Alza.sk

Všetko o vašich skúsenostiach s predajcami HW ...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa quicky »

Haha komu lepšie :D
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Matej.T »

dave1979 napísal:Dnes ma totalne alza vytočila alebo skrej jejich prepravná spoločnosť SPS-v Pondelok som si objednaval vetraky do case.Boli na sklade na stranke-na duruhý den mi ale došiel mail že v Utorok to nebude.Že mam počkať do Stredy.V stredu mi došlo od spoločnosti SPS že balík mi má príst dnes.No neprišiel.Išiel som volať do SPS a stale obsadené,alebo to nikto nedvíha.Skusal som volať asi 10 krat.Ked nahodou nieje obsadené a zvoní to,zruší ma to a v momente je obsadene.Vyzera to jak keby mi tam niekto naschval nedvidal.Nechapem toto.Musi byt riadny kkt nejaký zamestanec tam,alebo neviem kde je chyba.Na stranke alzy neznášam že tam nieje nijaký telefonický kontakt.Ale musel som pisat do stažností.Tam mi zachvílu odpísala nejaka Pani po česky,že oni to odoslali a ked sa omeškala dopravan spoločnost že mam vydržať,ale pritom ked pozriem podla čisla balika na dopravnej spoločnosti tam mi ukazuje že mi bol balik doručený.A drepim 3 dni od rana čakam s mobilom pri sebe a nikto sa neozval.U mna alza skončila.je mi jendo že su pozajtra vianoce.Proste dovi dopo stačilo..
Koľko máš pane bože rokov? Vieš čo teraz špedičné spoločnosti prežívaju? :hysterical: Tam na infolinku nemáš jednu tetu, ale skôr jedno poschodie tetušiek...Mýsliš si, že ich baví nezdvíhať tvoje číslo? Vieš prečo nemá Alza telefonický konatkt? Lebo by potrebovali minimálne XYZ operátorov v tomto období...
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ziadne dieta. Je to chyba predajcu, ak nieco garantuju tak to maju splnit. Ze balik dali spolocnosti spedicnej spolocnosti, ktora ma problemy s dorucenim je chyba alzy. Ja beriem ze teraz dopravne sluzby maju problemy, ale nech alza nenavadza, ked spedicka nevie takuto sluzbu garantovat. Chcu len natiahnut klientov aby to kupili. Tento problem som tiez raz riesil s alzou, nie so spedickou, vtedy som tam vypisoval niekolkokrat, nakoniec sa mi ozval nejaky oblasny riafitel ci co a ako ospravedlnenie mi ponukol kupon/na 40€. Poslal so ho s nimi do ......, lebo aby som ho mohol pouzit, musel som spravit objednavku za neviem kolko euro.
NB: Asus ROG Strix G16
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa quicky »

mne tiez od pondelka balit viazol az do dnes. mal prist v utorok,potom streda a hla stvrtok --- a to islo dorucenie na pobocku! :) ale tak co narobim.samozrejme,ze v alze sa nedopatrate ani krvi, minuly rok som takmer mesiac nahanal UZ ZAPLATENY balik...
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4152
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa castelL »

Matej.T napísal:Vieš prečo nemá Alza telefonický konatkt? Lebo by potrebovali minimálne XYZ operátorov v tomto období...
Ako to že Alza nemá telefonický kontakt? Veď ja som im už volal X krát, aj keď je pravda, že už to je nejaký ten čas.
Naposledy upravil/-a castelL v Pi 23. Dec, 2016, 00:00, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa HellAngel »

Telefonicky kontakt maju, len je trochu schovany. Ale prd tam vybavis
NB: Asus ROG Strix G16
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa LordKJ »

alza v telefone len povedala, ze maju balik oznaceny ako odoslany a viac nevedia a dali cislo na kuriera... bedna stale niekde bludi, cely pc tu je (monitor+vnutro) a bedne niet, co uz hadam to aspon dojde potom
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa felipe25 »

objednavat cokolvek od 19.12.a cakat napriek garanciam vselijakeho druhu ze to pride, je uz dost "riziko"
proste, ked nieco chcem do vianoc, na objednavky po 20.12 by som uz nevsadil...

ked to funguje rovnako, jak v obchodoch, ze od 20.12 stupne zaujem 5nasobne, tak sa necudujem, ze nestihaju...
a samozrejme, ze budu garantovat dorucenie, lebo v 95% pripadoch to stihnu, a z tych 5% sa neozve 4% , a 1% to bude riesit :D a koniec koncov sa im oplati garantovat nieco, co garantovat vobec nevedia.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
dave1979
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 664
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: sered

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa dave1979 »

Mne teraz poobede zavolali z prepravnej spoločnosti,že si mam prist pre balik do Trnavy ja :D alebo mi ho pošlu v Utorok.Sila,v Pondelok som opbjednaval 3 vetraky do case čo bolo v Alze na sklade a take opletačky.
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4152
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa castelL »

