Klimatizacia do bytu - mobilna

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
shampoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 661
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 21:05
Bydlisko: okr. Nitra

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa shampoo »

faugusztin napísal:@shampoo: a pre drvivu vacsinu z nas s ustrednym kurenim uplne irelevantne.
OT:
To som sem dal ako zaujímavosť,možno sa niekto inšpiruje
-to je mi jasné,ale nemusí to byt tak na večne veky tak ....kopec ľudí si stavia malé bungolovy ,nizkoenergetické domy,pasívne atď .
-tepelné čerpadlá ,ostrovné systémy,fotovoltaické a slnečné a teplovzdušne kolektory........atď atď
-je to tiež taká forma bláznovstva aj koníček ,hehe... už len kvôli návratnosti

tarezni
Áno presne tak ,,,je to obdobie keď sa neoplatí naštartovať hlavný kotol v dome /super-zateplenom /
tarezni
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: St 12. Jún, 2013, 12:07
Bydlisko: Bratislava - NM

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa tarezni »

Neviem kedy sa oplati,alebo neoplati nastartovat kotol,v dome nebyvam takze ma to netrapi ;)

Urcite nikto kto si stavia nizkoenergeticky dom si tam neda predsa neefektivnu klimu,pri stavani domov sa na "zahriatie" aj oxladenie domu pouziva voda,ktora je niekolko krat efektivnejsia,pripadne krb-kaxle len na kurenie...
ASUS P7P55D-E;INTEL Core i7-860;nVidia GeForce GTX680 4GB OC;CORSAIR DDR3 2x4 GB 1600MHz CL 8 Vengeance;
Crucial M4 256GB & WD 2 TB;WD 1 TB External;Creative Sound Blaster X-fi Titanium HD;EUROCASE MiddleTower 550;
Corsair GS700 W;Microsoft SET: Wireless IntelliMouse Explorer 2.0 & Wireless Desktop Elite Keyboard;
Logitech Z-5500 Digital;Samsung 24" LED FULL HD Monitor/TV;TV: Samsung UE46D8000
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa icefire »

OT: tarezni prosim ta pouzivaj CH, neda sa to po tebe citat :rolleyes:
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
cooliar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 280
Dátum registrácie: Ut 19. Aug, 2008, 13:32
Bydlisko: Komárno

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa cooliar »

Chlapi ja som kupoval pred troma rokmi klimatizaciu ETA 2574 900000 http://www.mall.sk/klimatizacie/eta-2574-90000 vakcii za krasnych 250e a s montazou ma to stalo komplet 420!!! Klima odvtedy funguje bez jedineho problemu ako v lete tak aj na jesen ako prikurovanie ked este nezapinam kotol. Raz za mesiac v nej vycistim filtre. Este som v nej nedoplnoval ani tlak ani chladivo. Uplne bezudrzbove fungovanie treti rok, okrem toho cistenia filtra. Je to 3,5kw klima takze krasne vychladi obyvacku 27m + kuchyna, ktora je otvorena s obyvackou. 40m dokaze v letnych hicoch dat na 23C. Spotrebu ma taktiez pri chladeni ako aj kureni 1000w ako podobne vykonne klimy. Len som chce posmelit ostatnych, ktory uvazuju o klime do bytu/domu, ze klima sa da zohnat aj za iny peniaz ako 1500-3000eur. Samozrejme, ze tieto lacnejsie klimy nemaju tolko roznych filtrov a vonavych prisad ako tie drahsie ale primarnu funkciu klimy splnaju tak isto!
https://www.dropbox.com/s/5h14tkmqwv33k6r/klima.jpg
https://www.dropbox.com/s/ola1els8tydrspq/klima2.jpg
tarezni
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: St 12. Jún, 2013, 12:07
Bydlisko: Bratislava - NM

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa tarezni »

Jasne ze su aj lacnejsie klimy,uz to tu bolo spomenute,no my sme sa bavili prave o tej drahsej znacke.Za aky cas ti v lete ked je vonku 35°vyxladi na spomenutyx 23°?inac ja som mal v byte pred tyzdnom-dvoma ked boli tie hice 23,5°a isiel som zemret,cize ja s klimou budem xladit tak minimalne na 20°aby som prezil :OO=
ASUS P7P55D-E;INTEL Core i7-860;nVidia GeForce GTX680 4GB OC;CORSAIR DDR3 2x4 GB 1600MHz CL 8 Vengeance;
Crucial M4 256GB & WD 2 TB;WD 1 TB External;Creative Sound Blaster X-fi Titanium HD;EUROCASE MiddleTower 550;
Corsair GS700 W;Microsoft SET: Wireless IntelliMouse Explorer 2.0 & Wireless Desktop Elite Keyboard;
Logitech Z-5500 Digital;Samsung 24" LED FULL HD Monitor/TV;TV: Samsung UE46D8000
Používateľov profilový obrázok
cooliar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 280
Dátum registrácie: Ut 19. Aug, 2008, 13:32
Bydlisko: Komárno

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa cooliar »

Ak su teploty vonku 33-36C tak klimu zapnem dajme tomu o desiatej rano na 2 hodky do 12 ked v izbe je tych 23C. Potom od 14 do 19 ide v kuse na najnizsom vykone ventilatora a drzi krasne 23C a vlhkost 40-45%. Obrovska vyhoda klimy je aj to ze nie len da dole teplotu ale aj tu neznesitelnu vlhkost co sa tvori v tych letnych horucavach. Inak mat to na 20C musi byt uz neprijemne a urcite nie pohodlne. To ti musi byt uz poriadne chladno.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa Toman »

s momilnimi ETA nemam dobre skusenosti.... po roku boli bez chladiva...... zjavne netesnia bochvie ako dobre..... je to nejaky cinsky import
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
cooliar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 280
Dátum registrácie: Ut 19. Aug, 2008, 13:32
Bydlisko: Komárno

