Metro 2033

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Metro 2033

Príspevok od používateľa faugusztin »

Nedavanie na max znamena u LCD, ze nedas detaily na max, ale nie ze znizis rozlisenie. To mozem napisat ze na HD4570 ide BC2 dobre. Sice na 1024x600, co nema nic s nativnym rozlisenim displeja, ale... :wallbash:
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Metro 2033

Príspevok od používateľa HellAngel »

crux2005 napísal:imho zapadne Metro rýchlo prachom, možno rýchlejšie aj ako MW2, lebo žiaden multiplayer v dnešnej dobe je proste zlý vtip
v CoD4 téme sa píše ešte aj teraz o tom, že ľudia hrajú MP, kebyže nemá taký dobý MP, tak by sa o ňom už dlho nepísalo

a čo sa týka grafiky, neviem či to v Metro už doriešili, ale teselácia bola dosť zabugovaná
jedine v čom to bolo výrazne vidieť, boli FPS
nemyslim si ze ide o zlu hru, prave naopak, velmi podareny titul len nie dotiahnuty. Hlavne ta kratkost hry je dost sklamanie ale zas na druhu stranu treba povedat ze hra nedisponuje tonou zbrani, moznych upgradov a lokaci ktore sa daju skumat, takze keby hra mala este raz taky herny cas v taktomto stave ako je bola by nudnou. Takto ma hra dost rychla spad a hrac si dokaze hru vychutnavat.
Myslim si ze toto bola len taka predohra, skusili ci ludia budu mat o to zaujem a svoju ulohu splnil. Dufam ze ak bude pokracovanie tak dorobia hru, hlavne by som privital moznost lepsieho obchodovania, vecsi vyber vybavy, moznost sa viacej zaoberat lokaciami.
vlastne zobrat to najlepsie zo stalkera, dat tomu poriadny pribeh a co najviac vtiahnut hracva do toho pribehu.
Ten MP si tam neviem az tak predstavit, to by asi chcelo o dost vacsi vyvojarsky tym
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
MichiGen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1915
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Stará Turá

Re: Metro 2033

Príspevok od používateľa MichiGen »

Pred par tyzdnami som Metro dohral, podla mna dlzka kampane na FPS taky standard, ze to nema MP mi nevadi, STALKERi MP maju, vyskusal som ho a viacmenej ma moc nebavil, pribeh u metra sa drzi kniznej predlohy, aspon co som cital. Kludne by som metro ohodnotil na 9/10, vyborna atmosfera, paradna grafika, obtiaznost taka normalna, konecne hra kde na hraca vsade nevyskakuju tutorial napisy a nesvieti obrovska sipka :rolleyes: u mnohych hier si clovek fakt povie: "are you kidding me? I am not a f***ing retard !"

Podla udajov na vgchartz.com sa vsak hry na Xbox predalo len 200tisic kuskov co sa mi zda byt dost malo, napriklad takeho povodneho STALKERa (co je PC only hra a potom ze PC hranie umiera :laugh: ) sa predalo viac nez 2 miliony kusov. Kazdopadne rad uvidim Metro 2034 :-)
CPU: C2D E4500 2,2GHz@3,2GHz 1,352V real (Scythe Ninja Plus+ Noctua NF-P12-1300) MB:Asus P5K,bios ver 1005 RAM: Corsair 2x2GB Twin2X C5DHX 960MHz CL5-5-5-15 2T, 2,1V VGA:GIGABYTE 8800GT 512MB 700/1700/1840 @ 756/1780/2052 MHz HDD:Seagate SATA II 320GB DVD-ROM:Plextor PX750A LCD Monitor:LG L226WTQ-PF 22" Black Zdroj:Corsair 520W HXEU Case: Rebel 9 Economy + 2xNoctua NF-S12-800 Gamepad: Logitech cordless Rumblepad 2 || 92% of teens have moved onto rap. If you are part of the 8% that still listen to real music, copy and paste this into your signature ||
drahomir
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 188
Dátum registrácie: Pi 08. Jan, 2010, 23:55
Bydlisko: Dubnica nad Vahom

Re: Metro 2033

Príspevok od používateľa drahomir »

Dohral som to vcera vecer. Zda sa mi to byt moc kratke, ale hra ma dobru atmosferu a technicke spracovanie. Myslim, ze ani HW narocnost na maximalne detaily v DX11 nie je velka. Teda ked neberieme v uvahu Advanced DOF. Hra sa vacsinou odohrava v malych tuneloch/miestnostiach. Velmi sa mi pacili prave tie dymove efekty pri zapnutom Advanced PhysX. Uvod mi pripadal najnarocnejsi, tam som mal tusim aj najnizsie FPS.

