Káva a všetko s ňou spojené

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Krupsu sa vyhni, veľká poruchovosť. Lacný Philips je lepší ako lacné Delonghi.
Odporúčam ale priplatiť a kúpiť Juru/Nivonu, ušetríš si kopec starostí a nespokojnosti.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Super, takže z týchto by to potom bol Philips.

Na margo Nivona kávovarov by som sa potom opýtal:
- tvoje odporúčanie platí pre všetky modely? aj najlacnejší, teda model 520 (cca 380€)?
- vedel by si aj, prosím, konkretizovať, v čom by som si ušetril starosti a nespokojnosť?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Závisí to ale aj od toho čo očakávaš, či požaduješ aj mletie na espresso.
Tebou spomínaná Nivona bude +- to isté ako Philips, len možno trochu lepšie spracovaná.
Všeobecne odporúčania sú na model Nivona 759, ktorá má lepší integrovaný mlynček.

Ja mám doma tento vyšší model od Philipsu a nebola to dobrá kúpa. (kupoval som asi za 280€)
https://www.alza.sk/philips-series-5000 ... 323478.htm
Najjemnejšie mletie je stále veľmi hrubé, espresso od toho čakať nemôžeš.

No a čo sa týka mlieka, odporúčam kúpiť externý napeňovač. Výsledok je lepší a hlavne sa to lepšie čistí.
Mám tento a spokojnosť: https://www.alza.sk/ecg-nm-115-d1481479.htm#popis
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa shajek »

ja som si objednal nakoniec

Nivona NICR 520

kedze na tu na fore neporadili, zahajil som vlastny research, jeden tento stroj ma kamos uz 3roky, na odporucanie odbornika .. a abosltune spolahlivy. Hlavne ked sa uz dokazi, tak je komplet rozoberatelny
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Áno, myslím, že táto Nivona, ktorá sa dá kúpiť za 380€ bude najlepšia možná kúpa.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Rozumiem, tak ako prvý pokus, zvolím teraz ten Philips, nech stanovím nejakú začiatočnú líniu a uvidím, kam ma to zanesie ďalej, nie som človek, ktorý to kupuje na celý život bez uváženia, že to neskôr môžem vymeniť za niečo lepšie. Predpokladám, že nemalý peniaz pôjde aj do kávy, tak tú počiatočnú úsporu ocením, aspoň môžem viac koštovať.

Ten napeňovač, ktorý je tam neviete, ako funguje? Ako som spomínal, nevidím tam nikde zmienku o nádobke na mlieko, tak som z toho nejaký zmätený. To len tak keby niečo, ja osobne preferujem kávu čiernu s trochou medu, pre mňa bolo mlieko vždy ako riedenie chuti.

A čo príslušenstvo
https://www.alza.sk/prislusenstvo-ku-ka ... 9877929688
sú tu viacmenej dve kategórie:

1. Nádobka (filter) a filtračná patróna
https://www.alza.sk/philips-saeco-ca690 ... 113379.htm
https://www.alza.sk/philips-saeco-ca670 ... 113340.htm
...ak dobre tomu rozumiem a ja už mám Brita kanvicu a ich Maxtra+ filtre, tak toto nepotrebujem?

2. Odvápňovač a tablety
https://www.alza.sk/philips-saeco-ca670 ... 268981.htm
https://www.alza.sk/philips-saeco-ca670 ... 113377.htm
https://www.alza.sk/philips-saeco-ca670 ... 113376.htm
...ak dobre rozumiem, tak potrebujem všetky tri, teda prvý je čisto pre odvápnenie a ostatné čisto pre čistenie iných častí, kde sa ten odvápňovač nedostane?

Prípadne sú pre tieto výrobky nejaké odporúčania, či by sa malo ostať pri originálnom príslušenstve?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Napeňovač je klasická panarello tryska. Môžeš mlieko peniť aj v normálnom pohári. Či to má dostatočný výkon na naozajstné napenenie netuším. Tabletky na vnútorné čistenie mlieka nepotrebuješ, tento kávovar nemá vnútorný mliečny cyklus.

Ten môj bez tej filtračnej patróny nefunguje, predpokladám, že ani tento. Kávovar počíta v % kedy treba meniť, cca raz za 2 mesiace.

Tie tablety potrebuješ, slúžia na odmastnenie vnútra. Používam cca raz za mesiac. Odvapnovacia tekutina je určená pre kávovar, ktorý nemá filter. Myslím, že tuto netreba.

Na yt je video od Philips, kde presne popisujú čo potrebuješ a ako často čo treba čistiť.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Rozumiem, už som aj mrkol na to video a potrebujem len tablety a tie filtre.

Ďakujem veľmi pekne za pomoc.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Už máte tú novú Tchibo kávu? Čo hovoríte?
Používateľov profilový obrázok
amplifier
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 435
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2014, 20:09
Bydlisko: Viničné

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa amplifier »

Uz som vypil cca 400g :-D mne chuti. Velmi mi zachutila cez hario. Za tu cenu...
Project Fractal Define S Black & White http://zostavy.tichepc.sk/sk/#reference ... lack-white
CASE: Fractal Desing Define S PSU: Superflower Leadex 80 Plus Platinum 850W GPU: Gigabyte GTX980Ti MB: Asus X99-A CPU: Intel i5820K @4,5GHz/1,25V
RAM:
2x8GB Crucial Ballistix Sport SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: Seagate 1TB SCREEN: Dell U2515H Ultrasharp MOUSE: Mionix Naos 3200
MOUSEPAD:
Razer Goliathus Speed KEYBOARD: Hľadám novú vysnívanú SOUND: Schiit Modi 2 Uber + Magni 2 Uber SPEAKERS: Mackie CR4
HEADPHONES: Beyerdynamic DT-150/AKG 712 PRO/Hifiman HE-400i PHONE: Moto Z Play
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

To je hned nedostupna ? wtf :D ( mate na mysli Jabiru vsak? )
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11510
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa Andre »

sa rychlo vypredala, si chcel zajtra objednat?
tak jedine na predajni ak by mali, ale neviem ci su otvorene
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Ja som kupoval v Eurovei, mali.
Káva fajn, príjemná, zatiaľ na filter najlepšia od Tchibo.
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Tak opat robime z domu, cize kava sa mina masaker, kilo uz slo ani neviem ako :D Skusim splasit buduci tyzden ( alebo v nedelu ), ked sa uvolnia opatrenia. Snad budu otvoreni
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Používateľov profilový obrázok
amplifier
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 435
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2014, 20:09
Bydlisko: Viničné

Re: Káva a všetko s ňou spojené

Príspevok od používateľa amplifier »

Sak toto to je najvacsia nevyhoda homeoffice. Strasne to ide do penazi :-D
Project Fractal Define S Black & White http://zostavy.tichepc.sk/sk/#reference ... lack-white
CASE: Fractal Desing Define S PSU: Superflower Leadex 80 Plus Platinum 850W GPU: Gigabyte GTX980Ti MB: Asus X99-A CPU: Intel i5820K @4,5GHz/1,25V
RAM:
2x8GB Crucial Ballistix Sport SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: Seagate 1TB SCREEN: Dell U2515H Ultrasharp MOUSE: Mionix Naos 3200
MOUSEPAD:
Razer Goliathus Speed KEYBOARD: Hľadám novú vysnívanú SOUND: Schiit Modi 2 Uber + Magni 2 Uber SPEAKERS: Mackie CR4
HEADPHONES: Beyerdynamic DT-150/AKG 712 PRO/Hifiman HE-400i PHONE: Moto Z Play

Návrat na "Debata o všetkom"