Balik z Ciny

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Anubis napísal: Pi 04. Mar, 2022, 22:20 Mne zatiaľ vyreklamovali všetko ale samozrejme chceli video a xy fotiek. Inak čo nakupujtete na Ali? Oplatí sa to stále? Mne sa zdá že predajcovia dosť zdvihli ceny,aj doprava išla hore + kvalita tovaru je niekedy úsmevna + random výpalné Slovenskej pošty,ja tam nakupujem menej a menej.
Ja osobne nejaké blbosti čo u nás nekúpim, prípadne draho. Napr. obaly na mobil, náramky na hodinky, sklo na hodinky, nejaké prkotiny do auta (riskol som aj LED C10W do interiéru za 0,30€/kus a od septembra to mám v aute a zatiaľ v pohode svietia), dokonca aj vzorové ponožky :D prekvapivo celkom kvalitné za tú cenu. A hej oplatí sa to, úprimne ja som aj po pridaní DPH moc veľké rozdiely v cenách nepostrehol. Jediné čo som postrehol a viackrát ma štve, že niekedy je drahá doprava a väčšinou aj skoro taká cena ako samotná vec čo idem kúpiť. Už to nie je ako kedysi, že 99% vecí s free dopravou. A oplatí sa to aj po 1.7.2021, osobne som doplácal len dvakrát výpalné aj to, ale kvôli tomu, že predajca to poslal inou dopravou ako bolo uvádzané a s ktorou som mal skúenosti, že príde bez výpalného, ale inak v pohode bežne kombinované balíky aj kuriérom, BE, NL forwardy tiež bez doplatku.
marek1212
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 246
Dátum registrácie: Ut 17. Aug, 2004, 14:00

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa marek1212 »

usb nabijacka https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 2048458Cmr
biela, prisla spinava od nejakeho zlteho prachu, podobne ako hlasia v recenziach viaceri. Cinan rutinne navrhuje 0refund :-D a potom ti dame co uzname za vhodne.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa faugusztin »

Jedina vec co ma zmysel z mojho pohladu kupovat na Ali a eBay su starsie Xeony (ak mas pre ne dosku).
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6874
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa stefan222 »

ale by si neveril ake gicoviny si tam zeny vedia vybrat :D
hry- ps5
doma-HP probook
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

marek1212 napísal: So 05. Mar, 2022, 08:08 usb nabijacka https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 2048458Cmr
biela, prisla spinava od nejakeho zlteho prachu, podobne ako hlasia v recenziach viaceri. Cinan rutinne navrhuje 0refund :-D a potom ti dame co uzname za vhodne.
A keby si odmietol a Aliexpress až o niekoľko dní "vstúpil" do sporu tak ponúkne ti to isté a ak to odmietneš tak znova dookola to isté. To je tiež tak keď zjavne robot rieši za Aliexpress tieto spory. Logicky by, ale skôr predsa mal to kontrolovať a overovať človek a prípadne ako píšeš ak aj v recenziách píšu o tom a aj fotky ak sú tam tak v tom prípade to určite teda nie je ojedinelý prípad.

Chce po tebe aby si zrušil spor? No to vôbec... ja osobne by som ho rušil až keď náhodou by ti jeho rada pomohla. Už poznáme ich rušenie sporu, aby potom už sa nedal znova založiť a on mal istotu, že ti tie peniaze už nebude môcť vrátiť. Ale celkom zaujímavé, že chce aby si zrušil spor keď ako sa tu bavíme predsa Aliexpress dosťkrát rieši spory skôr v prospech predajcu ako kupujúceho... divné.
marek1212
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 246
Dátum registrácie: Ut 17. Aug, 2004, 14:00

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa marek1212 »

Ja som samozrejme navrh predajcu odmietol a zotrval som na svojom 50% zlava. Aliexpress napocudovanie potvrdil moj navrh a dal refund 50%. Cakal som tak 10-20%
marek1212
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 246
Dátum registrácie: Ut 17. Aug, 2004, 14:00

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa marek1212 »

opat mila skusenost s cinanom.
Objednana vec za 5$. Do spravy mi pisal par dni po objednavke ze nech ju zrusim lebo ze to nema skladom. Necitam ich, takze som sa k tomu nedostal. Dnes prisla obalka s trackingom ktory bol tejto objednavke prideleny a v nej je namiesto objednanej veci zopar vatovych tyciniek. Cize cinan namiesto toho, aby objednavku zrusil sam posle prazdnu obalku a spolieha sa nato ze ja medzitym zabudnem co som objednal. :good:
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2965
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

