Pokuty, pokuty, pokutky :D

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa Snake »

sere si do papule strašne, ale strašne, aj by som mu niečo napísal, ale hneď by šiel plakať.





.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa Papek »

poď doňnho, daj ho spať!
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa scarinko »

siel ale nesoferoval, ja osobne by som tolko nesiel lebo jednak by som sa asi trocha bal a jednak si nezoberiem na svedomie co sa moze stat ak urobim v takej rychlosti chybu

EDIT: snake tvoje prispevky su mi uplne.... jaj prepac musim ist plakat
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa Papek »

No vidis. A aky je rozdiel oproti tomu co si opisoval (rezanie zakrut v 190 - cize prekrocenie MPR o 60) a oproti tomu, co pisal foboss? Ze bol v obci? Mne namerali takmer 90 v Petrzalke, pekne okolo piatej podvecer. V Petrzalke, na 50tke! Dzizs, to znie priam katastrofalne ze? Vsade samy panelak, deti, ludia, psi. Vzdy zalezi od okolnosti, lebo su situacie, kde ist mpr je koledovanie si o pruser a su miesta, kde mpr prekracuje 99% a nikto sa nad tym ani nepozastavi.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa scarinko »

ako som povedal ja som to nesoferoval ale vystupit na dialnici sa mi nechcelo
jedna vec je prekrocit mpr o park kmh a druha predbiehat tri auta cez plnu ciaru a vletiet do obce 80tkou, to snad nechces porovnavat
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa STENLY »

pokuty sú celkom fajn, ale chcelo by to dať policajtom ešte do výbavy lopatu a niektorým jedincom j*ebnút po hlave, aby sa uvedomili :)
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa Snake »

v prdeli s tymito moralistami, rad by som ich videl soferovat dakedy, ano, hovorim o vas chlapci :). BOOM

Aj ja som Xkrat obiehal auta a moralisti ako vy terigajuci sa 70 na 90ke (ktori akurat vytacaju kazdeho) a skoncil som az za plnou.

"V meste" - tam moze platit aj 90 ka viete? Ano, Stenly dedincan sa k tomu dostane tak dvakrat za rok, ale skrupinko by bratislavsky mestsky obchvat poznat mohol, ci aj tam ides 50?





.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa landrower »

Aj tak je tono tom kde to je, kedy to je, kto to je a na čom to je. Či to je priestupok je síce zo zákona jasne, ale morálne to nikdy nebude to isté. Ako sa tu spomenulo, keď je tabuľa dedina zbytočne skoro, málokto spomalí. Úprimne, priznajme sa, koľkí začneme apomalovat až za tabulov? A aj tak, riesite <>viny :D rýchlosť nieje až taký problém ako nepozornosť, neskúsenosť a ignorancia...
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa scarinko »

samozrejme vsetci sme sprosti len snake je lietadlo, koli mne kludne mozes 300 ist nonstop, aspon sa niekde vykotis
zase sa tu nebudeme tahat za slovicka a riesit BA obchvat ktory je jeden z mala vstupov do "obce" kde nie je 50tka.
70 mimo obce nejazdim lebo aj mna by to stvalo a pokial viem tak aj pomala jazda nie je v sulade s predpismi ale je rozdiel ked si "niekto" kto ked ma BMW, AUDI, BENZ alebo podobnu lux znacku mysli ze on moze ist predsa 140 okolo teba lebo on na to ma. Jeho sa ta plna ciara ktora je tam len tak zo srandy nakreslena netyka lebo vsak "cara neni mur".
Chodim dost casto do rakuska a vzdy sa zabavam na tom ze tam to funguje kua. Tabula s napisom obce a kua vsetci do jedneho brzdia na 50. Cim to asi bude.... Nie som moralista, nejazdim ani predpisovych 50 lebo s tou rychlostou v meste apriori nesuhlasim ale nejazdim jak kok...
Len neviem preco sa tu bavime o tomto. Je nemyslitelne ze niekto moze obhajovat neustale hrube porusovanie predpisov a este tvrdit ze to je OK.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa Papek »

Lenze v rakusku na rozdiel od nas zacina obec naozaj tam, kde zacinat ma. A ked je tabula skor, tak tam nejaky uvedomely rakusan buchol aspon znacku 70. Staci si pozriet len dediny okolo BA - drviva vacsina z nich ma znacku obce dobry kus predtym, ako je nejaka zastavana oblast, chodnik alebo ine miesto, kde sa pohybuju ludia. Ale pome sa teraz vsetci do jedneho pokefovat za to, ze tam letim este 80.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa hawkeye »

nesúhlasím ani s jednou stranou ale poslať scarinka do Florence, Rím, Neapol tak sa asi zblázni :-D
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa maniak »

