Balik z Ciny

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1171
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Thief »

2.2. som robil viac drobnosti objednavky. Vsetko doslo do mesiaca. Cast na postu a cast kurierom (tiez viac veci v jednom baliku).
Dokonca teraz pozeram objednavky a takmer vsetky su zmene z Aliexpress Saver shipping, pripadne z Cainiao Super Economy Global na AliExpress Standard Shipping. Saver, priapadne cainiao je preskrtnute a vyskakuje tam, ze to bolo spojene do jedneho baliku.
Zatial vsetko ok. Este dve veci z 5.2. mi tam lietaju, tak snad bude tiez bez vypalneho.
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI MPG B550 Gaming plus, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: HP OMEN 27q, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, Crucial P5 plus 2TB SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM650X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Používateľov profilový obrázok
Mr.Devil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 565
Dátum registrácie: So 13. Apr, 2013, 16:15
Bydlisko: Michalovce

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Mr.Devil »

S niečím takym ste sa nestretli? Len tak info ze zasielka zrušená :(
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Asus ROG STRIX X670E-A , AMD Ryzen 7 7800X3D + ROG STRIX RYUJIN II 360 argb , Gainward RTX 4090 Phantom, 32GB DDR5 6000MHz CL36 , Super Flower 1KW , Fractal R6 , LG OLED42C2 ,
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8595
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa shiro »

Co na to predajca?
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Mr.Devil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 565
Dátum registrácie: So 13. Apr, 2013, 16:15
Bydlisko: Michalovce

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Mr.Devil »

Zatiaľ bez odpovede... Pisal som len správu, zatial som neotvaral spor.
Robil som ten deň 2 objednávky, obe som hodil naraz do "košíku" a zaplatil (iny predajcovia) Jeden balík je uz na Slovenku, za 4 dni dorazil do SR! Standard shipping

Ta zrušená šla cez cainiao economi... Pritom bola zasielka uz odoslaná a zrazu zrušená? Nechapem to
Asus ROG STRIX X670E-A , AMD Ryzen 7 7800X3D + ROG STRIX RYUJIN II 360 argb , Gainward RTX 4090 Phantom, 32GB DDR5 6000MHz CL36 , Super Flower 1KW , Fractal R6 , LG OLED42C2 ,
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

marek1212 napísal: St 02. Mar, 2022, 19:34 OD cca 15.2 pozorujem zmenu dopravcu a uz to asi nechodi cez madarsko (express one). Tracking ukazuje pri vsetkych balikoch cislo vo formate UHXXXXXXXXXBE Nejaka skusenost s touto dopravou ? Cez madarsko to islo celkom rychlo, verim ze sa nevratime opat k 2mesacnym+ lehotam
Bez problémov, už viackrát spomínaný BE forward, v Belgicku to prelepia, a ide to ako balík v EÚ. Chodí to poštou, a bez doplatku, poštárka hodí do schránky ak sa zmestí, keďže to nie je doporučene. Tracking funguje, pozeraj tu: https://global.cainiao.com/ osobne vždy keď mi tam píše: "Your shipment has arrived at the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days" tak za pár dní ako sa uvádza to príde do schránky. Chodí to celkom rýchlo, napr. teraz za 15 dní mi to prišlo. Niekedy dlhšie, ale ako kedy.
Mr.Devil napísal: Št 03. Mar, 2022, 09:34 S niečím takym ste sa nestretli? Len tak info ze zasielka zrušená :(
Niečo podobné sa mi stalo dávnejšie, ale nakoniec som to refundoval radšej lebo to bol zjavne scam. Síce predajca mi potom vypisoval, že to znova pošle, ale už neskoro bolo. Teoreticky môžeš počkať, pri najhoršom aliexpress by ti mal vrátiť peniaze ak toto píše, hádam v tomto nebude držať stranu predajcovi.
Používateľov profilový obrázok
Mr.Devil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 565
Dátum registrácie: So 13. Apr, 2013, 16:15
Bydlisko: Michalovce

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Mr.Devil »

