Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa quicky »

najkrajsie je ako kazdy cipuje upravuje auto na vysoky vykon a tipujem ze mozno 1perc z tych ludi ma riesene aj to ako "zabrzdzi" ... :)
p.s. chcel by som vidiet octavku a podobne auta rutiace sa 200+ ako bude brzdit ked mu tam nieco vybehne a pod :hysterical:
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Ja by som to povedal takto... Vzdy, vsade a kazdy by mal jazdit tak aby v pripade standardnej situacie nesposobil nehodu. Dobry sofer, dobra cesta dobre auto a dobra viditelnost dovoli aj vyssie rychlosti. Dialnica/200/oktavka moze byt, ale debil v meste 80+ nie. nehovorim ze predpisy neporusujem, ale v hustej premavke, zlom pocasi, v obyvanych castiach nikdy nejdem viac ako 10-20km/h nad povoleny limit, resp nad rychlost ktoru viem ubrzdit v - este rez podotykam - standardnej situacii.

Najdolezitejsie je si uvedomit ze co sa stane ak oproti ide niekto tak isto ako ja... alebo co sa stane ak ti do cesty vleti nejaky truhlik ktory nepozna spatne zrkadla/smerovky/atd.

Co sa tyka smeroviek... naozaj nechapem preco je to tak neskutocne tazke ich pouzivat. osobne by som kazdeho debila ktoremu je tazke vystriet prst z volantu a dat ostatnym vediet kam idem strielal. Chvala bohu nemam zbran :D
Používateľov profilový obrázok
qq6600
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1651
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 21:08
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa qq6600 »

landrower napísal:no neviem, proste nad tych 170 mi to pride ako zbytocne riskovanie :)
Teraz myslis na dialnici alebo na okreske?
Na okreske som ako spolujazdec okusil 220km/h a dvakrat prijemne mi to nebolo a to aj ked som vedel ze jazdi skuseny vodic,na dialnici cez 200 bez problemov,samozrejme za vhodnych klimatickych a dopravnych podmienok

ZoranICS :good: suhlasim ,a jazdim rovnako ako si napisal ty,v meste max + 20km/h aj to iba ked sa chcem napriklad zaradit,zvycajne +10 km/h.
Smerovky ma taktiez vedia rozculit,chuj najprv slapne na brzdu a smerovku da az ked odbocil,respektive ju neda vobec,ale priznam ze napriklad na dialnici ,ak za mnou nejdu auta smerovky nedavam ,respektive viem ze ten predo mnou neplanuje predbiehat.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa mirjak »

Dnes rano ma cestou na R1 BB-BA predbehlo cca 5 aut 200+ a nemal som s tym problem, ak ma vsak niekde v zakrute na horskom prechode, na plnej ciare kde nevidno dopredu ani trt predbieha nejaky iebo, tak ma napadaju velmi skarede veci.
Používateľov profilový obrázok
panasonic650
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Ut 13. Jan, 2009, 23:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa panasonic650 »

ZoranICS napísal:ale debil v meste 80+ nie
V meste ako v meste... v BA je kopec usekov kde sa na 4 (2+2) v meste 80+ v pohode da... a verim ze sa najdu aj inde... ved niektore su aj oznacene ako 70...

Inac v lese v zakrute cez 2 plne... takych by som strielal hned na miest bez varovania...
Spoiler: ukázať
[PC] WinXP Home ENG CPU: C2D E8200 2.66GHz RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: ASUS P5KC GPU:SAPPHIRE Radeon HD 3450 256MB HDD: Samsung SpinPoint F1 750GB HD753LJ PSU: Seasonic S12II 430W CASE: Thermaltake SOPRANO silver VB1000SNS LCD: 22" LCD Samsung 2243BW silver
[NB0] Asus EEE PC 1000HE Black WinXP Home SP3
[HTPC] Win7 Ultimate ENG CPU: AMD Athlon II X4 600e RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: GIGABYTE MA785GM-US2H GPU: on board HDD: 1000GB PSU: SEASONIC S12II-330 Bronze CASE: ANTEC Fusion Remote Black TV: Panasonic TX-P42G15E Tuner: TechniSat SkyStar HD2 + CI slot
http://www.buzzle.com/articles/mongoose ... e-pet.html
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ZoranICS »

nechytaj ma za slova ;) myslim ze je dost jednoznacne ze som nemyslel na taketo useky a ani na dialnicne obchvaty a dokonca ani na take casti obci kde idu cesty dajme tomu okolo druzstiev alebo prazdnych dvorov kde 95% casu nie je ani duse :) ale ked uz sa bavime o takychto cestach tak mam este mam rad jeden typ magora na ceste a to takeho kto si kupil permanentku do laveho pruhu na dialnici, pripadne ide v strednom pruhu hore kopcom ked ma EDIT: pravy (samozrejme :) )/EDIT uplne prazdny a nepozna rozdiel medzi predbiehanim a minanim na takychto cestach vramci obce. naposledy som sa pohadal s policajtmi ktory na mna blikali jak debili na obchvate vramci mesta ked som siel v lavom pruhu lebo som na konci bocil do lava a na ceste nebolo nikoho okrem nich a mna, neboli schopny okolo mna prejst tak nakoniec zacali blikat farebnymi, zastavili ma, pohadali sa so mnou, ze nemam co robit v lavom pruhu a ze oni sa ponahlali a ze ich zdrziavam... tak som im vysvetlil ze si maju precitat vyhlasku a odisli smutny...

