Sci-fi poviedka roka 2010

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

V prípade, že bude zo súťažných poviedok zverejnená knižná zbierka, tak

Určite si ju kúpim
12
22%
Nekúpim
22
40%
Zatiaľ neviem
21
38%
 
Celkom hlasov: 55

Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5203
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Sci-fi poviedka roka 2010

Príspevok od používateľa Fullesh »

No dnes to uz islo, ale v den spustenia hlasovania to malo asi este nejake muchy ;)
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Sci-fi poviedka roka 2010

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Dnes som sa trochu nudil, tak len tak nesutazne a po funuse :)
takze maly uryvok
Kazdu pravdu casom vymeni nova pravda..dnes je zaklad energia.. o 100 rokov zistime ze energia je len cast niecoho vacsieho ..
....co tak napriklad "Fazove iskrenie" ?

Zem 2189
Wikipedia:
FAZOVE ISKRENIE

Fazove iskrenie, alebo “Spojivo“ je castica rady I s nulovou hmotnostou pri nulovej rychlosti..bola objavena v roku 2140 na urychlovaci 1X21 ktory obopina merkur.Tato exoticka castica ma 100040 vlastnosti rozneho druhu..z toho su len 2 pre cloveka pouzitelne..prva je, ze sluzi ako pomocka pri opise obsahu trojuholnika bez pomoci pytagorovej vety .Ta druha je trochu vznesenejsia...ma charakter presviedcat hmotu a energiu k vlastnostiam ktore su v rozpore so zakonmi termodynamiky. Fazove iskrenie vznika pri premene hmoty na antihmotu pomocou Gaussoveho paradoxu. Je zaujimave ze uz len jeho vznik porusuje rovnovahu medzi akciou a reakciou..Ono tozit „spojovo nema ziadnu hmotnost a kedze moze existovat aj pri nulovej rychlosti ma aj nulovu energiu. Zatial nechapeme jeho podstatu,ale sme presvedceny, ze je to akysi zakladny program hmoty. Alebo lepsie povedane programovaci jazyk.
Predstavme si cistu energiu..napr elektron a pozitron anihiluju a vzniknu 2 fotony..foton mozme chapat ako maltu z ktorej pomocou “Spojiva“ mozeme pospajat akukolvek znamu casticu.
Cize anihliaciou n elektronov mozme napriklad vytvorit proton len spravnym dosadenim Fazoveho iskrenia.
Presne interakcie Spojiva a energie nie su zname,ako aj nie je znama presna manipulacia so Spojivom.
Skladovanie je nemozne,pretoze spojivo vznika len na kraky cas Pocas Gaussovho paradoxu a hnedsa straca , pokial nie je nablizku volna energia.
.
.
......dalej mozno o rok na sutazi :D

Návrat na "Debata o všetkom"