Tak uvidime ci zareaguje na správu ten obchod a ked nie tak dam refund. Nejde o nic drahé ani extra dolezite, ale zamrzí no. Dik
Asus ROG STRIX X670E-A , AMD Ryzen 7 7800X3D + ROG STRIX RYUJIN II 360 argb , Gainward RTX 4090 Phantom, 32GB DDR5 6000MHz CL36 , Super Flower 1KW , Fractal R6 , LG OLED42C2 ,
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa stefan222 »

mne pisal predajca ze mi preplati 6e postovne ale ako?ci nemysli ze mi da len 6e refund hajzlik. 11€ chceli na poste doporucene ta to som nedal ale teraz nemam tracking id do toho saplaveho dispute :(
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Teraz by si sa mal citit o*ebano. Dost ...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja sa citim tak aj na slovensku casto, ale poslal som to, pisal som predajcovi a odfotil som mu blocek z posty :D :D. minimalne ho zmetiem v tej jeho hre voci mne:D ale sama postarka vravela ze ked to enposlem doporucene za 11e(co je hodnota tej sracky) tak sa to moze stratit :D a ja viac ako 6e nedam ani za pana
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa d3Xter »

si sa mal nato vysrat, vyhodene peniaze - dvakrat po sebe :D povie ti ze mu mas dat paypal na ktori ti nebude vediet poslat lebo mu davas zle udaje
pekne si sa nechal ojekabatit
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa stefan222 »

o tom nepochybujem, chcem vidiet ako to prebieha. viem ze za to platim. mam to ako plateny kurz.
hry- ps5
doma-HP probook
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Ono je to zároveň celé postavené na hlavu, dajú ti možnosť buď vrátenia peňazí ak pošleš späť tovar alebo nič. Tiež aliexpress si akože myslí, že niekomu sa oplatí poslať tovar späť za 10€ dajme tomu a cena tovaru čo kúpil je možno nižšia... a zároveň je tu stále otázne či to vôbec príde a keby aj prišlo načo to bude vlastne predajcovi? :D Či to vyhodím ja alebo predajca je hádam jedno...

Mne ešte príde smiešne som dávnejšie kupoval kábel k myši za cca 4€, ale po pripojení PC ho nerozoznal a refund 0 bodov. Chcú video... píšem 100x, že to nie je šanca natočiť a zároveň sa stavím keby som im to aj akosi natočil tak určite si vymyslia nejakú blbosť aby mi nevrátili nič. A ponúkol mi Aliexpress ako poslednú možnosť, že vrátim tovar a vrátia mi peniaze... no akože to vôbec, ja sa divím, že automaticky to vôbec takúto sprostosť ponúkne keď logicky tá doprava do Číny vyjde viac ako by mi vrátili a ešte prerobím.

Pre porovvnanie to už na Slovensku lepšie reklamácie riešia (ako ktorí teda). Napríklad nedávno som napríklad reklamoval stropné LED svetlo, ktoré mi prestalo svetiť. Modul by sa dal vymeniť asi, ale tam kde som ho kupoval (Merkury Market) mi povedali, že také nepredávajú. Ale keďže som to mal ešte v záruke aj to už pomaly končila záruka len pár dní ostávalo, tak som vypísal reklamáciu a poslal e-mailom a popísal, že proste to sa nedá nafotiť, o pár dní mi volajú: "Doneste to, vrátime vám peniaze." A bolo vybavené, ani neskúmali na predajni, či to naozaj nefunguje a rovno vrátili mi peniaze. No síce hej, bolo to "len" 15€, ale aj to peniaz.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa stefan222 »

jj pride mi to ze ali uz ma zakaznikov a zacal postupne uz pretlacat skor predajcov a y peniaze ostali v cine...
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Anubis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 769
Dátum registrácie: Ne 29. Nov, 2009, 15:18
Bydlisko: BA

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Anubis »

Mne zatiaľ vyreklamovali všetko ale samozrejme chceli video a xy fotiek. Inak čo nakupujtete na Ali? Oplatí sa to stále? Mne sa zdá že predajcovia dosť zdvihli ceny,aj doprava išla hore + kvalita tovaru je niekedy úsmevna + random výpalné Slovenskej pošty,ja tam nakupujem menej a menej.
Používateľov profilový obrázok
Mr.Devil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 565
Dátum registrácie: So 13. Apr, 2013, 16:15
Bydlisko: Michalovce

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Mr.Devil »

... Takže info ohľadne mojej zrusenej objednavky : Ťinťong odpisal ze ho to mrzí a objednávku poslali znovu spolu s druhým tracking číslom :)

Edit : / Anubis @ ja tam nakupujem uz len úplne drobnosti, kryty, folie, ochranné prvky na mobil... Naposledy sleeve kabel ku GPU lebo potrebujem ďalší 8pin...a keďže nikde nemaju farbu k doplneniu na SK/CZ tak mi nic ine neostavalo... Bohuzial cena dopravy drahšia ako samotny kabel :wallbash:
Asus ROG STRIX X670E-A , AMD Ryzen 7 7800X3D + ROG STRIX RYUJIN II 360 argb , Gainward RTX 4090 Phantom, 32GB DDR5 6000MHz CL36 , Super Flower 1KW , Fractal R6 , LG OLED42C2 ,

Návrat na "Debata o všetkom"