Fakt najhorsie je ze ani fizli nepoznaju predpisy, teda cest vynimkam.
Používateľov profilový obrázok
panasonic650
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Ut 13. Jan, 2009, 23:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa panasonic650 »

ZoranICS napísal:...a to takeho kto si kupil permanentku do laveho pruhu na dialnici...
Ja oznacujem tento druh "Lavopruznik Obecny" :)))) Ked po 5min za nim na neho bliknete este sa bude rozculovat....

Este mam kategoriu "Brzdic Domaci" (stale stupa na brzdu, rozbeh-brzda-rozbeh)... Nikdy nevies kedy brzdi naozaj...

Potom "Sedemdesiatnik" (da sa premenovat aj na "Osemdesiatnika")... Prejavuje sa to tak ze ide stale 70. Obec, mimo obce alebo hoc aj na dialnici...

"Lepic Zadkovy"... su rozne pododrody.... okrem bezne znamych ja mam najradsej druh dialnicny co ma asi pokazeny tachometer... Takyto druch sa Vam zavesi za zadok a nech idete 90 alebo 180.... stale ho mate za zadkom vo vzdialenosti fiktivneho lana ktorym ho asi za sebou tahate..

A tak mozeme pokracovat a pokracovat.... :)
Spoiler: ukázať
[PC] WinXP Home ENG CPU: C2D E8200 2.66GHz RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: ASUS P5KC GPU:SAPPHIRE Radeon HD 3450 256MB HDD: Samsung SpinPoint F1 750GB HD753LJ PSU: Seasonic S12II 430W CASE: Thermaltake SOPRANO silver VB1000SNS LCD: 22" LCD Samsung 2243BW silver
[NB0] Asus EEE PC 1000HE Black WinXP Home SP3
[HTPC] Win7 Ultimate ENG CPU: AMD Athlon II X4 600e RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: GIGABYTE MA785GM-US2H GPU: on board HDD: 1000GB PSU: SEASONIC S12II-330 Bronze CASE: ANTEC Fusion Remote Black TV: Panasonic TX-P42G15E Tuner: TechniSat SkyStar HD2 + CI slot
http://www.buzzle.com/articles/mongoose ... e-pet.html
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa galen »

Snake napísal:Zrazu všetci aký farizeji a dodržiavači predpisov, zaujímavé :-)
pokial sa pamatam na vysledky jedneho nemenovaneho hlasovania, tak "best of the best" kolonku obsadil iba jeden hlas :hysterical:
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11515
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Andre »

panasonic650 napísal:Takyto druch sa Vam zavesi za zadok a nech idete 90 alebo 180.... stale ho mate za zadkom vo vzdialenosti fiktivneho lana ktorym ho asi za sebou tahate..
sa snazi usetrit, neviem ci to funguje aj za autom, ale za nakladiakom/kamionom ano :)
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Endy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 10:42
Bydlisko: Turcianske Teplice/ Martin

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Endy »

tak urcite to co to pomoze, ale aj tak to co usetri, tak neskor niekde auto rozflaka takouto jazdou :D
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

najlepsi su ti, co sa pichnu do radu medzi dva kamiony, ti si koleduju o sendvic :)
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ZoranICS »

....a este ma napadol jeden druh magora... ten co na rovinke ma plyn na zemi aby ho nahodou nieto neobehol ale do zakruty brzdi ci treba ci netrba... toto ma vie nahnevat teda, hlavne ak to este kombinuje tym ze sa neda predbehnut za ziadnych okolnosti. Zial nemam 300kW s ktorymi by som ho dal a tak v kazdej zakrute zdrziava... ak kvoli nicomu inemu tak kvoli tomuto by som si kupil preplnovany 8valec :D
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Papek napísal:najlepsi su ti, co sa pichnu do radu medzi dva kamiony, ti si koleduju o sendvic :)
sak spotreba neeee :D





.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Toman »

Otaska za 100 bodou:

Moj znamy (okrem toho ze je blb) ma nasledovny problem:

- 2 roky uz zije a pracuje v zahranici (Dansko)
- pred casom si tam zobral svoje auto prihlasene na slovensku
- po polrocnom uzivani mu pri policajnej kontrole auto zabavili aj s papierovim osvecenim o evidencii
- po zaplateni NESKUTOCNICH pokut mu vydali docasne danske znacky, s nimi absolvoval STK a dostal trvale danke znacke a nove danske doklady od vozidla.
- vozidlo je ale nadalej evidovane na SK, a plati zan pravidelne aj zakonnu poistku.
- co sa stalo z povodnimi znackami a s dokladmi absolutne netusi!!!
- auto je ma momentalne nepojazdne a je otazne ci bude uste vobec jazdit, to ze by s nim prisiel na SK je nerealne... (stara hrdzava honda)
- chcem sa spitat ako ma dalej postupovat, ci sa da vozidlo vyradit z SK evidencie "na dialku"..... (tak tajne sme spoliehali na to cestne vyhlasenie ale skoda ze to nepreslo...)

T. :?:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Pokial dobre viem tak to auto mal do 6 mesiacov nahlasit tam, preto mu papiere zobrali. o5, ak dobre viem, ked mu SK znacky zabavili Dani, tak mali posunut tie znacky na slovensko spolu aj s papiermi a on musi akurat osobne sa dostavit na policiu a odhlasit auto s tym ze bude mat so sebou danske papiere. samozrejme ak plati poistku v dansku tak auto tak isto s danskymi papiermi odhlasi zo SK poistovne... Opravte ma niekto ak nemam pravdu.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"