T-Com DSL - info, novinky,...

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7972
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa CageJ »

Jo no to by mohlo byt stabilne.. Cize tych 4.5mbps linku budes mat...
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Eddward »

polnoc, linka sa asi uvolnuje tak si dava viac pri lepsom SNR :)
Downstream Upstream
Rate (Kbps): 5031 573
SNR Margin (dB): 8.3 17.6
Attenuation (dB): 44.0 27.9
Output Power (dBm): 13.7 0.0

edit: rano o 10.00, toto nie je najhorsie :) len keby to tak bolo cely den
Downstream Upstream
Rate (Kbps): 5175 573
SNR Margin (dB): 9.1 19.0
Attenuation (dB): 44.0 27.9
Output Power (dBm): 13.7 0.0

edit: 18.40 vecer, stale relativne ok si myslim.. od polnoci, cely den bezi stabilne
Downstream Upstream
Rate (Kbps): 5175 573
SNR Margin (dB): 7.8 18.7
Attenuation (dB): 44.0 27.9
Output Power (dBm): 13.7 0.0
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
L4j3c
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 144
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2011, 11:52

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa L4j3c »

ako vidim vacsine to ide k lepsiemu no mne den za dnom horsie a horsie v noci sa to este da no ked pride poobednajsi cas tak do takej 23:00 mi ide net asi takto Obrázok + dost casto zacal v poslednych dnoch vypadavat, ked vypadne resetnem modem no po 5-10 minutach spadne zase ked idem kuknut nejake 5 minutove video tak musim ho pauznut a prist za 15 minut a aj tak nie je nacitane dokonca, este aj pocas pisania tejto spravy mi vypadol net :furious2: ved to je chore aby clovek musel kazdych 5 minut resetovat modem :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Eddward »

no hej, to mas ale ze fest zle, niekde je nejaky problem
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7972
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa CageJ »

ked mas ten megaping treba volat.. a ziadat reset portu.. mne sa to uz stalo raz..
Používateľov profilový obrázok
Kicker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1486
Dátum registrácie: Pi 30. Júl, 2010, 11:35
Bydlisko: Nová Baňa

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Kicker »

Teoreticka otazka... nemal ist Telekom s cenou internetu dolu, okrem zvysenej rychlosti? Zanedlho mi bude koncit viazanost a pozeral osm teraz na strankach telekomu cenu pre Turbo 2 = 19,90€, no mame ked volali ze zanedlho bude koncit zmluva a ci ju nechce predlzit o dalsich 24 mesiacov tak tam jej uz vraveli cenu 17,90€.. i ked aj tak asi urcite pojdem do Orange, t.j. 5Mb/s = 11,90€..
CPU:Intel Core i5 4440 Cooler: Noctua NH-U12F MB:MSI B85 G43 VGA:GIGABYTE N760OC RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB HDD: Crucial m500 256GB + Seagate Barracuda 7200.12 500GB + Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU: Fortron Blue Storm II 500W Keyboard: Logitech K290 Mouse: Roccat Kone Pure LCD: LG Flatron W2243S (22")
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Eddward »

pochybujem ze pojdu oficialne dole, mozno vtedy ked konci zmluva a pohrozis odchodom tak daju nizsiu

Inak 48 hodin mi fakci DSL na rovnakom profile bez vypadku
Downstream Upstream
Rate (Kbps): 5175 573
SNR cez den stabilne nad 8
vecer po 20.00 to ide k horsiemu ale na moje prekvapenie internet ide bez problemov aj ked som videl SNR 4.5 :D
je mozne ze ADSL2 je kusok menej citlive na vykyvy a nizsie SNR ?
na ADSL mi zarucene net spadol pod SNR 6
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7972
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa CageJ »

je to dost mozne..
mne zase na vystupe DSLAMU posilnili dnes SNRko :)...
Používateľov profilový obrázok
Kicker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1486
Dátum registrácie: Pi 30. Júl, 2010, 11:35
Bydlisko: Nová Baňa

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Kicker »

