Pneumatiky :)

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1970
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

A ty si myslíš, že ja som to pol roka neriešil cez všetkých možných dodávateľov, importérov a vlastne všetkých, čo majú čokoľvek spoločné s kolesami na Slovensku, že zo mňa ideš robiť hlupáka? :D Nikto, opakujem NIKTO ti bez nákupu novej sady diskov s papiermi nedá oficiálnou cestou žiadny doklad pre zapísanie nového rozmeru na SSS. Výrobca to netestoval, dovidenia. Neoficiálnou cestou je cenovka tých 200€ (alebo 220€, neviem presne). S papierom z Alcar pre disky AEZ/DOTZ/DEZENT si môžem akurát tak utrieť prdel, lebo daná certifikácia ani náhodou neplatí na origo Suzuki disky čo mám nahodené na aute.

Nakoniec som aj tak nezodpovedný a na exekútora čakajúci "frajer", čo jazdí na nezapísanom rozmere, lebo môžem ;)
ITX >>> ATX
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1818
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

Cez Alcar (pneuservis premio) by si dostal papier, kde by bolo napísané že si kúpil nejaký typ 17" diskov a že na ne môžeš obúvať určité rozmery pneu, tie ktoré potrebuješ.
Samotný Alcar ti papier asi bez zakúpenia diskov nedá, preto pneuservis Premio, kde vedia že na vystavovaní certifikátov zarobia 3x viac ako keby ho vystavovali iba k zakúpenej sade diskov

To že by si daný rozmer pneu mal nahodený na originálnych diskoch a nie tých akože zakúpených by naozaj nikoho netrápilo
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1970
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Zase si najmúdrejší na svete. Nakoľko je to zapisované to TP ako je to pri týchto certifikátoch zapisované, tak by to naozaj všetkých trápilo... A bolo by to rovnako nelegálne, ako bez zapísania.
Obrázok
ITX >>> ATX
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1818
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

Neviem o čom točíš, k tomu zavesíš fotku z iného TP.

Vedz že nikoho netrápi že tie konkrétne pneu máš na origo diskoch a nie na tých dopisaných, pretože všetko je v TP, aj rozmery diskov, aj rozmery pneu.
Ja som to mal dopísané tak isto na bývalom aute, že tam bol napísaný konkrétny model disku.

Podstatné je aby si nemal obutý iný rozmer pneu, ako uvádza TP
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1970
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Nie, nie je v TP rozmer pneu AJ rozmer diskov. Je tam kombinácia konkrétny disk PLUS rozmer pneu. Máš ten rozmer na inom disku? Rovnako nelegálne a nespôsobilé vozidlo, ako keby tam ten rozmer vôbec nemáš.
ITX >>> ATX
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1818
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

Zasa chytáš za slovíčka, ano je to tam tak napísané že by to mala byť vyslovene kombinácia iba tých konkrétnych diskov s konkrétnym rozmerom pneu, ale ver že nikto nebude riešiť či ten dopísaný rozmer pneu máš v tvojom prípade na 17" origo disku, alebo na inom 17" disku.

V prvom rade sa tu debata točila o tom že vozidlo sa považuje za nespôsobilé v prípade že má obutý taký rozmer pneu o ktorom v TP nie je žiadna zmienka, čo je problém aj na STK.
A ak má niekto zapísané max 16" a obúva tam nejaké 17", či 18", teda nemá zapísané ani disky ani pneu, to je potom problém ked príde ku škodovej udalosti.
Ja som dopisovať pre seba nepotreboval roky, naposledy ma to stálo ešte 500,-Sk (certifikát z Alcaru), viem že to riešil niekto známy neskôr a bolo to tuším 30€, preto som písal že dnes možno 50€ a ty sa chváliš že za 200€...
PS: a preto kopeš okolo seba aby si nevyzeral ako tlk čo vyhodil 200€ do luftu...
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1970
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

lel, ty máš asi problém s chápaním písaného textu :D keď sa raz píše rozmer pneu s konkrétnym diskom, tak sa jedná o konkrétny disk a bodka. Žiadne "veď to nikto nebude pozerať", keď už chceme byť podľa predpisov.

Za 50€ máš možno zapísaný rozmer špecifický disk+pneu, čo bez toho disku je rovnako nespôsobilé na premávku ako rozmer, čo sa v TP ani nespomína. Za spomínané 2 stovky máš rozmer samotný, bez nejakých komentárov o diskoch, takže plne legálne.