marek1212 napísal: Po 14. Mar, 2022, 18:54 opat mila skusenost s cinanom.
Objednana vec za 5$. Do spravy mi pisal par dni po objednavke ze nech ju zrusim lebo ze to nema skladom. Necitam ich, takze som sa k tomu nedostal. Dnes prisla obalka s trackingom ktory bol tejto objednavke prideleny a v nej je namiesto objednanej veci zopar vatovych tyciniek. Cize cinan namiesto toho, aby objednavku zrusil sam posle prazdnu obalku a spolieha sa nato ze ja medzitym zabudnem co som objednal. :good:
tak, to je svinstvo

mne sa za celu dobu co objednavam, fakt stovky balikov, stalo len dvakrat, ze mi prisla domov prazdna obalka, vyslovene nic ale reklamacia isla vzdy bez problemov, len to cakanie a znovu cakanie, to je najhorsie
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD Samsung 990 PRO 2 TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLN16-410 8TB UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4
Retro handheld Anbernic RG556 + Samsung PRO Ultimate 512GB GamePad Xbox wireless controller

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3686
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa fobos »

Posledne dva tyzdne mi stornovali vsetkych cca 10 objednavok. Vraj tam maju tie lockdowny. Nic sa mi neda z tade kupit momentalne
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

"nič" je prilis malo na celu Čínu
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

marek1212 napísal: Po 14. Mar, 2022, 18:54 opat mila skusenost s cinanom.
Objednana vec za 5$. Do spravy mi pisal par dni po objednavke ze nech ju zrusim lebo ze to nema skladom. Necitam ich, takze som sa k tomu nedostal. Dnes prisla obalka s trackingom ktory bol tejto objednavke prideleny a v nej je namiesto objednanej veci zopar vatovych tyciniek. Cize cinan namiesto toho, aby objednavku zrusil sam posle prazdnu obalku a spolieha sa nato ze ja medzitym zabudnem co som objednal. :good:
Nerozumiem načo to vôbec teda má na predaj keď to nemá skladom. Mne sa našťastie nestalo to čo tebe, ale tiež objednám a potom čakám dlho na odoslanie a nič, tak mu píšem, a on, že nech počkám, že to nemá na sklade alebo nech zruším objednávku. Proste to je teda logika predávať niečo čo nemáš skladom.

Inak teraz chcem vidieť, čo by predajca odpísal na to keby si otvoril spor a chcel refund, čo by si vymyslel :D
fobos napísal: Po 14. Mar, 2022, 20:09 Posledne dva tyzdne mi stornovali vsetkych cca 10 objednavok. Vraj tam maju tie lockdowny. Nic sa mi neda z tade kupit momentalne
Fakt? Zaujímavé... mám v pláne pár prkotín objednať tak som zvedavý, ale hádam nemajú tie lockdowny všade, ale celkom sa divím, že akurát teraz majú lockdowny keď sa to práve uvoľňuje vo väčšine sveta :D Ale to ma tiež napadá, to si nevedia tí predajcovia ak majú lockdowny a nepracujú tak stiahnuť na ten čas tie produkty? Lebo podľa mňa to je zbytočná robota pre nich ak musia aj tak rušiť tie objednávky a pre ľudí je to strata času keď mohli objednať od takých čo im to pošlú bez problémov.
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2965
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

fobos napísal: Po 14. Mar, 2022, 20:09 Posledne dva tyzdne mi stornovali vsetkych cca 10 objednavok. Vraj tam maju tie lockdowny. Nic sa mi neda z tade kupit momentalne
akoze ked som si toto precital, tak som chvilu zostal zaskoceny lebo mne vsetko za posledne dva tyzdne, uz skoro vsetko odoslali bez problemov
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD Samsung 990 PRO 2 TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLN16-410 8TB UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4
Retro handheld Anbernic RG556 + Samsung PRO Ultimate 512GB GamePad Xbox wireless controller

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6874
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja som v dispute mal len full refund ale musim poslat produkt s5 alebo half refund. proste ali uz stoji za predajcami....
hry- ps5
doma-HP probook
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 464
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Nech stojí za predávajúcimi, ale Aliexpress príde o kupujúcich. Ak ide Aliexpressu tým, že budú v prospech predajcov a tým si ich udržia fajn, ale čo z toho keď nebude záujem zo strany kupujúcich, kto od tých predajcov bude nakupovať ten odpad?. Poviem si možno párkrát, fajn 4€ alebo o niečo viacej v pohode, však drobné sú to, ale ak by som takto prehrával spory viackrát to už bude v desiatkách eur a to už nie je v pohode.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6874
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa stefan222 »

no u mna skoncili uplne. mne ide o princip ak mi tu hernu sracku neposle novu/nepreplati postu tak minimalne o mna prisli. ale zas z tych miliard si mozu vyberat. skor mi je luto ludi co robia dropshipping a tak ta tym sa teraz reklamacie musia krasne kopit a musia pekne do straty ist aj svk eshopy
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Debata o všetkom"