Alza.sk

Všetko o vašich skúsenostiach s predajcami HW ...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Papek »

My v robote používame na tuzemské zásielky UPS a zatiaľ bez problémov. V zmluve mame doručenie na další pracovný deň a všetko OK. 22. odoslané dva balíky a iba dnes prišli zákazníkom. Tak isto aj zásielky smerom ku nám.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Leon »

molnart napísal:budem do kurierov strielat brokovnicou aby ti nevedeli nic dorucit (toto nutkanie mam velmi casto ked vidim suseda zrat pizzu 3x za tyzden)
Neviem či to je len mnou a možno som si to posledných tvojích 2000 postov asi nevšimol (alebo to trvá len poslednú dobu) ... ale ty si inak úplne zvláštny človek teda :laugh: :laugh: :laugh:
.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa felipe25 »

ono, staci kuknut na parkoviska pri OC... v KE totalny kolaps, nic volne.. aupark, optima, hm tesco.. niet kde parkovat.. vyjazd z parkoviska - aj hodina..
je logicke, ze ludia reaguju podobne aj pri eshope :D a skor si myslia, ze im to pride. ale ked tak rozmyslaju stovky ludi, tak tazko.

ja tiez, po 15.12 uz neriesim darceky a pod. lebo su vyriesene...

mne dnes kurier UPS doniesol /reklamacia tovaru, poslany novy - aby ste si nemysleli, ze objednavam pred vianocami :DD/ balik na osobnom "UPS" aute (octavia combi)... ze vypomoc pre UPS.. bolo uz prazdne, kedze uz bolo 15h :D
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak pozor s dorucenim na cas. TO ze to tu tolerujeme, neznamena ze v zahranici sa to neriesi. Napriklad ebay, tam je nejaka doba dorucenia, ak v tejto dobe tovar nie je doruceny, tak pisem predajcovi a vacsinou je na vyber vratenie peniazi, alebo posle novy tovar. Neriesi, ze to slovenska posta niekde je*la do rohu a nikto sa tomu nevenuje, alebo ze to vypadlo z lietadla. Radsej posle novy tovar, ako sa natahovat a ziskat negativne ohodnotenie.
Teraz posledny pripad, kupoval som boxerske male vrece, cena 33e, predajca bol z anglicka. Tovar mal byt doruceny do 8-12 dni, tovar neprisiel na 13 den, napisal som predajcovi, ten sa opsravedlnil a otazka peniaze ci novy tovar. VYbral som tovar, mal som ho tu za 7 dni. Ziadne natahovanie casu a odpalkovanie na prepravcu. Mna to nezaujma ze balik dali ferovi, ja mam pri kupe garancia dodania a bodka.
To ze je to na palicu objednavat tovar vo vysokom termine, je uz druha vec. Nemam ale problem ked nieco kup 20.12 a predajca mi napise, ze nevie garantovat dorucenie do 2 dni ako ma na stranke, koli problemom v doprave. Poviem OK akceptujem
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa stiv »

felipe25 napísal:ono, staci kuknut na parkoviska pri OC... v KE totalny kolaps, nic volne.. aupark, optima, hm tesco.. niet kde parkovat.. vyjazd z parkoviska - aj hodina..
Vecer som bol kupovat darceky v auparku a pohoda. Obchody poloprazdne, parkoval som vedla dveri /hned na prvom/, vychadzal som bez cakania. Cisto kolaps. :D

Viac ludi tam je na obed cez tyzden ako dnes vecer.

Posta funguje takisto nacas. Bez meskania mi doniesli veci vcera.
.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa LordKJ »

tak taky poprad skolaboval dnes :D
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa felipe25 »

fu, tak to asi uz vlna nakupujucich odisla :D videl som vcera o 15 co bolo pri nakupnych centrach a veru, neodbocil by som tam veru :D
este aj v novinach pisali, o kolapse...

ja som prave naopak - siel tam zaciatkom tyzdna okolo 13stej a nemal problem (aupark, optima..). o 16 vsak uz boli upchate vjazdy aj vyjazdy /minuly rok bolo to iste... za VSS krizovatkou za odbockkou k NAY /a este aj prednou :D/ stali auta v zapche aby mohli bocit k optime../..
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4152
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa castelL »

shiro napísal:Ziadne take. Ked si mozu dovolit garantovat, tak nech garantuje az do konca, tj. pokial vec nemam v rukach. Nech to riesi, nech odskodnuje, nech si to vyzerie. Ked su blbi a nenazrati, chcu predat co najviac, tak si to pekne vylizu. Co je to za garancia, ked "garantuju" len po prepravnu spolocnost? O nicom.
Žiaľ, to je Alza, preto som písal môj príspevok v duchu akým bol napísaný. Je im to fuk. Neviem aké majú konkrétne obchodné podmienky čo sa doručenia týka, nechce sa mi to teraz študovať. V prvom rade je chyba ľudí, že všetko riešia na posledné dni pred Vianocami, žiaľ povaha ľudí neupustí.