Dlhsiu dobu som nemohol prejst cez kniznicu, lebo som sa stale snazil zastrelit tu ciernu priseru a nakoniec som zistil, ze sa ani neda zabit. Tak to ma trochu vytacalo. Inac je narocnost primerana.

A k tym roznym koncom len tolko, ze asi zalezi ako sa hrac zachova na konci. Myslim, ze je uplne jedno co robis v priebehu hry. Rozhodujuce je, ci na konci vystrelis na navadzaci system alebo nie. Niekde som cital nejaky navod, co musis urobit v priebehu hry, aby si mal "dobry" koniec. Teda kde zachranis The Dark Ones.
1. Chapter 1 Exhibition Station. A man will ask for a couple of bullets to buy some medicine for his son, give him the money.
2. Chapter 2 Riga Station. There are beggars on the platform and near the prostitute. Give a bullet to at least one of them.
3. Chapter 2 Market Station. Between the ammo exchange and the bar where Burbon is there will be a poor guy telling a story to a child, give him a bullet.
4. Chapter 2 Dead City 1. Turn right at the end of the level. You'll find a hideout with a cassette recorder. Listen to the message.
5. Chapter 4 Front Lines. Listen to the three soldiers at the red army command post. You must also save three red soldiers from fascist captivity or finish the level without killing anyone (it's impossible to do both).
6. Chapter 4 Depot. After Pavel dies, explore the train and its inhabitans.
7. Chapter 4 Defense. Take the tape from the dying captain.
8. Chapter 4 Child. After saving Sasha, refuse to take the ammo as a reward.
9. Chapter 4 Outpost. Send the S.O.S. signal using the transmitter on the roof of the Nazi outpost.
10. Chapter 4 Black Station. Listen to the first two nazi guards. Finish the level without killing anyone.
Myslim, ze som splnil len body 6,7,8,9 a predsa som si mohol pozriet oba konce.
Používateľov profilový obrázok
jackhammer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 942
Dátum registrácie: So 29. Nov, 2008, 18:35

Re: Metro 2033

Príspevok od používateľa jackhammer »

mne osobne to nejak nevadi,ale najdu sa ludia co ta za to zvozia,ked prezradzas casti deja-daj si to do spoilera
Spoiler: ukázať
CPU:i5 3570K + BeQuiet! Dark Rock Pro 2 MB:MSI Z77-GD55 GPU: Palit GTX 1070 GameRock Premium Edition RAM:8GB Mushkin Redline Enhanced PSU:Coolermaster Silent Pro 700w SSD:Plextor M5S 256GB HDD:3 TB Toshiba CASE:Lian Li PC-V 2110 MONITOR:Dell UltraSharp U2412M KEYBOARD:Corsair Strafe RGB MOUSE:Func MS-3² MAT:Razer Mantis speed
Galaxy S6 Edge
World of Tanks: Jackhammer_I
Používateľov profilový obrázok
MichiGen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1915
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Stará Turá

Re: Metro 2033

Príspevok od používateľa MichiGen »

drahomir napísal:A k tym roznym koncom len tolko, ze asi zalezi ako sa hrac zachova na konci. Myslim, ze je uplne jedno co robis v priebehu hry. Rozhodujuce je, ci na konci vystrelis na navadzaci system alebo nie. Niekde som cital nejaky navod, co musis urobit v priebehu hry, aby si mal "dobry" koniec. Teda kde zachranis The Dark Ones.
Spoiler: ukázať
Praveze ide o to co hrac robi pocas hry, treba vsetko preskumavat, pri ludoch v mestach sa zdrzat aj dlhsie vypocut pribeh ktory rozpravaju, dat naboj komu sa len da, od ostatnych naboje odmietnut. Tam ide o to ze ked nenaberies dostatok dobrej karmy tak na konci nie je moznost ten raketovy navadzac vobec zostrelit/zhodit dole, ide hned animacia ako letia rakety.
CPU: C2D E4500 2,2GHz@3,2GHz 1,352V real (Scythe Ninja Plus+ Noctua NF-P12-1300) MB:Asus P5K,bios ver 1005 RAM: Corsair 2x2GB Twin2X C5DHX 960MHz CL5-5-5-15 2T, 2,1V VGA:GIGABYTE 8800GT 512MB 700/1700/1840 @ 756/1780/2052 MHz HDD:Seagate SATA II 320GB DVD-ROM:Plextor PX750A LCD Monitor:LG L226WTQ-PF 22" Black Zdroj:Corsair 520W HXEU Case: Rebel 9 Economy + 2xNoctua NF-S12-800 Gamepad: Logitech cordless Rumblepad 2 || 92% of teens have moved onto rap. If you are part of the 8% that still listen to real music, copy and paste this into your signature ||
Používateľov profilový obrázok
Xenon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2295
Dátum registrácie: St 20. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Metro 2033