Viem že budem vyzerať ako totálna LAMA :D Ale čo je DSLAM a SNR? :D
CPU:Intel Core i5 4440 Cooler: Noctua NH-U12F MB:MSI B85 G43 VGA:GIGABYTE N760OC RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB HDD: Crucial m500 256GB + Seagate Barracuda 7200.12 500GB + Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU: Fortron Blue Storm II 500W Keyboard: Logitech K290 Mouse: Roccat Kone Pure LCD: LG Flatron W2243S (22")
Dreamer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št 20. Nov, 2008, 22:17

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Dreamer »

Zdravím, no tak už mám zistené všetko, čo sa týka tých "akcií" od Telekomu. Záver je taký, že ten NTB ani tablety nedávajú zákazníkom ani takým, ktorým končí viazanosť, to znamená, že nepomôže ani nová zmluva o pripojení. Ach jaj, sú to š*iny :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:, takto sa správať k niekoľkoročnému zákazníkovi...

Rozhodol som sa teda zriadiť internet od Orangeu, za dva mesiace po uplynutí pôjdem snimi uzavrieť zmluvu. Ste si istí, že nebudú snimi problémy? Môžem ešte niekoho technicky zdatnejšieho v týchto veciach poprosiť ohľadom posúdenia kvality linky, do akej teoretickej rýchlosti by to šlo?

Keď som raz Turbo 4 využíval za tých 35 EUR (akciová cena), tak mi to po roku a pol zrušili, vyrozumenie toho debi*ného technika bolo, že ja som takú rýchlosť ani NEMAL MAŤ a ako sa drzo správal :x :x , no tak mi to nahodili na Turbo 3. Momentálne sa zrýchľujú tie DSL ústredne a mňa by zaujímalo, že či by mi nešiel ten 20 MB program od Orangeu. I keď 20 MB rýchlosť je pre mňa zbytočná, som zvedavý, ako je na tom naša DSL linka. Spravil som aj meranie a vyšlo mi to takéto:

Obrázok

Spravil som aj screen od mojho routra:

http://www.upnito.sk/0/yhexn9u53kspr4je ... hsrwvd.png

Čo hovoríte na to?
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Eddward »

no ten odstup signal-sum nemas najlepsi, pochybujem zeby ti tam 20Mbit islo, asi vedeli preco ti zrusili Turbo 4...
ADSL2+ moze fungovat az ku 3, cize mas tam rezervu nejaku ale nie velku
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
Dreamer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št 20. Nov, 2008, 22:17

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Dreamer »

Vďaka :), mimochodom podľa čoho sa určuje, že aká hodnota odstupu signál-šum je lepšia? A podľa čoho sa určuje? Napríklad hodnota odstup signál-šum 1 je 50 m od ústredne? Teraz som asi zapotil :laugh:
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Eddward »

nie som v tom nejaky odbornik, CageJ by ti to asi vysvetlil lepsie
odstup signal-sum by mal by cim vyssi, tym je kvalitnejsia linka, proste nie je "zašumena", nic ju nerusi... rusit ju moze hocico od zeleznicnych/elektrickych kablov po susedov internet :)
ty mas teda 7, min je 3, dobre linky maju aj cez 20 napriklad, cize to nemas najlepsie ako som pisal
potom tam mas este tlmenie linky ty mas 25, cize si tak stredne daleko od ustredne (DSLAMu) ja mam napriklad 44, som uz dost daleko, cize tu je cim menej tym lepsie

neviem ci ti staci takto
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7972
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa CageJ »

Dreamer napísal:Zdravím, no tak už mám zistené všetko, čo sa týka tých "akcií" od Telekomu. Záver je taký, že ten NTB ani tablety nedávajú zákazníkom ani takým, ktorým končí viazanosť, to znamená, že nepomôže ani nová zmluva o pripojení. Ach jaj, sú to š*iny :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:, takto sa správať k niekoľkoročnému zákazníkovi...