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa cooliar »

Ta moja nie je mobilna, cize ja pisem o nastennej splitovej... :D
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa _Mato_ »

tarezni napísal:cize ja s klimou budem xladit tak minimalne na 20°aby som prezil :OO=
Ano, a tvoje telo sa ti o par rokov podakuje...:facepalm:

Mimochodom, ty mas nieco s klavesnicou? Co je to za slovo xladit?
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
tarezni
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: St 12. Jún, 2013, 12:07
Bydlisko: Bratislava - NM

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa tarezni »

_Mato_: Preco by sa malo podakovat?Z 35°co je vonku vbehnem do bytu,kde je 23°,co ma kazdy byt,nic vynimocne,dam sprxu,najem sa a o hodinu po vojveni do bytu kde je 23°vojdem do izby kde bude 20°.Ziaden velky skok.Urcite lepsie ako ked z 35°vojdes do auta,kde je 50° a behom hodiny vyxladis na 25°.PS: mam namontovane na klavesnici X...

Samozrejme ze ak mi bude pri 20°zima,tak nastavim menej,o to nejde,no ja budem klimu pustat vecer,hlavne na noc,den vydrzim nex je vonku akokolvek,horsie to je v noci,ked su horucavy tazko sa mi zaspava,takze ratam tak ze o 19tej pustim klimu na hodinku,zatial si vedla v izbe pozriem spravy,okolo osmej ju vypnem,pockam asi pol hodku a potom vojdem do izby.So zapnutou klimou by som kontakt nemal mat asi nikdy...Samozrejme ked budu fakt velke horucavy tak sa klima asi aj cez den pusti,no vecerne pustenie by malo vydrzat cely den,nehovoriac o tom ze v zime ked je -10 si na 5 min. pred spanim otvorim dokoran okno a radiatory v izbax kde sa spi, na noc vypiname celu zimu,takze ja noci mozem fakt xladne.
ASUS P7P55D-E;INTEL Core i7-860;nVidia GeForce GTX680 4GB OC;CORSAIR DDR3 2x4 GB 1600MHz CL 8 Vengeance;
Crucial M4 256GB & WD 2 TB;WD 1 TB External;Creative Sound Blaster X-fi Titanium HD;EUROCASE MiddleTower 550;
Corsair GS700 W;Microsoft SET: Wireless IntelliMouse Explorer 2.0 & Wireless Desktop Elite Keyboard;
Logitech Z-5500 Digital;Samsung 24" LED FULL HD Monitor/TV;TV: Samsung UE46D8000
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa faugusztin »

tarezni napísal:mam namontovane na klavesnici X...
Mas na nej namontovane aj C a H. Tu nie si na pokeci, nebalis tu baby, takze to X si ponechaj pre nejaku Xeniu.

A 20 stupnov v lete pri 35C vonku je idealny sposob ako prist k prechladnutiu, pripadne k zapalom. Rozdiel viac nez 5-7C oproti vonkajsej teplote je o hubu.
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa LoPiO »

icefire napísal:OT: tarezni prosim ta pouzivaj CH, neda sa to po tebe citat :rolleyes:
_Mato_ napísal:Mimochodom, ty mas nieco s klavesnicou? Co je to za slovo xladit?
faugusztin napísal:Mas na nej namontovane aj C a H. Tu nie si na pokeci, nebalis tu baby, takze to X si ponechaj pre nejaku Xeniu.
PILlS tarezni tA MoHoL By sI NaM WyYsT W UsTrEtY A PiSaT AkO Ta pOpRoSiLi cHaLaNi ??? =))) SmUtNiIiIiIiIiIiM!!!!!!!!!!!! :((((((((((((((((((((

Nie sme pokeci a ano, nie je to vobec super uber coolove pisat namiesto CH pismeno X.
Naposledy upravil/-a LoPiO v Ut 02. Júl, 2013, 12:04, upravené celkom 1 krát.
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa Toman »

- ja by som sa "X" rovno gule trhal....
- nieje nato nejake pravidlo???? Hade? este si ho nezaviedol? mal by...... ban na tyzden...

T. :-)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
shampoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 661
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 21:05
Bydlisko: okr. Nitra

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa shampoo »

To : cooliar
Možno maš ten model s Hitachi kompresorom novej generácie :good:
Nepamätám sa už na model ale ETA mala pred rokmi "aféru"...
Nevyrábajú iba montujú . No a podarilo sa im nejakým zázrakom objednať väčšie množstvo supermoderných kompresorov ,ktoré sa montujú iba do tých najdrahších modelov určených na škandinavský trh od nejakej malej pobočky Hitachi .
Hehé ...po tejto sérii sa iba tak zaprášilo ...nedalo sa to nikde zohnať behom mesiaca sa predalo všetko .
Si predstav že máš klímu do 300Euro z kompresorom a elektronikou za pár tisíc Euro akurát zabudovane do škatule Eta :D
Používateľov profilový obrázok
cooliar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 280
Dátum registrácie: Ut 19. Aug, 2008, 13:32
Bydlisko: Komárno

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa cooliar »

Ta moja je s tepelnym cerpadlom. Ako pisem tri roky bez udrzby, a fici tak ako v den ked bola namontovana. Znamy ma nastennu klimu z Metra za 300 euro. Bola aj so vsetkymi medenymi rurami ako samoinstalacny komplet. Montoval to sam pred 7 rokmi a bez jedineho problemu doteraz.

Návrat na "Debata o všetkom"