Príspevok od používateľa Xenon »

Používať AAA alebo 4x MSAA? AAA vyhladí celý obraz a ide mi to aj s vyššími FPS, tak prečo tam implementovali aj MSAA? Kvôli starším grafikám?
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Pentium Dual-Core E2220 @ 3.2GHz cooled by Noctua NH-U12P MB: ASUS Rampage Formula GRAFIKA: Sapphire ATI Radeon HD3870 512MB GDDR4 + Sapphire ATI Radeon HD3850 512MB GDDR3 in CrossFireX RAM: 8GB DDRAM2 800Mhz Corsair XMS2 4-4-4-12 AUDIO: ASUS Xonar DX -> Ultimate Ears Triple.Fi 10 Pro PSU: Fortron SAGA 450W (peak 500W) LCD: LG L1953TR 19"
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Metro 2033

Príspevok od používateľa crux2005 »

v tomto prípade je AAA len nešťastné označenie vývojárov pre 1xMSAA, teda vypnuté vyhladzovanie hrán
už aj v grafickom menu môžeš vidieť, že hrany nie sú vyhladené...
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Metro 2033

Príspevok od používateľa valistar »

ano, v ceskom preklade je to uz dobre prelozene.
Používateľov profilový obrázok
Xenon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2295
Dátum registrácie: St 20. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Metro 2033

Príspevok od používateľa Xenon »

Heh. Teraz pozerám, tak je to ozaj kockaté. Ale hra na jednotku. Skúšal som na bratovej HD 5850 na plno aj s teseláciou aj PhysX (CPU).
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Pentium Dual-Core E2220 @ 3.2GHz cooled by Noctua NH-U12P MB: ASUS Rampage Formula GRAFIKA: Sapphire ATI Radeon HD3870 512MB GDDR4 + Sapphire ATI Radeon HD3850 512MB GDDR3 in CrossFireX RAM: 8GB DDRAM2 800Mhz Corsair XMS2 4-4-4-12 AUDIO: ASUS Xonar DX -> Ultimate Ears Triple.Fi 10 Pro PSU: Fortron SAGA 450W (peak 500W) LCD: LG L1953TR 19"
Používateľov profilový obrázok
HEAD
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 643
Dátum registrácie: Po 29. Jan, 2007, 08:00

Re: Metro 2033

Príspevok od používateľa HEAD »

Takhle se hra hejbe na 2x 5870 v crossfire.V pravem rohu obrazku je pocet FPS.
1920x1080 vse max DOF+Tesselace ON.
Konecne je to hratelny i na maximalni detaily :-)
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
ObrázokObrázokObrázokObrázok
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Metro 2033

Príspevok od používateľa FEAR »

Smutne .... :)
Používateľov profilový obrázok
HEAD
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 643
Dátum registrácie: Po 29. Jan, 2007, 08:00

Re: Metro 2033

Príspevok od používateľa HEAD »

Co je na tom smutneho?:)
Jinak jedna se o 2x 5850 pretocene na 850/4800 :D .
Vykon myslim luxusni.Minima na 30 a avg kolem 50.
Používateľov profilový obrázok
mi*so
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 403
Dátum registrácie: St 13. Jan, 2010, 17:54

Re: Metro 2033

Príspevok od používateľa mi*so »

Grafika je super. Len hra je dosť ľahká. Konečne sa začalo zhadzovať z trónu CryEngine2. (Nehovorím že ho prekonali ale Metro má od toho iba krôčik. ) Ale na oplátku HW náročnosť. 30 FPS u jednej z najrýchlejších grafík sveta ešte v crossfire a pretaktovaná. Nepomýlil si si PC s kávovarom? :laugh: Každý nadával že Crysis je náročný. Ale ako to vidím teraz bude náročná každá hra. Ale zase nieje to tak zle... Každopádne ako môže byť teselácia zabugovaná? Skôr Metro môže byť zabugované nie? :-)

Podaril sa vám dobrý koniec?...
Používateľov profilový obrázok
HEAD
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 643
Dátum registrácie: Po 29. Jan, 2007, 08:00

Re: Metro 2033

Príspevok od používateľa HEAD »

Jo crysis je proti tomu nic.Ten mi lita ve fullHD s 8xAA v 55FPS :-) :D
Metro je jasne nejnarocnejsi hra v historii.

Návrat na "Hry a problémy s nimi"