x-computers

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: x-computers

Príspevok od používateľa felipe25 »

Snake, to bolo na mna?

"ty si jeden z tých čo na zľave 2€ spáli cestou benzín za 30€ však?"

Nie, ale to ci pojdem k Stadionu Lokomotivy, alebo do Focusu alebo Datacomu ma stoji takisto, dovolim si povedat ze keby som siel do predajne tichepc.sk, na benzine ma to stoji o par centov viac :D Ale to mi je ukradnute, len Vy "moderatori" tu vsetci traja obhajujete ceny tichepc, druhy hodi link na disk, ktory ma focus lacnejsi o 2€, a potom Ty treti namna zautocis ze spalim viac na benzine jak usetrim. Proste, niektore ceny nemozete obhajit. A to nevravim, ze focus a datacom ma vacsinu diskov, ramiek, procakov, dosiek, atd - ved vieme, vsetok tento tovar na sklade DOSTUPNY IHNED. A ked nieco skladam tak, ze na to mam aj cas, prejdem vela shopov nez to objednam, takze tu tichepc ak nezmeni ceny nema sancu aspon u mna nie. Ak ma stalych zakaznikov ktore tam vezmu CPU+RAM+VGA+MB a nevadi im ze daju 20€ viac ako inde, tak kludne.
Jak som napisal, normalnymi komponentami nema sancu tichepc konkurovat nikomu. Ani ventilatormi a specifickymi komponentami nekonkuruje, jedine ma vyhodu ze to nikto iny zohnat nevie... A preto to kazdy kupi prave tam.
Ale zbytocne sa budeme hadat o cenach HDD, RAM atd. Nenajdete ani jednu - alebo len velmi malo veci, ktore su lacnejsie ako ma konkurencia typu datacom a focus. Ale to sa da chapat, myslim ze problem ani tak nieje v marzi, ale skor v tom, ze CPU si cez tichepc objedna 100ludi, a v datacome 3000. Preto nemoze mat tichepc lepsie ceny.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: x-computers

Príspevok od používateľa Borec »

ty si stále nepochopil :D tu nikto nikoho neobhajuje ale triezvo uvažuje nad cenami. Ak by si bol zákazník rozumný a sčítaný, pochopil by si niekedy aj tie prestrelené ceny. Ak tvoj obľúbený obchod reklamuje veci štýlom okamžitej výmeny za iný kus, tak ich ľutujem a dúfam že prežijú aspoň ďalší rok ;)

k tým 100 luďom v TP a 3000 inde... a vidíš, tu je pes zakopaný. Tiché PC zarobí tak isto, alebo viac na menšom počte zákazníkov. Tým pádom môžu stavať na kvalite služieb zákazníkom ;) nieje umenie mať XXXXXXXXXXXXX zákazníkov, ktorým sa potom nedokážeš venovať ;)
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: x-computers

Príspevok od používateľa dendroid »

felipe25 napísal:imperio krachlo preto, lebo sa im zapacilo predavat plienky :cool: :cool: :D
Otazka znie preco sa im viac zapacilo predavat plienky ? Ak by im to s komponentami slo idealne, urcite by nepresli na iny biznis. Takze si myslim ze datacom mal v tom tiez prsty. Ja len dufam ze nieco podobne necaka aj focus.
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: x-computers

Príspevok od používateľa GABO »

Felipe25
S tebou je to zbytočné lebo si múdry až ideš z horieť a popravde z toho čo píšeš si celkovo do daného biznisu hlúpy nič v zlom -> ide len o to.

Opäť si zaperlil s tou dostupnosťou :) v DATACOME, FOCUSE a pod. Datacom nemá všetko skladom, stačí si prezrieť ich podmienky, že dostupnosť ktorú píšu fajkou je tá, že ta vec je dostupná ale nemusí byť na sklade, pokiaľ viem sami s tým majú problémy, že ľudia experti to akosi nechápu...patríš medzi nich? alebo si si opäť asi neuvedomil objem, ktorý je v eshope, alebo mi chceš povedať že z každej značky HDD a všetky typy držia skladom? Nedaj sa vysmiať....

Plus si akosi nezareagoval na moj predchádzajúci príspevok takže buď sa konečne vyjadri k veci a na moje komentáre k tvojím rečičkám, alebo už s tým OT prestaň. Buď sa bavme na rovinu, v rámci slušnosti, reagujme na príspevky...alebo to skončme ;).

To čo tu vypisuješ že konkurencia v podobe spomínaných eshopov to je tvoj problém a výmysel, my sme sa nikdy nehrali ani nerobíme zo seba konkurenciu pre spomínané eshopy a predajne, naše GRO je inde..ale to Ti asi musím napísať XX krát aby to tvoj rozum pobral...pretože už fakt neviem. Netreba obhajovať ceny sú také ako sú čiastočne to vysvetlené bolo, kto je chápavý pochopí kto nie žiaľ...