Scarinko: plus vacsina obci v rakusku ma na vstupe este taky maly ostrovcek, ktory treba obist a v 100vke to uz casto nie je sranda :) Na druhu stranu, vo Viedni su vcelku dost rozdielny vodici nez v pohranici a povedal by som, ze aj trosku agresivnejsi nez v BA.
Za seba, pokial ma nikto neohrozuje, nevyblikava, netlaci sa, ... tak nech si jazdi ako chce a sam si potom znasa dosledky svojich cinov.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2144
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa zoom »

Moja dlhorocna skusenost hovori nasledovne: viac nepredvidatelni a nebezpecni vodici su ti, co sa s autickami smatlaju pomaly.

Za cele roky mojho jazdenia sa mi ani len raz nestalo, ze by ma rychlo iduce auto ohrozilo alebo obmedzilo. Z casti to bude dane tym, ze rychlo iduce auta su tie, co vobec mozu ist tak rychlo. Cize limuzinka vyssej triedy, ktora vie patricne svietit do dialky, vie dobrzdit ked treba a vie aj akcelerovat. Taktiez v nej sedi clovek, co tak asi jazdi casto, takze vie jazdit rychlo bez ohrozenia ostatnych.

V praxi to vyzera tak, ze ja sa suniem mojich 120 km/h po dialnici (lebo potom je uz moj zdvihnuty tancik prilis rozplavany) a v spatnom zrkadle z dialky vidim nejake xenony a ked sa chcem nahodou preradit do toho pruhu, mam cas aspon 3x overit, ako rychlo sa dane vozidlo priblizilo. Priblizuje sa rychlo? Nic sa nedeje, ostanem v mojom prihu, typek okolo mna prefrci hoci aj 200 kmh a ja mam potom cas sa predbiehat. Opat, kedze nemam 1.2 HTP, tak moje auto dokaze akcelerovat aj zo 100 km/h, takze tam nemanevrujem este 2 minuty potom.

Na druhej strane tu potom mame debila, ktory svojou bezdovodne pomalou jazdou sposobuje nehodove situacie aj v meste, kde ide 35 kmh, obzera sa vselikde, len nie tam, kam sa ma. Nasledne ked chce odbocit do odpajacieho pruhu, tak brzdi uz na hlavnej ceste pre istotu, aby do toho odpajacieho pruhu isiel uz pomaly. Potom este na jednoduchej T-krizovatke zastane a dava prednost tomu, co dava prednost jemu a podobne. Poznavacie znamenie je nejaky vrak (Skoda, Renault Thalia, Dacia Logan, ...). Na dialnici s takou popelnicou potom svieti vselijako do oci (v protismere), ale ked ide za vami v inom pruhu, tak ani nevidno, ze svieti. V horsom pripade mu svetla robia roznu diskoteku podla toho, ci ma vyhodeny blinker. Asi najvacsi gol, co som doteraz videl, bolo, ked expertovi pri zapnuti blinkra prestali fungovat brzdove svetla. Nastastie som bol za nim iba v meste, tak som si stihol uvedomit, ze sa priblizujem.

Takze za mna radsej rychlo jazdiace auta na to stavane nez nejakych dedov v klobuku, co jazdia 35 km/h po meste. A ze pre dalsi priklad nemusime chodit daleko do minulosti - dnes rano cestou do prace biely Nissan Qashqai s BA znackou: najprv na moste SNP zacal strasne brzdit, lebo asi zabudol odbocit (auto za nim ledva stihlo dobrzdit), nasledne teda zahajil odbacaci manever pred moje auto stylom "tu to strhnem, uf stihol som tu odbocku" (ja som nebrzdil, lebo ja ked sa valim a mam prednost, tak nebrzdim - aj nechapavi zistia, ze nie su na hlavnej), potom na motyliku z mosta dole, kde je iba jeden pruh, zabrzdil a asi daval prednost nejakemu holubovi, nasledne na parkovisku, kde mal vsade prednost dupol na brzdu a rozhliadal sa a hned na dalsej krizovatke, kde mal tiez prednost, zase zastal a analyzoval situaciu. K dokonalemu efektu chybal naozaj uz len ten povestny klobuk a pierko.
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa lezgy »

na 90tke 70
mystery drivers :D
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa Chris »

ale je to tak, na obchvate setci idu v pravom 70 ci kolko a chuji v lavom pruhu 90tkou. Na cele kolony su ludia co idu v lavom a v pravom volne. Kedze sa setci boja objehat tak idu v lavom. Tak potom si kusem do volantu a objeham v pravom, lb idu jak dilina :facepalm:
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"