Rozhodol som sa teda zriadiť internet od Orangeu, za dva mesiace po uplynutí pôjdem snimi uzavrieť zmluvu. Ste si istí, že nebudú snimi problémy? Môžem ešte niekoho technicky zdatnejšieho v týchto veciach poprosiť ohľadom posúdenia kvality linky, do akej teoretickej rýchlosti by to šlo?

Keď som raz Turbo 4 využíval za tých 35 EUR (akciová cena), tak mi to po roku a pol zrušili, vyrozumenie toho debi*ného technika bolo, že ja som takú rýchlosť ani NEMAL MAŤ a ako sa drzo správal :x :x , no tak mi to nahodili na Turbo 3. Momentálne sa zrýchľujú tie DSL ústredne a mňa by zaujímalo, že či by mi nešiel ten 20 MB program od Orangeu. I keď 20 MB rýchlosť je pre mňa zbytočná, som zvedavý, ako je na tom naša DSL linka. Spravil som aj meranie a vyšlo mi to takéto:

Obrázok
Spravil som aj screen od mojho routra:

http://www.upnito.sk/0/yhexn9u53kspr4je ... hsrwvd.png

Čo hovoríte na to?
Vravel som, ze je to banda odrbavacov.. Vidis, mal som pravdu... :psst:

Tak mas tu TOPIC o ORANGE DSL, co som zriadil..
http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 12#p947012
Tak po zrychleni uz chlapci problemy nemaju. Predtym obcasne vykyvy pingov a rychlosti niektori mali. Ja osobne nie. Teraz ti to mozem odporucit.. 3G modem zrejme uz dostanes iba akysi ZTE.. Neviem, ja som dostal E367, niektori uz len ten E173...
FUP pravdepodobne ma aj ORANGE ale je 270GB.. Pise to na stranke v zone prihlasenia, ale take cislo som v zivote nedosiahol, tak to nemozem overit nijako...
Turbo 4 si teoreticky mohol mat, lebo T4 malo v skutocnosti 2 rychlosti. Jedna bola 10,5mbps na profile cca 12 230kbps, to je presne ten co mas i teraz. Dalsia bola 12mbps na profile cca 14 436kbps. Netusim, ze akou rychlostou si to mal.. Je dost mozne, ze i tych 14 436 linka by to ma zvladnut. Lenze ako sam vidis tvoj odstup signal-sum(SNR) je teraz nizky. V minulosti si ho mohol mat vyssi. Lenze bud si rusil susedovi alebo si sused zriadil net a proste to neslo ako malo.