K Imperiu sa vyjadrovať nebudem, len toľko, že pozadie viem prezrádzať nebudem / nemôžem. Bábetkovo je iná firma iná s.r.o, treba si to aj pozrieť nie len to, že vidím, že sú v rovnakých priestoroch. A ver či nie kočíky a veci okolo sú X krát lepší bizniss ako tie komponenty....ak máš deti tak snáď chápeš.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: x-computers

Príspevok od používateľa dexterav »

Borec napísal:ty si stále nepochopil :D tu nikto nikoho neobhajuje ale triezvo uvažuje nad cenami. Ak by si bol zákazník rozumný a sčítaný, pochopil by si niekedy aj tie prestrelené ceny. Ak tvoj obľúbený obchod reklamuje veci štýlom okamžitej výmeny za iný kus, tak ich ľutujem a dúfam že prežijú aspoň ďalší rok ;)

k tým 100 luďom v TP a 3000 inde... a vidíš, tu je pes zakopaný. Tiché PC zarobí tak isto, alebo viac na menšom počte zákazníkov. Tým pádom môžu stavať na kvalite služieb zákazníkom ;) nieje umenie mať XXXXXXXXXXXXX zákazníkov, ktorým sa potom nedokážeš venovať ;)
tak toto si dám do rámčeku boreček :rofl:
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: x-computers

Príspevok od používateľa Borec »

a polož pekne nad kompík a dennodenne lešti. Ty vŕtač :D
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: x-computers

Príspevok od používateľa Snake »

felipe25 napísal:...
Ano, bolo to na teba. A čo dodať? Keď dám za CPU+RAM+VGA+MB o 20€ viac, a mám istotu, že keď má niečo záručnú dobu 3 roky, a za 2,5 roka to budem reklamovať, tak mi to vyreklamujú, tak ano ,rád si tých 20€ priplatím, nehovoriac o tom, že keď niečo neviem, zdvihnem telefón, zavolám, a dozviem sa toto pôjde, nie toto nepôjde, prípadne dostanem alternatívu. To je chovanie eshopu, a to je pre mňa tá istota že to o 2 roky budem mať vôbec kde reklamovať. A ešte ti poviem menšie tajomstvo, chceš? Či už si na ceste z KE do BB aby si za 1€ lacnejšie zohnal ramku? Nevadí, prečítaš si, tichépc nemá výhodu v tom že vie zohnať špecifický tovar, výhodu má v zázemí užívateľov a v tom, že dokáže poradiť a povedať, ale to tebe expertovi na všetko netreba určite hovoriť, ty dáš aj HDD na molitan aby trošku stíchol...

Ale inak fajn prístup, čím menej takýchto "špekulantov" u TichéPC bude nakupovať, tým lepšie.





.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: x-computers

Príspevok od používateľa faugusztin »

felipe25 napísal:Ak ma stalych zakaznikov ktore tam vezmu CPU+RAM+VGA+MB a nevadi im ze daju 20€ viac ako inde, tak kludne.
P55A-UD3 + i5 760 + CMX4GX3M2A1600C9 + GAINWARD GeForce GTX 460 768MB + Coolink Corator DS :
Datacomp.sk - 123,00 + 186,00 + 94,20 + 186,65 + 45.01 = 634,86€
TichePC.sk - 125,97 + 194,85 + 96,95 + 186,68 + 44,09 = 648,54€

Rozdiel 13,68€. Budiz.

Tak skusme AMD - Msi 880GMA-E45 + X3 440 + CMX4GX3M2A1600C9 + GAINWARD GeForce GTX 460 768MB + Coolink Corator DS :
Datacomp.sk - 97.95 + 69,00 + 94,20 + 186,65 + 45,01 = 492,81€
TichePC.sk - 100,33 + 73,95 + 96,95 + 186,68 + 44,09 = 502,00€

Rozdiel 9,19€.

Tvojich 20€ mozno nazbierame na nejakych extremoch, pripadne na zostave za 1000€ a viac. Skusme nejaku X58 zostavu :

GA-X58A-UD3R + i7 930 + CMX6GX3M3A1600C9 + Gainward GF GTX 480 + Coolink Corator DS :
201,65 + 266,50 + 136,30 + 482,79 + 45,01 = 1132,25
202,86 + 266,20 + 137,73 + 455,51 + 44,09 = 1106,39

A sakra, TichePC.sk je lacnejsie o 25,86. Na obranu Datacomp.sk je nutne povedat, ze maju aj Asus GTX480 za 432e a Leadtek za 457,8€. Este aj pri Leateku by bolo TichePC.sk lacnejsie o necele euro.

Budiz, nakupuj si kde chces, ale medzi komponentami ziadne zavratne rozdiely nie su. Tu a tam ustreli cena u jedneho alebo druheho, 10-15€ ale dufam nikto nepoklada za dostatocne vyrazny rozdiel na to, aby to riesil pri zostave za 600-1000€.

