Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa mirjak »

...len nezabudajte, ze niekto tie nove auta musi kupovat, aby Vam ich potom super vyhodne predal
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Borec napísal:snake teraz to vyzerá tak, že ja som urazil práve Tvoje ego :D
neboj sa, neurazil, len som ti to musel vysvetliť lebo na prvý krát si to nepochopil
Toman napísal:snat mi zase 4 roky vydrzi.....
Jaj aha, meniť auto každé 4 roky to potom ano, to si aj ja potom kúpim u Škody garančku na 120tkm/4 roky a po prekročení jednej z týchto hodnôt sa auta zbavím, jednak som pod medzou životnosti takže nejaké vážnejšie problémy by sa nemali stať, a jednak mi to je jedno lebo po 4 rokoch hasla a auto ide do sveta. Takže skúsenosti s autami? Žiadne. Koľko km ročne urobíš Toman? Aby sme ešte v tomto mali jasno, a hlavne jakých km, mesto, dialnice?
mirjak napísal:...len nezabudajte, ze niekto tie nove auta musi kupovat, aby Vam ich potom super vyhodne predal
vsak o tom sa tu bavime :-) že kto si dnes kúpi 5 ročné auto, môže čakať problémy, motoricky sú na tom lepšie 8 ročné autá.





.
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8170
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ericc64 »

mirjak napísal:...len nezabudajte, ze niekto tie nove auta musi kupovat, aby Vam ich potom super vyhodne predal
hned tu mame dvoch adeptov : Toman , Xaltotun .....


btw: Ano kupim si aj ja funglaca ( ako Toman , Xaltotun atd ) Lenze nie som taky bohaty, aby som ho vymenil za 4 roky a potom kupil ineho funglaca ... Ked je niekto pri peniazoch tak potom chapem ze o bazari ani neuvazuje .. ... to by som si kupoval aj ja kazde 4 roky nove a len fungel :)
Delid CPU --- AM5 / 1700

MB: ??? CPU: ??? RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS Turbo GeForce RTX 2080 Ti SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: FSP Fortron Hydro Ti PRO 1 000W CASE: Streacom BC1 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95
COOLING → CPU: Alphacool Core 1 VGA: EK-Vector RTX RE Ti RGB - Nickel + Plexi RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: TECO TK 2000 Chiller PUMP: 3x D5 TUBING: EK 16/12 FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 10x ARCTIC P12 PWM PST CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Toman »

- cojaviem, tak 40 000km rocne
- u renolta som predlzenu zaruku na 5 rokou som dostal "zdarma"


- a aby ste nepovedali tak mam aj 20 rocny pezot 405 GRD Turbo
- kupil som si k tomu aj servisny manual (na tak stare auto sa nada stiahnut na sieti...)
- veskere veci si natom robim sam, z poslednej doby: nove calunenie, vymena pojovacieho segmentu na vyfuku, vymenil som si vodne cerpadlo a hadice, olej, filter, palivovi filter, zhavice a kulisi na prevodovke
- minuli tizden som vymenil brzdove kotuce + platnicky v predu - za 35E - co je fajn cena, chodis s takim autom do servisu by bola tragedia
- najblissie idem robit posilovac riadenia - nejak zacal blbnut...

Co sa tika servisu:
- ak dokaze povolit 4 srouby cloviecik co 3 roky studoval na ucnovke za automechanika tak to musim zvladnut aj ja......
- aj na uplne novom Cliu som mal uz vymontovanu palubovu dosku hnet druhy den po kupe :)
- jedine co treba je FAKT KVALITNE NARADIE a odvaha.
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

+1

nie každému sa chce pchať peniaze do servisu. Taktiež si všetko robím sám a zo začiatku po kúpe auta toho nieje málo... (12r. kár je 12r. kár...) ušetrím tým kopec peňazí, akurát vedlajší efekt je ten, že som zamazaný až za ušami :D či už to bola výmena turba, práca na náprave (ešte ma čakajú čapy... 60€ keď si to spravím ja a 130€ ak to dám do servisu... takže nieje o čom), EGR off, DPF off ale dalo sa všetko. Ako povedal toman, chce to nejaké to náradie, odvahu ale hlavne robiť precízne :)

/Snake ja som to pochopil, je to totižto o inom :D ale ser už na to, nadávaj, vrieskaj, ja už budem ticho :)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

chcem vidieť tú vašu odvahu keď zrazíte podvolantový krúžok čo ide do snímača uhlu natočenia, to bude potom odvaha v momente jak potočíte kľúčom vám airbag zlomí väzy :-)





.
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

:)
tebe nedá pokoja že niekto si vie spraviť na aute aj viac než vymeniť náplne :D
airbagy a veci súvisiace s tým sú v tomto prípade domáceho kutenia absolútne mimo :rolleyes: do toho sa snáď nepúšťa ani najväčší odvážlivec... Ja teda určite nie. Sú veci z ktorých mám veľký strach a ktoré nezvládam. Do toho sa nepúšťam :)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

ty musíš byť krásne na drogách, alebo nejakých iných práškoch, octu mám rozobratu od hora dolu. Takže aké náplne?
Borec napísal:airbagy a veci súvisiace s tým sú v tomto prípade domáceho kutenia absolútne mimo :rolleyes:
Nie sú mimo, jediné veci mimo sú tie vaše sprosté reči o odvahe, to je jediné mimo.