Na DSLAM-e sa na vystupe nastavuje vystupny vykon(v routri ako POWER) a SNR. SNR je nastavovane DSLAMom ! Je sice pravda, ze niektory maju SNR 30 ci 36dB ale tych neriesim, pretoze su velmi blizko a zvycajne maju aj vystupny vykon velmi nizky a aj napriek tomu maju tak vysoke SNR. Obycajne sa to SNR nastavuje niekde medzi 20-25dB na vystupe. To, ze mas ty 7dB na vstupe, je dane jednak rusenim linky a tiez jej vzdialenostou a rychlostnym profilom. Cim dlhsia je linka tym vacsi power treba dodat. Takze na zasumenych linkach treba na dobre SNR vacsi POWER ale zaroven toto zvysenie sposobuje rusenie susednych liniek. Dolezite je povedat, ze 3dB SNR v praxi znamenaju od 400-1200kbps v zavislosti od kvality linky. Ty mas 26dB co vobec nie je zle.. Je to dobra linka. Jej max priepustnost je 16mbps a rychlostny profil nejakych 18mbps. Vzdialenost je do 2km od DSLAMu. Akurat, ze podla mojich vypoctov max IP profil co by ti siel nastavit je nejakych 14500kbps(odhad). Takze linka je zasumena. Na tvoju otazku ohladom 20mbps. Nie je sanca. Od ORANGE hypotetickych 15mbps by slo ale stabilita by bola asi slabucka alebo ziadna. Realne to vidim na maximalnu rychlost tych 12mbps. Takze ano mohol si mat T4 ale zrejme si sposoboval rusenie. Ak ti to zrusil, mohol si to napadnut, vraj sa da zato vysudit slusna palka.
Len dodam, ze vysoke SNR nie je dobre kvoli nizsim rychlostiam, aj ked nas to nemusi trapit nejdeme na maximum liniek :) citujem : ''SRN Margin je nastaven ústřednou DSLAM. Pokud je SRN Margin zvýšeno, sníží se četnost chybně přenesených bitů, ale sníží se rychlost přenosu dat. Naopak pokud se SNR Margin sníží, zvýší se četnost chybně přenesených bitů, ale zvýší se i rychlost přenosu dat.''
SNR sa nastavuje v skokoch po 3dB. Treba ich tam volat. Kazde navysenie sposobi pad sync speed asi o 0,5mbps.. zase podla linky. Vyhoda je ta, ze sync speed ma dost velke spektrum pre jeden rovnaky IP profile.
Tlmenie sa pocita podla konstanty utlmu materialu - med, hlinik atd.. podla kabla..
''Attenuation is logarithmic and each 3dB of attenuation halves the strength of the signal power received, therefore a line with 30dB of attenuation only receives 1/1,000th of the power, whilst a 60dB line would only receive 1/1,000,000th''
ADSL 2+ has an increased frequency spectrum, therefore an increased attenuation of around 3-4dB is not unusual. As a very rough guide a speed increase of 4Mb is said to increase the attenuation by 1dB.
SNR : Very roughly its often said that 1dB of SNR equates to 450kbps of speed, but other factors such as attenuation and output power need be bourne in mind and some lines may only see around 1Mb per 3dB.
Tu dokonca pisu, ze to moze byt aj 3dB=1350kbps.
Daju sa aj presne konstanty vygooglit ak vies material.

Mimochodom, ja mam skoro taku istu linku, len mozno menej zasumenu.. ale vzdialenost je skoro ta ista +/-150m.. Tak som zvedavy, ze ci mne pustia 10mbps. Uz tyzden maju poziadavku.
Naposledy upravil/-a CageJ v Pi 08. Jún, 2012, 16:58, upravené celkom 5 krát.
Dreamer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št 20. Nov, 2008, 22:17

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Dreamer »

Tak to potom nemám až takú zlú linku, dobré vedieť, thx all :-)

No inak ten Turbo 4 už neriešim, pretože to bolo minulý rok cez zimu, išlo iba o to, že boli problémy s pripojením, sťahovanie test súboru z FTP telekomu mi šlo vtedy 10,5 MB ako celý rok a pol, ale načítavalo zle www stránky, mal prísť technik overiť linku = neprišiel (iba poslal sms, že problém bol odstránený), skúsil som = problém pretrvával, povedali potom, že budem musieť zrušiť ten Turbo 4, že to zrazu nefunguje :rolleyes:, dali mi Turbo 3 = problém pretrvával, nakoniec som si sám zistil, že je odfajčený router, ten som reklamoval 2 mesiace, áno dva mesiace :E, potom už išlo všetko ok, zavolal som im teda, že chcem naspäť Turbo 4, a práve vtedy "technik" povedal, že som to ani nemal mať, bože, sa spamätá po roku a pol? :rolleyes:, ale kašlať už na nich...

Čo sa týka toho Orangeu, neviem, čo to tam tiež robia za individuá, pretože na tej ich stránke majú udané ku tomu doplnkovému kreditnému internetu, že "rýchlosť sťahovania/odosielania: 7,2 Mbit/s / 5,76 Mbit/s" a zrazu, keď som tam volal mi povedala, že to majú chybný parameter, že rýchlosť je iba 3,6 Mbit/s / 0,5 Mbit/s, to znamená, že si treba kliknúť na tú šípku "viac", síce pekný odrb, ale aj tak sa oplatí, keď je to za 1 EURO, 5 GB dát s platnosťou na tri mesiace, ku tomu zrejme dávajú už iba ten Huawei E173 :-)

Návrat na "Siete"