
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: O2: Neobmedzený EDGE internet za 6 eur

Príspevok od používateľa newmi »

a co si tym chcel povedat? Ved to vieme, ze to idu testovat. Ci len ako pre info si dal zdroj?
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: O2: Neobmedzený EDGE internet za 6 eur

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Hej, len som chcel hodit oficialny zdroj, aby to nebolo len "jedna babka povedala".
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
NuSuey
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 383
Dátum registrácie: So 28. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Re: O2: Neobmedzený EDGE internet za 6 eur

Príspevok od používateľa NuSuey »

stale neponuka nejaky z operatorov nieco podobne sikovne a lacne? (nejde mi o rychlost)
Case: Silverstone RVZ01B, CPU: Intel Core i3-4130, GPU: EVGA GeForce GTX 750 Ti 2GB, RAM: Crucial Ballistix Tactical 4GB (1 x 4GB) DDR3-1600, MB: Asus H81I-PLUS Mini ITX, HDD: Crucial M500 240GB
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: O2: Neobmedzený EDGE internet za 6 eur

Príspevok od používateľa Toman »

- jedine T-Mobil predplateny internet, ale:
- na jednej simke nemozes mat data aj hlas naraz
- plati sa za data
- je to ale rychle (3G)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
NuSuey
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 383
Dátum registrácie: So 28. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Re: O2: Neobmedzený EDGE internet za 6 eur

Príspevok od používateľa NuSuey »

aha vdaka. no mozno by to t-mobilove by bolo dobre na nejake to pisanie si na icq, surfovanie ani moc nie..
akurat by ma mozno zaujimalo ake to ma pingy..

asi si dnes zmeram ake mavam taku normalnu spotrebu o2 za par hodiniek..
ale 330mb za 6 eur je .. humus :X
Case: Silverstone RVZ01B, CPU: Intel Core i3-4130, GPU: EVGA GeForce GTX 750 Ti 2GB, RAM: Crucial Ballistix Tactical 4GB (1 x 4GB) DDR3-1600, MB: Asus H81I-PLUS Mini ITX, HDD: Crucial M500 240GB
xtruh
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: So 31. Máj, 2008, 15:51

Neobmedzený internet od O2 - skúsenosti ?

Príspevok od používateľa xtruh »

Prešiel som do O2, ešte čakám na prenesenie čísla, potom si budem aktivovať túto službu, bol to hlavný dôvod zmeny operátora.
Aké máte skúsenosti s danou službou ? Rýchlosť, stabilita... porovnanie s pomarančom a T-mob ?
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Neobmedzený internet od O2 - skúsenosti ?

Príspevok od používateľa galen »

xtruh napísal:Prešiel som do O2, ešte čakám na prenesenie čísla, potom si budem aktivovať túto službu, bol to hlavný dôvod zmeny operátora.
Aké máte skúsenosti s danou službou ? Rýchlosť, stabilita... porovnanie s pomarančom a T-mob ?
porovnanie s pomarancom a t-mob: pomale pomale ... a ak by som nahodou zabudol, tak pomale (a pre istotu este raz treba spomenut, ze pomale)

rychlost-stabilita ... no ... na browsovani v mobile dobre, PC by som cez to uz nepripajal, a uz vonkoncom by som cez to nedal tahat service-packy od windowsu
lava, prava, lava, prava ...
xtruh
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: So 31. Máj, 2008, 15:51

Re: Neobmedzený internet od O2 - skúsenosti ?

Príspevok od používateľa xtruh »

tož browsovanie v mobile mi stačí, doma mám optiku... nechystám sa cez mobil ťahať torrenty. Ale pravdu povediac, dúfal som že v práci sa napichnem na komp a zabrowsím si na veľkom displeji... no nič, asi nemôžem mať všetko, aj neobmedzené dáta, aj rýchlosť.
Ten browser čo O2 ponúka na stiahnutie na svojej stránke je OK? Píšu že je rýchly (a komprimuje dáta?) vyzerá to jak Opera Mini... nie je to Opera ? Oplatí sa oproti Opere ? (hneď si dovolím pochybovať žeby niečo tromflo Operu čo sa týka rýchlosti) A je to asi Java predpokladám... takže by mi to nemuselo fachať správne pod Jbed emulátorom...
Stabilitu som myslel, či to padá alebo tak...
A k tej rýchlosti... môžem zabudnúť aj na Google Maps ? To by ma mrzelo... keď sa doma pripojím k WiFi tak to ťahá mapy pomaly, ale je to použiteľné. Mám čakať ešte pomalšiu rýchlosť ako WiFi ? :(
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Neobmedzený internet od O2 - skúsenosti ?

Príspevok od používateľa galen »

google maps som cez to ... ehmm... prezil ... nieje to tak rychle v pomaranci, ale nacita ... bez problemov
o ich aplikacii neviem, na net pristupujem s OperaMini
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Neobmedzený internet od O2 - skúsenosti ?

Príspevok od používateľa HellAngel »

radsej orange internet. mam tam 1GB dat a eset ani raz som ho neminul. Rychlost je velmi dobra aj ked napojim na PC. O2 sice ma neobmedzeny tarif ale reba si zratat ci na tom slimaku minies viacej ako 500mb a ci to stoji za tie nervy
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Neobmedzený internet od O2 - skúsenosti ?

Príspevok od používateľa newmi »

ten browser je opera mini
mapy to nacitava v pohode
rychlost je vcelku ok
jediny problem je s pokrytim, napr. mame dom na Bukovej (Male Karpaty), tak zrovna pri nasom dome nie je signal (len narodny roaming) resp signal je slabucky :-(

na pomaranc aj T mob by som sa vysral, oni ti tam zapocitaju ani nevies ako daco navyse
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"