.
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

klud, len mi to tak prišlo z tvojho rozprávania :)
Snake napísal:Nie sú mimo, jediné veci mimo sú tie vaše sprosté reči o odvahe, to je jediné mimo.
nemám čo dodať... moja debata s tebou končí ;)
Fakt neviem kto tu vravel o nejaký airbagoch (asi jediná vec čo ťa v tom okamihu napadla, ktorá sa doma nedá/ nemá robiť). Ale necháme to tak. Keď si taký veľký odborník do áut... Už vidím ako si prvý raz liezol pod auto v domnení že ono to pôjde a ono to nešlo... Vtedy si mal tú odvahu vážne mimo ;)
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Toman »

jo a minule som si vyrobil problem..... ale stalo by sa to aj v servise...

- utrhol som odvzdusnovak na brzdovom strmeni......
- rozmislam co s tim.... zatial to tak ostalo.....

mam 3 moznosti:
- nechat to tak (ma to 20rokou)
- v pripade nudze odvzdusnovat cez hadicu
- vyvrtat a urobit to poriadne....

Co vy experti nato???
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

ak ti na tom extra záleží, tak by som ho odvŕtal a dal druhý... Ak nie tak vykašlať naň... U mňa to isté (akurát že som to tak už kúpil) na ľavom prednom strmeni. Mám ABS a netuším ako by som to ja doma v prípade potreby odvzdušnil, takže ak bude treba, tak si bude u mňa musieť poradiť servis.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Borec napísal:nemám čo dodať... moja debata s tebou končí ;)
Fakt neviem kto tu vravel o nejaký airbagoch (asi jediná vec čo ťa v tom okamihu napadla, ktorá sa doma nedá/ nemá robiť). Ale necháme to tak. Keď si taký veľký odborník do áut... Už vidím ako si prvý raz liezol pod auto v domnení že ono to pôjde a ono to nešlo... Vtedy si mal tú odvahu vážne mimo ;)
Bagy bežne robím (resp. pri montáži CC musí ísť bag von), nie je to taká bežná robota ale keď sa dodrží postup tak je všetko v poriadku. A o to ide, o postup, nie o tú vašu tupú odvahu o čom tu vy stále točíte. Je síce fajn že niekto má odvahu dávať dolu nápravu, či rozoberať riadenie, ale keď to neurobí poriadne, tak má problém. Takže odvaha je to POSLEDNÉ čo treba, dôležitý je postup a znalosti. Na margo toho "Už vidím...", tak si pozeraj, tvoje domnienky odzrkadlujú tvoju realitu, nie moju, a rozhodne nie skutočnú ;)





.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Toman »

- ja by som to zatial nechal tak
- na STK treba len doliat novu kvapalinu do nadobky.... a mozem odvzdusnit zvisne kolesa... (mozno teda.....)
- no uvidim.....
- davat dole celi strmen bude ties problem.... skusil som povolit tie 2 srouby co ho drzia a ani za boha.....
- inak odvzdusnovak za 70centou a tolko pruserou s nimi.....
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

@ snake
Vidíš, si dobrý... ja by som si na to netrúfol a s radosťou si to priznám ;) len pozor aby ti to raz tie väzy naozaj neulomilo. Nieže by som si myslel že robíš robotu zle, ale proste ti nejak tvoju realitu nežeriem... Zrejme ako ty mne, tú moju.

@toman
No veru... také somariny a dosť problémov s tým. Kapalina u mňa to isté. Vytiahol som z nádobky čo to šlo a dolial som novej. Pred STK to spravím ešte raz a snáď bude mať dostatočný bod varu :)
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8170
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ericc64 »

Snake : To ze ide cele VW do s*aciek ? a co ? Tak ako pisal Borec , nespravis s tym nic ;)

Darmo sa tu budes nad tym rozculovat , ze hentomu a hentomu odide na VW po 50t turbo, hentomu zase naprava atd ...

Darmo budes nadavat na svoju Octaviu ze nevedia spravit ani kable atd ...

Predaj teda tu tvoju poruchovu Octaviu ,, vyser na na celu VW familiu a kup si teda toho draheho japonca a budes kludne spavat ;)

Pretoze takto tu " asi " budeme citat kazdy tyzden ake su VW sroty :rolleyes:
Delid CPU --- AM5 / 1700

MB: ??? CPU: ??? RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS Turbo GeForce RTX 2080 Ti SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: FSP Fortron Hydro Ti PRO 1 000W CASE: Streacom BC1 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95
COOLING → CPU: Alphacool Core 1 VGA: EK-Vector RTX RE Ti RGB - Nickel + Plexi RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: TECO TK 2000 Chiller PUMP: 3x D5 TUBING: EK 16/12 FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 10x ARCTIC P12 PWM PST CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"