PS: A stale neratam do toho moznost sice malej, ale zlavy v TichePC.sk pre uzivatelov tohto fora, co ti pri objendavke celej zostavy tiez par euro usetri. Nie su to desiatky euro, ale znova je to nieco co ho priblizuje tym tvojim "super cenam".
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3760
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: x-computers

Príspevok od používateľa lezgy »

no ze sa ti chcelo :D
nevies ze niektorym nevysvetlis?
tazko s nim pohnes ked ste mu (mozno-napriklad) pred rokom a pol pod inym nikom dali ban :D:D
dik snake :)
Naposledy upravil/-a lezgy v Ne 29. Aug, 2010, 17:37, upravené celkom 2 krát.
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3760
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: x-computers

Príspevok od používateľa lezgy »

felipe25 napísal:no nechajme to tak...
... No, Ty mas vacsie stastie, lebo to co Ti tvori 70% predaja - na tom v podstate nieje co reklamovat. Na skrinke sa nema co pokazit, ani na ventilatore. Cize v podstate, tichepc.sk sa neda porovnavat ani s x-computers ani s datacomom. Ale to vies aj sam.

Je to specificka predajna, a pravdu povediac jasne za aj ja objednam cez tichepc.sk tovar, ktory nevie dodat nikto v KE. Tu uz ani nejde o cenu, ale o moznot to vobec objednat. A z toho tazi tichepc.

btw
no offense
co ti brani mu robit priamu konkurenciu?
klapacku mas na tri vlakna...skutek ziadny?
co len zavist?

gammaray napísal:
lezgy napísal:niekedy som mal som dosel do vezenia po nepodarenej veceri
No ale toto mi preloz :D (lebo nerozumiem reci tvojho kmena)
tiez kukam co to spravilo :)
ty si mod a dokonca VIP staraj sa :D
niekedy ked som tam dosiel mal som pocit ze som dosiel do vezenia
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: x-computers

Príspevok od používateľa felipe25 »

klud sraci, MIER

nech kazdy kupuje kde chce a komu kde vyhovuje :) ja to nezmenim, ani nebolo mojim cielom odhnat zakaznikov niekomu a niekomu prihnat. Preto som sa nevyjadril presne kde kupujem. Zbytocne som rozviril vodu. :) :music:

[admin]• Spravajte sa slusne, nenadavajte, nepouzivajte hrube slova. Nenapadajte ostatnych uzivatelov.[/admin]
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: x-computers

Príspevok od používateľa Borec »

jj a miesto tých tvojich slohov o hovne si sa radšej mohol ísť niekde prejsť a preluftovať si hlavu. Bolo by to prospešnejšie
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: x-computers

Príspevok od používateľa Scorp »

Vior95 napísal:SAmozrejme ze krachli ked na weboch tipu najnakup, heureka o nich nebolo ani chyru...
áno áno, joj jak málo sociek u nás kupuje, natiahnime ich viac :D
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: x-computers

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Nechcel som tu nič písať, ale nedalo mi to:
Svoju príhodu som už raz písal, bolo to tesne pred Vianocami, zháňal som malému bratovi chladič pod notebook, ktorý veľmi chcel, lebo mal PAVILION, ktorý sa mu pri hraní prehrieval. Brat ešte veril na ježiška, takže asi vieš, aké by to bolo sklamanie, keby ho nedostal. čo sa ale stalo? pobehal som viacero shopov ( cca 5 ) a nikde mi nevedeli dodať tovar do konca roka ( teda ani na Silvestra by to nemal ). Oslovil som Gaba, nielenže som si mohol vybrať medzi viacero chladičmi, ale mal som to ráno už doma ( deń pred Vianocami sa mi zdá ). Všetko krásne zabalené, aby sa nič nepoškodilo a všetko funguje super až doteraz. ( klop klop ) . Ak ti je veľa tých pár šupiek ( fakt je to pár šupiek, lebo ak niečo vyberám, tak nekupujem to na týždeň ) a radšej budem bez nervov ako mať najskôr radosť, že som ušetril pár ojro ale potom si budem hlavu klepať o stenu a nedajbože žeby to ešte ani nereklamovali.

PS: píšem to triezvy, už som dlhšie nepil ( to je hlavne pre Snake-a :D )
Používateľov profilový obrázok
kosican
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Ut 01. Jan, 2008, 08:00

Re: x-computers

Príspevok od používateľa kosican »

a tak skrachovalo vlastne to xko ci ani nie? ci jak su natom chlapci ono totizto to bola otazka casu ked tam bolo tusim zo 5 majitelov na zaciatku potom menej

k imperiu majitel sa zblaznil a isty zamestnanec si urobil firmu vo firme >:) preto to padlo a vobec nie kvoli datacomu :):D a to ze jeho zena predava plienky je super biznis a zaraba sa natom lepsie ako na nejakom it priemysle

a po dalsie ked si chcem zaplatit take veci ako malo xko kde sa mam obratit nejake tie zostavicky :) som z www.pccko.sk:) dik ked tak SS a snad som nic zle nenapisal

a ktym RMA nechapem tu diskusiu okolo toho mna RMA nestoji takmer nic :) tak sa cudujem kolka to diskusia okolo toho :)

ps: uprimnu sustrast konkurencii

Návrat na "Debata o všetkom"