Ak si pôjdeš ďalej svoje, tak to už ani nemá zmysel pokračovať
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8596
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa shiro »

Hlavne nemat xxx/35 a podobne tenke blbosti. Lebo vletite na SK cestach do vytlku a defektujete. Uz som par takych machrov videl a so svojimi xxx/65 som sa len pousmial...lebo musite struhat imidz na cajky s kolesami z drozky :laugh: Na co je to komu dobre? Akurat citite kazdy kamienok na ceste. Ale dobre, ked sa chcete hrat na formulu.... :laugh:
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa d3Xter »

tenke? snad nízke nie :D
je ti snad jasne ze to druhe cislo su percenta a prave na tych xkach zalezi :D ale aspon sa my mozeme smiat na tebe, opat raz
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5506
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

ked na nich pozries z boku auta tak vidis tenku pneu :D
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4559
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa scream »

shiro napísal: Ut 26. Apr, 2022, 20:25 Hlavne nemat xxx/35 a podobne tenke blbosti. Lebo vletite na SK cestach do vytlku a defektujete. Uz som par takych machrov videl a so svojimi xxx/65 som sa len pousmial...lebo musite struhat imidz na cajky s kolesami z drozky :laugh: Na co je to komu dobre? Akurat citite kazdy kamienok na ceste. Ale dobre, ked sa chcete hrat na formulu.... :laugh:
No v niektorych pripadoch je medzi nejakou x/65 a x/40 rozdiel mozno 15%, kedze sa to rata zo sirky gumy.
My sa chceme hrat na formulu a presne na to je to dobre. Ty sa mozes hrat zas na dochodcu za volantom.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1818
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Ivko »

Miško....
Každý kto si dá na auto iné ako originálne disky by mal potom vo vela prípadoch vozidlo nespôsobilé, pretože väčšina alternatívnych diskov býva širších o 0,5 až 1" a tiež si často ludia zámerne kupujú disky práve s nižším ET ako origo...
A teraz mi povedz kto k origo 17" zapisuje iné 17" inou šírkou a iným ET nižším o 5mm?
Alebo kto zapisuje disky kúpené z druhej ruky? V TP sú zapísané 17", ale majitel si kúpil z bazoša jazdené 17" s inými rozmermi.
Nikto...
Zapisujú sa v drvivej väčšine väčšie rozmery, ktoré v TP chýbajú.
Podstatné je v TP mať ako rozmer disku v palcoch, tak aj obutý rozmer pneu a či to sú pôvodné údaje, alebo dopísané už tak dôležité nie je, aj ked s legálneho hladiska to problém je.

Ešte raz ti opakujem celá debata začala vtedy ked si ty písal ako si nikde nenašiel že by poistovňa nechcela uznať škodu pre nesprávny rozmer pneu.
To že si to nenašiel, alebo si o tom nepočul neznamená že tak poistovňa neurobila, či neurobí...
Zaručiť si sa za to nechcel...
Miso122 napísal: Po 25. Apr, 2022, 08:22 Toto je presne nezmyselné strašenie založené na ničom :D kvôli takýmto postom po internete som zisťoval, či sa niekedy poisťovňa vyhovorila z platenia škody kvôli zlému rozmeru pneumatík alebo diskov. A nič také som nenašiel, všade len bububu ako to budú robiť v prípade nehody, ale ani jeden prípad o tom, že sa niečo také stalo.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1970
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa Miso122 »

Dobre :D takže o centimeter širšia pneu je problém na exekútora, ale random širšie disky kúpené od nejakého priekupníka na bazosi čo majú pôvod ktovie kde sú v absolútnom poriadku. Ja končím, toto je tliachanie do prázdna
Naposledy upravil/-a Miso122 v Ut 26. Apr, 2022, 21:50, upravené celkom 1 krát.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5506
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Inak celkom pozitivna situacia nastala ked sme brali nove auto z CR a zapisali ho na slovensku... automaticky dali do technicaku uplne vsetky rozmery ktore vyrobca umoznuje :D

Obrázok

by to tak malo byt pri kazdom jednom aute
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Pneumatiky :)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

A nie je to tak, že automaticky pri každom aute? Ja napríklad pri mojom dovezenom aute z IT tiež takto dole po prihlásení na SK som mal viaceré rozmery.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"