To sú keci.. Oni si to garantovať môžu dovoliť, reálne to nieje ich problém, že zásielka nieje doručená, ale problém prepravnej spoločnosti. Oni balík odovzdajú a to že prepravná spoločnosť nestíha.. a ak sa bude niekto na Alze sťažovať, Alze to je fuk, zásielka odovzdaná bola a zbytok si riešme sami..
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa HellAngel »

Je jej to fuk, lebo nie je konkurencia. Je to vydrbavanie s klientom. Alze by malo zalexat, ze ak nieco garantuju, tak to maju splnit. A nie je to len chyba prepravnej spolocnosti. Ja ak garantujem dodanie, tak ho musim v case dodat, aj keby som ho isiel zaniest osobne. To len tu na svk sme radi ze nam aspon balik pride v celky, aj ked s meskanim.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6780
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa molnart »

objednavat vetraky 3 dni pred vianocami a ocakavat dorucenie pod stromcek moze iba uplny chuj. uz cely december kurierske firmy nevedia kde maju hlavy, pamatam si pred par rokmi ked mi dosiel "kurier" na 20 rocnom forde kombi nalozenom po strechu, proste tam vtedy robi kazdy co ma nohy ktore mu dotiahnu na pedale. a uplne rovnake to mas vsade, ci je to alza, mall, heureka, amazon, hocikto lebo nakoniec je uzkym bodom vzdy dorucenie.
momente ako prvy hrac na trhu "garantuje" dodanie tak na to musia pristupit vsetci, inac by prisli o cele trzby. a nezabudnime na to ze 100% garanciu na dorucenie ti neda nikto, ci su vianoce alebo nejsu. ked chcem postavim sa ti pred barak a budem do kurierov strielat brokovnicou aby ti nevedeli nic dorucit a cela garancia je prec... (toto nutkanie mam velmi casto ked vidim suseda zrat pizzu 3x za tyzden)
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa CageJ »

Zlyhávajú dopravne spoločnosti..
U mna ani dnes po 4. vyzve balik neprevzali..
Používateľov profilový obrázok
elementar
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5235
Dátum registrácie: Ut 16. Mar, 2010, 22:34
Bydlisko: Brno/Brezno

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa elementar »

ono lahko sa do tesca dosadia brigadnici aby sa vsetko stihalo ale tazko nakupis dodavky atd na prepravu kvoli trom dnom v roku :D to jak sa mozu ludia spolahnut na toto a vobec daco tyzden pred vianocami kupovat ked je vsetko drahsie ako pred zlavou :D
Spoiler: ukázať
PC1:MB: ASUS PRIME Z490-P, CPU: 10700F@4,9 + Corator DS + Noctua NF-P14,NOCTUA NF-A15 1.28V ,RAM: 2x8GB Corsair Vengeance 3200GPU:MSI 1060 6GB @2000(1,223V), SSD: Samsung 840 256GB PRO, HDD: Samsung 870 512GB ,PSU: Seasonic M12II-620W ,OS: Win 10 ,LCD: 31.5" AOC 2560x1440,CASE:Lancool K62, MOUSE: Zowie FK1+ + SteelSeries QcK,KEYBOARD: HyperX FPS PRO load 425[W]
Net
AS SSD
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8602
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa shiro »

felipe25 napísal:objednavat cokolvek od 19.12.a cakat napriek garanciam vselijakeho druhu ze to pride, je uz dost "riziko"
proste, ked nieco chcem do vianoc, na objednavky po 20.12 by som uz nevsadil...
svata pravda.
Predovsetkym kvoli ludskej blbosti toto vsetko vznika. Ked su ludia blbi, nech si nadavaju, tak im treba.
Na vianoce sa kazdy musi splasit a riesit vsetko naraz. Potom je vsetko prepchate, chaos, nestihacky....
Aky problem je kupit darceky mesiac vopred? Ked uz musime byt prudko konzumni a nieco kupit.
U mna je na taketo veci limitom Mikulas, po 6.12. neriesim uz nic. Darcekom neublizi, ze budu mesiac v skrini, nieje to sunka s dobou spotreby 3 dni.

A ked uz musim riesit nieco na poslednu chvilu, tak si zariadim plan B v pripade ze nestihne vec dorazit. Lebo kazdy vie, co sa deje kazdy rok na vianoce. Logicke a pochopitelne. A nie bliakat ze zly zly obchod, nedodali....a podobne.
castelL napísal:To sú keci.. Oni si to garantovať môžu dovoliť, reálne to nieje ich problém, že zásielka nieje doručená, ale problém prepravnej
spoločnosti. Oni balík odovzdajú a to že prepravná spoločnosť nestíha.. a ak sa bude niekto na Alze sťažovať, Alze to je fuk, zásielka odovzdaná bola a zbytok si riešme sami..
Ziadne take. Ked si mozu dovolit garantovat, tak nech garantuje az do konca, tj. pokial vec nemam v rukach. Nech to riesi, nech odskodnuje, nech si to vyzerie. Ked su blbi a nenazrati, chcu predat co najviac, tak si to pekne vylizu. Co je to za garancia, ked "garantuju" len po prepravnu spolocnost? O nicom.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Skúsenosti s predajcami"