Predvčerom som bol ešte v Optime so známym a tam to bol totálny kolaps, smer na semafory pri autobusovej zastávke OC Optima od parkoviska, XXX aut. Známy keď to videl, len sa zasmial a obišiel to zozadu a napojil sa na Moldavskú od Hornbachu :laugh: Ešte doobeda to posledne dni bolo v pohode, ale poobede je to už chaos, ktorému sa každoročne snažím vyhnúť skorším nakupovaním :)
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa felipe25 »

simpy :D ak ti tovar nepride nacas, podla mna sa aj tak nicoho nedockas.
ak to alza preukaze, ze poslala na cas, na kompenzaciu nemas narok si myslim /mozno zlavovy kupon pri nakupe NAD XY-ktorych rozdavaju mrte/.

skor ma alza narok od prepravnej spolocnosti narok na kompenzaciu ceny dopravy, mozno ajna 100%. cize, ak sa budete stazovat, ze to neprislo vcas, alez alzy to odislo nacas, este sa stane, ze alza dostane 100% postovne spat ak to sama bude riesit :D (ked neplatite za dopravu - co myslim ze maju teraz zdarma)

o kompenzacii od kurierskej spolocnosti za neskore dorucenie som este nepocul /ale ja cez nich neposielam, som len prijemca../.
na poste viem, ze ak nesplnia garantovany cas dorucenia, tak mate narok sa mi zda na 50-100% ceny postovneho spat? sa mi zda ze ked si clovek priplati 1 triedu a pride to ako s druhou, dostane len rozdiel, co byva par centov.. toto ist riesit, a vypisovat formulare, dakujem neprosim.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa faugusztin »

dave1979 napísal:je mi jendo že su pozajtra vianoce.Proste dovi dopo stačilo..
Nuz ale to je presne tym, ze su vianoce. Ak chces mat nieco dorucene od AKEJKOLVEK firmy kurierom ci nedajboze postou pred vianocami, tak musis objednavat najneskor do 1. decembra, pripadne si objednavat tovar priamo na pobocku danej firmy (v tomto pripade Alzy) a ist tam osobne. Je to jednoducho realita vianoc poslednych +/- 5-6 rokov. Pred 10 rokmi takmer kazdy kupoval darceky osobne v obchodoch v okoli, kurieri a posta teda nebola pretazena. Posledne roky ale drviva vacsina ludi objednava darceky cez internet, a teda v decembri stupa pocet balikov na dorucenie na niekolkonasobok bezneho mnozstva balikov.

Je to jednoducho fakt. V obdobi medzi 1.-26.12 jednoducho musis ratat s meskanim.

Chces mat rychle dorucenie ? 1) Objednavaj na pobocku 2) objednavaj v novembri 3) objednavaj si tovar po 26.12.
Používateľov profilový obrázok
dave1979
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 664
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: sered

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa dave1979 »

Objednaval som 19 teho to je Pondelok.Myslim ze prepravca mal 5 dni cas co je dost.Balik nemam.Mala alza nApisat ze to nestihaju.Reakcia na objednanie bola taka že:zajtra u Vas.Balik nemam
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa LordKJ »

objednavane 16., 19. prisli 2 z 3 balikov, treti stale niekde bludi a nikto nevie kde je... uvidime bude sa riesit po vianociach :D
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa STENLY »

ja som objednal 22 a 23 to bolo tu... akurát sa mi prvý krát stalo, že kurier volal už ráno o 5:50 či budem doma :)

a potom ešte stihli príst aj dva balíky z číny... odoslané 5 a 7.12 a prišli 19.12
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Snake »

hm, zvlastne ze VO taketo trable nema, preto som rad ze sa alze vyhybam :).





.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa felipe25 »

tak ked ide o rovnakych prepravcov, a VO problemy nema, tak to asi bude v nejakych "skrytych" zmluvach, ktore nevidime.. alza pri objeme aky ma ma urcite vyjednane smiesne ceny prepravy, a mozno tam potom aj je, ze aj dlhsi termin dodania nieje problem.

takze, ak alza realne odovzda balik prepravcovi,tak pri velkom mnozstve ide 2triedou?

inac si neviem vysvetlit, preco VO problemy nema, a ine MO firmy maju :D ale samozrejme, balik musi mat kurier v ruke, odvedy to "ratajme"


k celym tym vianociam: uz je to bohuzial trend, a treba si zvyknut.. prepravne firmy urcite neprijmu 3x tolko ludi len na dva tyzdne pred vianocami, to nema zmysel../ups sice ma vypomoc na civilnych autach, ale nikto iny..a s tym aj tak nic ine ako male zasielky neporiesia../ snazia sa "prezit" s poctom zamestnancov co maju, kedze po vianociach sa to vrati do normalu. tak je logicke, ze 3x taky pocet zasielok nezvladnu. /uz teraz cez bezne mesiace a dni sa stava, ze kurier ku mne pride az o 17-00 kedy mu pomaly konci smena, takze cely den "mal co robit"... uz 2nasobok zasielok podla mna je problem. to garantovanie alzy je bohuzial fake :D ine shopy /take male/ jasne pisali, ze iba na objednavky do 16.12.2016 /aj zaplatene/ garantuju dorucenie.. co je podla mna fakt "logicke". lenze reklama je reklama.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro

Návrat na "Skúsenosti s predajcami"